Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z routerem. Mianowicie od jakiegoś czasu zrywał połączenie z siecią. Myślałam, że to wina sieci (zbiegło się to w czasie z renowacją łączy). Niestety od wczoraj router w ogólne nie łączy się z siecią. Mam wrażenie, że 'nie widzi', iż kabel od internetu jest wpięty. Diodka miga czały czas tak samo - bez wględu na to, czy kabel jest wpięty czy nie. Reset do ustawień fabrycznych nie pomógł. Co mogę zrobić by router działał? Dodam, że nie zmieniałam w nim żadnych ustawień, brak uszkodzeń mechanicznych.

Router: D-Link model DIR-655
Edytowane przez Gość

www.mynailz.bloog.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jak laczysz router z Pc ? od kogo net ? masz inne pc w sieci i czy chociaz lan dziala ? Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak, lan działa. W końcu tu piszę :P Przez routera łączę się bezprzewodowo (tylko jeden komputer). Dziwne jest to, że tak nagle przestał działać. Dzisiaj dla odmiany 'widzi' wpięty kabel, ale komp nie łączy się z siecią - w ogóle jej nie odnajduje.

www.mynailz.bloog.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Lilly"]Tak, lan działa. W końcu tu piszę :P[/quote] Wiesz pisac to mozna sobie tez z kafejki. Z twojej wypowiedzi rozumiem, ze masz jeden komputer podlaczony przez wifi do routera (lan) a router do netu (wan). WAN masz po kablu czy wifi?

Ale jak sama piszesz, ze sama tutaj "piszesz" no to jak ci nie dziala jak dziala :P
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Freq"]WAN masz po kablu czy wifi? [/quote] O czym Ty do mnie rozmawiasz? :D

Kabel mam wpięty w kompa, bo przez router nie łączy...

www.mynailz.bloog.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Lilly"]O czym Ty do mnie rozmawiasz? :D[/quote] :P
[quote="Lilly"]Kabel mam wpięty w kompa, bo przez router nie łączy...[/quote] Powiedz mi od kogo masz neta, jaka firma? sprawdzilem router i widze ze wymaga osobnego modemu np do neo, wiec albo masz osobny modem albo jestes w jakiejs sieci osiedlowej.
teraz pytanie jezeli jestes w sieci czy IP macie przydzialane dynamicznie, bo jezeli tak to byc moze DHCP sie w routerze wylaczylo.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie znam się za specjalnie na internecie :P IP mam własne. Dostawca Internet Solutions.

www.mynailz.bloog.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
spróbuj w takim razie konfiguracji routera przez www.

podepnij kablem sieciowym router (switch wyjscie 1) - pc. Wiele obecnych przelacznikow sieciowych rozpoznaje kable skrosowane i dostosowuje sie do nich, wiec tutaj problemu nie powinno byc.
Ogolnie prawie we wszsytkich routerach by sie dostac do konfigu zamiast adresu www w przegladarce wpisujesz adres bramy, czyli np 192.168.1.1 . Sprawdz w instrukcji napewno tam bedzie opisane, lub tez moze na odwrocie routeru.

Na pc recznie sobie skonfiguruj ip, np:
IP 192.168.1.1
maska 255.255.255.0
brama 192.168.1.1

Zobacz czy ci wtedy uda sie wejsc do d-linka.
Jezeli zawola o haslo, ot juz blisko :-) Sprawdz instrukcje na pewno tam beda dane dostepowe podane. domyslne powinny byc w stylu
user: admin
password: admin

user: root
password: admin

user: root
password: root

Jak juz sie dostaniesz trzeba bedzie sprawdzic ustawienie IP itp na routerku, skonfigurowac, zapisac i ok :-)
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W ogóle nie mogę wejść na tę stronę od przedwczoraj. Próbowałam.

www.mynailz.bloog.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Lilly"]W ogóle nie mogę wejść na tę stronę od przedwczoraj. Próbowałam.[/quote] Robilas dokladnie tak jak napisalem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak. Już nie raz to robiłam. Zastanawia mnie, że działał i nagle przestał. Bez żadnych zmian. Udało mi się połączyć z tą stroną, ale bez względu na wprowadzone zmiany nie widzi sieci. Dziwne, bo dzieje się tak nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych. A z tym nie było problemu przez ponad rok...

Może to coś z kompem? Sprawdzałam sterowniki i inne ustawienia, ale może jednak?
Edytowane przez Gość

www.mynailz.bloog.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
najlepiej by bylo sprawdzic ten router gdzies indziej, lub tez inny u ciebie. Sterowniki na kompie tutaj raczej nie graja roli, chyba nie podlaczasz go przez usb ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie, nie usb.

Cos mi się przypomniało. Problemy (zrywanie połączenia) zaczęły się niedługo po tym, jak wprowadziłam zabezpieczenie WPA (coby ktoś sobie za moje pieniądze z neta nie korzystał). Może mieć to jakiś związek z tym co się stało?

www.mynailz.bloog.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zdecydowanie moze. Teraz zalezy jakie to wpa ustawilas. Czy takie ktore wogole nie pozwoli sie polaczyc z siecia czy takie ktore polaczy lecz i tak netu nie bedzie.

No dobra, a pamietasz haslo :D ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pamiętam :P Zresztą jest mi niepotrzebne, bo i tak brak sieci :P

No skoro łączyło z siecią i z netem przez 3 miesiące to chyba dobre ustawiłam :P
Edytowane przez Gość

www.mynailz.bloog.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a jezeli wejdziesz do konfiguracji routera, moze jest gdzies tam opcja odnosnie tego wpa (wylacz) lub tez resetu ? Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No coś tam niby jest. Ale routera resetowałam już dzisiaj 5 razy :P Ustawienia fabryczne przywrócone, ale ten łoś dalej mnie wnerwia.

www.mynailz.bloog.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
idz z tym losiem super ktosiem do znajomego ktory ma tego samego neta co ty :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja proponuje wylaczyc to WPA i wpuszczac na router tylko karty z odpoiwednimi MAC ADRESS.... czyli tak jakby numerami seryjnymi kart sieciowych. Wpisujesz tylko te ktore maja miec dostep do sieci/routera i juz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lepiej nie wyłączać zabezpieczeń szyfrujących, zawsze to jest jakaś przeszkoda, tym bardziej WPA, filtrowanie po MACach też idzie złamać. Oczywiście jest trudniejsze przechwycenie pakietów z access pointa z filtracją, ale nie wykonalne ;)

Miłosz GG: 3312894 JID: [email protected]

Konfiguracja i administracja serwerami/Programowanie

Idealny [url=http://castpol.pl/]hosting[/url] | [url=http://castpol.pl/hosting-dla-firm]Hosting dla firm[/url] | [url=http://castpol.pl/domeny]Domeny[/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
...

Pomyśl chociaż raz, ile możesz dać każdego dnia

Ile możesz dać szczęścia w rytmie serca

To dla ciebie znak, miłość w każdym z nas buduje świat

Potrzeba więcej szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi