Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Cave

Wiara

Rekomendowane odpowiedzi

Wierzysz w Boga?
Czy jesteś Ateistą?
Uzasadnij swoją wiarę. A może brak wiary!

Twoim zdaniem człowieka stworzył Bóg? czy raczej nie... jak nie to dlaczego. Jak powstaliśmy, czyżby tylko bakterie na to wpływały?
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Wierzysz w Boga? [/quote] wierze
jednak nie chodzę do kościoła nie modle się [quote="Cave"]Twoim zdaniem człowieka stworzył Bóg? czy raczej nie... jak nie to dlaczego. Jak powstaliśmy, czyżby tylko bakterie na to wpływały?[/quote] wyklucza to nauka człowiek pochodzi od małpy

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]wyklucza to nauka człowiek pochodzi od małpy[/quote] Jak naukowcy powiedzą że urodziła Cię glizda też uwierzysz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Jak naukowcy powiedzą że urodziła Cię glizda też uwierzysz?[/quote] nie bo nie mówią takich bredni
poza tym nie można się kierować tylko wiara

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]nie bo nie mówią takich bredni
poza tym nie można się kierować tylko wiara [/quote]
Myśl sobie co chcesz, jednakże ja nie uważam że moimi przodkami są małpy. I tyle.. Skoro Twoja rodzina przedstawia owy gatunek, to nie znaczy że moja :aloha:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Cave"]Wierzysz w Boga? [/quote] nie. [quote="Cave"]Czy jesteś Ateistą? [/quote] podobno. [quote="Cave"]Uzasadnij swoją wiarę. A może brak wiary! [/quote] co tu uzasadniać? nie wierzę,że jedna osoba mogła stworzyć to wszystko. nie wierzę w niebo i piekło. nie wierzę, po prostu.
[quote="Cave"]Twoim zdaniem człowieka stworzył Bóg? czy raczej nie... jak nie to dlaczego. Jak powstaliśmy, czyżby tylko bakterie na to wpływały? [/quote] nie, wszystko według mnie powstało w drodze ewolucji. wielki wybuch, mieszanina gazów. pierwsze bakterie, ewolucja w płazy,gady i inne takie. ;]

how often do you think about touching other people's private parts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Cave"]Jak naukowcy powiedzą że urodziła Cię glizda też uwierzysz?[/quote] Czy jezeli Bog bedzie chcial bys zabila swoje jedyne dziecko to to uczynisz?

Roznica jest taka, ze teoria ewolucjonizmu udowodniona jest wieloletnimi badaniami naukowymi. Nie sa to slowa wypisane na kartkach, ale fakty w postaci skamielin, malarstwa jaskiniowego, zamarznietych szkieletwo i temu podobnych. Tymczasem teoria kreacjonizmu jest wymyslem czlowieka. Tak samo jak lampa Alladyna, jednorozce i latający potwór spagetti.

[size=75][color=#4996BA]** [b]Dodano: 16 Listopad 08, 20:04[/b] **[/color][/size] [quote="Cave"]Myśl sobie co chcesz, jednakże ja nie uważam że moimi przodkami są małpy[/quote] W takim razie mam dla Ciebie złą wiadomość... :-)
[quote="Cave"]Skoro Twoja rodzina przedstawia owy gatunek, to nie znaczy że moja[/quote] Gatunek małp wciąż istnieje i nie są to bynajmniej ludzie.

Idąc tym tokiem rozumowania, uważasz się za Boga? Skoro bowiem zostałaś stworzona na jego podobieństwo, sama jesteś jak Bóg? Nieskromnie, oj nieskromnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="madrav"] Czy jezeli Bog bedzie chcial bys zabila swoje jedyne dziecko to to uczynisz? [/quote] Nie mam dziecka, nie chcę by się urodziło coś podobnego do Ciebie :lol: [quote]Roznica jest taka, ze teoria ewolucjonizmu udowodniona jest wieloletnimi badaniami naukowymi. Nie sa to slowa wypisane na kartkach, ale fakty w postaci skamielin, malarstwa jaskiniowego, zamarznietych szkieletwo i temu podobnych. Tymczasem teoria kreacjonizmu jest wymyslem czlowieka. Tak samo jak lampa Alladyna, jednorozce i latający potwór spagetti.[/quote] A kogo to badania? -człowieka! człowieka który też to mógł wymyślać!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Cave"]Nie mam dziecka, nie chcę by się urodziło coś podobnego do Ciebie [/quote] Nie odpowiedzialas na pytanie, czyzby odpowiedz byla zbyt trudna?

Nie dziwie sie takze, ze nie chcialabys aby urodzilo Ci sie cos podobnego do mnie. Zapewne takie dziecko przyprawialoby o bol glowy Twoj katolicko-fanatyczny umysl.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Nie odpowiedzialas na pytanie, czyzby odpowiedz byla zbyt trudna? [/quote] Na podobieństwo Boga powiadasz? -tak. Wyglądamy podobnie, mamy podobne cechy. Jednakże jest to osoba nieskazitelnie dobra. Ja. No cóż.
Trochę mi brakuje do świętości, zwłaszcza dzieli mnie wielka granica gdy muszę podziwiać Twoją skromną ./..wypowiedź. [quote]Nie dziwie sie takze, ze nie chcialabys aby urodzilo Ci sie cos podobnego do mnie. Zapewne takie dziecko przyprawialoby o bol glowy Twoj katolicko-fanatyczny umysl.[/quote] Raczej nie chodzi mi o to, nie chcę by się urodziło mi coś tak nieskazitelnie 'pustego' jak Twoja osoba :aloha:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Cave"]Na podobieństwo Boga powiadasz? -tak. Wyglądamy podobnie, [/quote] Doprawdy? A jak wygląda Bóg? Jak płonący krzaczek? Brodaty facet? Gołąb? A może jeszcze inaczej?

Skoro powyższe pytanie sprawiło trudność, zadam inne:

Dlaczego wierzysz w Boga?
Bo tak kazali Ci rodzice? Bo tak każe proboszcz? A może ojciec Tadeusz?

PS. Szczeniackich odszczeknięć komentować nie zamirzam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="madrav"]Dlaczego wierzysz w Boga? [/quote] Dlaczego? -bo pomógł mi już nie jeden raz. Bo jego słowa prowadzą mnie przez życie? Bo kocham jego cuda? [quote="madrav"]Doprawdy? A jak wygląda Bóg? Jak płonący krzaczek? Brodaty facet? Gołąb? A może jeszcze inaczej? [/quote] Boga moja droga nikt nie widział, Ty jesteś ateista haha więc nasze poglądy mogą się niebagatelnie ';różnić; [quote]PS. Szczeniackich odszczeknięć komentować nie zamirzam.[/quote] Ach, tak! Zapomniałam że jesteś tu chyba 'moderatorem' ? chyba...
A szkoda, pośmiać się szło już wcześniej :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Cave"]Ach, tak! Zapomniałam że jesteś tu chyba 'moderatorem' ? chyba...
A szkoda, pośmiać się szło już wcześniej :D[/quote]
kiedy brak argumentów do poważnej rozmowy na poziomie pojawiają się prześmiewki jakimi nam tu zapodajesz. nie wiem co chcesz tym wskórać, ale na pewno nie tędy droga. jeśli chcesz konwersacji najwidoczniej sama musisz do nich dorosnąć.
a czyjaś wiara na pewno nie jest tematem do dyskusji, bo moja wiara jest moim interesem. nikt nie ma prawa pytać mnie dlaczego wierzę w tego boga, a nie innego.
[quote="Cave"]Boga moja droga nikt nie widział, Ty jesteś ateista haha więc nasze poglądy mogą się niebagatelnie ';różnić; [/quote] tak to już jest. ale po Twoich postach widzę, że nie potrafisz tego uszanować. ja także byłabym ciekawa Twojej odpowiedzi na pytanie madrava..

zapamiętaj, że ludzi nie ustawia się w kategoriach wiary. nikt nie ma prawa oceniać drugiej osoby na podstawie tego, w co wierzy. ale jak widać Ty zamiast Boga znalazłaś jego religię. nie zazdroszczę.

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Cave"]Boga moja droga nikt nie widział, Ty jesteś ateista haha więc nasze poglądy mogą się niebagatelnie ';różnić;[/quote] Owszem mogą się różnić, jednak nie zamierzam z tego powodu nazywać Cię osobą pustą, głupią itp. W przeciwieństwie do Ciebie jestem w stanie okazać szacunek rozmówcy.
[quote="Cave"]Ach, tak! Zapomniałam że jesteś tu chyba 'moderatorem' ? [/quote] Żarcik roku :lol: :lol: :lol:

Prawda jest taka, że jak urodziłabyś się w Kuwejcie, byłabyś muzułmanką, jeśli urodziłabyś się w wiosce Wikingów, wierzyłabyś w Thora i Odyna, żyjąc w starożytnej Grecji, składałabyś hołd Herze, zatem to, że wierzysz w Boga jest jedynie przypadkiem, takim że urodziłaś się w katolickiej rodzinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="matra"]tak to już jest. ale po Twoich postach widzę, że nie potrafisz tego uszanować. ja także byłabym ciekawa Twojej odpowiedzi na pytanie madrava.. [/quote] Oj kochana, to Ty mnie nie szanujesz. Ja robię dokładnie to samo, nie lubiliśmy się 'nigdy' od zawsze, i chyba tak już zostanie. Na szczęście nie tylko ja, chyba robi się tu Twój fanclub :D
Wiara, hm -od Ciebie wypływa nie chęć do innego człowieka, tutaj odreagowywujesz sters. Czyż to nie jest piękne? -ja mam przynajmniej cel w życiu, on pomimo mojej wredoty mnie kocha. Ciebie? -no cóż. Też, szkoda że Ty nie jesteś w stanie tego pojąć.
Jesteś zapewne zwolennikiem aborcji i lenistwa, bo ateizm to mówmy sobie szczerze -lenistwo.

[size=75][color=#4996BA]** [b]Dodano: 16 Listopad 08, 20:36[/b] **[/color][/size] [quote="madrav"]Żarcik roku :lol: :lol: :lol:

Prawda jest taka, że jak urodziłabyś się w Kuwejcie, byłabyś muzułmanką, jeśli urodziłabyś się w wiosce Wikingów, wierzyłabyś w Thora i Odyna, żyjąc w starożytnej Grecji, składałabyś hołd Herze, zatem to, że wierzysz w Boga jest jedynie przypadkiem, takim że urodziłaś się w katolickiej rodzinie. [/quote]
Wszyscy wierzymy w jednego Boga, tylko inaczej go nazywamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
o_O toś mi pojechała po rajtuzach. widzę, że wiesz więcej ode mnie. i to na podstawie jednego, max dwóch postów. gratuluję, zapewne to Bóg Cię tak natchnął..
[quote="Cave"]to Ty mnie nie szanujesz.[/quote] nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzisz, ale.. właściwie nawet jeżeli, to nie dałaś mi jeszcze najmniejszego powodu do tego, żebym Cię miała szanować.
Twój ton jest prześmiewczy, nie masz żadnych argumentów.
[quote="Cave"]bo ateizm to mówmy sobie szczerze -lenistwo. [/quote] to sobie mówcie dalej. jeżeli dla Was, mówiących sobie szczerze, ateizm jest lenistwem, bo wynika on z braku chęci chodzenia do kościoła czy poświęcania kilku minut na modlitwę, to gratuluję podejścia do życia.
jeżeli naprawdę masz trzynaście lat jak było wcześniej w profilu to wolę nie wiedzieć co z Ciebie będzie, ale jak na razie przechodzi mi do głowy tylko tekst Krasińskiego: „Mówią właśnie te słowa ...i odpuść nam winny, jako i my odpuszczamy, biła bez litości”.

jedno słowo jeszcze 'kochana' - wierzę w Boga, ale moja wiara w niego nie jest i lepiej żeby nie była Twoim interesem, bo faktycznie będziesz mogła powiedzieć: [quote="Cave"]to Ty mnie nie szanujesz.[/quote]

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Cave"]bo ateizm to mówmy sobie szczerze -lenistwo. [/quote] nie, nie zgadzam się.
ludzie wierzą w Boga, bo inaczej sami by sobie w życiu nie poradzili. szukają w nim wsparcia, pomocy. modlą się do niego i wierzą,że to coś pomoże.
a ateiści? sami sobie radzą. polegają na sobie, gdy stanie się coś złego nie zwalają winy na Boga i jego wolę. Gdy im się wiedzie w życiu, wiedzą,że to tylko dzięki swoim staraniom.
Ludzie wierzący dziękują Bogu za szczęśliwe życie i myślą,że to dzięki niemu.
Ateizm to żadne lenistwo,wręcz przeciwnie.

how often do you think about touching other people's private parts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="matra"]jeżeli naprawdę masz trzynaście lat [/quote] A masz jakiekolwiek wątpliwości? rzekomo dlaczego osądzasz mnie o kłamstwo? czuje się zażenowana <hahaha> [quote="matra"]edno słowo jeszcze 'kochana' - wierzę w Boga, ale moja wiara w niego nie jest i lepiej żeby nie była Twoim interesem, bo faktycznie będziesz mogła powiedzieć: [/quote] Tak, zaczynasz dyskusje. Czyli nie jesteś w temacie, acz pytam przecież o wiarę. Skoro tylko chcesz dyskutować o moim ubogim intelekcie. To raczej nie w tym temacie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Cave[/b], Zachowujesz się jak jakieś oazowe dziewczę z wiejskiej sekty...

Samo pytanie "dlaczego wierzysz w (tego) Boga" jest troszkę bezsensowne gdyż podważa duchowa drogę do oświecenia religijnego danej jednostki.
[quote="Cave"]Skoro Twoja rodzina przedstawia owy gatunek, to nie znaczy że moja :aloha:[/quote] Miłujesz bliźniego widzę! Cieszę się że stawiasz go na równi z samą sobą jak uczy Pismo Święte [; Sama sobie dzieciaku zaprzeczasz... [;
[quote="Cave"]Nie mam dziecka, nie chcę by się urodziło coś podobnego do Ciebie[/quote] "Miłuj bliźniego swego jak siebie samego" czyli kolejny przykład "wiary" Cave [;
[quote="Cave"]tutaj odreagowywujesz sters[/quote] świetnie ci to wychodzi.

Co do mojej wiary - Jestem Chrześcijaninem [nie mylić z katolicką sektą!] ze sporą domieszką Rastafarianizmu oraz własnej filozofii - szukam własnej drogi do Boga tak samo jak życie jest samą w sobie drogą a ludzie tacy jak ty Cave przypominają mi faryzeuszy z pisma którzy "wystają na środku targu tylko po to by lud widział jak miłują swego Boga na pokaz" i jedyne co mogę ci odpowiedzieć to - moja wiara uczy mnie szacunku również dla ateistów, muzułmanów, żydów, buddystów, hinduistów i wszelkiego innego rodzaju wyznania bo jak sama napisałaś [quote="Cave"]Wszyscy wierzymy w jednego Boga, tylko inaczej go nazywamy[/quote] lecz najśmieszniejsze jest to że sama nie stosujesz się do własnych słów.

[size=75][color=#4996BA]** [b]Dodano: 16 Listopad 08, 21:09[/b] **[/color][/size]
Jeszcze jedno - najlepszym dowodem twojej "silnej" wiary jest twój podpis...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Jak powstaliśmy, czyżby tylko bakterie [/quote] o_O po raz kolejny pier****ęłas głupotą. organizm składa się z komórek, a nie z bakterii. Polecam się trochę pouczyć, a dopiero potem siadać przed komputer...
[quote="Cave"]Jesteś zapewne zwolennikiem aborcji i lenistwa, bo ateizm to mówmy sobie szczerze -lenistwo. [/quote] ja bym na Twoim miejscu przygryzła sobie ten długi język, bo gadasz takie głUpoty, ale fakt- odzwierciedla to Twój poziom (:
Co ma aborcja do ateizmu? Jak to się ze sobą wiążę, no słucham?
Jeśli ktoś nie wierzy w nic, to nie oznacza, że nie ma jakiś wartości w życiu, którymi się kieruje...
A w co wierzę to Ci nawet nie powiem... bo stwierdzisz zapewne, że nie ma racji. bo przecież twój bóg jest najlepszy.. ble ble ble..

Maciek nieźle jej pokazałeś jaka 'pobożna jest' :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jestem wierząca i to na tyle.
. A do drugiego pytania.. jak wierze, to chyba ateistą nie jestem. [ chyba że mam braki w wiadomościach, to soory]

[b]Cave[/b], skąd ty żeś się urwała ?

[.Czy czujesz jak przez palce ci ucieka czas?

to ?ycie rasta, to jedyna szansa jak? masz

od ciebie to zale?y ile z siebie dasz

i czy, gdy zajdzie s?o?ce, ty zachowasz swoj? twarz

YES RASTA YES!!!.]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Cave"]Wierzysz w Boga? [/quote] Ja wyznaję w poniedziałki, wtorki, środy i niedziele kult szatana. W pozostałe dni oddaje się modlitwie Indiańskim bogom.

Spalisz mnie na stosie?

P.S.

Masz moherowy beret?
Edytowane przez Gość

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Cave"]Wierzysz w Boga?
Czy jesteś Ateistą?
Uzasadnij swoją wiarę. A może brak wiary!

Twoim zdaniem człowieka stworzył Bóg? czy raczej nie... jak nie to dlaczego. Jak powstaliśmy, czyżby tylko bakterie na to wpływały?[/quote]
Ja w Boga wierzę. Nie wierzę w kościół.
W coś wierzyć muszę ;)
I tyle mam do powiedzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@itomasz86
"czy nie chodzisz do Kościoła tylko dla tego ze ksiądz Ci nie odpowiada?"
Tak.
Miałem w parafii księdza który w trakcie kazania potrafił "mówić do ludzi" za każdym razem byłem wręcz zahipnotyzowany słysząc jego słowa, rozumiałem o co chodzi wychodząc z mszy, i nie patrzałem na zegarek z oczekiwaniem na zakończenie. To u niego zawsze się spowiadałem, bo darzyłem go zaufaniem. Powiedziałem mu wszystko tak jak się powinno, u innego na pewno bym tego nie zrobił. Przygotował mnie do bierzmowania i za to mu mogę podziękować. Ale odszedł..i razem z nim odszedłem ja od kościoła. Teraz jestem Ateistą i nie wierze w boga, ani podobne temu rzeczy.
"po smierci papieza Jana Pawla II tylu Polakow na pytanie: kto jest Twoim autorytetem odpowiadalo ze to wlasnie Karol Wojtyla"
Odpowiadali tak, gdyż było im tak wygodnie..a na pewno w większości przypadków. Ludzie mają w dupie (przepraszam za wyrażenie) naszą historię..i jeżeli mieli by kogokolwiek z polskich bohaterów naśladować to musieli by wpierw zajrzeć do podręczników historii.

Ja osobiście chciał bym być tak odważny i honorowy jak żołnierze walczący pod Wiznem.

Wpiszcie w youtube "Sabaton 40 - 1 Polskie napisy" < Tu macie piosenkę o tych herosach.

P.S Nie cytowałem, dawałem linka bo jeszcze nie mogę:P

Pozdrawiam Dr.Mastalerz

[url=http://www.scypion.pl/forum/viewtopic.php?t=5985][img]http://images26.fotosik.pl/276/9b1248dac38bcb0b.png[/img] [b]Pisz? poprawnie po polsku![/b][/url]

[img]http://img131.imageshack.us/img131/4254/doctorey1.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czy wierze w Boga ? nie całkiem ,dlatego ,że coraz częściej zastanawiam się nad tym czy on istnieje ,bo jeśli istnieje to czemu dzieję się tak na świecie ? przecież Bóg chciałby jaknajlepiej dla ludzi ..a nie ,żeby cierpieli ,działa im się krzywda ..tego nie rozumiem..
chodze do kościoła ..ale chyba tylko dlatego ,zeby było ,że chodze i mam jeszcze jeden powód ,ale może go pomińmy :-P gdyby ksiądz usłyszał jaki to powód to byłoby ciekawie :-P jak słyszę te historyjki o cudach ,które opowiada nam ksiądz to poprostu nie chce mi się w nie wierzyć ..

[color=red][b]wehikuł czasu to byłby cud[/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi