Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kika666

Diamenty- marzenie kobiet

Rekomendowane odpowiedzi

:) Uwaza sie , ze diamenty to symbol wiecznej i wiernej milosci., oraz niezwykla ozdoba kobiety.
Ponoc kazda kobieta chcialaby miec pierscionek z brylantem i nie tylko.
Ten wspanialy kamien ukochany jest przez kobiety , ktorych fascynacja trwa i trwa.
Jak sadzicie? Co powoduje takie zauroczenie diamentami? Czy jest to kamien szczesliwy dla kobiety?

-- 9 gru 2012, o 20:22 --

:) Czasami mysle sobie, ze fascynacja diamentami opiera sie na ich niezniszczalnosci i wiecznosci.
Chyba dlatego umieszczano w insygniach wladcow , perscieniach lub nawet pucharach.
Czy sa to kamienie szczesliwe? Trudno powiedziec , choc bez watpienia sa przepiekne .
Zreszta specjalisci od reklamy juz zadbali o to by diamenty staly sie najbardziej porzadanym kamieniem , szczegolnie przez kobiety.
A bazowanie przez agencje reklamowe na roznych magicznych wlasciwosciach tego kamienia zrobilo swoje.
Ceny diamentow sa nieziemskie i przyprawiaja o zawrot glowy.
Ale czego sie nie rob dla intratnego handlu diamentami. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No niekoniecznie :D Zdecydowanie wolę czarne perły, czarny bursztyn i szafiry :D

A do celów magicznych - w sensie ochronnym, to jeszcze inne..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) To prawda, nie kazdy jest zaczarowany ich niekwestionowana uroda. Pewno tez z powodu ceny.
Diamenty to bardzo specyficzne kamienie.
Szczerze mowiac to Ja zauroczylam sie AMETYSTEM , ktory dla mnie jest wlasnie owym DIAMENTEM.
Mam jeszcze sporo ,,szczegolnych,, kamieni ktore mnie fascynuja jednak bardziej niz diamenty.
Jednym z nich jest RUBIN. :)
[img]http://www.jubilerskie.info/grafika/ametyst/ametyst-krysztaly.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie lubię jakoś "kamyków". Raczej biżuteria jeśli już to stawiam na klasykę złota lub srebra. Lubie białe złoto w połączeniu ze zwykłym.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja bym bardzo chciała mieć jedną jedyną rzecz z brylantem - pierścionek zaręczynowy jako symbol wiecznej miłości

http://www.kominkikupczak.pl/o-nas/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hmm nie bardzo widzę co ma brylant do wiecznej miłości ;P Ja bym mogła mieć pierścionek nawet ze srebra, ale żeby był dany z miłości jako symbol spędzenia razem reszty życia. Tak samo nie rozumiem ludzi którzy kupują sobie obrączki z kosmosu. Moi znajomy dali ponad 4 tysiące za obrączki, bo miały ich linie papilarne i grawerkę ... kompletny bezsens.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Jak to w zyciu bywa.
Ludzie zupelnie ,, glupieja,, i szaleja na punkcie drogich kamieni i zlota.
Zapominajac , ze to sa wylacznie bardzo kosztowne dodatki.
Czesto szpanuja , chocby to o czym piszesz Coolka.
Przeciez taki np. pierscionek zloty z brylantem ,wcale nie gwarantuje szczesliwej i dozgonnej milosci.
Bywa, ze spelniajac marzenie swojej wybranki facet rujnuje sie by jej kupic takie cenne swiecidelko.
A gdzie szalencze i namietne uczucie?
A moze bez tej ,,magicznej ,, brylantowej oprawy nie bedzie milosci?
Kiedys zabijano sie za brylanty , a dzisiaj to szalenstwo wysyepuje troche w innej postaci i nadal stanowi
marzenie wielu kobiet .
Czyli zmian prawie nie ma a jesli ,to tylko kosmetyczne. :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nadal uważam, że pierścionek i obrączki powinny być symbolem, a nie pokazem zamożności. Nie potrzebuje brylantów do szczęścia. Chociaż biżuterię lubię jak większość kobiet.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) A ja tam wole miec szczescie w milosci . :heart:
Chociaz w mojej skromnej ,,kolekcji,, mam pierscionek zloty z rubinem .
Nie marzylam o nim , ale mam. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czy były lub są moim marzeniem ?? Nie...
Co do biżuterii wolę kamienie naturalne typu ametyst, turkus itp ;)

Aczkolwiek obroczkę mam z brylantem...
Ale to latego że nam się spodobały...
Delikatne, waskie białe złoto i moja z małym brylantem ...
Ponieważ mój mąż się uparł, że jak ma być kamyk to porządny ;)

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Co do kamieni naturalnych ,tez jestem fanka ametystow .
Sa wrecz zniewalajace i wlasciwie zastanawiam sie dlaczego kobietki
tak szaleja na punkcie posiadania diamentow ,skoro urody natura nie postapila
innym kamieniom, jak wlasnie urzekajacy swoja magiczna pieknoscia, ametyst.
Niezbadane sa gusta i gusciki wiekszosci kobiet. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ktoś tu wspomniał o ametystach? I bardzo dobrze - piękne kamienie, które według starożytnych posiadały w dodatku moc chronienia przed upojeniem alkoholowym ;) Sama posiadam ametystowe kolczyki - bardzo je lubię często noszę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Diamenty ani żadne inne kamienie nie są moim marzeniem. Nawet ich nie rozróżniam i nie jestem w stanie powiedzieć, czy to jakiś kamień szlachetny, czy zwykłe kolorowe szkło czy cyrkonia.
Mało mam biżuterii, na co dzień noszę tylko pierścionek, od czasu do czasu zdecyduję się na jakieś kolczyki czy wisiorek, gdy chcę ładniej wyglądać. Ogólnie nie jestem jakąś wielką fanką świecidełek.

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Niedotykalna"]Diamenty ani żadne inne kamienie nie są moim marzeniem. Nawet ich nie rozróżniam i nie jestem w stanie powiedzieć, czy to jakiś kamień szlachetny, czy zwykłe kolorowe szkło czy cyrkonia.[/quote] Choć mam małą kolekcję biżuterii to jak kupuję to po prostu musi mi się to cacko podobać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Ale przeba przyznac, ze sa takie kobietki ktore wrecz
szaleja na punkcie takich ,,blyskotek,, jak diamenty.
I wlasnie na nie potrafia wydac krocie.
Czasami jakas bizu nas tak zauroczy, ze nie patrzymy nawet ile takie cudo
kosztuje , byleby je miec.
Na szczescie nie na wszystkie kobietki dziala tak bizuteria i chec jej posiadania. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie można się z Tobą nie zgodzić
Zastanawia mnie czasami co faktycznie jest w tych kamieniach takiego, że są takie pożądane???
Kilka ładnych wpisów wyżej jest deklaracja chęci posiadania pierścionka z diamentem jako symbolu miłości. A czy taki zwykły pierścionek to gorszy dowód wiecznej miłości???
Nikogo nie oceniam tylko jestem po prostu ciekawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Rozyczko, kiedys ludzie dopuszczali sie morderstw za te drogocenne kamienie.
A czyz tak nie jest tez dzisiaj?
Handel diamentami jest takim biznesem na ktorym mozna sie oblowic ile tylko
dusza zapragnie.
Wystarczy tylko dobra znajomosc z ludzmi ktorzy profesjonalnie dokonuja przemytow
diamentow i to na szeroka skale .
Ostatnio modnym rejonem diamentowym jest Iran , gdzie wielcy tego kraju polozyli swoja lape na tym biznesie oferujac roznym podejrzanym typom nawet ozdoby wyjete z roznych grobowcow gdzie diamenty sa tak ogromne , ze szok.
Na wlasne oczy widzialam i dotykalam ozdob i pierscieni z diamentami ktore byly tak niewyobrazalnie cudne ,chociaz przerazalo ich pochodzenie z grabiezy grobowcow.
Tam diamenty sprzedaje sie na tony .
Ale chce powiedziec, ze uczuc tak naprawde nie mierzy sie wartoscia pierscionka nawet tego z diamentowym oczkiem.
Mimo, ze wieksza czaesc kobiet mysli inaczej.
I to jest bardzo smutne zjawisko.
A moze to czysta proznosc kobieca?
Jedno jest pewne , ze prawdziwa milosc nigdy z pewnoscia nie zalezy od tego kamuszka jakim jest diament i jak dla mnie nie jest on zadnym absolutnie wiecznym i szczesliwym kamieniem.
Wszystko to wg mnie kwestia wlasnych upodoban i moze tez dostarczanych informacji n/t diamentow , by rozbudzic apetyt potencjalnych klentow.
Bo coby nie mowic to diamenty niezaleznie od wszystkiego sa wspaniale prosperujacym i nieziemsko dochodowym biznesem .
A to , ze w tym diamentowym pozadaniu jest troche magii , to nie jest wcale takie dziwne i niezrozumiale, bo diamenty sa niebiansko piekne.
Ja przynajmniej widzialam takie okazy na wlasne oczy . :eek:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kurcze a ja chyba jestem troszkę inna :-) bo nigdy jako tako nie przepadałam za biżuterią tym bardziej diamentami. Jedyne co noszę do bransoletkę od córki i to chyba cały mój arsenał jeśli chodzi o dodatki. Co do zabijania się za diamenty niestety tak to jest jak ludzie zrobią wszystko dla małego skrawka papierku który ma podobiznę króla i napis 200zł na sobie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) A ja sobie mysle , ze gdyby nie byly takie drogie to pewno
bym chciala je miec.
Ich niekwestionowana uroda potrafi to sprawiac. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi