Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Mararaena

John Irving

Rekomendowane odpowiedzi

Kontrowersyjne ale raczej poważany. Autor wielu bestsellerów i scenariuszy filmowych. Lubicie, czytacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To jest jeden z moich ulubionych pisarzy. Podejmuje najczęściej kontrowersyjne tematy w bardzo przystępny sposób. Lubię książki, w których tabu jest oswajane i pokazywanie naturalnie. Irving to robi po mistrzowsku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czytalam pare jego ksiazek. Lubie Go za sposob w jaki opisuje rzeczywistosc. Tematyka jaka porusza jest zawsze kontrowersyjna. Lektura Jego ksiazki zmusza czytelnika do refleksji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie, nawet nie wiedzialm, ze Irving wydal jakas kisazke. Jaki ma tytul? Upior z Opery czytales ja juz?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak na poruszane tematy to powiedziałabym, ze super lekkie ;). Nowa książka jest rewelacyjna! Po raz kolejny pokazał klasę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kocica"]Jaki tytul ma ta ksiazka? i jaki temat macie na mysli? o czym pisze?:)[/quote] Najnowsza to "w jednej osobie". Tematyka jest nie lekka, bo książka jest biografią biseksualnego pisarza (którym jest przecież sam Irving) :)
Mi się podobało, w Polsce jest tylko jeden biseksualista, który publicznie o tym mówi, a książki jeszcze nie spotkałem o tej tematyce. W dodatku Irving pisze to właśnie w pierwszej osobie, czyli opisuje życie z perspektywy Billa, który raz zakochuje się w swojej bibliotekarce a innym razem w jakimś chłopaku. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Słyszałem o nim, muszę poczytać ;D

[img]http://img248.imageshack.us/img248/8810/beznazwyke.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No ja jestem w połowie gdzieś tak "W jednej osobie" i muszę powiedzieć, że książka robi wrażenie.Nie wiem czy ktoś kiedyś poruszał problem biseksualizmu od takiej psychologicznej strony. Fajnie autor opisuje, co się dzieje w głowie człowieka, który poznaje swoją orientację. Temat rzeczywiście nie jest lekki, ale tak fajnie opisany. Żeby nie szokować, ale zrozumieć co czuje taka osoba.

Jak dobrze Jestem z toba

tak mi serce bije

myslalem czlowiek

nie ma serca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zaciekawiliscie mnie tymi opisami... Temat dosc kontrowersyjny, ale przez to bardzo ciekawy:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jestem w trakcie czytania " W jednej osobie" i faktycznie mieliscie racje... Ksiazka bardzo mnie wciagnela. Temat bardzo ciekawy i mocny. A Panna Frost jest cudowna:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeszcze nie czytałam jego najnowszej książki, ale generalnie bardzo tego autora lubię i cenię. Mam za sobą już dobre kilka jego powieści. Polecić mogę "Regulamin tłoczni win", "Świat według Garpa", "Zanim cię znajdę" i "Jednoroczną wdowę".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi