Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem mundurki to klęska naszego karju ... Jak dla mnie Giertych robi to dla kasy , on zyskuje i nie dal na to ani grosza , co za koleś Edytowane przez Gość

[img]http://img103.imageshack.us/img103/5191/27871066un5.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mundurki... no cóż... Z jednej strony to dobre, że będzie widać kto należy do społeczności szkolnej a kto nie. Dużo się mówi o rozprowadzaniu narkotyków w szkołach. Może to troszkę wesprze akcje przeciwko dealerom. Ogromną wadą jest ich kupno - wiadomo, budżety polskich rodzin są bardzo napięte, brakuje pieniążków na chleb i inne niezbędne rzeczy. Nie do końca wiem czy budżet państwa zwraca koszty mundurków, ale moja siorka nie dostanie refundacji. W grę wchodzą najprawdopodobniej średnie zarobków itd. OK nie zanudzam już a reasumując mundurki dobra rzecz (pewnie temu, że jestem nieobiektywny bo sam nie muszę ich nosić :-) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja także jestem zdania, że mundurki są dobrą rzeczą. Fakt- ich ceny w niektórych przypadkach są przerażające, ale jak widać młodzież buntuje się z innych powodów niż ten, że ich zakup może sprawić trudności. Ja nie muszę nosić mundurka, ale gdyby na studiach był taki wymóg, to z chęcią bym go włożyła ;-) a ten bezpodstawny bunt to chyba efekt dojrzewania :-)

Blask ma w oczach, ale gorzkie usta...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w polsce mundurki to niejest taki głupi wymysł bo jak wiadomo niekazdego na to stać wiec nie kazdy musi to nosic :lol: w mojej szkole jeszcze mundurka nikt nienosi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mundurki maja duzo plusow biorac pod uwage demoralizacje mlodziezy :mrgreen:

poza tym nie oszukujmy sie niektores dziewczyny nie znaja umiaru chodzac ubranymi do szkoly...troche cialka przynajmniej do szkoly trzeba przykryc ;-)

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Aggresive"]Moim zdaniem mundurki to klęska naszego karju ..[/quote]a mnie to nie dotyczy hehehehe[quote="Aggresive"]Jak dla mnie Giertych robi to dla kasy , on zyskuje i nie dal na to ani grosza , co za koleś[/quote]nom. narobil bagna i se poszedl.
a dzieki niemy nie bede miala

Dziekuje Rabee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Aggresive"]Jak dla mnie Giertych robi to dla kasy[/quote] ?? jak dla kasy ?? przeciez to nie on zarabia tylko firmy krawieckie.. dał zarobic ludziom :) [quote="Aggresive"]mundurki[/quote] jak dla mnie fajna sprawa :) tyle ze za drogie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MoDa"]dał zarobic ludziom :)[/quote] Owszem ale kosztem innych. Mundurki ok ale powinna być refundacja za nie. Skoro rząd wprowadza do życia takie pomysły to powinien mieć na nie pieniądze. Jak zwykle tracą biedni ludzie... Btw: mundurki to w wielu szkołach tylko koszulka, więc raczej mundurki są tylko z nazwy :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
podobno jest jakas pomoc materialna dla rodzin o niskich dochodach...
ale szczerze to nie wiem jak to wyglada w praktyce :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"]podobno jest jakas pomoc materialna dla rodzin o niskich dochodach...
ale szczerze to nie wiem jak to wyglada w praktyce :mrgreen: [/quote]
zgadza sie dofinansowanie jest z ops 50 zl jak w mojego brata przypadku ale tak szczerze teraz to nie mundurki jak widzialam w szkolach no mi sie upieklo :aloha: a po dwa akurat u mojego brata tanie sa mundurki tak czy siak nic specialnego

Twoja sygnatura by

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]podobno jest jakas pomoc materialna dla rodzin o niskich dochodach... [/quote] 50 zł... podobno.. ja tam niewiem.. moj Mąz nie nosi mundurków..bo jego dyrektor poprostu - wysmiał Giertycha ;) A szwagier (2 gimnazjum) za "mundurek" jesli tak mozna nazwać dresową kamizelkę koloru granatowego zapłacił 35 zł + 9 zł za wyrob tarczy szkolnej [quote="kuryiaki"]Btw: mundurki to w wielu szkołach tylko koszulka, więc raczej mundurki są tylko z nazwy :-) [/quote] dokladnie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MoDa"]dyrektor poprostu - wysmiał Giertycha[/quote] Nie dziwię się. Giertych nie ma za dużego szacunku wśród inteligencji. Ciekawe dlaczego? ;-) [quote="MoDa"]"mundurek" jesli tak mozna nazwać dresową kamizelkę koloru granatowego[/quote] Niestety takie są te słynne "mundurki". Nic szczególnego ale nazwę mają nie teges ;-) U Twojego szwagra kamizelka u wielu innych koszulka polo. Do mundurka to im daleko... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kuryiaki"] Nie dziwię się. Giertych nie ma za dużego szacunku wśród inteligencji. Ciekawe dlaczego? ;-) [/quote] wiesz.. .nie mam pojęcia :lol: [quote="kuryiaki"]Do mundurka to im daleko... :oops: [/quote] ale oczywiscie w telewizji musieli sie pokazac.. dziewczyny spodnice w kratki, marynarki, nawet podkolanówki.. chlopcy marynarki i spodnie + biala koszula.. a Giertych zamiast patrzec po strojach.. patrzyl po modelkach ;) i zyj tu czlowiek w cnocie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MoDa"]telewizji musieli sie pokazac.. dziewczyny spodnice w kratki, marynarki, nawet podkolanówki.. chlopcy marynarki i spodnie + biala koszula.. [/quote] O akurat nie widziałem relacji z TV. W sumie nie pokażą przecież relacji gdzie stoją dzieci w koszulkach itd. Pewnie wybrali szkołę, gdzie te mundurki jakoś porządnie wyglądają [quote="MoDa"]Giertych zamiast patrzec po strojach.. patrzyl po modelkach[/quote] O tego też nie wiedziałem. No cóż, mundurki mundurkami. Pewnie jako minister trochę też patrzył na mundurki, jak są skrojone itd... A czy ważne było dla niego kto je miał na sobie? :-) Wątpię ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w moim bylym lo wlasnie wprowadzili mundurki...
a decyzja zapadla jeszcze zanim pan g o tym pomyslal :-P
mundurki wprowadzono w wyniku wyboru...uczniowie dobrowolnie wybrali jednolity stroj...i sami mieli mozliwosc sobie go zaprojektowac..wybrano wedlug uczniow najlepszy projekt...
mysle ze to jest jakas alternatywa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kuryiaki"]A czy ważne było dla niego kto je miał na sobie? [/quote] wiec widze po wypowiedzi ze tego nie ogladałeś.. Weszła na wybieg dziewczyna, spódnica troszke pod udo, wysoka, szczupła, blondynka.. zgrabna.. Bo moj mąż tez mało sie nie zaślinił.. a w pierwszym rzedzie giertych :lol: oczy jak nastolatek który zobaczył po raz pierwszy Pamelę Anderson.. bylo to komentowane przez jakiegos kolesia po pokazie.. [quote="kuryiaki"]trochę też patrzył na mundurki,[/quote] Te "trochę" jest tu rzeczywisicie na miejscu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
moim zdaniem mundurki były nie potrzebne ponieważ ;
- są regiony w Polsce gdzie ludzie nie mają z czego żyć dla nich to jest ogromny wydatek
- mundurki się niszczą i trzeba kupować co rusz nową a nie można tego kupić w normalnym sklepie
- co zmieni w stroju np.kamizelka
- dofinansowanie mundurków co 50 zł a mundurek kosztuje 200 zł. co to jest [quote="Brzoskwinka"]a mnie to nie dotyczy hehehehe[/quote] mnie tez na szczęście nie dotyczy

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MoDa"]Weszła na wybieg dziewczyna, spódnica troszke pod udo, wysoka, szczupła, blondynka.. zgrabna.. Bo moj mąż tez mało sie nie zaślinił.. a w pierwszym rzedzie giertych oczy jak nastolatek który zobaczył po raz pierwszy Pamelę Anderson.. bylo to komentowane przez jakiegos kolesia po pokazie..[/quote] Hmm kto by się takim frankensteinem zainteresował jak on :zonk: , niech sobie chociaż popatrzy... ;-) No cóż skorzystał Giertych z sytuacji... Jemu w to graj... [quote="monia7367"]co zmieni w stroju np.kamizelka[/quote] Trochę jednak zmieni. Z daleka widać kto należy do społeczności szkolnej a kto nie. Tylko skąd wtedy nazwa "mundurek"... Wyssana z palca po prostu... [quote="monia7367"]dofinansowanie mundurków co 50 zł a mundurek kosztuje 200 zł. co to jest[/quote] Rząd wychodzi z założenia, że on swoje zrobił. Wprowadził pomysł i pomógł przy jego realizacji. Tylko nasuwa się taka myśl: Skoro organizuje się cokolwiek to trzeba o to zadbać... Sprawa mundurków - jak zwykle traci biedny człowiek. Zresztą tak jak w każdej dziedzinie życia w naszym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kuryiaki"]jak zwykle traci biedny człowiek. Zresztą tak jak w każdej dziedzinie życia w naszym kraju.[/quote] ale na poczatku powstała idea ze "dofinansowanie" bedzie.. tyle ze nie kazdy krawiec za swoja usuługe bierzez 30 zł.. tego chyba nie wzieli pod uwagę.. jeden mundurek kosztuje 30 zł bo jest to koszulka,kamizelka... a inny 150 zł bo jest to komplet marynarka + koszula + spodnie.... Jak zwykle zawalili sprawe.. ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MoDa"]tego chyba nie wzieli pod uwagę.. jeden mundurek kosztuje 30 zł bo jest to koszulka,kamizelka... a inny 150 zł bo jest to komplet marynarka + koszula + spodnie.... Jak zwykle zawalili sprawe.. ;][/quote] z tego co mi wiadomo u nas na wichurze ostateczny glos mieli rodzice..i to oni glownie wybierali stroj dla swoich latorosli :mrgreen:
wiec jezeli do szkoly chodzilo duzo ubogich rodzin raczej wybierano ta skromniejsza zarazem tansza alternatywe...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak dla mnie to mundurki to jeden wielki śmiech na sali. Giertych tylko zyskał na tym popularność, bo wielu rodziców uważa, że to dobrze, że ich dzieci będą nosiły mundurki, bo nie będzie widać "rozwarstwienia społecznego"... moim zdaniem to jest g***o prawda. Jeżeli jakieś dziecko będzie prześladowane, za to, że jest biedne, to założenie mundurku nic nie zmieni. Przeciwnie. Uważam, że przez to dziecko mogłoby być jeszcze bardziej prześladowane, bo "próbuje się ukryć". Ale mundurek nie zmieni jego zachowania. Będzie widać, że dziecko nie ma kasy w szkole, żeby kupić sobie coś słodkiego czy cokolwiek innego. Ja jak byłem młodszy miałem bardzo ciężko z kasą i raz dostałem nowe buty, to spałem z nimi, bo tak mi się podobały, a do szkoły przychodziłem w nich z taką radością... i mogłem się pochwalić przed kolegami. Inni chwalili się nowymi spodniami, plecakiem. ŻADEN mundurek tego nie da i oprócz bezcelowego maskowania się nie zmienia nic.

To na tyle o inteligencji Giertycha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="FurY"]Jak dla mnie to mundurki to jeden wielki śmiech na sali. Giertych tylko zyskał na tym popularność, bo wielu rodziców uważa, że to dobrze, że ich dzieci będą nosiły mundurki, bo nie będzie widać "rozwarstwienia społecznego"... moim zdaniem to jest g***o prawda. Jeżeli jakieś dziecko będzie prześladowane, za to, że jest biedne, to założenie mundurku nic nie zmieni. Przeciwnie. Uważam, że przez to dziecko mogłoby być jeszcze bardziej prześladowane, bo "próbuje się ukryć". Ale mundurek nie zmieni jego zachowania. Będzie widać, że dziecko nie ma kasy w szkole, żeby kupić sobie coś słodkiego czy cokolwiek innego.[/quote] nietyle mundurki maja na celu co ty napisales....
ale roznica miedzy nimi nie bedzie juz taka radykalna....
dwa koce kija (czyt. dziecko z ubogim strojem skromnym)...a maly bobas bismesmena majacy na sobie ubrania rownowartosci tygodniowego budzetu domowego biedniejszej...
nigdy tych roznic definitywnie nie zatrzemy....

co do zencania sie psychicznego...to nie nietyle problem odziezowy co spoleczny o podlozy psychicznymm....
a tutaj nauczyciele powinni aktywnie dzialac...
ja spotkalam sie z sytuacja gdzie nauczyciel wiedzial...ale nic nie zrobil ''bo po co ma sie wtracac i zawracac sobie tym glowe''

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="FurY"]wielu rodziców uważa, że to dobrze, że ich dzieci będą nosiły mundurki, bo nie będzie widać "rozwarstwienia społecznego (...) założenie mundurku nic nie zmieni[/quote] Zgadzam się niestety z tym co napisał FurY... Być może wyglądem dzieciaki będą troszkę podobne, ale zachowania zostanie takie same. Co z tego, że koszulkę będą miały taką samą, jak np buty jeden będzie miał nowiuśkie najki a drugi trampki rozwalone... A dzieci jak dzieci, głupio oceniają innych - po takich materialnych sprawach. Warto budować psychikę młodego człowieka już za młodu... [quote="FurY"]Będzie widać, że dziecko nie ma kasy w szkole, żeby kupić sobie coś słodkiego czy cokolwiek innego.[/quote] Eeexactly... Ja też nie pochodzę z bogatej rodziny, czasami sobie kupiłem bułeczkę etc ale byli też tacy, którzy nawet nie pojawiali się w okolicach sklepiku szkolnego... A jeśli np czekali na w-f (sklepik był przy salo gimnastycznej) to siedzieli przy sklepiku smutni ponieważ jako biedni byli odrzucani przez ogół... Mój kolega czasami przychodził do szkoły bez kanapek lub z jakaś jedną malutką :-( (mama nie miała za co wysłać go do szkoły z jedzeniem :-( ) to moje jedliśmy... Fajnie było komuś sprawić przyjemność...

Mundurki na pewno nie zatrą tych różnic społecznych. Moim zdaniem nie taka jest ich rola... Najważniejsza rola to strzec przed zagrożeniami z zewnątrz, np przed dealerami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kuryiaki"]A dzieci jak dzieci, głupio oceniają innych - po takich materialnych sprawach. Warto budować psychikę młodego człowieka już za młodu... [/quote] robiac maly skok w bok tematyczny...
dzisiejsze dziecivsa gorzej wychowywane :mrgreen:
zwlaszcza ci mlodzi warszawiacy i oinni podobni z duzych miast
jade autobusem a taki maly brzdac mowi do drugiego ''moj tato ma nowe audi a6''
''a ja mam juz 7 lewel''
kurcze...ale te dzieci sie wycwanily :-P

byc moze ja chodzilam do szkoly kiedy to roznice nie byly tak duze...dlatego ze lata 90te to czas odbudowy od 89 r..i odbudowy po komunizmie... spoleczenstwo zubozale na etapie dorobku...
a moze juz zapomnialam.... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi