Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Evelincia

Kara chłosty dla 16-latki za seks na plaży

Rekomendowane odpowiedzi

Sąd na Malediwach skazał 16-letnią dziewczyną na karę 100 batów i 8 miesięcy aresztu domowego za uprawianie seksu na plaży - informuje "The Daily Mail”.
Kara chłosty zostanie wymierzona nastolatce dopiero, kiedy skończy 18 lat. Jej 29-letni partner za seks z nieletnią trafi do więzienia na 10 lat.

Chłosta jest bardzo często zasądzana na muzułmańskich Malediwach. Decydują o niej nawet lokalne władze, które w małych miejscowościach mają uprawnienia do rozstrzygania drobnych spraw sądowych.

Malediwy to kraj muzułmański - ponad 99% mieszkańców wyznaje islam sunnicki i nawet konstytucja wymaga, by każdy obywatel był sunnitą. Publiczne praktykowanie jakiejkolwiek innej religii jest oficjalnie zakazane.

100 batów ??? Co o tym sądzicie? Wiara, wiarą...ale czy to nie przesada?

[img]http://img850.imageshack.us/img850/5069/pazdzioch3.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Byc moze , patrzac z naszej perspektywy to moze budzic ogromne oburzenie .
Ale z perspektywy obowiazujacego prawa w kraju muzulmanskim ?
No nie wiem czy to jest przesada? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dlatego Islam powinien być w UE zakazany. Tak samo jak faszyzm i komunizm.

Kiedyś było tu milej :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Beduin podzielam Twoja wypowiedz _)

[b][size=6][color=#00FF00]Nie mówię by mówić, pytam jeśli nie rozumiem,

I nigdy nie odbieraj życzliwości jako słabość,

Tu wciąż to samo samotność doskwiera ludziom,

Leczą ją wódą, a każdy dzień w mieście jest próbą,

I to tu dom mam, mam moje serce..[/color]
[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Beduin"]Dlatego Islam powinien być w UE zakazany. Tak samo jak faszyzm i komunizm.[/quote] Hę? Islam to religia. Ani faszyzm , ani komunizm nie jest religią. Faszyzm to..komunizm ? W komunizmie będzie istniała kara chłosty ? Co Ty piszesz ? :lol:
[quote="BrilianBitch"] ..podzielam Twoja wypowiedz [/quote] Jakieś argumenty, dowody, definicje, uzasadnienie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Fedorowicz"][quote="Beduin"]Dlatego Islam powinien być w UE zakazany. Tak samo jak faszyzm i komunizm.[/quote] Hę? Islam to religia. Ani faszyzm , ani komunizm nie jest religią. Faszyzm to..komunizm ? W komunizmie będzie istniała kara chłosty ? Co Ty piszesz ? :lol:
[quote="BrilianBitch"] ..podzielam Twoja wypowiedz [/quote] Jakieś argumenty, dowody, definicje, uzasadnienie ? :)[/quote]
:) Moze ktos czegos nie odroznil badz nie odrozna. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kika666"] :) Moze ktos czegos nie odroznil badz nie odrozna. :)[/quote] Chyba chciał sprowadzić pomieszanie do poplątania.. :)

Odnośnie stosowania tortur. Tortury stosowane były w historii ludzkości w wielu kulturach, przez całe tysiąclecia. Pomimo że są formą barbarzyństwa, bestialstwa i okrucieństwa, do dzisiaj stosują je służby specjalne wszystkich krajów w celu wymuszenia zeznań ze szpiegów. W Biblii, w Księdze Przysłów czytamy jednak: "..serce tych, którzy nie słuchają Boga, jest okrutne " (12, 10).

Na mocy Koranu kobiety mają w prawie muzułmańskim drugorzędny status, ich świadectwo w sądach ma połowę wartości świadectwa mężczyzny, ich swoboda poruszania się jest ściśle ograniczona, nie wolno im wchodzić w związki małżeńskie z nie-muzułmanami. Sa traktowane jako obywatele drugiej kategorii. Prawo islamu nakazuje stosowanie takich kar jak amputacja kończyn, biczowanie, kamienowanie i kary te są niestety stosowane do dnia dzisiejszego.

Warto też pamiętać, że atykuł 5 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka uchwalony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w dniu 10 grudnia 1948 roku
w Paryżu zabrania stosowania tortur.

" Artykuł 5:
Nie wolno nikogo torturować ani karać lub traktować w sposób okrutny, nieludzki lub poniżający "
Nieposzanowanie i nieprzestrzeganie praw człowieka doprowadziło w historii do aktów barbarzyństwa, które wstrząsnęły sumieniem ludzkości.ONZ ogłosiła uroczyście jako najwznioślejszy cel ludzkości dążenie do zbudowania takiego świata, w którym ludzie korzystać będą z wolności słowa i przekonań oraz z wolności od strachu i nędzy. Zważywszy, że konieczne jest zawarowanie praw człowieka przepisami prawa, aby nie musiał - doprowadzony do ostateczności - uciekać się do buntu przeciw tyranii i uciskowi.
http://www.unic.un.org.pl/prawa_czlowieka/dok_powszechna_deklaracja.php

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fedorowicz nie kazdy blyszczy inteligencja jak Ty..

[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie interesuje sie tym co Ty.. Religia religia, ale Beduin chcial wyrazic co wedlug nie powinno byc zabronione nie powiedzial ze te religie tylko wspomnial ogólnikowo ale te Twoje orendzia dzialaja mi na nerwy.. Jak piszesz to na zaden post sie nie chce odpisywac..

[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ffacet wyrazaj swoje opinie ale nie dementuj odpowiedzi innych i przestan zgrywac wielce najmadrzejszego.. Teraz juz wiem czemu wszedzie cie wywalali.

[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Oj widze , ze BrilianBitch zdenerwowala sie nie na zarty.
Ale zaraz wymierze Wam SODKA kare chlosty ktora powinna zalagodzic troszke podniesiona adrenaline.[attachment=1]Krokodylek ryczy.gif[/attachment] Lubie dobra atmosferke , ale lubie rowniez BrilianBitch. :)
Smacznego zycze. :) [attachment=0]mini_13c2a.jpg[/attachment]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zly dzien mam dzisiaj kika... Ale poprawilas mi humorek :* i dziekuje za owocki :*

[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najzabawniejsze jest to, że wpisałem tę niegrzeczną userkę do ..przyjaciół. :( Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bo daj sie wypowiedziec innym , a nie dementujesz ich wypowiedzi.. I zastepujesz swoimi madrosciami..

[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="BriliantBitch"]Bo daj sie wypowiedziec innym , a nie dementujesz ich wypowiedzi.. I zastepujesz swoimi madrosciami..[/quote] Wybacz, ale czy na pewno rozumiesz określenie "dyskusja" na forum ? Może warto przypomnieć definicję tego okreśłenia.
Dyskusja (od łac. discussio, aby to omówić) to metoda wymiany poglądów na określony temat, popartych argumentami, prowadzona w gronie dwóch lub więcej osób. W rezultacie dyskusji dochodzi do ścierania się różnych poglądów związanych z różnymi punktami widzenia osób prowadzących dyskusję. Określenie zbieżnego stanowiska, o ile do tego dojdzie, może mieć formę kompromisu . Ale nie musi.

Osoba podająca jakąś tezę podczas dyskusji ma obowiązek podać dowody i argumenty, uzasadnić ją w rzeczowy i logiczny sposób. Jeśli tego nie uczyni, adwersarz ma prawo zakwestionować słuszność i zasadność takiej niedowiedzionej tezy. Ma też prawo podejrzewać, że została ona "wyssana z.. paluszka". Ważne jest bowiem podawanie źródeł informacji.

Dyskusja może mieć formę uczenia się, zadawania wnikliwych pytań i udzielania odpowiedzi w celu dotarcia do prawdy.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wow .. No wlasnie wymiana pogladow, a nie wciskanie na sile swoich . Nie bede sie z Toba klocic na forum, bo zaczyna sie robic smietnik.

[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="BriliantBitch"]Wow .. No wlasnie wymiana pogladow, a nie wciskanie na sile swoich . Nie bede sie z Toba klocic na forum, bo zaczyna sie robic smietnik.[/quote] Widzę, ze teraz z kolei nie rozumiesz , czym różni się dyskusja od kłótni ? To jeszcze krótko:
Kłótnia internetowa (flejm) (ang. flame war, flaming) to "wojną na obelgi”. Stosują to osoby, które wchodzą na forum aby odreagować frustracje.Np.
[quote]Zly dzien mam dzisiaj kika..[/quote] Kłótnia zaczyna się wtedy, gdy w grę wchodzą: wycieczki personalne, inwektywy, wyzwiska, wulgaryzmy . Ja nie stosuję takich metod. Staram się dyskutować w sposób merytoryczny, rzeczowy. A rozmowa dotyczy właśnie kar cielesnych w krajach islamu. User, którego bronisz popełnił offtopic, pisząc o czymś zupełnie innym, na dodatek nie podał śladu dowodu na swoje tezy i pomieszał odmienne pojęcia.
[quote]Jak piszesz to na zaden post sie nie chce odpisywac..[/quote] Widocznie jak czytasz, to zapala sie takie światełko" nie rozumiem, nie rozumiem.." :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Indya"]16 latka to powinna się jeszcze bawić lalkami a nie uprawiać seks na plaży. Dobrze jej tak.[/quote] Sarkazm wersja all inclusive

Ale fakt, może w końcu nauczy się od czego jest pełnoletność. Czym umysł nasiąknie za młodu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi