Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

Czy uważacie telewizję za uzależnienie? Wielu amerykanów jest od niej uzależnionych. Czy można TV nazywać uzależnieniem? Edytowane przez Gość

[img]http://iv.pl/images/16979701038601218930.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Można - tak jak komputery, internet, papierosy, etc.

Ja nie oglądam TV.

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pewnie że można się uzależnić od TV :-)
W dzień rzadko oglądam , ale w nocy jak już wyłączę kompa(o ile w ogóle go wyłączę :D )nie zasnę bez TV .
Może trochę przesadziłam , ale miałabym problem .
Często jest tak że zapominam ustawić na czas określony i całą noc jest włączony.
Nie przeszkadza mi , a wręcz przeciwnie.

http://princeofdeath666.wrzuta.pl/film/eLapfXfbhe/vnv_nation_-_illusion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Wielebny FREEQ"]Czy uważacie telewizję za uzależnienie? Wielu amerykanów jest od niej uzależnionych. Czy można TV nazywać uzależnieniem?[/quote] no pewnie, że można to uzależnieniem nazwać jak nie możesz się oderwać od niej, przesiadujesz prawie cały czas przy tv.

ja tak szczerze kiedy oglądałam tv ? trudno powiedzieć ,bo bardzo dawno , pamiętam jak byłam mniejsza to byłam chyba uzależniona, bo żadnego serialu nie mogłam przegapić ,praktycznie wróciłam ze szkoły ,a ze wtedy było mało nauki to włączałam tv i oglądałam ile wlezie :-P ale teraz jak już napisałam w ogóle nie oglądam :-)

[color=red][b]wehikuł czasu to byłby cud[/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oczywiście ,że można się uzależnić od TV...Tak samo jak od komutera,internetu itp.
Kiedyś namiętnie oglądalam telewizje od rana do wieczora .Potem mniej na rzecz komputera a teraz od czasu do czasu wlaczę na jakiś serial :oops:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Można uzależnić się od TV.... Nałóg jak każdy inny. Praktycznie cały czas oglądasz telewizje.. ja w tym nic ciekawego nie widzę ;-) a czasami to takie bzdury lecą, że aż się oglądać nie chce :-P hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oczywiście, że można się uzależnić od telewizji...Dawniej potrafiłam cały dzień przesiedzieć oglądając TV. Trudno mnie było oderwać. Do czasu, gdy zakumplowałam się z komputerem :lol:
TV to takie samo uzależnienie jak cokolwiek innego - wtedy, gdy nic innego się nie robi i świata poza nim nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uważam, że można uzależnić się od telewizji. Nie jestem uzależniona od TV, więcej czasu spędzam przy kompie, korzystając z internetu, bo w TV na ogół lecą rzeczy, których nie oglądam, np. telenowele. ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mało oglądam TV jeśli już to jakiś film z odtwarzacza dvd wiec nie wiem czy uzależnia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kiedyś oglądałem sporo telewizji.Teraz wolę obejrzeć coś na kompie,albo pójść na spacer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Czlowiek to istota bardzo podatna na rozne uzaleznienia, a TV potrafi doskonale nas wprawic wlasnie w taki stan.
Bywa, ze niektorzy nie znaja umiaru i nawet nie ogladajac go maja caly czas wlaczony.
Nie ogladam TV codziennie , a jesli juz to bardzo sporadycznie.Mam calkiem sporo innych zajec ktore mnie bardzo absorubuja pod kazdym wzgledem. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kika666"]:) Czlowiek to istota bardzo podatna na rozne uzaleznienia, a TV potrafi doskonale nas wprawic wlasnie w taki stan.
Bywa, ze niektorzy nie znaja umiaru i nawet nie ogladajac go maja caly czas wlaczony.
Nie ogladam TV codziennie , a jesli juz to bardzo sporadycznie.Mam calkiem sporo innych zajec ktore mnie bardzo absorubuja pod kazdym wzgledem. :)[/quote]
Owszem zgadzam się z tym, że człowiek jest podatny na wszelkie uzależnienia, a myślę, że uzależnienia takie jak internet czy TV mogą mieć złe oddziaływanie na psychikę. Bo jak taki człowiek oglądający TV w każdej wolnej chwili nasłucha się tych wszystkich politycznych pierduł, zacznie zachwycać się zamachami i innymi wydarzeniami to co może się zrodzić w głowie takiej istoty?

[b][size=6][color=#00FF00]Nie mówię by mówić, pytam jeśli nie rozumiem,

I nigdy nie odbieraj życzliwości jako słabość,

Tu wciąż to samo samotność doskwiera ludziom,

Leczą ją wódą, a każdy dzień w mieście jest próbą,

I to tu dom mam, mam moje serce..[/color]
[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
... Edytowane przez Gość

Pomyśl chociaż raz, ile możesz dać każdego dnia

Ile możesz dać szczęścia w rytmie serca

To dla ciebie znak, miłość w każdym z nas buduje świat

Potrzeba więcej szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
właśnie .. w telewizji lecą, albo jakieś seriale o tematyce miłosnej .. rozstania - powroty itd albo filmy co roku te same.. wydaję mi się, że nałogowymi oglądaczami TV są głównie ludzie starsi.. tacy którzy nie mają lepszych zajęć, i młodzież która jest nie zauważalna przez rodzinę , odrzucona przez rówieśników..

[b][size=6][color=#00FF00]Nie mówię by mówić, pytam jeśli nie rozumiem,

I nigdy nie odbieraj życzliwości jako słabość,

Tu wciąż to samo samotność doskwiera ludziom,

Leczą ją wódą, a każdy dzień w mieście jest próbą,

I to tu dom mam, mam moje serce..[/color]
[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="BriliantBitch"][quote="Kika666"]:) Czlowiek to istota bardzo podatna na rozne uzaleznienia, a TV potrafi doskonale nas wprawic wlasnie w taki stan.
Nie ogladam TV codziennie , a jesli juz to bardzo sporadycznie.Mam calkiem sporo innych zajec ktore mnie bardzo absorubuja pod kazdym wzgledem. :)[/quote]
Owszem zgadzam się z tym, że człowiek jest podatny na wszelkie uzależnienia, a myślę, że uzależnienia takie jak internet czy TV mogą mieć złe oddziaływanie na psychikę. Bo jak taki człowiek oglądający TV w każdej wolnej chwili nasłucha się tych wszystkich politycznych pierduł, zacznie zachwycać się zamachami i innymi wydarzeniami to co może się zrodzić w głowie takiej istoty?[/quote]
:) O wlasnie . Jednym slowem TV potrafi wywrocic /czasami/ nawet prawidlowo dzialajaca psychike do gory nogami. I rzeczywiscie u niektorych moze byc niejako sprawca szkodliwych pomyslow. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi