Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Qmac

American Pie VS Mrówki w gaciach

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o filmach serii " American Pie " ?
Mi się bardzo podobają tego typu komedie :-P, każda część była wspaniała i zabawna...

A co sądzicie o filmach z serii " Mrówki w gaciach " ?
Również mi się spodobały te 2 części filmu i mają ten sam morał co w American Pie :-)...

Co wg. was jest lepsze ? " American Pie " czy " Mrówki w gaciach " ?
Edytowane przez Gość

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heh, niezbyt ambitne dzieła sztuki, ale fajnie się ogląda, bo nie trzeba się zbytnio namyśleć :)

Całkiem zabawne było jeszcze "Chłopaki na Ibizie" - w podobnym stylu co "American Pie" i "Mrówki w gaciach"

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]Heh, niezbyt ambitne dzieła sztuki[/quote] no nie wiem, nie wiem czy aż takie [b]nie ambitne[/b] te filmy :-) , po prostu różnią się te filmy od innych tym że są troszkę zboczone w 20% :-P i dobry humor zawierają :-) Edytowane przez Gość

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Osobiście wolę bardziej ambitne filmy. American Pie i tym podobne są wybitnie nie w moim guście.

Et Earello Endorenna utulien.

Sinome maruvan ar Hildinyar tenn'

Ambar - metta!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kawkens89"]nie wiem czy aż takie nie ambitne te filmy :-)[/quote] Oooo - no proszę, posłucham zatem dlaczego uwazasz że te filmy są prawie równe dziełom Almodovara ;)

Oczywiście, że to nie jest ambitna kinematografia. Nie porusza przecież tematów o sens życia, o istotę miłości, przyjaźni, relacji międzyludzkich (oczywiście, można powiedzieć, że jakieś tam wątki przyjaźni i miłości można znaleźć) w sposób niecodzienny, zupełnie z innej perspektywy. Historia jest opowiedziana w dość schematyczny sposób - ludzie mają przejaskrawione cechy, nie mamy tu do czynienia z nie wiadomo jakim portretem psychologicznym bohaterów. Wszystko jest uproszczone, aby uzyskać efekt komiczności. Ci ludzie są głupsi od nas w rzeczywistości - dlatego też nas to bawi ;)

Takie lekkie komedyjki też sa potrzebne - nie trzeba się zbytnio namęczyć przy zrozumieniu poszczególnych scen i takie pozycje jak American Pie doskonale nadają się na seans piątkowy.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]dlaczego uwazasz że te filmy są prawie równe dziełom Almodovara ;)[/quote] A czy ja coś takiego napisałem?

[color=gold][size=84]W sprawie odpowiedzi pisz na [b]pw[/b] by nie zrobić z tematu offtopic'a i żeby uchronić nas od warna :P [/size][/color]
Edytowane przez Gość

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mysle ze seria American Pie jest juz swego rodzaju clasyka i nic tego niepobije. Zas mroski w gaciach, ehh, moze poprostu nielubie niemieckiego jezyka.

A jak szukacie podobnych komediowych filmow to polecam:

Popcorn

To nie kolejna komedia dla kretynów - Its not another teen movie
Harold i Kumar jada do white castle - Harold & Kumar go to White Castle
Van Vilder
Norbit
Blind Dates
Kocurek - Tomcats
Nowy - New Guy
Sztuka rozstania - Get Over It
Frajer - Loser
Cała Ona - She's All That
Weekend u Berniego - Weekend at Bernie's
Weekend u Berniego 2 - Weekend at Bernie's II
Saving Silverman
Świntuch - Porky's
16 Świec - Sixteen Candles
Szalona impreza - Can't Hardly Wait
Fajna z niego babka - Sorority Boys
NIGHT AT THE ROXBURY
Dziewczyny z drużyny - Bring It On
Dziewczyny z drużyny 2 - Bring It On Again
Dziewczyny z drużyny 3 - Bring It On: All or Nothing
Krok Do Sławy - Stomp the Yard
Wpadka - Knocked Up
A właśnie, że tak! - Because I Said So
John Tucker musi odejść John - Tucker Must Die
Ona to on - She's the Man
Moja super eksdziewczyna - My Super Ex-Girlfriend
Uwierz w miłość - How to Deal
Zgadnij kto - Guess Who
Dziewczyna z Alabamy - Sweet Home Alabama
Rozbitkowie - Lovewrecked
Szkoła uczuć - Walk to Remember

Jak cos pominalem to dopiszcie :)

[size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 9 Wrzesień 07, 16:56[/i] ][/size]
Jeszcze

White chicks
101 Girls
Stary gdzie moja bryka - Dude where's my car

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Freq"]Szkoła uczuć - Walk to Remember [/quote] To komedia? Nie oglądałam, ale tam ktoś bodajże umiera...

Do wymienionych wyżej pozycji dodaję komedie z Robem Schneiderem (Hot chick, Żigolo, Zwierzak), Benem Stillerem (Poznaj mojego tatę, Sposób na blondynkę).

Warto obejrzeć też Wredne dziewczyny.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"][quote="Freq"]Szkoła uczuć - Walk to Remember [/quote] To komedia? Nie oglądałam, ale tam ktoś bodajże umiera...[/quote] Masz racje, moj blad, to nie komedia, ale film i tak dla mlodziezy.
Dokladam:

Babcisynek - Grandma's Boy (mosicie to obejrzec :D)
Super zioło - How High
Żółtodzioby - Half Baked
Old School: Niezaliczona - Old School
Zostańmy przyjaciółmi - Just Friends
Luźny gość - Freddy Got Fingered

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Super zioło - How High [/quote] Naprawdę tak brzmi tłumaczenie?! Sodomio...

W Polsce w ogóle sa świetne te tłumaczenia tytułów - najlepszym tego przykładem jest Dirty dancing --> Wirujący seks (czyli Dirty Harry to po polsku Wirujący Harry)

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"][quote]Super zioło - How High [/quote] Naprawdę tak brzmi tłumaczenie?! Sodomio...[/quote] Takie jest tlumaczenie...

dobrym przykladem na tlumaczenie jest: Prison Break - skazany na smierac :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Freq"]dobrym przykladem na tlumaczenie jest: Prison Break - skazany na smierac :lol: [/quote] A jaki proponowałbyś tytuł w zamian? ;>

Jeszcze jeden przypadek - Szklana pułapka = Die hard

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"] A jaki proponowałbyś tytuł w zamian?[/quote] Przelamac wiezienie.
A najlepiej jagby wogole nietlumaczyli tylko zostawiali oryginalny tytul.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Freq"]Przelamac wiezienie. [/quote] Czyli dosłowne? Eeee - głupio brzmi. Już lepsze Skazany na śmierć xD I ten tytuł, co prawda, jest taki sobie, jednak przyciąga.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Freq"]Ja mysle ze przyciaga fabula a nie tytul :)[/quote] Najpierw masz do czynienia z tytułem filmu. Niektórzy (w tym ja) przywiązują dużą wagę do tytułu.
Fabułę poznajesz z opisu, potem z wnikliwej obserwacji. ale zawsze pierwszy jest tytuł. :)

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja na tytul zadko kiedy zwracam uwage. Najpierw szukam opini o filmie, serialu na stronach o tego typu tematyce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi