Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
livia

Wulgaryzmy u dziewczyny

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przeszkadza wam jeśli dziewczyna/kobieta przeklina? Co sobie myślicie wtedy kiedy słyszycie z ust dziewczyn słowa na „k”, „ch” i „p”... :] Teraz dużo dziewczyn traktuje takie słowa jak przecinki w zdaniu :( Mnie denerwuje to strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przeszkadza, gdy przekleństwa zastępują "normalne" słownictwo. Wtedy pierwszą moją reakcją jest komentarz w myślach "...ale patologia".

Sam przeklinam, czasami dość soczyście, ale raczej jest to spowodowane nagłym przypływem negatywnych emocji.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No coz zdarza mi sie jak kazdemu , niestety glownie jak jestem zdenerwowana albo jak cos przezywam dramatycznego. Podziwiam osoby ktore nie przeklinaja w ogole ale no coz, wszystko jest dla ludzi o ile jest w opowiedniej ilosci

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No właśnie, najważniejsze jest, żeby było w odpowiedniej ilości. Sama nie jestem jakaś święta i zdarza mi się przeklinać, ale nie traktuję tego jako przerywnik i nie rzucam co drugie słowo k...., bo można od tego oszaleć.

[size=6][color=#800040]Dreams don't work unless you do.[/color][/size]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Poza tym mysle ze temat ukierunkowany na kobiecy wulgaryzm ale u faceta tez razi takie ku...a co drugie slowo ,przynajmniej mnie drazni.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wszystko zależy od tego w jakim kontekście użyjemy danego wulgaryzmu. Nie nadużywam ich, ale czasami stosuje do zaakcentowania jakiejś sytuacji i w momentach zdenerwowania czy silnej irytacji.
Wszystko jest dla ludzi, ale trzeba umieć z tego korzystać, to jest tak jak z alkoholem chociażby :P Ci co nie umieją pić, nie powinni robić tego w ogóle i tak samo ludzie którzy nie umieją z rozsądkiem przeklinać, lepiej żeby nie robili tego wcale. I tu nie chodzi o płeć, ale o ogół ludzkości. Bo jakby nie patrzeć nas przecież też razi nadmiar używanych "k!#%@" przez facetów.

[b]Piszę poprawnie po polsku![/b]

Edit. O ile słownik w telefonie sam czegoś nie poprawi po swojemu :P

[img]http://koszatniczka.org/images/signatures/20480348124bbf92c6ca8e9.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sama nie przeklinam i nie lubie gdy ktos robi to w mojej obecnosci. wydaje mi sie ze uzywanie brzydkich slow swiadczy troche o ograniczonym slownictwie, bo jest mnostwo wyrazow ktorymi mozna wyrazic zlosc, nie trzeba od razu siegac po te niecenzuralne. mozna powiedziec ze toleruje wulgaryzmy u kogos tylko w momencie duzego wzburzenia. oczywiscie ktos kto ku*** stosuje jako przecinek jest u mnie z miejsca spalony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie wiem co ma ograniczone slownictwo do przeklinania w zlosci. Wiem ze rownie dobrze mozna powiedziec "motyla noga" ale jestesmy dorosli i jest to decyzja indywiualna kazdego z nas. Zdarza mi sie przeklac i nie jest mi z tym jakos zle .

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Nie wiem co ma ograniczone slownictwo do przeklinania w zlosci. Wiem ze rownie dobrze mozna powiedziec "motyla noga" ale jestesmy dorosli i jest to decyzja indywiualna kazdego z nas .[/quote] a uzywanie takich "przerywnikow" to jest cos czego ja juz zupelnie nie rozumiem.

dla mnie odmienianie "ku***", "ch**" czy "pier****" przez wszystkie przypadki swiadczy o tym ograniczonym slownictwie, chociazby ze wzgledu na to ze te slowa sa w pewnien sposob uniwersalne i mozna je uzyc w odniesieniu do wszystkiego i tez tak sie ich uzywa. moze jestem jakas dziwna ale dla mnie uzywanie eufemizmow to taka... fajna zabawa : D a uzywanie wulgaryzmow to pojscie na latwizne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ale my nie mowimy o przerywnikach bo to tez mnie drazni bardzo. Nie znosze kiedy ktos klnie bezsensu kompletnie tak chyba dla samego przeklinania. Mowimy o tym ze kobieta moze przeklac jesli jest to z umiarem i jest jakis powod. Nie widze nic zlego jak mnie cos wkurzy i powiem ku..a albo cholera jasna. Nie wydaje mi sie zeby mialo to jakikolwiek zwiazek z moim slownictwem. Bo no ok moge mowic w zlosci "onomatopeja" albo "dymorfizm" albo cos innego co tam przyjdzie mi do glowy tylko dlaczego mam tak robic kiedy w takiej wlasnie chwili zlosci mam ochote powiedziec ku..a

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Mowimy o tym ze kobieta moze przeklac jesli jest to z umiarem i jest jakis powod. Nie widze nic zlego jak mnie cos wkurzy i powiem ku..a albo cholera jasna. Nie wydaje mi sie zeby mialo to jakikolwiek zwiazek z moim slownictwem.[/quote] chyba mnie troche nie zrozumialas. po pierwsze pisalam iz: [quote="Woe is me"]toleruje wulgaryzmy u kogos w momencie duzego wzburzenia[/quote] po drugie: dla mnie wulgaryzm to ze tak powiem ostatecznosc, i ktos kto w dyskusji na ten przyklad zamiast wybrac z gamy wyrazow jakis zgrabny negatywny przymiotnik, to okresla wszystko mianem "ch*jowego/po*ebanego" jest dla mnie osoba ze slownictwem tak ograniczonym jak roslinnosc na antarktyce. nie miesci mi sie w glowie to ze ktos potrafi sprowadzic jezyk polski -ktory jest niebywale piekny i bogaty- do kilku trywialnych odzywek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie no w taki sposob patrzac faktycznie masz racje. Jesli w wypowiedziach takich zwyklych pojawiaja sie tak bezmyslne slowa non stop to moze swiadczyc o ubogim slownictwie ale tez mi sie zdarza powiedziec ze cos jest chu...we. Mysle ze uzycie takich nawet slow poprostu sie zdarza i nie dorabiala bym do tego zadnej ideologii.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Wprawdzie nie jestem idealem , ale nie podoba mi sie wulgarne zachowanie i to niezaleznie od plci.
Faktem jest , ze kazdy z nas ma ,,swoje ,, wlasne granice wytrzymalosciowe i bywa , ze one niestety nie wytrzymuja naporu wscieklosci i zlosci. A na efekty nie trzeba dlugo czekac, bo wiazanka z przeklenstw jest zawsze pod reka.
Uwazam , ze przeklinanie to jest wylacznie ,,sprawa,, siegajacego po takie a nie inne srodki wyrazu lub upustu ,swoich naladowanych ,,ogniem,, emocji.
Nie chce oceniac , ani tez tlumaczyc takich osob ktore przeklinaja .
Ale jak im to pomaga to... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeśli chodzi o mnie to powiem tak - mnie przeszkadza nadmiar przekleństw w ogóle. Nie ważne czy z ust pannicy czy mężczyzny. Uważam, że nie ma w tym nic szpanerskiego ani koniecznego. Czasem patrzę na to z dezaprobatą, czasem wzbudza się we mnie irytacja.
Owszem, rozumiem, że każdemu zdarzy się czasem przeklnąć, ale bez przesady. Jak ktoś ma z tym problem może nad tym popracować, a jakieś tam wykręty typu "przyzwyczajenie" trzeba schować między książki.
Jeśli jednak chodzi o przeklinające kobiety to chyba faktycznie jest tak, że od nas wymaga się trochę więcej. No i słusznie. W końcu jak mówi stare powiedzenie " z upadkiem kobiety upada społeczeństwo"/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi