Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Qmac

Chiptune

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno nie którzy z was zastanawiają się co oznacza słowo "Chiptune" które znajduje się nad moim Avatarem...
A więc Chiptune to muzyka elektroniczna tworzona na bazie gier nie co starszych platform takich jak GameBoy itp...
Muzyka ta tworzona jest w formatach takich jak XM. MOD. SYS.
Pamiętam te czasy gdy się grało w grę i był przy niej klimat wydawanych z telewizora lub mini głośniczka platformy dźwięków od 4 bitowych po 16 bitowych...
Do dzisiaj są tacy ludzie którzy tworzą ten styl melodii.
Ja jestem jednym z nich, choć nie wiele stworzyłem a przeważnie to re-mixy ...

O to link do takiego dźwięku ( autorstwa Maktone ) - http://knappi.wrzuta.pl/audio/ygzXPmAiTR/

A tutaj filmik jak się tworzy takie melodie ( mojego autorstwa ) -
http://video.google.pl/videoplay?docid=6378176628250415513

No to na tyle :-P to jest dział Muzyka więc zapodałem swój temacik :-P

Pozdrawiam
Edytowane przez Gość

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
człowieku oczywiście jako fan starszych technologi w tym także konsol jestem zakochany w takiej muzyce ... jakbyś zapuścił więcej takiego stuffu to byłbym bardzo wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="FOX"]człowieku oczywiście jako fan starszych technologi w tym także konsol jestem zakochany w takiej muzyce ... jakbyś zapuścił więcej takiego stuffu to byłbym bardzo wdzięczny :)[/quote] Upne takie melodie na forum :) za nie długo <mniam>

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
hehe ja też takiego czegoś szukałem swego czasu ale nie mogłem nigdzie znaleźć.... zawsze podbały mi się te melodyjki które towarzyszły mi przy graniu na "grze telewizyjnej". Również czekam na więcej porcji "Chiptune". Pozdro :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tworzę stronę w html z takimi melodyjkami jak wypali to wysyłam wam linka... zaś jeżeli nie wypali to uploaduję na forum ...

[size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 20 Sierpień 07, 02:55[/i] ][/size]
Dobra stworzylem jakas tam strone po szybku hehehe

http://www.mmj.pl/~kawkens89/chiptune/

Ale jeszcze nie wrzucilem muzy... bede wrzucac za nie długo...

[size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 21 Sierpień 07, 00:37[/i] ][/size]
Dla fanow muzyki chiptune :) dodalem sidy !! postepujcie z wskazowkami w dziale download a bedziecie sie cieszyc muzyka :)...

Pozdrawiam :-D

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi