Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

:) Powiadaja , ze Jemiola nie pochodzi z ziemi ani z nieba, istniejac na pograniczu swiatow.
Mowi sie, ze ma w sobie magiczna moc i dwa zycia - swoje i drzewa - zywiciela.
W Galii do zbioru jemioly sluzyl sierp wykonany ze czystego zlota, bo tylko tak zdobyte ziele stanowilo talizman przeciw czarom i urokom i przynosilo szczescie w toczonych wtedy bitwach.
Jemiole dosc czesto uwaza sie za panaceum na wszelkie choroby.
Jak sadzicie?
Jak to naprawde jest z jemiola, czy ma takie magiczne wlasciwosci?
Czy jest to czysta przesada? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pewnie tak samo, jak z korzeniem mandragory - tyle, że to drugie to dodatkowo potężny talizman i towarzyszy mu dobra legenda :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jemioła to super broń na wilkołaki - istoty z kosmosu, które zawładnęły ciałem człowieka. :-D

[center][size=4]Freedom is choice, choice, choices that liberate, day is a freight train, minutes obliterate, easier to break through meters of concrete, easier to connect to a full grown tiger[/size][/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) To takze skladnik lekow czesto stosowanych przy sercowych
dolegliwosciach.
Ale pomimo swoich korzystnych wlasciwosci , przy nieumiejetnym doborze
ilosciowym, Jemiola moze okazac sie szkodliwa.
;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja tam w sumie wiele nie wiem o Jemiole.Ale jak zauwazyłam przypieto jej piekna funkcje naleznych pocalunkow, jesli sie tylko pod nia stanie.I to akurat fajna sprawa.

Co do reszty to pamietam tylko tyle, ze babcia zawsze nas wyczulala na trujace jej owoce...

~ Słodkie życie...słono kosztuje~

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) To prawda , ze owoce Jemioly sa w pewnym sensie trujace, choc jak wczesniej wspomnialam stosowane w przemysle farmaceutycznym , pod nadzorem.
Jedno jest pewne , ze pocalunki po Jemiola przynosza calujacym sie parom szczescie i powodzenie.
Ale czy to sie sprawdza?
Moze to jest mniej istotne , ale najwazniejsze jest wlasnie owo przeswiadczenie o tych magicznych wlasciwosciach Jemioly.
Reszta jest bez wiekszego znaczenia. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi