Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
THeMooN

Trigun

Rekomendowane odpowiedzi

[center][img]http://homepage.usask.ca/~csa731/wallpaper/Trigun03.jpg[/img][/center]
Trigun to dość dziwna seria. Jego akcja dzieje się w postapokaliptycznym świecie, przypominającym nieco Dziki Zachód z domieszką całkiem współczesnej, a nawet lepszej techniki. Realia te mają podobny klimat, co znany fanom gier fabularnych Deadlands: Hell on Earth, chociaż osoby obeznane nieco z japońską twórczością mogą porównywać atmosferę anime do utrzymanej w nieco innej konwencji serii Cowboy Bebop.

Seria opowiada o losach rewolwerowca Vasha the Stampede, nazywanego ludzkim tajfunem, osoby, za którą wyznaczono największą w dziejach nagrodę. Dwie urzędniczki z firmy ubezpieczeniowej – Meryl Stryfe i Milly Thompson – mają za zadanie przekonać go, by zaprzestał dalszych zniszczeń. Ostatecznie wraz z nim przemierzają świat, w poszukiwaniu… No właśnie – czego? Na ich drodze staje wiele barwnych (i często niebezpiecznych) postaci, wśród których warto wymienić dziwnego pastora Wolfwooda.

Podczas gdy pierwsze epizody serii są szaloną komedią, wraz z rozwojem intrygi drastycznie zmienia się atmosfera, dążąc ku tragicznemu finałowi. Takie przejście od spraw błahych do poważnych jest dość typowym rozwiązaniem w japońskich produkcjach, aczkolwiek w tym akurat tytule twórcy wyraźnie przesadzili i dla niektórych seria ta może okazać się niestrawna.

Oprawa graficzna stoi – jak zwykle – na wysokim poziomie, nie błyszczy jednak technikami komputerowymi i dziesiątkami efektów. Muzyka także doskonale współgra z klimatem serii, lecz nie zaobserwowałem szczególnie godnych uwagi utworów.

Generalnie anime jest na pewno godne polecenia, nawet osobom nielubiącym westernu w żadnej postaci. Ja w skali szkolnej wystawiłbym ocenę 5-, ale osoby nieprzepadające za nagłymi zmianami nastroju od komedii do tragedii mogą ją obniżyć.

Ode mnie :D
Nie wiem ^_^ Widziałem jak na razie tylko kilka urywków na kilku stronach i nie mam tu za dużo co pisać... może będzie choć trochę śmieszny... podejrzewam, że fanom DB, czy Naruto, Full Metal Alchemist i tych innych może się wkręcić.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sporo czasu temu rozmawiałem o tym anime z Tabi na IRCu.

Szczerze polecam, świetne anime! jestem szczęśliwym posiadaczem wszystkich odcinków [;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi