Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Anice

Poradźcie mi proszę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj w nocy kochałam się ze swoim chłopakiem, mam podejrzenie ze chyba nie zdążył. Mam dni płodne i obawiam się ciąży :( On twierdzi że nie mam czym się przejmować ale chyba jednak mam. Rozmawiałam o tym z e starszą siostrą i ona doradza mi żebym poszła do ginekologa po tabletkę po. Co powinnam zrobić? Nie jestem jeszcze gotowa na dziecko :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja jestem przeciwniczka tabletek po , aborcji i innych rytualow zabójstwa.. To jest zabijanie nowego zycia. Moim zdaniem lepiej urodzic i oddac do adopcji do rodziny, ktora je pokocha. Jak sie nie chce miec dziecka sa zabezpieczenia, czyz nie ? Lepiej sie walic na morgi , a potem jak co to zabic ? Tak jest prosciej ?

[b][size=6][color=#00FF00]Nie mówię by mówić, pytam jeśli nie rozumiem,

I nigdy nie odbieraj życzliwości jako słabość,

Tu wciąż to samo samotność doskwiera ludziom,

Leczą ją wódą, a każdy dzień w mieście jest próbą,

I to tu dom mam, mam moje serce..[/color]
[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Po pierwsze tabletka PO to nie aborcja!!
Należało by sie najpierw zapoznać z działaniem jej a później ewentualnie wypowiadać.
A po drugie to sprawa sumienia każdej z osobna czy chce brac czy tez nie,Ja zażyłam i jestem szczęśliwa bo w tym momencie
nie stać mnie na dziecko a zdarzył się wypadek z gumka i trudno mam nauczke na drugi raz.
Wiec Anice kieruj się własnym zdaniem a siostra ci mądrze radzi w gabinecie możesz poprosić o badanie z krwi betaHCG ono wykrywa
ciąże bardzo wczesną i dopiero w tedy zdecydujesz.Po za tym jest wiele stron na których możesz znaleźć info odnośnie tabletki.
Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zrób test. Nie bedziesz w ciąży - ciesz sie, bedziesz - płać za głupote.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="karolla"]Po pierwsze tabletka PO to nie aborcja!!
Należało by sie najpierw zapoznać z działaniem jej a później ewentualnie wypowiadać.
A po drugie to sprawa sumienia każdej z osobna czy chce brac czy tez nie,Ja zażyłam i jestem szczęśliwa bo w tym momencie
nie stać mnie na dziecko a zdarzył się wypadek z gumka i trudno mam nauczke na drugi raz.
Wiec Anice kieruj się własnym zdaniem a siostra ci mądrze radzi w gabinecie możesz poprosić o badanie z krwi betaHCG ono wykrywa
ciąże bardzo wczesną i dopiero w tedy zdecydujesz.Po za tym jest wiele stron na których możesz znaleźć info odnośnie tabletki.
Powodzenia.[/quote]
Jesli doszlo do zapłodnienia to zabojstwo.

[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="BriliantBitch"]Ja jestem przeciwniczka tabletek po , aborcji i innych rytualow zabójstwa.. To jest zabijanie nowego zycia. Moim zdaniem lepiej urodzic i oddac do adopcji do rodziny, ktora je pokocha. Jak sie nie chce miec dziecka sa zabezpieczenia, czyz nie ? Lepiej sie walic na morgi , a potem jak co to zabic ? Tak jest prosciej ?[/quote] Czytam i nie wierzę...o jakim Ty zabijaniu piszesz? Tabletka PO nie jest żadną wszesnoporonną ani nie ma nic wspólnego z aborcją. Nie zapominaj, że abocja w Polsce jest nielegalna i gdyby ta tabletka tym była to nie mogłabyś jej legalnie nabyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="BriliantBitch"][quote="karolla"]Po pierwsze tabletka PO to nie aborcja!!
Powodzenia.[/quote]
Jesli doszlo do zapłodnienia to zabojstwo.[/quote]
Tabletka PO zagęszcza śluz i co za tym idzie nie dopuszcza do zapłodnienia a jeżeli już do niego dojdzie nie ma żadnego wpływu na płód. Wręcz nawet podtrzymuje ciążę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="BriliantBitch"]Ja jestem przeciwniczka tabletek po , aborcji i innych rytualow zabójstwa.. To jest zabijanie nowego zycia. Moim zdaniem lepiej urodzic i oddac do adopcji do rodziny, ktora je pokocha. Jak sie nie chce miec dziecka sa zabezpieczenia, czyz nie ? Lepiej sie walic na morgi , a potem jak co to zabic ? Tak jest prosciej ?[/quote] Tak samo jak BriliantBitch uważam, że aborcja = zabójstwo.
Dla niektórych tylko płód dla mnie nowe życie. W dzisiejszych czasach jest naprawdę wiele możliwości, jak się nie chce dziecka można oddać już w szpitalu, czy tzw. oknach życia. Mnóstwo rodzin nie może posiadać własnych dzieci.
Annice piszesz, że nie jesteś gotowa na dziecko ale byłaś gotowa na rozkładanie nóg? Płać za głupotę teraz !

Kiedyś było tu milej :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Beduin"][quote="BriliantBitch"]Ja jestem przeciwniczka tabletek po , aborcji i innych rytualow zabójstwa.. To jest zabijanie nowego zycia. Moim zdaniem lepiej urodzic i oddac do adopcji do rodziny, ktora je pokocha. Jak sie nie chce miec dziecka sa zabezpieczenia, czyz nie ? Lepiej sie walic na morgi , a potem jak co to zabic ? Tak jest prosciej ?[/quote] Tak samo jak BriliantBitch uważam, że aborcja = zabójstwo.
Dla niektórych tylko płód dla mnie nowe życie. W dzisiejszych czasach jest naprawdę wiele możliwości, jak się nie chce dziecka można oddać już w szpitalu, czy tzw. oknach życia. Mnóstwo rodzin nie może posiadać własnych dzieci.
Annice piszesz, że nie jesteś gotowa na dziecko ale byłaś gotowa na rozkładanie nóg? Płać za głupotę teraz ![/quote]
;-) Trudno nie zgodzic z waszym pogladem, bo mysle tak samo.
Moze to zabrzmi zbyt ostro ale powiem tylko, ze jesli nie mysli sie glowa , a wylacznie wizja przyjemnosci to nie widzi sie konsekwencji ktore niestety bywaja brzemienne w skutkach.
Wiem , ze dziewczyna jest zawiedziona takimi wpisami , ale takie opinie to tylko dalszy ciag przykrych konsekwencji. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Beduin"][quote="BriliantBitch"]Ja jestem przeciwniczka tabletek po , aborcji i innych rytualow zabójstwa.. To jest zabijanie nowego zycia. Moim zdaniem lepiej urodzic i oddac do adopcji do rodziny, ktora je pokocha. Jak sie nie chce miec dziecka sa zabezpieczenia, czyz nie ? Lepiej sie walic na morgi , a potem jak co to zabic ? Tak jest prosciej ?[/quote] Tak samo jak BriliantBitch uważam, że aborcja = zabójstwo.
Annice piszesz, że nie jesteś gotowa na dziecko ale byłaś gotowa na rozkładanie nóg? Płać za głupotę teraz ![/quote]
A Tobie nie zdażyło się zrobić nic głupiego? Łatwo kogoś krytykować, poza tym co za głupie gadanie z tą aborcją. Aborcja w Polsce jest nielegalna , tabletka PO jest awaryjną metodą antykoncepcji . Tabletka PO zagęszcza śluz i utrudnia dotarcie i zapłodnienie plemnika-a więc gdzie tu aborcję widzisz? Poza tym jak już do zapłodnienia dojdzie to nie ma wpływu na płód.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak jak wyżej pisali zrób test lube jak twoja siostra radziła idż do ginekologa , a co do poronienia będziesz bardzo tego żałowała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Każdy seks wiąże się z możliwością zajścia.
Zanim nabierzesz ochoty 100 razy się zastanów.
Dziecko samo się nie prosi na świat.
Twoje życie, Twoje sumienie - pamiętaj o tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moja kolezanka wziela tabletke po. Po godzinie od zazycia dostala krwotoku i teraz jest bezplodna. Co wiecej doszlo do zapłodnienia..

[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To o czym piszesz BriliantBitch to dla mnie są to objawy dokonanej nielegalnie aborcji...może Twoja koleżanka miała skrobankę tylko się nie przyznaje... Ja tabletkę PO przyjmowałam 2 razy, tak się nieszczęśliwie złożyło, że w któtkim czasie. Tabletka zadziałała, żadnych skutków ubocznych nie miałam. Może niektóre dziewczyny mają-nie mówię że przesadzają ale nie straszcie dziewczyny . Dziecko to poważna decyzja i trzeba się do tego przygotować. Jeszcze należy pamiętać że aborcja jest nielegalna a skoro lekarze przepisują tabletkę to chyba coś znaczy :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja nie uznaje zadnych sposobow zabijania płodu.. Do zaplodnienia dochodzi tak szybko ze watpie ze zdarzyla bys pojsc do ginekologa i sie ratowac. Ja odpowiadam za wlasne czyny. Ruchac kazdy jeden sie potrafi, ale wziac konsekwencje na klate to nie ma komu. Dla mnie laski ktore robia takie rzeczy to nic nie warte malolaty. Seks uprawiac powinni ludzie dojrzali emocjonalnie, a nie gowniarze co sobie.zabawe z tego urzadzaja, odpowiedzialnosc za czyny trzeba ponosic.

[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ktoś o badaniu krwie napisał.. taa wykrywa szybko ale nie aż tak szybko, będzie już za późno na tabletkę po.
Tak to jest jak się niedojrzali ludzie za seks biorą, jak nie chcesz dziecka to się zabezpieczaj, nie będziesz się musiała martwić. Stosunek przerywany to nie jest żadna metoda.

[b]Kiedyś zmierzałam do szczęścia dziś nie wiem sama gdzie biegnę

Bo niebo jest już chyba zbyt odległe[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiem, że nie jest i mądry człowiek po szkodzie :( wbrew temu co pisaliście wziełam tą tabletkę ale nie wiem czy zadziałala bo nie mam żadnych skutków ubocznych-no i znowu się martwię, kiedy bedzie coś wiadomo? :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A że tak z buta spytam.. skąd ją wzięłaś? Pisałaś tutaj 18.02, teraz informujesz o zażyciu - zakładam więc, że nie zdążyłaś na czas, bo należy ją zażyć w 72 godzin od stosunku.

Najmądrzej byłoby poczekać jeszcze z tydzień i zrobić test. Powiedz w aptece, żeby Ci dali taki wczesnowykrywający. Jeśli wyjdzie pozytywnie, szoruj do lekarza i przyznaj się co zażyłaś, bo mogłaś uszkodzić płód zażywając taką bombę hormonów. Pomijam już wzmożone działanie depresyjne jako skutek uboczny.. - jak Ty się dzieciaku czujesz?

Nie chcę nikogo krytykować, ale.. mądre nie było ani jedno, ani drugie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Podobno antybiotyki zmniejszają skutecznośc tabletek antykoncepcyjnych, słyszeliście o tym? Czy to jakich konkretny antybiotyk zmniejsza, czy wszystkie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To zalezy ale wiekszosc napewno. Wszystko zalezne jest od skladu danego antybiotyku.

[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Biorę yaz. Przyznam szczerze, że nie czytam ulotek bo zaraz wydaje mi się że mam skutki uboczne opisywane na ulotce. Jak nie czytam to nic nie mam ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie tylko antybiotyki zmnieszaja antykoncepcje. Np. gdy pije sie nawet dziurawiec.

-- 14 mar 2013, o 09:48 --

A gdy juz bierze sie jakiekolwiek antybiotyki to powinniscie sie zabezpieczyc w tabletke Po.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie chce wyjsc na niemila bo nie po to teraz napisze swoje zdanie. Ale czy nie uwazasz ze przy takiej histerii zdrowsza bys byla gdybys odpuscila sobie sex? Mam wrazenie ze jestes bardzo mloda

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi