Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kika666

Nieludzkie mozliwosci

Rekomendowane odpowiedzi

:) Jak to sie dzieje , ze ptaki potrafia pzewidziec burze, poczciwe koty widza doskonale w nocy , a nietoperze wspaniale umieja omijac rozne przeszkody , pomimo ze sa prawie slepe.?
Jak sadzicie? Czy te zwierzeta maja jakies nadnaturalne umiejetnosci? Gdzie lezy odpowiedz.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nietoperze używają echolokacji-coś jak sonar, dlatego w nocy słychać często ich "cykanie". Koty zostały jako nocni drapieżcy wyposażeni tak że są bardziej czułe na bodźce przez narządy zmysłów niż ludzie. Poczytaj trochę o tym w internecie, tutaj nie ma żadnych nadnaturalnych umiejętności ;)

[img]http://img248.imageshack.us/img248/8810/beznazwyke.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Fakt. Natura okazala sie bardzo chojna dla wielu innych zwierzat niz kot czy nietoperz.
Warto wspomniec o niezwyklych mozliwosciach np. foki ktora potrafi wytropic zwierzyne z odleglosci 180 metrow, tylko dzieki wasom ktory spelnia funkcje radaru.
Ale co by tu nie mowic to prawdziwe bogactwo NIEZNANYCH LUDZIOM zmyslow naukowcy odkryli u rekinow . Te naprawde grozne ryby potrafia odebrac nieslyszalne dla nas ludzi dzwieki o bardzo niskiej czestotliwosci az z odleglosci 1,5 km. A co jeszcze ciekawsze, ze np. krople krwi rekin wyczuwa z odleglosci 400 metrow . Az dziw bierze, bo to z pewnoscia nie sa ludzkie mozliwosci. Dodac warto , ze rekiny widza w mroku az 10 razy lepiej niz czlowiek.
Mysle, ze mozliwosci zwierzat sa czsami nawet szokujace. Dodam ,ze wszystkie zmijowate np. slawetny grzechotnik straszliwy wyposazony jest przez matke nature w detektor podczerwieni itd.
Dlugo by wymieniac nieludzkie mozliwosci zwierzat . Mysle, ze warto je jednak znac. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
właśnie, wszystko da się wytłumaczyć jakoś :) ja nie wierzę w jakieś zdolności, zabobony itp., wierzę najwyżej w Boga, nie w Rydzyka, nie mylić, wielu wierzy w Rydzyka a nie w Boga....:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja nie wierzę w Boga ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:D hehe, ale to nie w tym temacie :P zazwyczaj jakiś Ateista zakłada temat o religii w szkołach krzyżach i wiele, i wkurza ludzi :) a czy my tak robimy? ja mam swoją religie a Ty swoje coś :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a ja swoje NIC ;D ja nie jestem taki żeby wkurwiać ludzi tym co myślę, ale nie offtopujmy ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dobra dobra :):):) nie ma problemu, więc pająki są odrażające i reszta tak samo jakieś jaszczury itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jaszczury są fajne ;D ale pająki nie ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Moni , to ja was pogodze i powiem , ze jaszczury sa fajne ale dodam tez , ze pajaczki lubie.
I co powiecie? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Wiele ludzi , jesli czegos nie rozumie lub nie potrafi wytlumaczyc , to zaraz weszy w tym zabobony lub udzial innych sil.
A przeciez nie od dzis wiadomo, ze sporo roznych mozliwosci zwierzakow jest wytlumaczalnych za pomoca nauki i sa to inaczej mowiac wlasnie nieludzkie mozliwosci , ktore tak nas ludzi fascynuja i zadziwiaja.Czesto sa to mozliwosci przekraczajace nasze ludzkie wyobrazenia. A jednak sa. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi