Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kika666

Zakazenie wirusem HIV

Rekomendowane odpowiedzi

:) Wirus HIV nie od dzisiaj jest pod lupa swiata medycznego. Trudno sie temu dziwic , wszak zdrowie mamy tylko jedno , a pozno zdajemy sobie z tego faktu czasami sprawe.
Jednym z powodow naszego intensywniejszego zwracania uwage na swoje zdrowie jest miedzy innymi obawa o ew. zakazenie wirusem HIV.
Czy wiemy , w jakich sytuacjach moze do takiego zakazenia dojsc?
Czy powinnismy panicznie i z obledem w oczach bac sie tego wirusa?
Czy mamy swiadomosc faktu, ze HIV niesie smierc?
Jest wiele niedomowien i sporo roznych spostrzezen co do mozliwosci ew. zapobiegania i leczenia.
Czy jest to warte naszej uwagi i zainteresowania? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
myślę, że jak najbardziej tak. Ludzie nie przyswajają do siebie myśli, że właściwie na każdym kroku można się zarazić. Nawet ludzie , którzy sypiają z nieznajomymi bez zabezpieczenia nie zdają sobie sprawy, a każdy taki osobnik powinien zadać sobie pytanie czy warto narażać swoje zdrowie bądź życie dla jednej przygody? Tak samo ludzie w narkomanii biorąc strzykawkę w dłoń , nie myślą o konsekwencjach jakie mogą dotknąć każdego. Myślę, że głównym problemem tak szerokiego rozprzestrzenienia się choroby to brak świadomości..

[b][size=6][color=#00FF00]Nie mówię by mówić, pytam jeśli nie rozumiem,

I nigdy nie odbieraj życzliwości jako słabość,

Tu wciąż to samo samotność doskwiera ludziom,

Leczą ją wódą, a każdy dzień w mieście jest próbą,

I to tu dom mam, mam moje serce..[/color]
[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To prawda - niestety ludzie nie zdają sobie z tego sprawy zwłaszcza w sferze intymnej,że "AKURAT MNIE to może trafić".
Jak mawiał pewien znany filozof - "Każdy swój rozum ma" i niech na Boga z Niego korzysta.
HIV to poważna sprawa.

[b]Jak mawiał Zenon z Kitionu [size=6]"Convenienter naturae vivere" - żyć w zgodzie z naturą[/size].

To bardzo pouczające motto.[/b]

[b]Zapraszam również na mój blog [/b]

[img]http://i48.tinypic.com/dey0kh.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zaczne od tego ze powinno sie rozrozniac hiv (wirus wystepujacy u nosiciela) od aids(wirus wystepujacy u zarazonego). gwoli wyjasnienia-nosiciel hiv nie zawsze jest chory na aids a zarazony hiv w kazdym przypadku ma aids.
istnieje mnostwo mitow dot. zarazenie hiv, chociazby taki ze to choroba narkomanow i prostytutek, co jest bzdura. hiv mozna sie zarazic wlasciwie wszedzie, wystarczy kontakt z krwia zakazonego lub nosiciela, a nosicielem moze byc kazdy bo to choroba wynikajaca z mutacji genow i takietam.
nie powinno sie panikowac i popadac w paranoje ze wzgledu na hiv bo nie da sie go wyeliminowac i nawet zycie w celibacie nie chroni przed zakazeniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Strach i panika robi niestety bardzo duzo zlej roboty. A wystarczy odpowiednia dawka informacji o ktorej pisze Woe is me ,i zycie nie bedzie dominowac paranoja i szalenstwo.
Dodam , ze wirusem nie mozna sie natomiast zarazic przez zwykle , codzienne kontakty, dotyk , czy nawet przebywanie z kims kto kicha i kaszle.itd.
Mysle, ze zawsze warto wiedziec i miec tego swiadomosc , ze taki wirus istnieje .
A gdy wnika do naszego organizmu zadne objawy nie sa zauwazalne ani odczuwalne.
Najgorszym doradca zawsze jest koszmar strachu i to nie tylko w HIV. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niestety w naszym kraju mimo nagłaśniana spraw z HIV i AIDS nadal panuje przeświadczenie,że ktoś zarażony tą chorobą jest traktowany jak trędowaty.
Zwłaszcza dzieci i młodzież potrafią być niezwykle okrutne dla chorego rówieśnika...nie ma wtedy taryfy ulgowej i wielu młodych ludzi któzy nie zaznaczają wsparcia a tylko wrogość i wytykanie palcami połączone z wulgaryzmami często targnie się na swoje życie.

[b]Jak mawiał Zenon z Kitionu [size=6]"Convenienter naturae vivere" - żyć w zgodzie z naturą[/size].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="elvadero"]Niestety w naszym kraju mimo nagłaśniana spraw z HIV i AIDS nadal panuje przeświadczenie,że ktoś zarażony tą chorobą jest traktowany jak trędowaty.
Zwłaszcza dzieci i młodzież potrafią być niezwykle okrutne dla chorego rówieśnika...nie ma wtedy taryfy ulgowej i wielu młodych ludzi któzy nie zaznaczają wsparcia a tylko wrogość i wytykanie palcami połączone z wulgaryzmami często targnie się na swoje życie.[/quote]
sprobuj czasem pomyslec logicznie a nie znowu wymyslasz jakies swoje wlasne alternatywne swiaty : D powinienes odejsc od kompa i wyjsc do ludzi bo zdziczales i nie masz pojecia co sie wokol ciebie dzieje

wracajac do tematu mitow na temat hiv - nie jest tez mozliwe zarazenie przez sline bo mimo ze jest ona wydzielina i jest w niej wirus to jest go tak malo ze aby zachorowac trzababy bylo ja pic wiadrami : P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Widac , ze Eladero lubi fantazjowac , choc akuratnie wirus HIV nie bardzo sie do tego nadaje.
A wystarczy wlasnie odrobine pomyslec . ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak widac elvadero ze wszystkiego lubi pofantazjowac.. Rowniez ze smierci. Faktycznie przerwa od swiata wirtualnego wyszla by Ci na dobre elvadero.. Po co stwarzac wokol siebie fałszywe zludzenia ? Wymagasz i wywierasz na innych wspolczucie ?

Apropo Twojego posta w tym temacie, czy zakazony wirusem hiv musi przyznawac sie do tego, ze jest chory ? A jesli ktos przypadkiem sie dowie to najpierw wpedza go w depresje (wedlug Ciebie leczona za pomocą cudownych rozmow) a dopiero gdy juz choruje na depresje moze miec mysli samobojcze. Ale moim zdaniem.osoby zarazone nie sa traktowane jak tredowaci, Ty ich tak postrzegasz ?

[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fantazjowanie ze śmierci? Dobre :) KAżdy ma inne pojęcie o tym co jest tematem gównym w tej kwestii. Na tym polega demokracja.
Kto nie chce się przyznawać,że jest zarażony wirusem HIV ten chyba naprawdę nie jest osobą rozważną...ale każdy z Nas swój rozum ma i działa na swój własny sposób i według własnego uznania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="elvadero"]Fantazjowanie ze śmierci? Dobre :) KAżdy ma inne pojęcie o tym co jest tematem gównym w tej kwestii. Na tym polega demokracja.
Kto nie chce się przyznawać,że jest zarażony wirusem HIV ten chyba naprawdę nie jest osobą rozważną...ale każdy z Nas swój rozum ma i działa na swój własny sposób i według własnego uznania.[/quote]
A fantazja o zmarłej zonie ? No to jest chore usmiercac osobe , ktorej zapewne nie ma.

A co wedlug Ciebie osoba zarazona wirusem powinna wszystkim opowiadac ze jest zarazona ?

[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote] KAżdy ma inne pojęcie o tym co jest tematem gównym w tej kwestii. Na tym polega demokracja.[/quote] przeczytalam ten fragment raz,potem drugi a potem jeszcze dwa razy i w kij nie wiem co chciales przekazac i co demokracja do faktu ze kazdy ma swoje zdanie, bo JAK ZAPEWNE WSZYSTKIM WIADOMO w demokracji "racje ma nie ten co ma racje" a wiekszosc, wiec sam sobie zaprzeczasz i to calkiem dobitnie. nie rob tak bo odbierasz mi cala frajde ;_; [quote] Kto nie chce się przyznawać,że jest zarażony wirusem HIV ten chyba naprawdę nie jest osobą rozważną...ale każdy z Nas swój rozum ma i działa na swój własny sposób i według własnego uznania.[/quote] jak chcesz to napisz sobie na czole "mam hiv" albo nos plakietke, transpatent czy cos (ohh no tak bo lubisz robic z siebie ofiare losu )w kazdym razie ja, ani zapewne nikt normalny nie robilby sensacji z choroby. przyznawac sie a rozglaszac wszystkim wokolo ze jest sie chorym to kolosalna roznica.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) A to dopiero bylaby niezwykle ekscytujaca i nieziemsko bulwersujaca sensacja , ktora moglaby miec wyjatkowo negatywny wplyw na prace Elvadero jako kucharza.
Moze gdyby to dotyczylo bezposrednio Elvadero to , pewno inaczej by to widzial, bo punkt widzenia zawsze zalezy od punktu siedzenia.
A moze sie myle? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="BriliantBitch"]A fantazja o zmarłej zonie ? No to jest chore usmiercac osobe , ktorej zapewne nie ma. [/quote] Tego nawet nie będę komentować - nikomu nie życzę starty bliskiej osobie. Nie chcesz nie musisz w to wierzyć.
Nie będę szanować osoby która ze śmierci bliskiej mi osoby robi sobie żarty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
LHeh jestes smieszny.. Wstaw jej fotke tez bedzie z ikei ? Jak ta kuchnia co zes na TS wkleil ?

[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aids jest śmiertelny, a z wirusem HIV można żyć.
Niektórzy uważają, że jak komuś z HIV podadzą rekę, użyją jego długopisu będą chorzy.
Przez pocałunek też jest się baaardzo trudno zarazić, bo ilość wirusa, co może być w ślinie jest znikome, a wiadomo druga osoba musiałaby mieć jakaś rankę.
Większe zachorowanie jest na WZW B -kiedy nie było szczepień co na 10 pielęgniarek w szpitalu co druga potrafiłą przenosić to świństwo

[b]złamię skrzydła przeznaczeniu...[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Tak jest jak piszesz Dulce, ale wiekszosc ludzi jest rzekla bym, panicznie przewrazliwiona i nawet jak sa doinformowani to nie dowierzaja , ze sie nie zaraza.
Mysle, ze czasami to jest nawet obseja na punkcie zakazaenia wirusem HIV.
Nauka sobie , swiadomosc i informacja sobie , a ludziska i tak nie bardzo dowierzaja.
To jak tu zyc? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bo u nas w kraju brakuje informacji, porad, a przede wszystkim profilaktyki zdrowotnej

[b]złamię skrzydła przeznaczeniu...[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Fakt, ten system informacyjny by wiel napewno pomogl i rozjasnil w glowach ludziom i nauczyl .
A tak to tylko wiecej domyslow , a z tego to nigdy nic dobrego nie wychodzi. Taka jest prawda. :-P

-- 26 lut 2013, o 20:28 --

:) Fakt, ten system informacyjny by wiel napewno pomogl i rozjasnil w glowach ludziom i nauczyl .
A tak to tylko wiecej domyslow , a z tego to nigdy nic dobrego nie wychodzi. Taka jest prawda. :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
HIV od zawsze kojarzył mi się z Ameryką, a więc rejonami, które są daleko stąd i mało prawdopodobne, aby do nas to dotarło. Podczas, gdy właśnie wyczytałam, że Rosja zmaga się z epidemią AIDS i HIV na poziomie 1-2% całej populacji. Badacze twierdzą, że wyniki mogą być zaniżone, ponieważ wiele ludzi nie poddaje się badaniom.
[url=http://pikio.pl/kryzys-w-rosyjskim-miescie-wladze-jekaterynburga-oglosily-epidemie-hiv/]Info[/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W Polsce jest zarejestrowanych 20 tys osób z wirusem HIV.
6100 w wyniku zażywania narkotyków
3400 ma AIDS
1300 zmarło
To dane oficjalne od 1985r do 2016 dokładnie sierpnia.
Codziennie 2-3 osób dowiaduje się ze mną HIV.
Słaba wiedzą, jeszcze większa ignorancja i wstręt do prezerwatyw spowoduje że grono chorych będzie się powiększać.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zarażeni są sami sobie winni :) Takie osoby nie są wierne jednemu partnerowi i podczas seksu z kim popadnie nie zabezpieczają się.

qxbbpng_sxxwqhr.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="[url=http://scypion.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=8968]kissmyass[/url]"][post]193297[/post] Zarażeni są sami sobie winni :) Takie osoby nie są wierne jednemu partnerowi i podczas seksu z kim popadnie nie zabezpieczają się.[/quote] No tak, na pewno.
A związek z osobą, która jest nosicielem? Można być i wiernym i się zarazić od kogoś kto nawet nie wie, że jest nosicielem. Bo żył sobie frywolnie i się 'bez zobowiązań' zaraził.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W szpitalu nawet można się zarazić przez pobieranie krwi.

Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi na Ziemi.

- To skąd u nich pępki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi