Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Effectrix

Jaki samochód zaraz po prawku?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki samochód polecacie osobie, która właśnie zdała egzamin?

Mały czy raczej większy? Nowy czy używany? Itd... No i jaka marka jest wg Was najlepsza?
Edytowane przez Gość

www.mynailz.bloog.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Lilly"]Mały czy raczej większy? Nowy czy używany?[/quote] Zdecydowanie mały i używany oraz oszczędny. Weź pod uwagę jakie opłaty będziesz musiała uiszczać na ubezpieczenie [no chyba że zarejestrujesz w połowie na kogoś kto ma prawko około 10 lat to będziesz miała zniżki]

Na początek polecał bym Cinquecento 900, Opla Corse A i B [świetne silniki D i TD!] Forda Fiestę, Peugeota 106 itp. Z większych Opel Astra I, VW Passat B3.

a jeżeli już koniecznie chciała byś coś większego to dla oszczędności szukać z silnikiem diesla ale bez turbiny żeby można było swobodnie lać bioropę.

Wszystko zależy od tego ile możesz wydać na samochód - podaj kwotę a na pewno coś się znajdzie.

Wystrzegaj się konstrukcji typu fiat 126p gadanie w stylu "Na początek kup se Malacza" jest co najmniej głupie... Samochody starej, sypiącej się konstrukcji które potrafią spalić tyle co fiat 125...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja ci polecam samochodzik typu suzuki swift
http://moto.allegro.pl/12687_swift.html?order=p&view=gtext

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nowy czy używany , to zależy od zdolności finansowej.
ale na pewno wieksze auto , cięższe , bo takie trzymają się lepiej jezdni i z zabezpieczeniami ,poduszki i te sprawy .
nie powinien to też być samochód jakiś wypasiony , a raczej troche mulasty , bo nowi kierowcy lubią sobie poszaleć , nie mając dobrze opanowanej jeszcze kierownicy.
co do marki to nie podam , bo jest tego trochę , ja swoje początki spędziłam w maluchu , teraz mamy opla vektrę i na pewno dużo lepiej prowadzi się go niż takie "pudełka zapałek".

dodam tylko jeszcze że najwięcej śmiertelnych wypadków jest właśnie z udziałem małych aut.

http://princeofdeath666.wrzuta.pl/film/eLapfXfbhe/vnv_nation_-_illusion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Zielony34"]podaj kwotę a na pewno coś się znajdzie. [/quote] Kwota na razie nieokreślona. Ale myślę, że na początek nie warto wkładać w samochód więcej niż 10 tys. Tym bardziej, że mam spore szanse go rozbić :D
[quote="Zielony34"]"Na początek kup se Malacza"[/quote] Ta...

Myślałam nad Peugeotem 206, ale ponoć jest drogi w utrzymaniu.

A co do Swifta - nowe owszem, podobają mi się bardzo, ale nie stać mnie :( A te starsze nie mają wspomagania kierownicy :P A to jest pierwsza rzecz, na którą patrzę w samochodzie :D

www.mynailz.bloog.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niby dla początkujących lepszy jest mały samochód, bo łatwiej jest w mieście manewrować... Ale ja wole jeździć masywnymi autkami :D Czuje się w takim pewniej.[b]*[/b]

A ostatnio zauważyłem dziwne zjawisko. Paliwo do diesla kosztuje tyle samo co benzyna...

*oczywiście samochodem jeździłem tylko po wiosce... ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matrix"]Ale ja wole jeździć masywnymi autkami [/quote][quote="maja"]ale na pewno wieksze auto , cięższe , bo takie trzymają się lepiej jezdni[/quote] no ty sie zgadzam jeździłem małymi samochodami ale ja wsiadłem do pasat-a
to pasacik pobił wszystko 140 na liczniku an nic nie podnosi go

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Lilly"]Kwota na razie nieokreślona. Ale myślę, że na początek nie warto wkładać w samochód więcej niż 10 tys. Tym bardziej, że mam spore szanse go rozbić :D[/quote] 10tyś. to troszeczkę sporo... Ale jeżeli na pierwsze auto jesteś w stanie wydać aż tyle to myślę że nie będzie żadnego problemu z wyborem czegoś dobrego.
[quote="Lilly"]Myślałam nad Peugeotem 206, ale ponoć jest drogi w utrzymaniu. [/quote] Z francuzami ogólnie jest tak że mają cholernie drogie części i kiepską blachę... Jak z silnikami benzynowymi nie wiem ale HDI podobno całkiem zacnie śmigają.
[quote="maja"]ale na pewno wieksze auto[/quote] Taa i młodociany kierowca na pewno poradzi sobie z parkowaniem... -.- Ja już troszeczkę kilometrów zrobiłem a jak się przesiadłem z Corsy do Audi 80 to się gubiłem...
[quote="maja"]raczej troche mulasty[/quote] przy większym samochodzie z mulastym silnikiem niebotycznie wzrasta spalanie. Silnik musi być odpowiednio dobrany do potrzeb i masy samochodu.
[quote="maja"]dodam tylko jeszcze że najwięcej śmiertelnych wypadków jest właśnie z udziałem małych aut.[/quote] 90% fiat 126p... Mały samochód też potrafi być bezpieczny, jak wjedziesz BMW przy 160km\h pod tira to efekty będą takie same...
[quote="Matrix"]A ostatnio zauważyłem dziwne zjawisko. Paliwo do diesla kosztuje tyle samo co benzyna... [/quote] Może był to bio diesel, chociaż one zazwyczaj są tańsze [stacja "Bliska" bio diesel - 3.50zł, normalny diesel 3.60, benzyna 95 3.70zl]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja by wchodzil w jakies srednie auto, typu Astra, Cordoba, Bora. Niby male sa bardziej ekonomiczne, ale lepiej wyrobic sobie np. dobre parkowanie tymi troche wiekszymi. Bo malym wtedy tez zaparkujesz.

Jasne, ze przy predkosci np. 60km/h i kraksie, Volvo bedzie bezpieczniejsze niz Smart, no ale nie ma co popadac w skrajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]to pasacik pobił wszystko 140 na liczniku an nic nie podnosi go[/quote] no właśnie , nie jestem jakiś cud kierowcą , ale jezdziłam róznymi autami i tych większych nie rzuca przy większej prędkości,a czasami jesteśmy zmuszeni nacisnąć mocniej na gaz.[quote="madrav"]Niby male sa bardziej ekonomiczne, ale lepiej wyrobic sobie np. dobre parkowanie tymi troche wiekszymi. Bo malym wtedy tez zaparkujesz. [/quote] pamietam jak po przyzwyczajeniu się do malucha , miałam problem z zaparkowaniem poloneza sis :-P

http://princeofdeath666.wrzuta.pl/film/eLapfXfbhe/vnv_nation_-_illusion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zastanówcie się jeszcze nad kwestią stawki ubezpieczenia. Oświeć mnie ktoś bo nie pamiętam jakie są te progi, z tego co się orientuję to stawki są liczone od stażu kierowcy i przeszłości kolizyjnej oraz od pojemności silnika w widełkach do 1000cm3 - od 1000cm3-1500cm3 od 1500-2000cm3 itp...?

Weźcie również pod uwagę ceny i dostępność części. Po co komu samochód którego nie będzie w stanie utrzymać po awarii?

Nikt nikomu nie broni zmienić samochodu, ja osobiście jestem za tym aby na początek kupić coś małego, oszczędnego, taniego w opłatach, wyrobić sobie jakieś doświadczenie i dopiero wtedy zmienić na ew. coś większego.

Jest to tylko i wyłącznie moje zdanie i to co ja bym zrobił na miejscu [b]Lilly[/b], a mianowicie - kupił bym za 7-8k Opla Corsę B 1.5TD [67KM] 2000r, lub 1.0 12V pojeździł bym tak aby nabrać doświadczenia, odłożył troszkę kasy w tym czasie i po około 1,5 roku zamienił na coś większego jeżeli czuł bym się na siłach.

Z czystym sumieniem mogę polecić Corsę B bo sam obecnie na takiej latam [1.0 12V] ale trzeba patrzeć na stan blachy i kupować raczej z rocznika 00 [końcówka produkcji] tak aby mieć lepsze wyposażenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Zielony34"]Nikt nikomu nie broni zmienić samochodu, ja osobiście jestem za tym aby na początek kupić coś małego, oszczędnego, taniego w opłatach, wyrobić sobie jakieś doświadczenie i dopiero wtedy zmienić na ew. coś większego.[/quote] jestem za;) kupić sobie coś co w stylu 3.0 w benzynie iu wydawać cała wyplate na utrzymanie aby tylko zaszpanować to bezsensowne- a wiele ludzisków tak robi :mrgreen:

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Postanowione :) Peugeot 206 :) Może uda się jeszcze w tym roku kupić.

www.mynailz.bloog.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Lilly"]Peugeot 206[/quote] Broń Boże!!! Nie pakuj się w francuza! To nie jest dobry samochód na początek. Są to samochody bardzo awaryjne a części są naprawdę drogie, spalanie też nie jest rewelacyjne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
już pisałam, że tata mnie chce w golfa II wpakować. sama to bym sobie audi a3 pojeździła, ewentualnie opel corsa. ale jeszcze mam czas, żeby ich na coś namówić. przecież egzamin dopiero za miesiąc -.-'

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="młoda"]golfa II[/quote] Minimalnie dbasz i kręcisz takie przebiegi że szok a samochody prawie bezawaryjne.
[quote="młoda"]audi a3[/quote] Sporo na ubezpieczenie, w razie stłuczki naprawa hmmm... [; poza tym, tylko w dieslu bo benzyniaki lubią wypić a gaz do takiego silnika to wydatek kolejnych 4000zł.
[quote="młoda"]ewentualnie opel corsa[/quote] Bardzo miło wspominam tą furkę i już zawsze będę miał do niego sentyment. Dobre wozidełka [:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Zielony34"]Minimalnie dbasz i kręcisz takie przebiegi że szok a samochody prawie bezawaryjne. [/quote] zdążyłam zauważyć.

Ale moja matka to panikara, jak jej powiedziałam, że przekraczam prędkość 60km/h to już zaczęła panikować o.O i podobno nie mogę mieć zbyt mocnego samochodu.

Ja tak myślę, że tak na początek, żebym się bardziej oswoiła to nie potrzebuje jakieś wypas fury, i chyba się zgodzę na tego golfa. jak nabiorę wprawy to naciągnę ich na coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zielony34, przesadzasz z ta awaryjnoscia. Gdyby bylo tak, ze Golfy i po 25 lat bez awarii jezdza, a Peugeoty co 15km szlag trafia, to by nikt ich nie kupowal, a sprzedaja sie swietnie. Pamietam, ze byla taka legenda, ze francuzy, fordy i alfy to najwieksze badziewie.

Wszystko zalezy jak sie dba o samochod. Jak sie go nie piluje na jedynce, nie jezdzi na hamulcach po dolach, to i Zastawa lub Maluchem mozna jezdzic wiele lat bez awarii. A z drugiej strony, jak ktos chce, to i Hummera w dzien zajedzie.

Znam ludzi, ktozy maja Renowki i Peugeoty i sobie bardzo chwala. IMO calkiem dobry wybor, choc ja bym wolal minimalnie wieksza serie 300.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="madrav"]Renowki[/quote] Tutaj mogę się zgodzić, znam kilka osób które mają albo miały i sobie chwalą ALE ciut starsze roczniki. Niestety, mnie do francuzów nie da się przekonać, użytkowanie samochodu to swoją drogą ale trwałość takiego Peugeota czy Renault jest mniejsza niż Audi czy VW. Inaczej ma się sprawa z samochodami dostawczymi ale to inna historia.
[quote="młoda"]chyba się zgodzę na tego golfa[/quote] Przede wszystkim dostępność i cena części oraz trwałość. Nie orientujesz się na jakim silniku? Ja bym Ci polecał 1.6TD 80KM [;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Znam kilka osób, które mają te peugoiciki i są nimi zachwycone. Taki typowy babski samochodzik. A co do Corsy to mam zupełnie odmienne zdanie i omijam szerokim łukiem. Nie kupię nowego samochodu, bo mnie na niego nie stać niestety :( ale na pewno nie kupię też 15latka :P Zastanawiam się jeszcze nad Seatem Cordobą, ale wydaje mi się, że za duży jak na początek.
[quote="madrav"]choc ja bym wolal minimalnie wieksza serie 300. [/quote] Też by wolała, ale ta seria ma minimalnie wyższe ceny :D

A może ktoś mi przybliżyć nieco Hyundai Accent? Bo podoba mi się wizualnie, cena przyzwoita :) ale to jedyne co mogę o nim powiedzieć :D
Edytowane przez Gość

www.mynailz.bloog.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Lilly"]Seatem Cordobą[/quote] Ibiza była by odpowiedniejsza. Seaty są dobrymi samochodami na silnikach VW.
[quote="Lilly"]są nimi zachwycone[/quote] Ciekawe czy będziesz zachwycona jak podjedziesz na warsztat żeby coś wymienić :P ale ok, Twoja sprawa, ja już bolid mam [:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Zielony34"]Ibiza była by odpowiedniejsza.[/quote] A Leon jeszcze lepszy ;-) Ja osobiscie rozbijam sie Ibiza i przyznam, ze jak cztery osoby w nim siedza, to sie wolno zbiera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="madrav"]wolno zbiera.[/quote] Jaki silnik? Znajomy ma Ibize z 95' 1.0 45KM i jest to muł jak cholera ale podejrzewam że Ty masz ciut mocniejszy silnik? [;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hehe, mam 1.0 silnik (wzgledy ubezpieczenia, nie mialem zadnych znizek, wiec na razie je zbieram). Tylko rok 2000. 95% czasu jezdze sam, to jest znosnie, ale jak juz wspomnialem, gdy tylko sie zaladuje narodu do niego, to przymula.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="madrav"]wzgledy ubezpieczenia, nie mialem zadnych znizek[/quote] Znam ten ból... Ja muszę w piątek drzeć prawie 300km do domu żeby zarejestrować w połowie na siostrę bo mi wyszło 2000zł za samo OC -.- a tak zapłacę 600 i za rok już jakieś 400.
[quote="madrav"]rok 2000[/quote] To jest Ibiza po FL?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi