Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
THeMooN

Tsukuyomi - Moon Phase

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.geocities.com/yosimiro0/tsukuyomi.jpg

Młody i niezbyt zaradny japoński reporter Kouhei podczas wyjazdu do Niemiec przypadkiem uwalnia nieletnią wampirzycę Hazuki, uwięzioną w ponurym zamczysku. Staje się tym samym jej opiekunem, lub – jak woli mały potworek – sługą. Pytanie, jak zajmować się bestyjką, skoro jej tropem od razu ruszają inne wampiry? Cóż, nie jest to takie trudne, jeśli należy się do rodziny zwariowanych magów-okultystów, choć wrodzony brak talentu zapewne mocno skomplikuje sprawę.

Tsukuyomi -Moon Phase- trudno mi nazwać anime ambitnym. Ba! Nawet największy miłośnik Wampira: Maskarady czy też fan twórczości Anne Rice zapewne zgodzi się ze mną, że mamy tu do czynienia z czysto rozrywkowym podejściem do tematu. Zapewne też wielu wygłosi bardziej niepochlebną opinię, krzywiąc się na gwałcące nawet najbardziej wypaczone poczucie estetyki połączenie, jakiego dopuścili się twórcy. Anime to bowiem już w pierwszym odcinku zabiera nas do zamczyska wystrojem przywodzącego na myśl pokój fana zespołu Moonspell, mrocznego, nawiedzonego i tajemniczego, by zaraz potem zaatakować lolitką wystrojoną w opaskę z kocimi uszkami. Połączenie to jest światowym unikatem pod względem natężenia kiczu. Jednakże – choć seria pod względem estetycznym jest nader niestrawna i nie zdziwiłbym się, gdyby wielu widzów odpadło od niej z krzykiem – oglądało mi się ją całkiem przyjemnie. Jej atutem są głównie sympatyczne postacie: nieznośna Hazuki, gapowaty, lecz mający dobre serce Kouhei, tajemniczy Seiji, pełniący rolę głowy rodziny dziadek, a także kilka mniej lub bardziej istotnych postaci, po prostu dających się lubić. Owszem, większość bohaterów wpisuje się w dobrze znane fanom anime archetypy, niemniej jednak czynią to z niejakim wdziękiem.

Więcej na: [url=http://anime.tanuki.pl/strony/anime/737-tsukuyomi-moon-phase/rec/750]Moon Phase - Recenzja[/url]

Kilka słów ode mnie...
OK więc anime opowiada coś tam o wampirach, coś tam o walce dobra ze złem (a jakżeby inaczej)... ogólnie anime niskich lotów, prawdę mówiąc moją uwagę zwrócił TYTUŁ :lol: aż wstyd się przyznać ale jak zacząłem to oglądać to muszę skończyć, choćby nie wiem jak nudne to było :D Inna sprawa, że gdybym się tak nie nudził, to nie zwróciłbym na to uwagi :P No i na koniec... początek a dokładniej mówiąc opening, jest do bólu głupi i nużący :lol: Wysłuchanie tego raz jest jeszcze znośne ale gdy oglądam już 13 odcinek, przewijam ten opening by nie tracić czasu i nie zlasować sobie mózgu do reszty :D Ogólnie nie polecam, chyba że komuś naprawdę się nudzi :P
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
O rany :)
Ale sie naczytałam:D
[b]THeMooN[/b], Dzięki:D
Wspaniała lektura przed snem:)
Nie lubię Mangi i tego typu bajek:)
Więc Na pewno tego nie oglądnę :)

[.Czy czujesz jak przez palce ci ucieka czas?

to ?ycie rasta, to jedyna szansa jak? masz

od ciebie to zale?y ile z siebie dasz

i czy, gdy zajdzie s?o?ce, ty zachowasz swoj? twarz

YES RASTA YES!!!.]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi