Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
oscar

Samsung SyncMaster 2693HM czy LG W2600H

Rekomendowane odpowiedzi

Borykam się z wyborem monitora 26calowego, mam do wyboru te dwa Samsung SyncMaster 2693HM lub LG W2600H. I czekam na rady, tylko poparte sensownymi argumentami. :) Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dla mnie wybór był by prosty - Samsung.

Są to chyba najlepsze kineskopy na rynku, mam już drugi albo trzeci monitor tej firmy i jakość jest bardzo dobra, nie to co LG które się sypie jak choinka na Trzech Króli...

Jeżeli chcesz coś jeszcze lepszego od Samsunga a np. wystarczyły by Ci 21 lub 22 cale to poszukaj monitorów Ijama.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie weim jak jest z Samsungiem ale jezeli bierzemy pod uwage gwarancje to LG bardzo dobrze sie tutaj prezentuje. "Monitory LCD firmy LG Electronics są obięte 36 miesięczną gwarancją oraz 30-dniową gwarancją na każdy martwy piksel lub sub-piksel.Przed wysyłką wadliwego monitora należy skontaktować się z główną Infolinią LG Electronics bądź z serwisem centralnym w celu uzyskania informacji o najbliższym serwisie gwarancyjnym. Nastepnie serwisant w bezpośrednim kontakcie z Państwem ustali, czy wystąpiła konieczność przesłania monitora do serwisu." I to jest prawda, koledze tydzien temu zaczal buczec trafo w lcd 37"> teelfon > dzien pozniej serwisant na miejscu > tv zabral > przywizol tydzien pozniej.

Jezeli sam bym kupowal to wybral bym Samsunga, technicznie lepiej wypada ze specyfikacji. Tylko, ze jest jeden problem, za ta cene nie beda to dobre monitory.
Jezeli napalasz sie tylko na wielkosc matrycy to kupuj to co podales, jezeli zalezy ci na jakosci obrazu w tej cenie, lepiej kup dobra 22".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wybrałem LG ponieważ Samsung'a w normalnej cenie w mieście nie mogłem spotkać. Tak racja gwarancja dobra.
A co do Iyamy to tak były to dobre monitory ale pare lat temu. ;) Teraz niby mają gwarancje 30dni na początku ale tylko na pixele (nie na subpixele) :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="oscar"]Wybrałem LG[/quote] Życzę wytrwałości w walce z serwisem gwarancyjnym :mrgreen:
[quote="oscar"]ponieważ Samsung'a w normalnej cenie w mieście nie mogłem spotkać[/quote] Jeden cal mniejszy monitor by Cię nie zbawił chyba?
[quote="oscar"]A co do Iyamy to tak były to dobre monitory ale pare lat temu[/quote] Widać że nie jesteś obeznany w temacie... Ijama produkuje jedne z najlepszych monitorów.

No cóż... Powodzenia w użytkowaniu, widać lubisz wyzwania :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiesz, SAMSUNG to klasyka, świetnie wyglądają, są wykonane itd jak Zielony napisał.

Ja mam od 2002 same LG'ki i nie mam żadnych problemów, niedawno kupiłem nowy 22' i jestem z niego (na razie) zadowolony. Może te nowsze modele się szybciej psują, ale starsze typu LG FLATRON L1715S, który to mam na drugim komputerze sprawuje się świetnie.

[img]http://iv.pl/images/16979701038601218930.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Zielony34[/b], Musisz wiedzieć ze jeśli chodzi o sprzęt to mam na prawdę szerokie pojęcie. Pytanie zadałem aby wybrać jeden monitor z moim zdaniem dwóch monitorów w tej samej klasie, piszesz o LG, miałem styczność z Lcd firmy LG (zajmowałem się modernizacją i naprawami sprzętu w pewnej firmie około 150 komputerów) i przy 2 które odsyłałem do gwarancji w ciągu 7 dni, miałem nowe w pełni sprawne monitory, co nie mogę powiedzieć o samsungu który to wciskał nam kity że "monitor został zalany" co skończyło się oczywiście pozwem sądowym:) Kolejna sprawa, iyama. Miałem możliwość zakupu 26cal Iyamy za 1200zł (nowa piękna, nie używana) problem w tym że sprawdziłem dokładną specyfikacje matryc, i firmę (fabrykę) która zajmuje się produkcją owych matryc, i to poparło moje obserwacje, jak i to o czym mówią podejrzewam ze trochę lepsi fachowcy niż Ty, ze IYama to nie jest ta sama firma z przed paru lat. Dodatkowo ten samsung który podałem, cóż klasa wykonania matrycy mieści się ledwo w standardzie klasy II, a czemu 26 cali? potrzebuje maxymalnej powierzchni. (programowanie, grafika, filmy)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi