Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

[size=18][b]Muminki – serial w koprodukcji japońsko-fińsko-holenderskiej oparty na serii opowiadań o Muminkach autorstwa Tove Jansson.[/b][/size]
[b]Bohaterowie serialu[/b]

Informacje o głównych postaciach z Doliny Muminków znajdują w artykule Muminki. Poniżej wypisane są najważniejsze postacie epizodyczne z serialu niewystępujące w pierwowzorze literackim.

* Inspektor Policji – Bardzo miły i przyjacielski Policjant. Zawsze pomocny. Kocha się w Mimbli. Lubi grać w pokera z Panem Paszczakiem i Tatusiem Muminka.
* Bobek – lubi broić i niszczyć. Jedyny zbir w Dolinie Muminków. Zawsze bardzo wesoły i uśmiechnięty.
* Alicja – młoda dziewczyna, która jest czarownicą, choć na taką nie wygląda; uczy się czarów od Babci. Zaradna i pomocna.
* Czarownica, Babcia Alicji – nie lubi Muminków za ich dobroć, ale sama jak na czarownicę ma dobre serce.
* Listonosz – W zasadzie miły i przyjacielsko nastawiony pracownik poczty w Dolinie Muminków. Nie lubi tylko gdy ktoś robi mu kawały.
* Pan Wesołek – Zwariowany Paszczak – Paszczak, który raczej całkowicie sfiksował. Na początku jeździł przez cały rok na nartach w poszukiwaniu jak najlepszych stoków. Następnie wyjadł Muminkom cały ich zapas konfitur. Poza tym kąpie się w lodowatej wodzie, a potem zdobywa szczyty za pomocą balonu. Zawsze jest dziwnie ubrany.
* Muttra – wynalazca, który przybywa do Doliny Muminków, aby odszukać "słynną fabrykę Migotka", kiedy Migotek kończył budowę swojego pierwszego latającego statku.

Poznajemy go jako szalonego wynalazcę, który wymyślił bardzo wiele dziwnych przedmiotów. Ma on pomóc rozwiązać ostatni problem związany z jego latającym statkiem. Wymyślił on paliwo, które ma wielką moc i mogłoby napędzać statek powietrzny. Jednak, nie będąc dobrym matematykiem, Muttra źle obliczył proporcję w jakiej trzeba rozpuścić paliwo. Najpierw wlał za dużo wody, a potem (wkradając się do hangaru, przy czym pomagał mu Bobek, który chciał pilotować statek), zmieszał je z za małą ilością wody i silnik wybuchł, razem ze statkiem i hangarem.
Muminek opowiedział jednak zrozpaczonemu Migotkowi sen, który śnił się mu ostatniej nocy. Opowiadał on o statku Migotka. Z tą jednak różnicą że wyglądał on zupełnie inaczej niż statek, który wyleciał w powietrze. To była inspiracja do stworzenia nowego statku przez Migotka. Muttra został ostatecznie zaaresztowany przez Inspektora, za wysadzenie statku. Na sucho uszło to jak zwykle Bobkowi, który miał po statku pamiątkę – ster.
Muttra był ubrany w brązowy płaszcz i szary kapelusik. Był zupełnie siwy, miejscami nawet łysy. Nosił także skręconego nieco wąsa, na nosie miał natomiast binokle. W rękach zawsze trzymał laskę oraz poobklejaną różnorodnymi naklejkami walizkę.
Lista wynalazków Muttry
o Szpilka, którą nie można się ukłuć, bo na obu stronach ma łebki
o Gazeta, która sama się czyta
o Portfel, który jęczy, gdy wyjmuje się z niego pieniądze
o Taśma samoprzylepna, która klei się tylko do siebie
o Wentylatorek napędzany mięśniami właściciela
o Kwadratowy balon
o Trójkątna chustka do nosa
o Pięciokołowy samochód
o Zatrzask bez klucza
o Guzik z siedmioma dziurkami
o Superpaliwo
Występuje tylko w anime i tylko w odcinku Wielki Wybuch.

* Nana – Dziewczynka, która przybywa do Doliny Muminków w poszukiwaniu swojego narzeczonego, który pojechał uczyć się od swojego krewnego – Paszczaka sztuki tworzenia fajerwerków. Jej narzeczony pracuje u ojca Nany zajmującego się produkcją fajerwerków. Gdy przybywa do Doliny, jest bardzo chora. Znajduje ją Ryjek i zanosi do domu Muminków, gdzie jest pod dobrą ręką Mamusi Muminka. Występuje tylko w anime i tylko w odcinkach Co wybucha w nocy i Tajemnicze fajerwerki.
* Narzeczony Nany – Jest to pewien Paszczak, który przybywa do Doliny Muminków, aby od swojego krewnego – Paszczaka (przyjaciela Muminków) zaczerpnąć wiedzy o fajerwerkach. Pracuje on u ojca Nany, który produkuje fajerwerki, ale jej ojciec stwierdził, że nie jest zbyt zdolny. Na czas pobytu w Dolinie narzeczony Nany mieszka w jaskini nad brzegiem morza. I tylko w nocy wypływa na morze, aby wypróbować fajerwerki, które stworzył. Występuje tylko w anime i tylko w odcinkach Co wybucha w nocy i Tajemnicze fajerwerki.
* Duch z Lampy – Duch, który pojawił się po potarciu czarodziejskiej lampy przez Pannę Migotkę. Nie jest zbyt uczciwy, choć stara się spełniać życzenia, o które go poproszono. Dla przykładu naszyjnik, który dał Migotce, został skradziony Filifionce. Ostatecznie został on zabrany przez Czarnoksiężnika w swojej lampie na inną planetę – "bo gdyby spełniały się wszystkie nasze marzenia, to na świecie byłoby okropnie nudno". Występuje tylko w anime i tylko w odcinku Duch z Lampy.
* Pan Poszukiwacz – Paszczak, który przybywa do Doliny Muminków w poszukiwaniu złota. Znajduje nocleg u Muminków, chcąc przenocować przez jedna noc. Zostaje tam jednak dłużej z uwagi na swoją chorobę. W podziękowaniu za opiekę zostawia Muminkom pewne przedmioty. Występuje tylko w anime i tylko w odcinku Poszukiwacze skarbów.
* Łakomek – Stworek, który przyszedł w zimie do domu Muminków. Jest czupurny. Jego życie opiera się tylko na sekretach i jedzeniu, choć jest mały i chudy. Mama Muminka zabiera go do Pani Filifionki, aby go trochę wychowała, ale i to nie pomaga. Odpiłował nogę z łóżka Muminka, bo lubi wiedzieć co jest w środku różnych rzeczy. Jest stworzeniem, który uwielbia cudze sekrety. Odchodzi z domu Muminkow, ponieważ nie umie mieszkać z ludźmi którzy nie mają sekretów. Występuje tylko w anime i tylko w odcinku Łakomek.
* Ciotka Jane (w innym odcinku nazwana Ciotką Jonką) – Straszliwie bogata ciotka Tatusia Muminka, która przybywa do Doliny Muminków, aby porozmawiać z nim o pieniądzach. Ma dla nich wielki szacunek, ale Muminki i ich przyjaciel przekonują ją, że nie one są w życiu najważniejsze. Potem wydaje się być bardzo sympatyczna.
* Mama Małej Mi – Przybywa do Doliny Muminków razem ze swoją gromadą niewychowanych bachorów. Odwiedzają do Domu Muminków, ponieważ ich dom się zawalił (po zabawie jej dzieci na dachu w złodziei i policjantów), a dom Mimbli jest za mały żeby ich wszystkich pomieścić. Muminek postanawia się wyprowadzić i wybudować sobie dom. Potem jednak przekazuje ten dom Mamie Małej Mi, aby mieszkała tam ze swoimi dziećmi.
* Pirat – Kapitan Rumpel – Do Doliny Muminków przybywa po tym, jak jego statek rozbił się podczas sztormu u wybrzeży doliny. Jego załoga została złapana przez Inspektora. On jednak ukrył się w hangarze Migotka. Gdy Migotka przyszła odwiedzić brata, wziął ją za zakładniczkę. Muminek odbija ją po sprytnym pomyśle Włóczykija, a straszny Pirat idzie do więzienia. Występuje tylko w anime i tylko w odcinku Piraci.
* Helena – Duch z dworu Goble – Ostatni duch, który pozostał w dworze Goble. Jest bardzo samotna. Nie ma się do kogo odezwać, dlatego jest bardzo szczęśliwa, kiedy może rozmawiać z Muminkiem. "Nie chce rozmawiać, tylko mówić" – Muminek. Gdy Muminki chcą opuszczać dwór Goble, Tatuś Muminka postanawia sprowadzić dla Heleny (aby nie czuła się samotna) ducha jego przyjaciela z wczesnych lat jego młodości.
* Znajdek – Mały przybysz z kosmosu, który bez pozwolenia wziął latający spodek. Zostaje przygarnięty przez rodzinę Muminków, choć wiążą się z tym niemałe kłopoty. Jednym z przykładów jest zmniejszenie Mamusi Muminka do wymiarów lalki. Wraca jednak do normalnych rozmiarów, kiedy do Doliny przybywają rodzice Znajdka. Bardzo dziękują im za opiekę nad ich synkiem i odlatują na swoją planetę. Występuje tylko w odcinku Bliskie spotkania muminkowego stopnia.
* Toft – nie mylić go z Homkiem Toftem. Jest to chłopak, który małą łodzią chciał dopłynąć do Doliny Muminków. Sztorm uniemożliwił mu to. Jego łódka rozbiła się. Uratował go latarnik i od tego czasu mieszka razem z nim na wyspie. Sprząta, gotuje i zajmuje się jego domem. Występuje tylko w anime i tylko w odcinkach Wyprawa do latarni morskiej oraz Latarnik.
* Primadonna – Przyjechała do Doliny Muminków razem z cyrkiem. Porwała go jednak powódź. Zostaje uratowana przez Muminka, który się w niej zakochał. "Ma długi nos i rozczochrane włosy" – Ryjek. Bez porannej kawy nie wstaje z łóżka. Jest bardzo humorzasta. Owija wszystkich młodych chłopaków wokół małego palca.
* Klacz Primadonny – Występuje w cyrku razem z Primadonną i Emeraldem. Ma o wiele lepszy charakter niż jej Pani. Podobnie jak Primadonna zostaje uratowana i przygarnięta przez Muminka. Zaprzyjaźnia się z Panną Migotką.
* Emeraldo – Dryblas, który ma w pewnej chwili dość humorów Primadonny i postanawia założyć własny cyrk. Zachwyca wymyślnymi sztuczkami cyrkowymi. Postanawia wrócić jednak do Primadonny i dalej występować w dawnym składzie.
* Złośliwy Chochlik – Chochlik, który przebywał w jednym z lasów, gdzieś w Dolinie Muminków. Mieszkał w spróchniałym pniaku, zamknięty przez ludzi, aby nie robił szkód. Siedział tam od pięciuset lat. Podczas zabawy w chowanego Muminek, Panna Migotka, Ryjek, Mała Mi oraz dzieci Filifionki wypuściły Chochlika. Oszukał ich mówiąc że przez te 500 lat zmienił się. Tak się nie stało. Jak przystało na Chochlika chciał wszystkich pozamieniać w żabę lub w węża. Dopiero po udanym przechytrzeniu przez Włóczykija (nie wiadomo skąd się tam wziął, pewnie włóczył się po lesie) Chochlik wrócił do swojego pniaka. Pniak został wycięty i wrzucony przez Tatusia Muminka do morza.
* Delfin Gładki – Delfin, którego uratował Muminek i Włóczykij wrzucając go z powrotem do wody. Delfin zaprasza Muminka, aby zwiedził z nim podwodny świat. Muminek odmawia ze względu na to, że nie może oddychać pod wodą. Prosi jednak o pomoc Czarownicę, która za pomocą magicznej mikstury pozwala oddychać Muminkowi pod wodą przez pół dnia. Gładki jest bardzo miły i uprzejmy. Uwielbia się bawić.
* Poszukiwacze gorących źródeł – Załoga składająca sie z trzech sympatycznych panów, którzy przybywają do Doliny, aby zbudować tam kurort z główną atrakcją jaką są gorące źródła. Muminki nie chcą aby Dolina Muminków została "zasypana" przez turystów, dlatego proszą o pomoc Czarownicę, która ma do tego taki sam stosunek. Poszukiwacze opuszczają Dolinę i więcej już nie powracają. Występują tylko w anime w odcinku Gorące Źródła. Można ich także odszukać w odcinku Złoty ogonek Muminka.
* Młodzieniec z odcinka Bal przebierańców – Młody szlachcic, który przybywa na bal przebierańców odbywający się w Dolinie Muminków. Jest bardzo uprzejmy. Miał on pójść na bal z Panną Migotką, ale ta na bal nie poszła. Porusza się na swoim białym koniu. Występuje tylko w anime i tylko w odcinku Bal przebierańców.
* Panna Paszczakówna – Jest młodszą siostrą Pana Paszczaka. Przybywa do Doliny Muminków bo martwi się o swojego brata, który mieszka sam. Zamieszkuje jednak z w domu Muminków pod nieobecność rodziców Muminka. Lubi porządek i zasady (jak każdy Paszczak). Cały czas kogoś poucza jak się zachowywać. Jest jednak dobrym Paszczakiem. Występuje tylko w anime i tylko w odcinku Wizyta Panny Paszczakówny.
* Pysia – Tytułowa wielka miłość Ryjka. Zupełnie nie zauważa, że Ryjek jest w niej zakochany. Odrzuca go. Jest jakby nie z tego świata. Zajmuje się roślinami i zwierzętami. Świadczą o niej wydarzenia za którymi stała: zrobienie opatrunku na nodze mrówki; założenie pokrowca na czajnik na gniazdo, aby utrzymywało stałą temperaturę; rozbicie słoika miodu dla pszczół. Jest naprawdę bardzo dziwna. Występuje tylko w anime i tylko w odcinku Wielka miłość Ryjka.
* Hirek – Siostrzeniec Inspektora – Długo niewidziany krewny Pana Inspektora. Bardzo chce zostać policjantem. Nie ma za grosz doświadczenia. Ma za to ogromne ilości dobrych chęci. Aresztuje niemal wszystkich mieszkańców Doliny łącznie z przybywającym na wizytę komisarzem generalnym. Nie aresztuje tylko złoczyńców, których miał schwytać. Występuje tylko w anime i tylko w odcinku Siostrzeniec Inspektora.
* Komisarz Generalny – Wysokiej rangi policjant, który przybywa do Doliny na kontrolę i wizytę u Inspektora. Zostaje jednak schwytany przez Hirka i wsadzony do więzienia. Poza tym jest bardzo miły i wyrozumiały. Daje Hirkowi prace w policji. Występuje tylko w anime i tylko w odcinku Siostrzeniec Inspektora.
* Abdul – Szejk zamieszkujący namioty na pustyni. Jest niski i dobrze wychowany. Ma "bardzo dużą" żonę. Kiedy jej nie ma, w głowie mu inne panny. Chciał zawłaszczyć razem ze swoimi dwoma wspólnikami Mamę Muminka, Pannę Migotkę i Małą Mi. Po akcji ratowniczej Taty Muminka, Ryjka i Muminka uciekają z wioski i wracają wehikułem czasu do domu. Występuje tylko w anime i tylko w odcinku Wyprawa w przeszłość.
[b]Ciekawostki[/b]
* Pierwszy odcinek Spring in Moominvalley został wyemitowany 12 kwietnia 1990.
* Odcinki od 1-78 posiadają stare i nowe tytuły.
* TVP korzysta ze starszych tytułów odcinków, nowsze tytuły są dokładnymi tłumaczeniami ich japońskich odpowiedników.
* Ostatni odcinek Moomin into the Open Skies został wyemitowany 3 października 1991.
* TVP powtórzyła odcinki od 1-52 od 28 lutego 2006 do 8 maja 2007.
* Dawniej TVP wyemitowała wszystkie odcinki.
* Wszystkich odcinków jest 104.
* Tanoshii Moomin Ikka to pierwsza i druga seria, która ma 78 odcinków (52+26): powstały wersje (oprócz japońskiej): francuska, bośniacka, angielska, szwedzka, niemiecka, polska, arabska, hebrajska i fińska.
* Tanoshii Moomin Ikka Boken Nikki to trzecia seria, która ma 26 odcinków i oprócz Japonii, została wyemitowana tylko we Włoszech i Izraelu.
* Istnieją angielskie tytuły odcinków 79-104, jednak nigdy nie były emitowane w Wielkiej Brytanii czy USA.
* Powstał też film: (oryg. Tanoshii Moomin ikka: Moomin Tani no Suisei), po angielsku: Comet in Moominland, po polsku: Kometa nad doliną Muminków.
* Odcinki: Duch z lampy, Wielki wybuch, Prezent urodzinowy, Primadonna, Zbliża się gwiazdka, Czarownica, Długi sen, Zimowe ognisko, Zaćmienie słońca, Przestępcy w dolinie Muminków, Złota rybka, Latawiec zostało wydane na kasetach VHSi na płytach DVD.

źródło Wikipedia :mrgreen:

jeden z odcinków
[youtube2]Sb2-iLpKH0I[/youtube2]

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nienawidzę! Nigdy nie lubiłam :P Muminek taki ciapa, Migotka sierotka, Mała Mi działała mi na nerwy, a Buka... no jak to buka :D Chyba tylko Włóczykij i Ryjek byli spoko :)

www.mynailz.bloog.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mała Mi jest zajebista z tym wałkiem :D
a Ryjek jak zawsze cwaniakuje...

btw. specjalnie odcinek z Buką dałeś? ;p

a tak w ogóle to Buka biedna jest.. taka samotna.. -.-'

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kiedyś w SP dostałem książkę o muminkach (jako nagrodę za czytelnictwo), ale ... nigdy jej nie przeczytałem. Leżała gdzieś w kącie w zapomnieniu - nigdy nie lubiłem Muminków. Jak dla mnie to wszystko było zbyt spokojne, ospałe. Obejrzałem chyba 2 odcinki i dałem sobie spokój. Zdecydowanie bardziej wolałem coś żywszego: Zorro, Lucky Luke, bajki Walta Disneya czy kultowego Popeye :-)

p.s. Ta książka to "Tatuś Muminka i morze" :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hehe , Muminki są znane wszystkim :-)
ale jak dla mnie strasznie mulaste że tak powiem
wiekszość bajek lubię i wciąż jakieś oglądam , ale ta akurat zalicza się do miejszości
taki trochę przymulacz do zasypiania :-P
zdecydowanie nie w moim guście :-)

http://princeofdeath666.wrzuta.pl/film/eLapfXfbhe/vnv_nation_-_illusion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zawsze lubiłam oglądać Muminki. :mrgreen:
Mała Mi jest po prostu wspaniała. Zwłaszcza z tym wałkiem. :P
Co do Buki... nigdy nie wywoływała u mnie strachu. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nie lubie za bardzo Muminków są takie nudne zawsze jak była wieczorynka z tym to raczej omijałam
zawsze będę pamiętać ta melodie to papapa papapapapa pa
o wiele lepsze był o wiele smerfy i gumisie

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Była kiedyś taka piosenka:
Mumki sie cieszą, że ... powieszą.
Muminki.
Juz stryczek na szyi i ... nie zyje
Muminki.

Dalej nie pamiętam.
Ryjek jest najlepszy.

?miejecie si? ze mnie, bo jestem inna. Ja si? ?miej? z was, bo wszyscy jeste?cie tacy sami.

"Lepiej grzeszy? i ?a?owa?, ni? ?a?owa?, ?e si? nie grzeszy?o"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No co wy! Ja na Muminki zawsze czekałam cały tydzień, aby je znowu obejrzeć :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A Panna Migotka zgwałciła dziś kotka/ ma włosy jak szczotka
Mumiiiinkiiiiiiiiiiii
A Tatuś Muminka jest gruby jak świnka
Mumiiiinkiiiiiiiiiii

:mrgreen:

Niektóre kobiety są po to, by je wielbić, inne - żeby je bzykać. Problem mężczyzn polega na tym, że ciągle mylą pierwsze z drugimi (Jonathan Carroll)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hehe

a glupi muminek, narobil w kominek
mmuuummiiinnnkiiiii
a duza mala mi, bawi sie palcami...
muuuummiiiinnnkiii
a paszczak znienacka, zlapal sie za wacka
mmuummiinnnki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Muminki cóż mogę nic powiedzieć - prawdziwa bajka o prawdziwym życiu :P :mrgreen: dla amatorów mocnych nerwów :mrgreen:

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]koprodukcji japońsko-fińsko-holenderskiej[/quote] Muminki są Fińskie, tylko Fińskie. Japonia ostatnio wykupiła od Finów całą serię i Muminki od tego roku przeżywają renesans bawiąc japońskie pacholęta [; Słyszałem próbkę dubbingu. Jak lubię ten język tak w tej bajce mnie powala po prostu... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Kiedyś oglądałam [i]Muminki[/i], bardzo lubiłam Małą Mi i Włóczykija. To była bardzo sympatyczna bajka. ;-) Bardzo podobał mi się ten odcinek, w którym jeden z Muminków walczył z zimowym snem. :) Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Podobała mi się ta bajka, ponieważ czegoś uczy. Obecne bajki przypominają filmy sensacyjne, w których biją się. Muminki mają niesamowity, optymistyczny klimat dobry na chandrę.

[url=http://eonline.pl/bajki]Kreskówki online[/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kotkapsotka"]trochę strasznie tą Buke zrobili.[/quote] Och, parę osób nagłośniło kiedyś akcję z Buką i zniszczonym przez nią dzieciństwem i już strach przed nią stał się światowym trendem -.-

A ja uważam, że to była bardzo pozytywna postać, w gruncie rzeczy, ale taka... hm, smutna, tragiczna, skazana na samotność. Mnie zawsze żal było Buki.

Za to bałam się Hatifnatów. One dopiero wyglądały przerażająco...

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Niedotykalna"]i już strach przed nią stał się światowym trendem -.- [/quote] hmm no nie wiem, ja się Buki od zawsze bałam. nie przerażała mnie jakoś specjalnie, ale bałam się wchodzić do niektórych pokojów później sama ;p
ale fakt, hatifnatów też się bałam.. i trochę Bobka <:

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bobek był najlepszy!
Razem z bratem zawsze ekscytowaliśmy się jego wrednym działaniem
I ten jego śmiech :mrgreen:

But we're never gonna survive, unless... We get a little crazy.

[img]http://kroliki.net/images/banner.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="matra"]hmm no nie wiem, ja się Buki od zawsze bałam. [/quote] Ja mam na myśli te całe akcje i klany na Naszej-Klasie, Fotce, Facebook'u... :P
Ale cóż, ja zawsze lubiłam czarne charaktery i zamiast bać się ich, współczułam im i płakałam, gdy w końcu je zabijano.

[b][color=#FFFFFF]Anet[/color][/b], nie znosiłam Bobka. Kojarzył mi się z kupą :mrgreen:

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muminiki: super wieczorynka na mnie zawsze w podstawówce mówiono mała mi hehe ale już nie puszczają za często ciekawe czemu pozdro dla wszystkich fanów MUMINKÓW :-P ;-) :-P

mi?o?? jest pi?kna gdy si? kocha? umie i gdy jedno serce drugie rozumie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jakoś nigdy nie przepadałam za tą bajką.

'Jeżeli z jednego robią idiotę to reszta czuje się lepsza'

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Niedotykalna"][quote="matra"]hmm no nie wiem, ja się Buki od zawsze bałam. [/quote]Ja mam na myśli te całe akcje i klany na Naszej-Klasie, Fotce, Facebook'u... :PAle cóż, ja zawsze lubiłam czarne charaktery i zamiast bać się ich, współczułam im i płakałam, gdy w końcu je zabijano.[b][color=#FFFFFF]Anet[/color][/b], nie znosiłam Bobka. Kojarzył mi się z kupą :mrgreen:[/quote] Bobek był zajebisty ;D.

"No knowledge can save you,

And no magic will save you.

For you will end up in Fenrir's belly,

While heaven and earth will burn

in Surt's unholy fire."

? Doom of Odin

It comes on Ragnarök

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bobka to ja się bardziej od Buki bałam.

[color=#00FF80]Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to.[/color] :woot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Takie bajki to było coś :) najbardziej lubiłam bobka, bukę, włóczykija :) kiedyś mówiłam sobie że wezmę w przyszłości kijek, woreczek kapelusik z piórkiem i wyruszę w świat jak włóczykij :D tak to sobie ostatnio przypomniałam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi