Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kika666

Tajemnice spiacego mozgu

Rekomendowane odpowiedzi

:) Warto wiedziec, ze gdy spimy , nasz mozg prowadzi wlasne i niezalezne zycie.
Ponoc we snie mozna nawet zabic, ale bezsennosc bywa rownie niebezpieczna i straszliwie meczaca, ktora mozna przyrownac do tortur.
Przykladem takiej bezsennosci jest muzyk MICHAEL CORKE .
Jak sie pozniej okazalo cierpial on na genetyczna chorobe zwana ,smiertelna bezsennoscia rodzinna,, , ktora odkryto w polowie lat 80.
Jak myslicie ?
Czy pograzony we snie czlowiek moze wykonywac polecenia mozgu i bezwolnie zamordowac czlowieka?
Czy jestesmy tak naprawde ubezwlasnowolnieni przez nasz mozg?
A moze to tylko zludzenie? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mózg jest nadrzędnym ogranem w naszym ciele, dzięki niemu możemy stwarzać choroby oraz co najlepsze je usuwać...w Poznaniu jest pewien szpital który leczy ludzi cierpiących na raka tylko za pomocą siły woli. Jak.? Pacjenci mają wyobrażać sobie "komórki które atakują raka" i jak narazie przynosi to 80% rezultatów...skąd to wiem.? Kiedyś czytałem w jakiejś internetowej gazecie ;)

Można robić wszystko we śnie, jeśli oczywiście ktoś ma opanowaną do perfekcji sztukę "świadomego snu", a ciężko ją opanować. Pamiętam jak byłem mały i nie chciałem iść do szkoły to przed snem wmawiałem sobie że "jak wstanę rano to będę chory na grypę" i o dziwo tak się działo o.O wiem że może to dziwne ale to jest żywy przykład władzy umysłu nad ciałem którego jestem żywym przykładem. Człowiek może bardzo wiele zrobić za pomocą swojego umysłu...jestem ciekaw jak to jest jak ludzie są w śpiączce, mają własny wyimaginowany świat.? Mogą robić wszystko czego dusza zapragnie podczas tego snu czy jest to takie szybkie jak zamknięcie oczu i otworzenie...to dopiero ciekawe pytania :D

[img]http://img248.imageshack.us/img248/8810/beznazwyke.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:)Mowi sie czasami, ze niezbadane sa sciezki spiacego mozgu. Sporo w tym prawdy.
A przykladem niech bedzie zdarzenie z 1988 roku gdzie zglosil sie na polcje w Kanadzie czlowiek , ktory twierdzil , ze dokonal zabojstwa . Oczywiscie sprawdzono te informacje i okazalo sie, ze mowil prawde. Zamordowal swoich tesciow.
Jak stwierdzono czlowiek ow zasnal poprzedniego wieczoru przed telewizorem. Wciaz spiac , wstal nagle , wyszedl z domu , zostawiajac otwarte drzwi, pokonal samochodem az 22 km i przyjechal do swoich tesciow.Mial klucze wie otworzyl sobie drzwi sam i wtargnal do sypialni tesciow .Tam ogluszyl tescia , a za uciekajaca tesciowa pobiegl do kuchni. Oczywiscie tesciowa zaczela sie bronic nozem kuchennym . Ale czlowiek ten nie zwracal na to uwagi i na ciecia nozem ktore mu zadawala tesciowa. Wyrwal jej w koncu noz i wielokrotnie ja ugodzil nim. Ciekawe, po chwili odlozyl noz i odjechal spokojnie . Po czym. zawiadomil policje, ze kogos zabil. Caly byl okrwawiony z ranami na ciele.
Po wnikliwym badaniu okazalo sie, ze czlowiek ten dzialal nieswiadomie. Stwierdzono u niego skrajna postac parasomni- zaburzenia snu , podczas ktorego wystepuja tzw. mieszane stany swiadomosci.
Oczywiscie nie poniosl zadnej kary za to morderstwo, bo poprostu nie wiedzial co robi . Zwyczajnie spal, bo parosomnia przemieszcza fazy glebokiego snu i czuwania. Mozna tu wymienic np. lunatyzm mowienie przez sen czy nawet zwykle moczenie nocne u dzieci i nie tylko.
Jednym slowem kiedy rozum spi to wszystko zdarzyc sie moze, choc nie wszystko tak do konca da sie wytlumaczyc. Zreszta dotyczy to rowniez zachowan mozgu w przypadku spiaczki.A wyimaginowany swiat doskonale koresponduje ze spiacym mozgiem i jego arsenalem nieodkrytych i nieodgadnionych do konca tajemnic. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nieodkryty jest jeszcze mózg do końca.
Ale z tą nieświadomością, co do zabijania...myślę, że to jeszcze faktycznie jakieś zaburzenia czy te stany mieszane, bo by tak od siak, wątpie...

[b]złamię skrzydła przeznaczeniu...[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Tak mi sie czasami wydaje, ze mozg czlowiek jest organem ktory skrywa cale poklady nieodgadnionych tajemnic , a jego zakamarki sa tak bardzo zakamuflowane przed rozszyfrowaniem naukowym , ze zadziwia , fascynuje i jednoczesnie mobilizuje do poznania go.
Ale droga poznawcza spiacych korytarzy mozgu wydaje sie bardzo dluga i wyboista.
Moze kiedys , kiedys dane bedzie rodzajowi ludzkiemu otworzyc te ,,tajemnice,,
Ale co to bedzie oznaczalo dla samego czlowieka? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przydałoby się coś takiego, co by zapisywało sny w formie obrazu. Oglądałoby się to lepiej niż filmy z Hollywood.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moim zdaniem nigdy człowiek nie odkryje w pełni zagadek ludzkiego organizmu oraz narządów, w tym mózgu. Ludzkie dolegliwości, zachowania, funkcjonowanie, wciąż nas zaskakuje i pewnie zaskakiwać będzie do samego końca. Mózg człowieka nie do końca jest organem nad którym można zapanować , to mózg panuje nad nami, szczególnie gdy człowiek jest całkiem wobec niego bezbronny , czyli podczas snu wtedy na prawdę nie jesteśmy w stanie zapanować nad emocjami. Według mnie całkiem możliwe jest zabójstwo podczas snu. Wtedy mózg panuje nad nami i nie możemy nic zrobić, nie jesteśmy świadomi tego co się z nami dzieje. Rzadkością jest sen "kontrolowany" kiedy w pełni przejmujemy kontrole nad tym co "widzimy" w danym śnie. Czytałam kiedyś, że mózg człowieka w pewnym momencie snu wyłącza swoje funkcjonowanie na 60 min i wtedy nawet trzęsienie ziemi nie jest w stanie nas obudzić. Tylko w tych 60 min nasz mózg odpoczywa, ponieważ gdy śnimy itd on cały czas pracuje, działa jak sprzęt , jeśli nie śpimy , cierpimy na bezsenność z pewnością odbiję się to na naszym zdrowiu i psychice. Dlatego czasem nawet 2-3 godziny snu mają duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego mózgu i całego układu immunologicznego.

[b][size=6][color=green]Czasem myślałam, że potrafię latać..[/color][/size][/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Samantha"] Mózg człowieka nie do końca jest organem nad którym można zapanować , to mózg panuje nad nami [/quote]dziwne stwierdzenie. To ze czlowiek jest zalezny od dzialania mozgu to fakt ale mozg to nie jest zaden chochlik czy inne zyjatko w naszej glowie. To czesc organizmu wykonujaca okreslona prace , tak samo jak serce, nerki czy jakikolwiek inny organ. [quote]Według mnie całkiem możliwe jest zabójstwo podczas snu. Wtedy mózg panuje nad nami i nie możemy nic zrobić, nie jesteśmy świadomi tego co się z nami dzieje. [/quote] jesli czlowiek robi cos (np.chociazby lunatykuje) podczas snu to wynika z nieprawidlowj pracy ukladu nerwowego, czyli kolokwialnie mowiac z choroby a nie z tego ze nasz mozg chce kogos zabic : D [quote]Czytałam kiedyś, że mózg człowieka w pewnym momencie snu wyłącza swoje funkcjonowani ze na 60 min i wtedy nawet trzęsienie ziemi nie jest w stanie nas obudzić.[/quote] to dosyc niemozliwe bo mozg wiecznie jest ustawiony na "czuwanie". Gdyby mozg byl wylaczony (nawet tylko czesciowo) dluzej jak bodaj 4 minuty to bysmy umarli albo zostali jarzynami.[quote] Tylko w tych 60 min nasz mózg odpoczywa, ponieważ gdy śnimy itd on cały czas pracuje, działa jak sprzęt [/quote] to jak i w jakim stopniu odpoczywa zalezy od fazy snu : )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi