Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
madmax

Jak sobie radzicie z bezsennością?

Rekomendowane odpowiedzi

[b]Nikogo nie widzi, że ktoś nie przespał nocy, czy dwóch. Powodów jest wiele i nie mam tu na myśli tych top'owo rozrywkowych. Nie możemy spać przed egzaminem, ważnym spotkaniem, rozmową kwalifikacyjną, czy podjęciem życiowej decyzji. Problem zaczyna się, gdy bezsenność trwa dłużej. Jak sobie z nią radzić, czy konieczna jest wizyta u specjalisty, czy macie swoje domowe sposoby?[/b]

[b][color=#BF0000]podpis usunięty przez administratora // MagicalFire[/color][/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Drineczek lub lampka wina rzecz gustu, ale zawsze pomaga :)

[b][size=6][color=#00FF00]Nie mówię by mówić, pytam jeśli nie rozumiem,

I nigdy nie odbieraj życzliwości jako słabość,

Tu wciąż to samo samotność doskwiera ludziom,

Leczą ją wódą, a każdy dzień w mieście jest próbą,

I to tu dom mam, mam moje serce..[/color]
[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nigdy na bezsennosc nie bralam zadnych lekow bo chociazby tabletki nasenne maja tyle katalizatorow ze latwo przedawkowac i mozna juz sie nie obudzic : P
wole domowe sposoby czyli cieple mleko lub kakao- podnosza one poziom serotoniny (hormonu snu) wiec to skuteczny srodek na bezsennosc : )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Jest calkiem sporo domowych sposobow na bezsennosc.
Rzeczywiscie, tak jak podaje Woe is me, mleko lub kakao to doskonaly i sprawdzony srodek domowy. Ja dodalabym do mleka lyzke miodu jesli ktos oczywiscie lubi.
Z innych sposobow mozna wymienic dobrze ciepla kapiel, bo niezle rozleniwia i dziala nasennie.
Ale tak naprawde to na kazdego z problemem bezsennosci dziala co innego .
Mysle, ze najlepiej wyprobowac kazdy ze sposobow. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mleko to rzeczywiście dobry sposób. Można jeszcze dodać odpowiednie przygotowanie sypialni a więc obowiązkowe wietrzenie na kilkanaście minut przed snem. Jest tylko jedna rzecz którą trudno wyeliminować. Mianowicie stres, który powoduje, że zamiast spać i wypoczywać myślimy bez końca.

[b][color=#BF0000]podpis usunięty przez administratora // MagicalFire[/color][/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
heh.. stres to najgorszy pogromca snów.. ;/ jedyny sposób to przestań o tym myśleć.

[b][size=6][color=#00FF00]Nie mówię by mówić, pytam jeśli nie rozumiem,

I nigdy nie odbieraj życzliwości jako słabość,

Tu wciąż to samo samotność doskwiera ludziom,

Leczą ją wódą, a każdy dzień w mieście jest próbą,

I to tu dom mam, mam moje serce..[/color]
[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
heheh mnie tez usypia alkohol :) raczej nie mam problemów ze snem, ale jak jest pełnia to się kręcę i wiercę :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="BriliantBitch"]heh.. stres to najgorszy pogromca snów.. ;/ jedyny sposób to przestań o tym myśleć.[/quote] Tylko jak to zrobić ? Człowiek to już taki zwierz, że choć nie myśli to i tak myśli. Można próbować wyciszyć organizm przed snem, aby opadły emocje, lub myśleć o czymś przyjemnym a kłaść kiedy faktycznie poczuje się znużenie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mi na bezsenność pomaga praca - im bardziej jestem padnięty tym szybciej w domku po kąpieli i myciu zębów zasypiam.
Czasami też dobra na bezsenność jest książka - zmęczy się oczy to i sen nadejdzie :-D

[b]Jak mawiał Zenon z Kitionu [size=6]"Convenienter naturae vivere" - żyć w zgodzie z naturą[/size].

To bardzo pouczające motto.[/b]

[b]Zapraszam również na mój blog [/b]

[img]http://i48.tinypic.com/dey0kh.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Każdy organizm reaguje inaczej. Ja z kolei kiedy jestem mocno zmęczony nie mogę zasnąć. Męczę się czasem z dwie godziny zanim to nastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dobra książka jest rewelacyjna do poduchy, u mnie się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Niby tyle sposobow, a sen mimo wszystko nie zwsze nie nadchodzi. Zreszta, bywaja rozne dni i wlasciwie to co sie wydarza w ciagu dnia ma zawsze jakis tam wplyw na nasz sen.
Sama tego doswiadczylam. Choc nie miewam klopotow z bezsennoscia to ostatnio zaczelam miec. Jest to u mnie typowe przemeczenie organizmu ktore wlasnie taki ma objaw.
Jednym slowem rozregulowalam sobie organizm. A bezsennosc mi o tym przypomniala. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ostatnio moja serdeczna znajoma powiedziała,że jej na bezsenność pomaga...grzaniec.
Wg.niej grzane winko to najlepsza recepta na zdrowy i spokojny sen :)

[b]Jak mawiał Zenon z Kitionu [size=6]"Convenienter naturae vivere" - żyć w zgodzie z naturą[/size].

To bardzo pouczające motto.[/b]

[b]Zapraszam również na mój blog [/b]

[img]http://i48.tinypic.com/dey0kh.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kika666"]:)
Jednym slowem rozregulowalam sobie organizm. A bezsennosc mi o tym przypomniala. :)[/quote]
Regularny tryb życia jest bardzo istotny nie tylko przy bezsenności. Zepsuć łatwo naprawić już trochę trudniej. Można jednak zadbać o to aby kłaść się codziennie w miarę komfortowych warunkach. Nie wymaga to wiele zabiegów a efekty mogą być bardzo wymierne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="elvadero"]Mi na bezsenność pomaga praca - im bardziej jestem padnięty tym szybciej zasypiam.[/quote] a wlasnie czlowiek jest tak skonstruowany ze gdy jest zbyt zmeczony to tez nie moze zasnac

mi jeszcze na sen pomaga wlaczenie jakiejs spokojnej muzyki albo bardzo slodka woda z owocowym syropem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czytałem, że łóżko powinno służyć tylko do snu ,jedynym wyjątkiem jest aktywność seksualna. A więc powinniśmy się kłaść kiedy jesteśmy zmęczeni, ale w przypadku kiedy nie można zasnąć powinno się wstać i pójść do innego pomieszczenia. Tyle teoria a życia..?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja sobie nie radzę i powoli mnie ona wykańcza. Jest spowodowana napiętrzającym się stresem, chyba i nawet depresją

[b]złamię skrzydła przeznaczeniu...[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dulcynea jeśli nie dajesz rady nie ma na co czekać. Powinnaś zgłosić się do lekarza. Przydatna może tu okazać się psychoterapia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coś będę musiała zrobić, bo już rady z tym nie daję...nie wyspana, nie dospana, rozdrażniona...

[b]złamię skrzydła przeznaczeniu...[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
odkąd rozstałem się z dziewczyną 5 miesięcy temu...w ogóle nie sypiam...nie potrzebuję snu, przesypiam 1-2 godziny raz na trzy dni...byłem z tym u lekarza to powiedział mi że wytworzyło się jakieś "napięcie nerwowe" czy coś w tym stylu co nie pozwala mi spać...jakie są tego skutki.? brak koncentracji, zaburzenia pamięci które się coraz bardziej pogłębiają i wiele innych ;)

[img]http://img248.imageshack.us/img248/8810/beznazwyke.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W wyniku napięcia organizm wytwarza hormon nadnerczy, który pobudza układ nerwowy. Zbyt wysoki jego poziom może skutkować bezsennością. Z czasem mogą pojawić się zaburzenia lękowe a nawet depresja. Dlatego też powinieneś być pod stałą opieką lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
coś w stylu ciągle podniesionego poziomu katecholaminy.? ;)
No narazie mam zaburzenia pamięci które ciągle się rozrastają, nieostrość wzroku niekiedy...ciągłe przemęczenie mimo iż nie mogę spać, wolniejszy tok myślenia i kilka innych ;)

[img]http://img248.imageshack.us/img248/8810/beznazwyke.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ari sam mówisz, że problem narasta. Szukaj porady u innych specjalistów. Są ośrodki leczenia zaburzeń snu. Może neurolog coś tu poradzi? Czekasz aż sprawa urośnie do megaproblemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no tylko, że czasami po pracy jest się tak zmęczonym że ciężko jest usnąć:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Mysle, ze ze zwyklym przemeczeniem i chwilowa bezsennoscia mozna sobie domowymi sposobami poradzic.
Gorzej jednak, gdy podlozem owej bezsennosci sa problemy zwiazane ze szwankujacym zdrowiem.
A wtedy bez medyka ani rusz. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi