Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Maura

Wojciech Cejrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o książkach podróżniczych Wojciecha Cejrowskiego?
"Gringo wśród dzikich plemion" to mistrzostwo. Jak zaczęłam tą książkę czytać to nie mogłam się oderwać ... Niesamowicie podoba mi się styl i humor WC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Super :).
Byłem na spotkaniu z nim i posiadam książkę z jego autografem.Wspaniały i ciekawy człowiek z niego jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Widziałem na wykopie fragment jakiejś jego książki. Była tam manifestacja jego durnego poglądu na pewną sprawę, więc po prostu nie jestem zainteresowany dalszym zagłębianiem się w jego twórczość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z jednej strony go podziwiam z drugiej jest typem osoby, której raczej bym nie polubił. Lubiłem jego programy ale do czasu. [quote="koala"]Super :).
Byłem na spotkaniu z nim i posiadam książkę z jego autografem.Wspaniały i ciekawy człowiek z niego jest[/quote]
Gdybyś wiedziała połowę z tego co ja, to wątpię byś użyła słowo "wspaniały".

Btw dlaczego tak uważasz?

"No knowledge can save you,

And no magic will save you.

For you will end up in Fenrir's belly,

While heaven and earth will burn

in Surt's unholy fire."

? Doom of Odin

It comes on Ragnarök

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To już jest paradoks Cejorwskiego. Lubimy go za jego relacje podróżnicze. Zazwyczaj po jakimś czasie poznajemy go od strony radykalnych poglądów politycznych i niektórych się odechciewa. Naprawdę chwilami przesadza ale jeszcze nie wyłączam tv na jego widok:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
O tak...! Uwielbiam książki tego pana!
Ma niezwykły talent do wspaniałego opisywania niesamowitych przygód!
Czytając jego książki mam wrażenie, że przeżywam to wszystko razem z nim...
Btw. radzę nie czytać jego książek w miejscach publicznych, ludzie mogą na Was dziwnie patrzeć gdy nagle wybuchniecie głośnym, szczerym śmiechem w autobusie! ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Francel"]To już jest paradoks Cejorwskiego. Lubimy go za jego relacje podróżnicze. Zazwyczaj po jakimś czasie poznajemy go od strony radykalnych poglądów politycznych i niektórych się odechciewa. Naprawdę chwilami przesadza ale jeszcze nie wyłączam tv na jego widok:)[/quote] Na żywo i na tematy polityczne faktycznie nie mam go ochoty słuchać, więc tego nie robię. Reportaże to inna sprawa, czyta się bardzo dobrze.

Jak dobrze Jestem z toba

tak mi serce bije

myslalem czlowiek

nie ma serca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czytałam dwie jego ksiązki i byłam zachwycona. Facet potrafi ciekawie opowiedzieć o podrózach i zawiera humorystyczne anegdotki, które sprawiają, ze czytelnik sie nie nudzi.

[i][b][color=#0000BF]"Kiedy jestem na mieście

I pulsujące płomyki życia,

Ludzie, przemykają obok,

Zapominam o mej stracie,

O małej luce w wielkiej konstelacji,

O miejscu, w którym była gwiazda"[/color]
[/b]
[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ogólnie Cejrowskim jako człowiekiem gardzę, głównie za poglądy, ale trzeba przyznać, że książki są nawet ciekawe. Jak do tej pory przeczytałem Gringo wśród dzikich plemion i Podróżnik WC. Całkiem przyjemne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mnie martwi jego ostatnie, głośne wystąpienie o Buddystach. Do tej pory co sobie gadał to gadał, ale z programów czy książek czegoś się można było dowiedzieć. Jak teraz ma zamiar zamiast opowiadać o ludziach, których pokazuje w programach się z nich naśmiewać, to marnie widzę jego przyszłość. Tylko czuby będą to oglądały.

Jak dobrze Jestem z toba

tak mi serce bije

myslalem czlowiek

nie ma serca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Nie orientuje sie co napisal i jak napisal , bo unikam jak
przyslowiowego ognia jego komentarzy i pogladow .
Jest jak dla mnie paskudnym radykalem i cynikiem , majacym wiele osob
w tylnej czesci ciala.
A takich ludzi nie chce spotykac na swojej drodze ani tez czytywac to co pisze o
swoich podrozach i nie tylko. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cejrowski, Cejrowski... powiem tak: w jego poglądy nie chcę się zagłębiać, wolę patrzeć na niego z perspektywy jego podróżniczych wypraw i sposobu, w jakich o nich opowiada. Właśnie - opowiada, nie pisze. Chociaż książki Cejrowskiego czyta się wspaniale, to sam WC przyznał, że to głównie zasługa edytorów i korektorów, którym udało się jakoś "ogarnąć" i uporządkować oryginalny tekst, by był w ogóle zdatny do czytania. Moim zdaniem to tylko dowodzi, że Wojciech Cejrowski jest przede wszystkim świetnym gawędziarzem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Mysle, ze spoleczenstwo jest bardzo podzielone w ocenie
jego tworczosci jak i ,,roznych,, pogladach.
I dobrze ,bo zawsze warto wiedziec co komu swita w glowie nie po to by sie z nim zgadzac ale po to by po prostu wiedziec co inni mysla.
Chyba taki ,,koloryt,, jak Cejrowski jest spoleczenstwu potrzebny. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dokładnie. Możemy się nie zgadzać z poglądami naszego interlokutora ale dobrze jest go wysłuchać, by mieć świadomość, z czego one wynikają. Być może sami w konsekwencji zweryfikujemy swoje stanowisko w pewnych kwestiach albo je umocnimy.
Jedno jest pewne - W. Cejrowski jest stanowczy poglądowo ale jego programy podróżnicze ogląda się z zaciekawieniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Fakt.
Ktos kiedys powiedzial , ze niekoniecznie musimy sie z kims
zgadzac , ale zawsze warto posluchac by wiedziec , jakie poglady
ma dana osoba i tym sposobem tak jak piszesz, wprowadzic rozne
korekty.
Warto czasami myslac takimi kategoriami ,,przemeblowac,, swoje
postrzeganie roznych pogladow.
Ale nie jest to prosta zmiana i nie kazdy to potrafi. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Za panem Wojtkiem nie przepadam osobiście, ale jedno jest pewne, talentu do opowiadania nie można mu odmówić, facet ma tak lekkie pióro, że tylko pozazdrościć. Czytałam wszystkie pozycje, które były wydane i najbardziej podobało mi się "Gringo" i "Rio Anaconda" (chyba nawet bardziej). Aż chce się wyruszyć w taką podróż...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przeczytałam wszystkie jego książki podróżnicze. Bardzo lubię jego styl opowiadania historii i poczucie humoru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="summerrum"]Książki - tak, ale jego mieszanie się w religiopolitykę - nie.[/quote] ;-) Wszystko sie zgadza.
Cejrowski rzeczywiscie wtraca sie i robi to w sposob nachalny i jednostronny.
On chyba nie jest zdolny do ,,milczenia,, , cokolwiek to oznaczac moze.
I tyle. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) No to jak widze nie tylko mnie Cejrowski drazni.
A moze on po prostu inaczej nie bylby soba. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi