Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Upiór z Opery

Kryminały i thrillery godne polecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłam tematu o tym gatunku, więc zakładam. Sama nie jestem znawcą wręcz przeciwnie, chętnie bym coś przeczytała i liczę na polecenia.

Jak dobrze Jestem z toba

tak mi serce bije

myslalem czlowiek

nie ma serca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja polecam wydawnictwo Czarna Owca. Jeśli podobało Ci się Millenium, a zakładam że większość poszła za ciosem i to przeczytała, to powinien Ci się spodobać ten klimat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czarna owca jest moim zdaniem jednym z lepszych wydawnictw. Mają ciekawe, niebanalne propozycje no i oprawa jest książek jest super.
Mają cały dział kryminałów i thrillerów... Teraz akurat wychodzi niedługo "Krąg" na który czekam... literatura skandynawska thriller dla młodzieży. Mocna podobno rzecz. Książka była bestsellerem w Szwecji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Merla"]Czarna owca jest moim zdaniem jednym z lepszych wydawnictw. Mają ciekawe, niebanalne propozycje no i oprawa jest książek jest super.
Mają cały dział kryminałów i thrillerów... Teraz akurat wychodzi niedługo "Krąg" na który czekam... literatura skandynawska thriller dla młodzieży. Mocna podobno rzecz. Książka była bestsellerem w Szwecji.[/quote]
Czy dobrze kojarzę, że to wydawnictwo wydało serię Millenium? Jeżeli tak, to naprawdę mają dobre skandynawskie thrilery.
Będę musiał dokładnie przejrzeć ich ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chyba każdy, kto sie interesują ta tematyka kojarzy Czarną owcę, ja niespecjalnie śledzę premiery tego gatunku, a wydawnictwo znam, moze ze względu na Millenium, bo trylogia mistrzowska. Tytuł Kręgu tez mi się chyba obił o uszy/oczy. Nie pamiętam gdzie, ale w kontekście anoreksji :cool: :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="ready_to_fly"][quote="Merla"]Czarna owca jest moim zdaniem jednym z lepszych wydawnictw. Mają ciekawe, niebanalne propozycje no i oprawa jest książek jest super.
Mają cały dział kryminałów i thrillerów... Teraz akurat wychodzi niedługo "Krąg" na który czekam... literatura skandynawska thriller dla młodzieży. Mocna podobno rzecz. Książka była bestsellerem w Szwecji.[/quote]
Czy dobrze kojarzę, że to wydawnictwo wydało serię Millenium? Jeżeli tak, to naprawdę mają dobre skandynawskie thrilery.
Będę musiał dokładnie przejrzeć ich ofertę.[/quote]
Tak- dobrze Ci się kojarzy ;) Bardzo ich cenię za rzetelny dobór lektur. Czekam więc na "Krąg" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja już "Krąg" kończę. Nie jest to mocny thriller dla dorosłych odbiorców jak Millenium, raczej książka młodzieżowa z dreszczykiem. Bardzo fajnie się czyta. Polecam głównie z uwagi na ciekawie podjęte tematy problemów typu anoreksja, samobójstwa itp. Obok tego jednak funkcjonuje magiczny świat Kręgu...bardzo fajna książka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Polecam Kod Leonarda da Vinci / Dan Brown. Sam czytałem polecam :)

[url=http://czerwonkanieruchomosci.pl]mieszkania lublin[/url]

[url=http://inwestycja21wieku.pl]inwestycja[/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Merla"]Ja już "Krąg" kończę. Nie jest to mocny thriller dla dorosłych odbiorców jak Millenium, raczej książka młodzieżowa z dreszczykiem. Bardzo fajnie się czyta. Polecam głównie z uwagi na ciekawie podjęte tematy problemów typu anoreksja, samobójstwa itp. Obok tego jednak funkcjonuje magiczny świat Kręgu...bardzo fajna książka.[/quote] anoreksja to mnie za bardzo nie interesuje, ale ze względu na to, że to thriller, to chętnie przeczytam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No, pisałam, że wydawnictwo super. :) Ja Kręgu jeszcze nie miałam przyjemności czytać, ale czytałam kilka starszych pozycji. :) Ja na zmianę czytam głównie Kinga albo Czarną serię. :) Thrillerów mają sporo, wystarczy zajrzeć na stronę wydawnictwa. A do tego Kręgu chyba i ja zajrzę. :) Takie młodzieżowe szybciutko, przyjemnie się czyta. Właśnie skończyłam jedną serię, co prawda innego wydawnictwa, ale pewnie klimat podobny. :)

Kod Leonarda dobry, aczkolwiek Milelnium lepsze, zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No nie wiem czy te książki się szybko czyta. Jak przypomnę sobie Milennium, a to chyba to samo wydawnictwo, to książka wcale taka lekka nie była. Przynajmniej ja czytałem ją dość długo. Jeżeli ta książka "Krąg" przynajmniej w połowie będzie tak dobra jak Millenium, to ja czytam od razu :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W ogóle młodzieżowe książki fajnie się czyta.:) Millenium tak mnie wciągnęło, że też nie wiem kiedy je skończyłam. :) A, i Krąg też już zaczęłam! Dzisiaj! :D Myślę, że nie masz na co czekać i też czytać. Już mam za sobą 1/4 książki. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przyznam się, że też kupiłem sobie w końcu tę książkę "Krąg", chociaż poprawnie powinienem napisać, że została mi kupiona :-D
Na razie jeszcze leży na półce, ale w weekend siądę do czytania!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
haha widzisz :D jak jest na coś zapotrzebowanie, to szybko idzie :) ktoś wiedział, co i tak chcesz przeczytać :) dobrze, dobrze :) ja dzisiaj padam po całym dniu aktywności, ale mimo wszystko idę jeszcze chwilę poczytać :) miło usnę chociaż. mam nadzieję, że będę miała dzięki temu fantastyczne sny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jakbyście chcieli coś dla dorosłych to warto sięgnąć po "Nielegalnych" Vincenta Severskiego (to pseudonim, koleś jest Polakiem). Czytałem to niedawno, świetne i bardzo realistyczne, bo facet był szpiegiem, takim polskim Bondem!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
"Nielegalnych" czytałam z rok temu mniej więcej...świetna książka. Nie wiem czy wiesz, ale teraz wyszła druga część "Niewierni" - ma być o terroryzmie. Polak w szeregach Al-Quaidy. Tego jeszcze nie było ;)
Zamówiłam już i leci do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja pierwsze słyszę o książce o polskich szpiegach, nawet nie wiedziałam że jakiś mamy. Fajne to?

Jak dobrze Jestem z toba

tak mi serce bije

myslalem czlowiek

nie ma serca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak dla mnie jest to najlepsza szpiegowska powieść polskiej produkcji. To mój ulubiony gatunek i jestem dość wymagająca. Severski w oparciu o swoje doświadczenia ze służby stworzył coś czego jeszcze książka nie znała ;) polecam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Szczerze mowiac to chetnie bym przeczytala naprawde dobry kryminal . Co fajnego polecacie?
Bardzo dawno siegalam po kryminaly ,wiec nie jestem na biezaco. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Podobne dobre. Słyszałam fragment audiobooka u znajomego, to zapowiadało się dobrze, on czytał pierwszą cześć - Nielegalnych i mnie zachęcał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W tym temacie zdecydowanie rządzi trylogia "Millenium" Stiega Larssona. Nie jestem jakąś szczególną znawczynią tego gatunku, ale jako wielbicielka dobrze napisanych książek z pewnością mogę te grubaśne powieści polecić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak - niezłe są. Zdecydowanie lepsze od filmu w wersji amerykańskiej. Jeśli ktoś widział wcześniej - jak ja - skandynawską, może się poczuć lekko zawiedziony.

Co do książek - kocham thrillery prawnicze Grishama i jako takie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi