Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Maura

Suche rączki

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie kobitki mam problem z moimi raczkami. Otórz nie umiem sobie poradzić ze suchą skórą na moich dłoniach. Stosowałam przeróźne kremy do suchej skóry,nakładałam maski na ręce i nic....dalej są suche i popękane w niektórych miejscach :-( :-( :-(

Czy może ma któraś z Was jakiś sposób na skuteczne nawilżenie dłoni???

Z góry dziękuję za pomoc :oops:
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jest taki fajny krem w malutkiej Tubce neutrogeny już mała ilość bardzo dobrze nawilża skórę pozostawiając ja gładziutka i nawilżoną ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neutrogrna mowisz...nie stosowałam jeszcze tylko Garnier, Ziaja,Farmona.
Dzięki jutro kupię i wypróbuję ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jak wrócę do domku podam Ci pełną nazwę ale w takiej malutkiej tubce ;) i naprawdę pomaga bo też mam z tym problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czerwony z garniera, poza tym oliwa z oliwek, albo zwykła dla dzieci.

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="matra"]czerwony z garniera[/quote] Uzywam go właśnie i nic nie daje ;( [quote="matra"]oliwa z oliwek, albo zwykła dla dzieci.[/quote] o tego nie próbowałam -dzięki :*
[quote="Callador"]jak wrócę do domku podam Ci pełną nazwę[/quote] Będę zobowiązana :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kiedyś miałam z tym większy problem.
Ważne, by nie dopuszczać, aby CI zmarzły, bo właśnie tego najbardziej pękają. Ciepłe rękawiczki dobra rzecz.
Sama stosuję krem do rąk najzwyklejszy... mi to wystarcza [przynajmniej teraz].
Jeszcze możesz sobie zrobić miksturę z oliwy+sok z cytryny. Tyle, że jeśli masz bardzo spękane, to może Cię piec -.-'

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="młoda"]Tyle, że jeśli masz bardzo spękane, to może Cię piec -.-'[/quote] właśnie tak mam :-( chodzę w rękawiczkach więć raczej nie marzną, Także mam z tym duży problem ,na pozostałych częsciach ciała mam gładką normalną skórę,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W sumie trochę pogrzebałam w necie.
Wiem, że brak cynku wpływa na wszelkie 'dziwności', które wyskakują na skórze. Ale cynk bardzo wysusza, więc odpada.
[quote]na Popękaną, spierzchniętą skórę leczy masaż dłoni płynną witaminą A i E albo oliwa z oliwek wymieszana z sokiem z cytryny. Nałóż na to warstwę kremu do rąk i, aby działanie było dłuższe i efektywniejsze, na noc ubierz dłonie w bawełniane rękawiczki.
* Kąpiel w oliwie lub oleju słonecznikowym idealnie koi i zmiękcza spierzchniętą skórę na dłoniach oraz odżywia łamliwe, rozdwajające się paznokcie bez połysku. Zanurz dłonie w miseczce z podgrzaną oliwą na 15-20 minut, a następnie załóż na noc bawełniane rękawiczki. Zabieg najlepiej wykonywać 1 -2 razy w tygodniu.
* Szybkim sposobem na poprawienie wyglądu wysuszonej i chropowatej skóry dłoni jest nałożenie na nie grubej warstwy kremu odżywczego, a następnie cienkich, jednorazowych rękawiczek z folii. Przykryj je na 15 minut ciepłym ręcznikiem lub poduszką elektryczną.
* Jeśli masz mniej czasu, wmasuj w dłonie sok z cytryny zmieszany z gliceryną - sześć części soku, cztery gliceryny[/quote]
może maści z witaminą A spróbuj (:
jeszcze doczytałam, że dobry jest zabieg parafinowy, ale z tym trzeba udać sie do salonu.
Co ja będę gadać:
http://wdziek.info/pielegnacja_dloni.html

poczytaj komentarze pod artykułem, tam jest pełno specyfików, które polecają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bardzo dziękuję może spróbuję maści z witaminą A jednak :-) jak nie pomogą to będę eksperymentować z pozostałymi sposobami.
Dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie koniecznie muszą to być maści. Są suplementy diety z witaminą A.

ps. Nie dać zwieść się reklamom...

[color=#00FF80]Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to.[/color] :woot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Cncll"]Są suplementy diety z witaminą A. [/quote] oo dzięki Ci dobry człowieku :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja właśnie miałem ręce na mrozie, to mi się wysuszyły i popękały. Teraz smaruje maścią z witaminą A i jak na dwa dni widać poprawę :-) A nie wiem po co jakieś tabsy brać..

Sharon, i nie pisz posta tylko, aby podziękować ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matrix"]A nie wiem po co jakieś tabsy brać.. [/quote] Ponieważ każdy ma inną skórę i jak na nią nie działają żadne kremy i maści to mogłaby spróbować i tego.

[color=#00FF80]Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to.[/color] :woot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mi się jednak wydaje, że maść działa skuteczniej, bo od razu na miejsce, które tego wymaga. I wchłania się tam (:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja tez czesto mam sucha skore na dloniach :-D pewnie od częstego mycia rak,bo mam na tym punkcie obsesje :-P Ja stosowalam jakiś krem z Vishy chyba...Dobry był,ale dość drogi chyba ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi