Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
WierzęwDuchaŚwiętego

Apostazja to nie wolność to zniewolenie

Rekomendowane odpowiedzi

Apostazja nie jest wyborem wolności! To zniewolenie, do którego namawia szatan, ojciec kłamstwa - mówi w rozmowie z PCh24.pl ks. prałat Roman Kneblewski, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.

Apostazja jest promowana przez liberalne media w sposób, który nie oddaje jej istoty. Czym więc jest apostazja?

To akt świadomego, dobrowolnego wyrzeczenia zbawienia dlatego, że Kościół jest właśnie miejscem naszego zbawienia. Jeżeli ktoś rezygnuje z uczestnictwa w Kościele, przestaje być członkiem mistycznego ciała Chrystusa, a więc jednocześnie z własnej woli wyrzeka się zbawienia. Jest to działanie zupełnie nieracjonalne, bo jeśli ktoś traci wiarę, to co może do tego skłaniać człowieka, jeśli nie działanie szatańskie? To diabelstwo czystej wody!

Co może skłaniać człowieka do urzędowego, oficjalnego wyrzeczenia się uczestnictwa w Kościele? Chodzić może tylko o zamknięcie sobie drogi do zbawienia, o wieczne potępienie. Zainteresowany jest tym szatan.

Jak należy ocenić namawianie innych do apostazji, do oficjalnego wyrzeczenia się wiary i Kościoła?

Powtórzę - jest to diabelstwo czystej wody. Ktoś, kto dopuszcza się tego typu podszeptów, może jednak nie mieć takich zamiarów, świadomości wielkiego zła, do którego namawia. Zły duch posługuje się w tym momencie ignorancją, żeby nie powiedzieć mocniej - głupotą tego, kto do apostazji namawia.

W dzisiejszej debacie publicznej w Polsce, namawianie do apostazji podlane jest swoistym „wolnościowym” sosem. Apostazja bywa przedstawiana jako „wyzwolenie”.

Szatan jest ojcem kłamstwa! Szatan będzie nazywał wolnością zniewolenie, a faktyczne zniewolenie będzie przedstawiał jako „wyzwolenie człowieka”. To dekalog jest największym orędziem wolności, jest naszą maxima carta libertatis - największą karta wolności w dziejach świata. Dekalog to jasne przesłanie: człowieku, chcesz żyć, chcesz być wolnym i bezpiecznym? Pamiętaj więc, by kierować się tymi wskazaniami, które pozwolą ci żyć i nie utracić wolności.

Przekaz ten bywa jednak często odwracany i przedstawiany w sposób zmanipulowany. 10 przykazań bywa przedstawiane jedynie jako nakazy i zakazy ograniczające człowieka. A jest dokładnie przeciwnie! To co zniewala człowieka, przedstawiane jest jako korzystanie z ludzkiej wolności! To dokładnie ta sama metoda, która jest stosowana do epok historycznych. Epoka, kiedy to nie było zasadniczego postępu ludzkiego ducha, bierze swoją nazwę od światła. A „oświecenie” to paradoksalnie najciemniejsza epoka. Nawet w Wielkiej Encyklopedii Francuskiej nie odnajdujemy hasła „duch”. Natomiast epoka w historii cywilizacji zachodniej najbardziej dynamiczna, najświatlejsza, jaką jest wiek XIII, jest określana jako okres „mroków średniowiecza”, saecula obscura. Ojciec kłamstwa działa. Nie wolno się na to nabierać.

W jaki sposób modlić się za apostatów?

Pan Jezus odpowiada: postem i wytrwałą modlitwą, dla apostaty zawsze istnieje bowiem droga powrotu. Sam kiedyś przyjmowałem na łono Kościoła młodego człowieka, który z początku związany był z wiarą a później oficjalnie związał się z buddyzmem.

Jak formalnie wygląda droga powrotu do Kościoła?

Apostata może wrócić do wiary, odpowiedź w tej sprawie wydaje kuria. Taka osoba musi w obecności świadków złożyć katolickie wyznanie wiary. Nie jest to specjalnie skomplikowane, wymaga jedynie oficjalnego wystąpienia z taką wolą.

Co by ksiądz doradził rodzicom i dziadkom, których dzieci i wnukowie dokonali apostazji? Jaką powinni zaprezentować postawę?

Nie ma tu uniwersalnej recepty, to zależy od osobowości, sytuacji danego człowieka. Zachęcenia i namowy przynoszą czasami skutek odwrotny do zamierzonego, dlatego też postawa musi być przemyślana. Nie ma lepszej profilaktyki, niż przykład rodziców poważnie traktujących swą wiarę.

Czy popularyzacja apostazji wpisuje się w kampanię walki z religią, Kościołem?

Oczywiście, walka z katolicyzmem nasiliła się w latach 60-tych XX wieku. Trwa to nadal, ze zmiennym natężeniem. Aktualnie tendencja ta się nasila, co z drugiej strony mobilizuje nas, katolików. Takie czy inne pojedyncze akcje znanych antykościelnych polityków najczęściej służą przysparzaniu popularności. Często wynika to z klasycznego cynizmu i chęci zbicia kapitału politycznego.

http://www.pch24.pl/nie-zamykajmy-sobie-drogi-do-zbawienia,2453,i.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote="WierzęwDuchaŚwiętego"]Apostazja nie jest wyborem wolności! To zniewolenie, do którego namawia szatan, ojciec kłamstwa[/quote] Amen!

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu zbanowaliście WierzęwDuchaŚwiętego?

Czy tutaj można mieć tylko poglądy takie jak bielu? Czy to, że ktoś pisze o swoich poglądach (które są inne niż poglądy admina) na forum powinien liczyć się z tym, że zostanie zbanowany? A może nie zauważyliśmy w regulaminie punktu, który mówi o tym, że nie można pisać o sprawach religijnych / politycznych?

My, Garbarnia rozumiemy, że na forum Scypion.pl można mówić, że jest się ateistą oraz wysyłać pedałów na stos, a gdy się zachowa odwrotnie dostaje się bana prosto w ryj? Tak jest?

[img]bannedimg[/img]

Wszelkie podobieństwo przypadkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bielu, czemu skasowałeś znowu mój post? nie przypominam sobie, by łamał regulamin? Czyżbyś wpadł w szaleństwo kasowania postów bez konkretnych powodów?

[img]bannedimg[/img]

Wszelkie podobieństwo przypadkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...