Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kuriaki

FORMUŁA 1

Rekomendowane odpowiedzi

[size=18][b]Formuła 1. Proszę tu wstawiać komentarze, opinie, prognozy,info itd o tematyce F1. [/b]
[/size]

[center][/i][img]http://img398.imageshack.us/img398/5020/logof1kn4.jpg[/img] [/center]
[center]*******[/center]
W ten weekend (16.09.07) odbędzie się Grand Prix Belgii. Jakie są Wasze prognozy na ten wyścig? Czy McLareny znowu wygrają? A może Ferrari po porażce na Monzie zechce się zrewanżować? Zostaje też BMW i nasz Kubica, który ciągle jest blisko za podium. Poniżej przytaczam [b]wypowiedź Roberta Kubicy o torze Spa-Francorchamps[/b], na którym odbędzie się Grand Prix Belgii.

Robert Kubica :
[i]Ścigałem się w Spa w Formule 3 i Formule Renault i teraz nie mogę się doczekać tutaj mojego pierwszego wyścigu za kierownicą bolidu Formuły 1. Spa to bardzo przyjemny tor, bardzo wymagający, bardzo szybki i generalnie jeden z ulubionych torów wszystkich kierowców. Po Monzie mamy kolejny tor, który wymaga mniejszej siły dociskającej w bolidach. Ustawienia skrzydeł w Belgii nie są tak niskie jak na Monzie, ale powinniśmy być tutaj dobrzy. Sądzę, że tor w Spa jest przyjemny z powodu długich, szybkich zakrętów. Zazwyczaj jest tam bardzo dobra przyczepność więc można wchodzić w zakręty ze znaczną prędkością. Pogoda, jak zawsze w Spa, będzie prawdopodobnie nieprzewidywalna, tak więc będziemy musieli poczekać i zobaczyć jak sytuacja się rozwinie."
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kuryiaki"]Jakie są Wasze prognozy na ten wyścig?[/quote] Ferrari wygrywa wyscig, Kubica jest 3, Mclaren nie liczy sie w klasyfikacji ( dzis zostanie podjeta decyzja o wykluczeniu tego teamu z GP) :D - wiem rozmarzylem sie [quote]Czy McLareny znowu wygrają? [/quote] Jak wyzej [quote]A może Ferrari po porażce na Monzie zechce się zrewanżować?[/quote]
Bardzo mozliwe [quote]Zostaje też BMW i nasz Kubica, który ciągle jest blisko za podium.[/quote] Nalezalo by zapytac dlaczego tak sie dzieje. Nie wiem czy ktos zauwazyl ale Robert jest lepszym kierowca od Nicka Heidfielda ( czy jak On sie tam pisze), a mimo to nie moze go dogonic w klasyfikacji. Moje choc nie tylko moje odczucia sa takie ze niemiecki team faworyzuje niemca - co jest zrozumiale ale robi to na swoja szkode, i do tego zbyt wyraznie.Zaden team nie mial tylu problemow w sezonie co Kubica z BMW. Gdyby nie wewnetrzna walka w Bmw, oraz coraz to nowe problemy dla Kubicy team ten moglby odstawac od Ferrari o 20 punktow, a nie tak jak teraz o ponad 50. A to jakies problemy z bolidem, a to zla taktyka wybrana dla polaka... zawsze jakies ale...
Ostatni popis mechanikow w Monzie byl zenujacy... tempo jakie narzucil Kubica po wyprzedzeniu Nico Rosberga moglo by mu dac spokojnie 4 miejsce... zabraklo kilku kolek... kilku sekund (w ciagu 8 okrazen kubica nadrobil strate z 13 do 4 sekund)... Szczerze to po tym pierwszym pit stopie nie liczylem dla Kubicy na nic wiecej niz 8 miejsce...

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Mr.Q"]Nalezalo by zapytac dlaczego tak sie dzieje. Nie wiem czy ktos zauwazyl ale Robert jest lepszym kierowca od Nicka Heidfielda[/quote] Kłóciłbym się z tą tezą, mimo że sympatyzuję oczywiście z Polakiem. Obaj są świetnymi kierowcami, ponadto Nick jest bardziej doświadczony. Stawiałbym ich na razie na równi (zobaczymy jak Robert będzie się rozwijać).
[quote="Mr.Q"]Gdyby nie wewnetrzna walka w Bmw, oraz coraz to nowe problemy dla Kubicy team ten moglby odstawac od Ferrari o 20 punktow, a nie tak jak teraz o ponad 50.[/quote] Nie zgadzam się. BMW to nowy team. Ich bolidy znacznie odstają szybkością od McLarenów i Ferrari. Ponadto problemy z początku sezonu ze skrzynią biegów ustawiły trochę Roberta i team BMW na straconym miejscu. Bolidy F i Mc są bezkonkurencyjne. BMW coraz bliżej jest, ale jednak jeszcze brakuje... Kubica i Nick wyciągają z bolidów co się da. Mam nadzieję, że fabryka w Hinwil pociągnie BMW ostro do przodu i firma zrobi jeszcze lepszy bolid. Liczę, że w następnym sezonie zobaczymy BMW w równorzędnej walce z Macami i Ferrari.
[quote="Mr.Q"]tempo jakie narzucil Kubica po wyprzedzeniu Nico Rosberga moglo by mu dac spokojnie 4 miejsce... zabraklo kilku kolek... kilku sekund (w ciagu 8 okrazen kubica nadrobil strate z 13 do 4 sekund)...[/quote] Nick zdecydowanie odpuścił, zresztą cały wyścig przejechał bez fajerwerków i bez walki, chociażby z Kimmim. W tym wszystkim martwi mnie to, że Kubica po tej agresywnej jeździe pod koniec wyścigu dobił troszkę swój silnik. Powinien go oszczędzać, zwłaszcza że z moich wyliczeń wynika, że na Spa pojedzie z tym samym silnikiem. Mogę się mylić, więc jak coś to proszę mnie poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kuryiaki"]Kłóciłbym się z tą tezą, mimo że sympatyzuję oczywiście z Polakiem. Obaj są świetnymi kierowcami, ponadto Nick jest bardziej doświadczony. Stawiałbym ich na razie na równi (zobaczymy jak Robert będzie się rozwijać). [/quote] Dziwnym trafem to na polaku sa testowane nowe strategie ktore moga sie nie sprawdzic, to jakos pola mial przez wiekszosc sezonu problemy z bolidem, tymczasem Nick sobie poprostu zdobywa pukty... tylko dziwnym trafem jesli Polak nie ma zadnych problemow, to finiszuje przed Niemcem.[quote="kuryiaki"]
Nie zgadzam się. BMW to nowy team. Ich bolidy znacznie odstają szybkością od McLarenów i Ferrari. [/quote]
Owszem, nie twierdze ze moga otwarcie rywalizowac, ale sa tory na ktorych bmw pokazalo ze potrafi... bolidy bmw sa bardzo szybkie na prostych... sa tory na ktorych to nie pomaga, ale sa i takie w ktorych daje to spora przewage.

Moze i nick odpuscil, bo w sumie wiedzial ze nie ma sie czego bac... w F1 13 s to wiecznosc... tutaj ulamki sekund decyduja czasem o miejscu na podium, lub poza nim.
Nie sadzisz ze gdyby nie glupia wpadka z podnosnikiem to Kubica moglby nawiazac walke o 4 miejsce? Wg mnie to bylo calkiem realne... ale strata 10 sekund dodatkowo zaprzepascila szanse.... bo powiazalo sie to z tym ze przez kilkanascie okrazen Kubica nie mogl wyprzedzic wolniejszego od siebie Kovalainen`a.
Kubica jest mlody - jezdzi ostro gdy musi, ale poza tym jego jazda jest dosc wyrownana. Nie siedze w F1 od urodzenia ale czy tak nie jezdzili poczatkowo mistrzowie?

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Mr.Q"]Dziwnym trafem to na polaku sa testowane nowe strategie ktore moga sie nie sprawdzic, to jakos pola mial przez wiekszosc sezonu problemy z bolidem, tymczasem Nick sobie poprostu zdobywa pukty... tylko dziwnym trafem jesli Polak nie ma zadnych problemow, to finiszuje przed Niemcem.[/quote] Heh ale ja nie zaprzeczałem Twojej tezie, która mówi że team faworyzuje Nicka bo sam też tak uważam. BMW się rozwija, i Kubica jest teraz raczej kierowcą testowym bolidu i poligonem doświadczalnym dla strategii zespołu (denerwują mnie fatalne strategie dla Polaka). Zresztą to jest najlepszy team, w jakim Polak mógł występować, gdyż w Macu jak i w Ferrari pewne miejsca mają Alo i Ham oraz Rai i Mas.
Podważyłem jedynie tezę o tym, że Robert jest lepszym kierowcą niż Nick. Na pewno jeździ agresywniej, jego styl podobny jest do stylu jazdy Alonso, ale Nick rekompensuje to swoim doświadczeniem. Mario Theissen podobno planuje na rok 2009 sprowadzić do BMW Alonso i najprawdopodobniej obok niego będzie występować Kubica (Nick nie jest już młodym kierowcą) więc Polak będzie miał okazję się jeszcze wykazać.
[quote="Mr.Q"]Owszem, nie twierdze ze moga otwarcie rywalizowac, ale sa tory na ktorych bmw pokazalo ze potrafi... bolidy bmw sa bardzo szybkie na prostych...[/quote] Zgadzam się, ale niestety tor nie składa się tylko z prostych. BMW ciągle nie może znaleźć odpowiedniego ustawienia swojego bolidu. Ale i tak jest dobrze jak na tak młody team. Już pokazali tym z tyłu, zwłaszcza Williamsowi i Renault że są o niebo lepsi.
[quote="Mr.Q"]Nie sadzisz ze gdyby nie glupia wpadka z podnosnikiem to Kubica moglby nawiazac walke o 4 miejsce? [/quote] Ba śmiem nawet twierdzić, że to pociągnęłoby za sobą następstwa. Robert zmusiłby Heidfelda do ostrej jazdy, w wyniku czego mogli zbliżyć się do Raikkonena (a ten nie jechał w tym wyścigu rewelacyjnie). O wyprzedzanie byłoby ciężko, bo Ferrari to inna klasa bolidu nie Williams (wyprzedzenie Rosberga na kilka okrążeń przed metą przez Kubicę).
[quote="Mr.Q"]Kubica jest mlody - jezdzi ostro gdy musi, ale poza tym jego jazda jest dosc wyrownana. Nie siedze w F1 od urodzenia ale czy tak nie jezdzili poczatkowo mistrzowie?[/quote] Mistrzowie znacznie później stawali na podium niż Robert. Aktualnie mamy dwóch najzdolniejszych młodych kierowców w Formule 1 - Hamiltona i Kubicę i śmiem twierdzić, że Robert po przeprowadzce do McLarena spisywałby się podobnie jak Lewis (jeśli nie lepiej).

[size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 13 Wrzesień 07, 21:21[/i] ][/size]
News z 13.09:
[b] Podczas czwartkowego posiedzenia w Paryżu Światowa Rada Sportów Motorowych FIA podjęła decyzję o odebraniu zespołowi McLaren-Mercedes wszystkich punktów zdobytych w sezonie 2007 w klasyfikacji konstruktorów[/b].... Dodatkowo Brytyjczycy muszą zapłacić karę w wysokości 100 mln dolarów. Ponadto warunkiem uzyskania przez nich licencji na przyszły sezon jest udowodnienie, że żaden z elementów ich bolidu przygotowywanego na rok 2008 nie został zaprojektowany w oparciu o dane techniczne Ferrari.

No ładnie... No to Ferrari mistrzem konstruktorów na ten sezon...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cholera a ja obstawialem ze Jednak Mclaren bedzie mistrzem konstruktorow :)
No ale obstawialem to zanim wybuchla ta afera.

Co do twoich slow - nie bede tu prowadzil bezsensownej polemiki, poniewaz wiekszosc rzeczy wyjasnilismy sobie w poprzednich postach.
Owszem Kubica trafil do dobrego teamu, ale rowniez dzieki kubicy ten team ma teraz 3 miejsce w klasyfikacji...

A co do przeprowadzki Alonso - nie mam pewnosci czy nie stanie sie to szybciej niz w 2009.. kontrakty maja swoje klauzule, i wiem ze mimo podpisanej umowy mozna by sie z tego wywinac tanim kosztem... Neidfield ostro sie staral w tym sezonie by nie stracic pracy, lub ewentualnie miec zapewnione miejsce w innym teamie, poniewaz z poziomem jaki prezentowal wczesniej nie znalazlby miejsca w F1 gdy mlodzi kierowcy jak Hamilton czy Kubica pokazuja nowa klase wyscigow.
i Mysle ze miejsce Kubicy nie jest pewne ... niemiecki team bez niemca? to brzmi troche nieprawdopodobnie... ale Kubica bezrobotny by napewno nie zostal... z tego co wiem to RedBull team, oraz Renault juz sa gotowe zlozyc mu propozycje... i gdzies byly pomruki ze moze mclaren zainteresowalby sie nim w przypadku odejscia Alonso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ferrari w krótkim oświadczeniu napisało:
[i]"Ferrari zgadza się z decyzją FIA odnośnie sankcji nałożonych na zespół Vodafone McLaren Mercedes, za złamanie artykułu 151c.
W świetle nowych dowodów, postępowanie i fakty które rażąco naruszyły interes sportu zostaną przedstawione w późniejszym terminie. Ferrari jest usatysfakcjonowane, iż prawda wyszła na jaw".
[/i]

A co odnośnie BMW Sauber - team bez Niemca? Media niemieckie nie przeżyłyby tego... Mam nadzieję, że Kubica zostanie w BMW Sauber na dłużej i że BMW zrobi wielki krok naprzód. Do Red Bulla lepiej niech się Kubica nie pcha. A Renault? Po występach Kovalainena widać, że bolid Renault jest w całkiem dobrym stanie ale na zwycięstwa Briatore liczyć nie może.

[b]Jutro, tj 14 września (piątek) odbędą się 2 półtoragodzinne treningi (godz. 10.00 i 14.00). [/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie, przejscie do innego teamu, ktory jest nizej w klasyfikacji bylo by nieoplacalne dla Roberta... nawet najlepszy kierowca nie zdziala cudow jesli nie bedzie mial bolidu mogacego walczyc z najlepszymi... narazie BMW jest krok za tymi najlepszymi, ale w koncu to dopiero drugi ich sezon wiec postep jest ogromny... niektore teamy nie doszly do takich wynikow przez wiele lat. Jedyna korzystna dla wszystkich wymiana to Kubica ->Mclaren, Alonso-> BMW-sauber. Wtedy Kubica moglby rozwinac skrzydla... a poniewaz zna sie dobrze z Hamiltonem to o niezdrowa rywalizacje bardzo bysmy nie bali ( mam nadzieje)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ok, dzisiaj odbyły się dwa treningi. Oto ich wyniki (miejsce, kierowca, team, najlepszy czas okrążenia):

[u]Trening 1[/u] (godz.10.00-11.30)

1 [b]K.Raikkonen[/b] Ferrari - 1:47.339
2 [b]L.Hamilton[/b] McLaren - 1:47.881
3 [b]F.Alonso[/b] McLaren - 1:47.994
4 [b]N.Heidfeld[/b] - BMW Sauber - 1:48.052
5 [b]N.Rosberg[/b] - Williams - 1:48.372
6 [b]R.Kubica[/b] - BMW Sauber - 1:48.605
7 [b]A.Wurz[/b] - Williams - 1:48.920
8 [b]J.Trulli[/b] - Toyota - 1:48.994
9 [b]H.Kovalainen[/b] - Renault - 1:49.138
10 [b]J.Button[/b] - Honda - 1:49.330

[u]Trening 2:[/u]

1 [b]F.Alonso[/b] - McLaren - 1:46.654
2 [b]L.Hamilton[/b] - McLaren - 1:46.765
3 [b]F.Massa[/b] - Ferrari - 1:46.953
4 [b]K.Raikkonen[/b] - Ferrari - 1:47.166
5 [b]J.Trulli[/b] - Toyota - 1:47.491
6 [b]R.Schumacher[/b] - Toyota - 1:47.946
7 [b]G.Fisichella[/b] - Renault - 1:48.086
8 [b]M.Webber[/b] - Red Bull - 1:48.271
9 [b]R.Kubica[/b] - BMW Sauber - 1:48.279
10 [b]H.Kovalainen[/b] - Renault - 1:48.567

Jak widzicie teamy McLaren i Ferrari podzieliły między siebie pierwsze miejsca w dzisiejszych treningach. Zaskakująco dobrze spisali się kierowcy Toyoty. Bardzo słabo jeździło dzisiaj BMW Sauber, zwłaszcza w drugim treningu. Czy uważacie, że na jutrzejszym treningu i kwalifikacjach BMW nadal będzie miała problemy? A może utrzymają 3 pozycję zaraz za McLarenem i Ferrari?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja zawsze wierzę w kubice :angel2:

[size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 7 Październik 07, 15:36[/i] ][/size]
kto wygrał dzisiaj
:aloha:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="sebo1994"]ja zawsze wierzę w kubice :angel2:

[size=9][ [i][b]Dodano[/b]: 7 Październik 07, 15:36[/i] ][/size]
kto wygrał dzisiaj
:aloha:[/quote]
Raikkonen wygrał

Kubica i Hamilton nie dojechali do mety...

Kubicy się skrzynia biegów rozsypała :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[center][img]http://www.obp.com.pl/obrazki/Image/formula_1_tory/chiny.jpg[/img][/center]
[center]Gp Chin - Szanghaj[/center]
[center][i][b]Klasyfikacja końcowa:[/b][/i]
1 K.Raikkonen (Ferrari) 1:37:58.395
2 F.Alonso (McLaren) + 9.806
3 F.Massa (Ferrari) + 12.8
4 S.Vettel (Toro Rosso) + 53.5
5 J.Button (Honda) + 1:08.6
6 V.Liuzzi (Toro Rosso) + 1:13.6
7 N.Heidfeld (BMW Sauber) + 1:14.2
8 D.Coulthard (Red Bull) + 1:20.7
9 H.Kovalainen (Renault) + 1:21.1
10 M.Webber (Red Bull) + 1:24.6
11 G.Fisichella (Renault) + 1:26.6
12 A.Wurz (Williams) + 1 okr.
13 J.Trulli (Toyota) + 1 okr.
14 T.Sato (Super Aguri) + 1 okr.
15 R.Barrichello (Honda) + 1 okr.
16 N.Rosberg (Williams) + 2 okr.
17 S.Yamamoto (Spyker) + 3 okr.
18 R.Kubica (BMW Sauber) + 23 okr.
19 L.Hamilton (McLaren) + 26 okr.
20 R.Schumacher (Toyota) + 31 okr.
21 A.Sutil (Spyker) + 32 okr.
22 A.Davidson (Super Aguri) + 45 okr.[/center]
[center][url=http://www.sport.pl/sport/1,65025,4554566.html]Wywiad z Kubicą po wyścigu.[/url][/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A mialo byc tak pieknie... szykowalo sie 3 miejsce....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[center]Tutaj prezentacja samochodów i teamów z tego sezonu.

[youtube]http://www.youtube.com/v/mTLfrKG8vqU[/youtube][/center]
[b]
[center]Btw za tydzień ostatnie GP sezonu - GP Brazylii na torze Interlagos. Na nim dowiemy się kto zostanie mistrzem świata kierowców na rok 2007. Trzymajcie też kciuki za Roberta Kubicę, który broni swojego 6 miejsca przed Heikki Kovalainenem z Renault. [/center]
[/b]
[center][img]http://www.autocentrum.pl/gfx/f1/circuits/1056084862_circuit_s.jpg[/img] [/center]
[center][i]Tor Interlagos[/i][/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi