Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
livia

Czy potrzebujemy Boga?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zastanawialiście się kiedyś czy Bóg jest ludziom potrzebny ? Czy ludzie daliby sobie radę bez wiary w niego? Dlaczego jedni wierzą w Boga bez zbędnych pytań a inni odrzucają jego istnienie? Jak myślicie???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ogolnie wiara w sile wyzsza ktora ma wplyw na nasze zycie jest bardzo potrzebna , tylko nie kazdy uosabia to sile jako postac boga. niektorzy wierza w los, karme czy chociazby sprawiedliwosc. mysle ze bez takiej wiary ludzkosc by nie wyginela ale pewnie zycie byloby o wiele trudniejsze. : )

to czy ktos wierzy w boga czy nie to sprawa indywidualnych przemyslen i refleksji, tyko w bardzo ortodoksyjnym srodowisku jest to kwestia wychowania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeśli tysiące, jak nie miliony potrzebują Boga, to na pytanie można odpowiedzieć twierdząco. Gdyby nie potrzebowali to na świecie nie byłoby ani jednego wierzącego.

Dlaczego jedni wierzą, a drudzy nie? Z wewnętrznych potrzeb.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiara jest łaską daną przez Allaha. Jest największym czynnikiem, który chroni ludzi od zła i sprowadza nas na prawidłowe tory. Dlatego ludzie potrzebują Allaha by nie błądzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiara jeżeli ktoś tego potrzebuje ok.
Religia jako taka dla mnie to tyko sposób na kierowanie motłochem - będą grzeczni będą zbawieni a nie to czeka ich kara. Ustalimy sobie normy w których muszą się mieścić inaczej oj będzie się działo. Już kapłani w starożytnym Egipcie doskonale opanowali sztukę kierowania a w zasadzie zastraszania poprzez wiarę.
Każda jedna religia opiera się na strachu przed karą i cudami po śmierci. Szkoda że żadna nie mówi jak być szczęśliwym tutaj... przepraszam jest jedna... wg Sandora Lavey-a satanizm. Bądź szczęśliwy tutaj bo po śmierci nie ma nic. Jeżeli w coś wierzę to właśnie w to. Chyba całkiem dobry ze mnie satanista... bo jestem szczęsliwym człowiekiem.
In nomine dei nostri satanas lucyferi excelsi. :D

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Często ludziom nie tyle potrzebny jest Bóg, a świadomość, że ich istnienie ma swój cel i powód. Że nie jesteśmy sami, że mamy jakieś wyższe oparcie, jak tylko w zawodnych ludziach.

Niektórzy nie potrzebują tej świadomości, nie potrzebują Boga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="[url=http://scypion.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=8951]Ruta[/url]"][post]190404[/post] Często ludziom nie tyle potrzebny jest Bóg, a świadomość, że ich istnienie ma swój cel i powód. Że nie jesteśmy sami, że mamy jakieś wyższe oparcie, jak tylko w zawodnych ludziach.[/quote] Okej. I dalej:
[quote="[url=http://scypion.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=8951]Ruta[/url]"][post]190404[/post] Niektórzy nie potrzebują tej świadomości, nie potrzebują Boga.[/quote] Wobec tego sugerujesz, że niektórzy nie potrzebują poczucia sensu życia? To chyba tylko desperaci. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niektórzy żyją z dnia na dzień i nie mają problemów z własną egzystencją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gdyż albowiem egzystuje się tylko i wyłącznie tu...na ziemi a po śmierci nie ma nic...wiec zastanawianie się co będzie po...jest dla słabych, ułomnych, nic nie wartych ludzi którzy nic nie wnoszą ciekawego do życia innych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[ref]Ruta[/ref], poczucie sensu wyzwala myśli związane z celowością życia, a cel każdy jakiś ma, nawet jeżeli ogranicza się do zaspokojenia podstawowych potrzeb.

[ref]redorange666[/ref], ej sory, ale pierdzielisz jak podtłuczony. :-P
Nawet jeżeli ktoś zakłada egzystencję tylko na ziemi, to nie wyklucza to refleksji nad własnym życiem. A zasugerowałabym, że nawet większą przywiązują wagę do sensu tu i teraz, wykorzystania każdej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem. Dużymi literami...zastanawianie się nad tym co po...czyli po śmierci.
Czytanie ze zrozumieniem trudna sztuka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[ref]redorange666[/ref], w takim razie nieco nie wskoczyłeś w wątek, który odświeżyłam. Od początku nawiązuje wyłącznie do tematu (a więc samej potrzeby lub jej braku), szczególnie odnosząc się do wypowiedzi Ruty. Przepychanka słowna nie ma tu specjalnego sensu, wszak od tego forum, aby interpretować na swój sposób, nawet schodząc z głównego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie uskuteczniam przepychanek tylko proszę o czytanie ze zrozumieniem. Postu nie edytowałem.
Zapraszam do przemyślenia moich słów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeśli mam się nad tym zastanowić... [quote="[url=http://scypion.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=7868]redorange666[/url]"][post]192812[/post] Gdyż albowiem egzystuje się tylko i wyłącznie tu...na ziemi a po śmierci nie ma nic...wiec zastanawianie się co będzie po...jest dla słabych, ułomnych, nic nie wartych ludzi którzy nic nie wnoszą ciekawego do życia innych ludzi.[/quote] to możesz rozwinąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie ma tutaj czego rozwijać ponieważ wszystko jest zawarte w tych trzech zdaniach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[ref]redorange666[/ref], myślisz, że większość ludzi zastanawia się nad sensem swojego życia, jego celowością?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="[url=http://scypion.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=7838]livia[/url]"][post]155392[/post] Czy zastanawialiście się kiedyś czy Bóg jest ludziom potrzebny ? Czy ludzie daliby sobie radę bez wiary w niego? Dlaczego jedni wierzą w Boga bez zbędnych pytań a inni odrzucają jego istnienie? Jak myślicie???[/quote]Koncepcja Boga może być potrzebna, tylko czy koniecznie musi to być Bóg judeochrześcijański oparty o Biblię, Talmud, Koran itd , czyli o żydowską filozofię ?
[quote="Fajtula"]..myślisz, że większość ludzi zastanawia się nad sensem swojego życia, jego celowością? [/quote] Oczywiście, że postawienie sobie w życiu celów, zwłaszcza w młodym wieku jest bardzo ważne i sensowna jest ich realizacja, ale czy koniecznie musi to być oparte o żydowską koncepcję społeczeństwa i religijne mity ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[ref]Fedorowicz[/ref], jesli "żydowska koncepcja społeczeństwa i religijne mity" to definicja katolicyzmu to mogę śmiało stwierdzić, że niekoniecznie ;-) Nawet niespecjalnie na to tutaj wskazywałam. Ciekawi mnie ta żydowska koncepcja, przybliżysz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Omyłkowo wysłałem to samo trzykrotnie. :) Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Fajtula"] jesli "żydowska koncepcja społeczeństwa i religijne mity" to definicja katolicyzmu to mogę śmiało stwierdzić, że niekoniecznie ;-) Nawet niespecjalnie na to tutaj wskazywałam. Ciekawi mnie ta żydowska koncepcja, przybliżysz?[/quote] Podstawa to Biblia, która jak wiesz jest dzielem pisarzy żydowskich. Zawiera idee wybrania i panowania żydowskiego tak w Niebie, jak i Ziemi. A program dla innych narodow, który zawiera, szczególnie dla Polakow to martyrologia, przegranstwo, pokora, niewolnicze padanie plackiem przed Wybranymi i wyrzeczenie się dobr materialnych. Nie musze chyba wyjasniac, kto wtedy staje się beneficjentem owych dobr. I komu przypada wladza nad swiatem. Historia Kościoła pełna jest męczenników, których jedynym celem była smierc za wiarę w to, co powyżej napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi