Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Fatamorgana

Ulubiony gatunek

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest Wasz ulubiony gatunek ?
Co lubicie czytać ?
Kryminały, książki przygodowe, o miłości czy może fantastyczne ?
Co Wam się w danym gatunku podoba ? :)
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja czytam coś takiego jak horrorki, kryminały, dramaty obyczajowe ;-)

Lubię czytać o życiu innych ludzi , ponieważ ich życie jest takie samo ,lub podobne do naszego . Czytając moge sie spotkać z podobnym problemem jak ja mam. W horrorach jak i w kryminałach wyobraźnia zaczyna u mnie działać. ;)

[color=red][b]wehikuł czasu to byłby cud[/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja nie mam swojego ulubionego gatunku książki.
Lubię czytać kryminały, przygodowe a jak mnie najdzie to i o miłości :D i te ze szczęśliwym zakończeniem.
Ostatnio jednak nie mam zbyt czasu na czytanie książek które to ja bym chciała sobie wybrać, gdyż na mojej półce przeważają książki uczelniane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mój ulubiony gatunek to Anne Rice. Większości jej książek nie daje się zakwalifikować do żadnego z rodzajów, to istna mieszanka.
Uwielbiam fantastykę, bo potrzebuję być oderwana od naszej rzeczywistości.
Lubię książki historyczne, najlepiej o starożytnym Rzymie, Grecji, Egipcie, ewentualnie biografie np. Króla Słońce, dzienniki (Katarzyna II Wielka). Czytam też namiętnie książki, które przedstawiają nieomawianą zazwyczaj stronę historii, jakieś tajemnicze romanse, perwersje itp.
Erotyki też lubię.
W książkach przygodowych zaczytywałam się kiedyś, dawno temu, kiedy miałam dużo czasu.
Czytam też książki takie typowo... hm... nie wiem jakie właściwie... takie, lekkie, dobre słowo. Czyli seria Plotkara Cecily von Ziegesar.

Niektóre kobiety są po to, by je wielbić, inne - żeby je bzykać. Problem mężczyzn polega na tym, że ciągle mylą pierwsze z drugimi (Jonathan Carroll)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="rebellious angel"]horrorki[/quote] słit -.-'

kryminał, thriller, horror - wszystko co budzi napięcie. do tego psychologiczny obyczaj, czasem coś, co daje do myślenia jak Mądrości głupców czy Modlitwa Żaby etc.

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zdecydowanie najwieksza slabosc mam do horrorow.. (filmy tego gatunku wywoluja u mnie czasem podobne emocje) wyobraznia wtedy nie zna granic. Potrafie zaszyc sie z ksiazka na caly dzien.. Lubie czytac o tym co jest zagadkowe, zakazane co wywoluje w nas strach.
teraz jednak mam zamiar odskoczyc w troche inna rzeczywistosc i zabarac sie za Sapkowskiego.. mam chec przeczytac cala sage.

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja lubię fantastykę, ale nie potrafię znaleźć żadnych e-booków, niestety nie mam czasu czytać aż tak książki, pieniędzy dużo też nie mam. Więc biblioteka i zakup za bardzo nie wchodzi w grę (poważnie, nawet te 40 zł nie daje się wyciągnąć)

[url=http://www.scypion.pl/forum/viewtopic.php?t=5985][img]http://images26.fotosik.pl/276/9b1248dac38bcb0b.png[/img] [b]Pisz? poprawnie po polsku![/b][/url]

[img]http://img131.imageshack.us/img131/4254/doctorey1.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ulubiony gatunek? Kryminał, sensacja, obyczajowe. Ogólnie czytam wszystko co grube (czyli jak najwięcej stron :P ), i co mnie zainteresuje. Często sięgnę po Kinga, Browna, ostatnio Meller (saga o wampirach).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fantasy i kryminały. Nie rozstaje się z powieściami Sapkowskiego, Agathy Christie i Dana Browna:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fantastyka polska. Ubóstwiam Piekarę i Sapkowskiego.
Wiem... dużo tego :aloha:

[color=#00FF80]Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to.[/color] :woot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Thilerry psychologiczne. Koontz, Cook, King, tak to jest to. :)

[b][i]Odważnych, beztroskich, drwiących, brutalnych - takich nas chce mądrość; ona jest niewiastą i zawsze miłuje tylko wojownika.[/i][/b]

Fryderyk Nietzsche

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fantasy oraz przygodowe ;). No oraz również mitologie ;)

"No knowledge can save you,

And no magic will save you.

For you will end up in Fenrir's belly,

While heaven and earth will burn

in Surt's unholy fire."

? Doom of Odin

It comes on Ragnarök

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak dla mnie fantastyka na pierwszym miejscu :mrgreen:
Czasem jakaś sensacyjno-przygodowa lub coś co akurat mi wpadnie w ręce i zwróci moją uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja najbardziej lubię romanse i książki obyczajowe.
a najbardziej, takie wzruszające, smutne ;)
chyba, że jakiś kryminał ciekawy się napatoczy.
nie cierpię fantasy.
a horrorów, które by mnie naprawdę porwały i wciągnęły, na palcach jednej ręki można policzyć:P

Jeśli zwątpisz choć raz

To choćbyś z pistoletem zaszedł mi drogę

Powrotów nie będzie

...The show must go on...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jestem może dziwna, może nie, ale nie mam swego ulubionego gatunku. Mogę czytać wszystko począwszy od tkliwych romansów, ala harlequin, poprzez wędrówki w kryminałach z Sherlockiem Holmesem, aż po odwiedzenie [i]Bazyliszka[/i] z Mastertonem.
Czytam to co mnie zaciekawi, lub to co poleci mi ktoś inny, a wiem, że nie podeśle mi nic mało wartościowego ; )

Mówią, że nie ocenia się książki po okładce, a ja akurat lubię patrzeć na okładki, i czekać na tę, która przykuje moje oko na dłużej. Coś w tym jest, że jeśli przyciągnie mnie okładka, przyciągnie mnie również jej opis, a książka okaże się czymś fantastycznym.

[i]'Szaleństwo nie jest niedorzeczne: otóż im bardziej szalone, tym bardziej logiczne, tym bardziej wyrafinowane, tym bardziej wymowne, tym bardziej olśniewające.'[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeśli o mnie chodzi to hm...
...przede wszystkim książki autorstwa Jeffery Deaver czy Dan Brown. Rzadko kiedy czytam przez co właśnie nie mam konkretnych upodobań wg gatunków, więc mógłbym przeczytać te, które ktoś mi poleci. Zdecydowanie nie lubię wierszowanych czy inne "cuda" jak Mickiewicza czy Słowackiego. Z lektur np. nawet mi się podobała "Ania z zielonego wzgórza" mimo, że w podstawówce mało kto (chyba tylko 2-3 osoby), ale za to już Lalka nie bardzo.

Nabrałem właśnie ochoty na (ponowne) przeczytanie..."Zbrodnia i kara" Dostojewskiego :D

"[i]Why do you have to be like others?[/i]" ( www.youtube.com/watch?v=Ect56804xfA )

Szukasz graczy do grania w MultiPlayer? Zajrzyj tu: [color=#008000]http://scypion.pl/viewtopic.php?f=58&t=14655[/color] !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Widzę, że jest tu dużo fanów kryminałów i horrorów :)

Z horrorów kocham kalsyka - S. Kinga :)

Jeżeli chodzi o kryminały, to wszelkich skandynawów - Larsona, Henninga Mankella :)

Teraz czytam "Powrót nauczyciela tańca" Henninga Mankella. Dla mnie świetne, kto nie czytał, to polecam. Ten kto czytał - podobało się? :) :) :) :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja też lubię szwedzkie kryminały. Teraz czytam Millenium, choć właściwie od tego powinnam zacząć.

uwielbiam też serię Lackberg. Doszłam do ofiary losu.
A z Mankella czytałam właśnie tylko Powrót... Bardzo mi się podobał, szczerze mówiąc nie wiem jak pozostałe, ale słyszałam, ze to jego najlepsza książka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No jest świetna :) Mnie się Stefan bardziej podobał niz Kurt Wallander. Nie wiem czy wiesz, ale ten bohater niestety jeden jedyny raz sie pojawił w Mankellowskiej książce i juz raczej sie nie pojawi.... To jest nowość w Polsce, ale za morzem już od 11 lat to mają... Szkoda :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hej a widzieliście info o konkursie?

http://www.facebook.com/event.php?eid=102211803206998

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A tak wracając do tematu, to świetny konkurs zanlazłam :) Wejdźcie sobie i zawalczcie o kurs tańca i książki :) Chodzi tu o znajomość kryminału Mankella :)

http://www.facebook.com/event.php?eid=102211803206998

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hihi no przecież właśnie wrzuciłam! Mnie ten kurs tańca skusił, choć i książką bym nie pogardziła :>

Zagrałaś już?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja twojego linka w ogóle nie widzę... :eek: Może coś forum mi szwankuje...

A co do konkursu, to owszem, zagrałam :) Po kolei ułożyłam :) No zobaczymy :)
A ty jak? Pamiętasz wszystko z kiążki? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Skoro już zagrałaś, to podpowiedz mi czy pierwsza jest swastyka czy nazista?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi