Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Plasterek

Naturalne sposoby na ból gardła

Rekomendowane odpowiedzi

Co oprócz gorącego mleka z miodem mogę stosować na ból gardła? Chodzi mi bardziej o jakieś naturalne, domowe sposoby, bo te wszystkie pastylki na mnie nie działają. Już drugi dzień boli mnie gardło, do lekarza najwcześniej mogę iść w piątek, bo dopiero wtedy wrócę do domu, z resztą i tak wiem, że przepisze mi jak zwykle jakieś "cukierki" do ssania na odczepnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mowia , ze ponoc na bol gardla doskonaly i skuteczny jest syrop z cebuli , ktory rowniez likwiduje kaszel.
Spruboj.
Obierarz cebule , kroisz w kostke i zasypujesz cukrem . Czekasz jak pusci sok . Pijesz 3-4 x dziennie 1 lyzke. Oczywiscie nie popijasz woda.
Mozesz plukac rowniez gardlo sola .
Do 1szklanki wody cieplej wsyp 1 lyzke sol kuchennej i plucz gardlo 3 x dziennie .
Jest to paskudne , ale dziala .
Zdrowka zycze. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
O soku z cebuli, że jest skuteczny przekonałam się sama na sobie. Nie lubię cebuli, ale pomogło. Staram się używać jak najmniej tabletek, proszków, to już jest ostateczność w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mogę dodać czosnek, gdy boli gardło bierzesz cały ząbek do ust i ssasz jak landrynka co jakiś czas nadgryzając, żeby puścił soki. Wieczorem zastosujesz a rano budzisz się bez bólu, mój sprawdzony sposób. Jeszcze często stosuje propolis np taki jest dobry i bardzo tani http://gal.com.pl/pl/ulotki-suplementy/116-propolis-w-aerozolu-7.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Szczerze mowiac to o czosnku nie slyszalam, ale dzisiaj wyprobuje. Przyda mi sie ta rada , bo od czwartku leze w lozeczku z powodu silnej infekcji grypowej z okropnym bolem wlasnie gardla. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mleko + miód + czosnek - specyfik który od wielu lat jest stosowany w mojej rodzinie. Zapach po wypiciu jest okropny ale za to skuteczny a o to w tym w końcu chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Donosze, ze ssanie zabka czosnku , to super sposob na chore gardziolko. Sprobowalam i bol przeszedl. Jest ok. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wiedziałam, ze mój sposób jest dobry. Zdradziłam Wam mój mały sekret:) niektórzy jeszcze płukają gardło wodą z solą, ale to nie dla mnie, nie potrafie i nie jest to przyjemne:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
komandorek i od tej pory będziemy żyć długo i przede wszystkim będziemy zdrowi :-D Polać mu mleko z czosnkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja stosuję niezawodny Propolis z GAL.Jet on robiony na bazie miodu,także to chyba dzięki temu składnikowi ten lek jest tak skuteczny:) Do tego tani,pytajcie w aptece.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Ja cos nie za bardzo moge stosowac Propolis. Jest mi po nim niedobrze.
A moze jestem na niego poporostu uczulona? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kika666 propolis jest super na wiele dolegliwości, może nie podchodzi Ci w pastylkach na przykład, a warto spróbować takiego w areozolu? ja stosuje od bardzo dawna i się nie zawiodłam jeszcze jak i na zwykłym miodzie. A czosnku do buzi nie wezmę, chyba bym się udusiła :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Słyszałem, że przepłukiwanie słoną wodą działa bardzo dobrze na ból gardła. Nigdy nie stosowałem tego, bo jest to też dobry sposób na wywołanie wymiotów, no ale od innych osób słyszałem potwierdzenie skuteczności.

[img]http://i.imgur.com/ifQVj4y.gif[/img] [img]http://i.imgur.com/BXMaZ2D.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kiedyś często chorowałam na anginę, bolało mnie gardło i nie mogłam niczego łykać. Czasami pomagało płukanie jamy ustnej szałwią. Czytałam, że ma właściwości bakteriobójcze i łagodzi ból, co w sumie mogę potwierdzić, bo u mnie takie zabiegi zdały egzamin.

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Slyszalam , ze w tej chwili na rynku jest sporu roznych
preparatow na bol gardla i to naturalnych z miodem , tymiankiem i innymi ziolami.
Nawet juz w formie lizakow na bol gardla.
Jest w czym wybierac i mozna sie naturalnie leczyc. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Na ból gardła polecam rosołek.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dla mnie najskuteczniejszym choć niezbyt przyjemnym sposobem na ból gardła jest płukanie wodą z solą , ale płukanie wodą z dodatkiem wody utlenionej też jest skuteczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) To prawda .
Woda +woda utleniona pomaga w pozbyciu sie bolu gardla.
Ale slyszalam tez, ze na krotko i ma sie taka wysuszona sluzowke gardla.
Wiec nie wiem czy to aby nie zaszkodzi gardlu? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Spróbuj soku z cebuli . Musisz pokroić cebulę i zasypać ją cukrem na całą noc. Do rana powinna puścić sok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Ponoc latem tez potrafi bolec nas gardlo.
Wiec wyczytalam gdzies, ze skutecznym sposobem jest ssanie dwoch
kostek lodu.
Moja znajoma ktora to stosowala mowi, ze to znakomity sposob na bolace
gardziolko.
Nie probowalam , bo nie mialam bolacego gardla, ale kiedys sprobuje co to
za ,,lek,,. :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mnie boli gardło przede wszystkim latem i u mnie niestety od razu łączy się to z tym, że kompletnie tracę głos. Wczoraj walczyłam z tym lodami i piwem Karmi :P

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja spnotkalam sie z opinia, ze plukanie zaparzona mieta zmniejsza stan zapalny i lagodzi bol gardla.musze przetestowac.

~ Słodkie życie...słono kosztuje~

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi