Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
yodek

SE C702i

Rekomendowane odpowiedzi

[b]Specyfikacje:[/b] Mozna znalezc m.in. pod [url=http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/c702?cc=pl&lc=pl]TYM[/url] adresem. Wystarczy poszukac "proszac o pomoc wujaszka google".

[b]Osobiste wrazenia:[/b] Jedna z cech, ktora wyroznia ten telefon nad inne to nadajnik GPS. Wczoraj, dzis (i w najblizszej przyszlosci :P) bawilem sie owym nadajnikiem. Nawet wpisalem sobie w tel. "adresy" geograficzne swojej chaty (stosujac GPS) i kilku miejsc gdzie bylem wraz ze swoja zabawka. Narazie czekam az mi z Orange przesla linka by sciagnac Navifona (pierwszy rok jest bezplatny, pozniej przejrze sobie jakie sa oferty) na komorke. Wayfinder, ktory jest dolaczony wymaga polaczenia z GPRS przez co korzystanie jest nieco...drozsze, ale sprawuje sie znakomicie (wracalem autobusem do domu to widzialem jaka predkoscia jechal ;P). Wlasnie alternatywnym rozwiazaniem (dla Navifona czy tez TomTom) moze byc GoogleMaps + Wayfinder7 (jest dolaczone odrazu w komorce. Wada to stale polaczenie GPRS, skad pobiera na biezaco informacje m.in. o ulicach), ale to za jakis czas. Takze ten telefon jest kierowany dla osob, ktore chca miec dwa w jednym czyli komorka i GPS (o ile nie ma wygorowanych wymagan co do samego GPSu).
Kolejna cecha to aparat cyfrowy. Moze niewiele sie rozni od np. K800i czy K850i (nie weryfikowalem je dokladnie i "doglebnie" pod wzgledem funkcjonalnosci oraz ich "skutecznosc" dzialania) ale rzeczy ktore mnie zaciekawily to:
1) Sceneria (Tematyka zdjec, zaleznie od tego co chcemy sfotografowac),
2) Ostrosc (AF, Makro, dalekie obiekty - zwane "nieskonczonosc"),
3) Pomiar swiatla (zwykly i punktowy),
4) Mozliwosc przegladania fotek bezposrednio z aparatu (klawisze nawigacyjne w gora/dol)
5) Mozliwosc wykorzystania wczesniej wspomnianego GPS (by 'dopisac' wspolrzedne gdzie zostala zrobiona fotka),
Smiechowa jest mozliwosc wyboru (sposrod czterech) dzwiekow gdy robi fotke. Niestety nie ma stabilizatora obrazu (tak jak to ma K800i - czyli macha sie reka podczas robienia fotki, a mimo to obraz jest czysty czyli niezamazany), mozliwe ze jedynie niewielkie drgania 'stabilizuje'.
Ostatnia rzecz, ktora wg mnie zostala wykonana w przemyslany sposob to 'dzojstik'. Zrezygnowano z nawigacji za pomoca jednego 'klawisza' (przez co czesto sie psul u wiekszosci osob) a zrobiono po prostu 5 klawiszy. Kierunkowe (tak jak ma to miejsce w K850i), tyle ze srodkowy jest posrodku (a nie tak jak w K850i na wyswietlaczu jako dotykowy co wg mnie troche bylo meczace ze wzgledu na opoznienia dzialania).

[b]Cena:[/b] Zakupilem sobie wczoraj w Orange za niewielkie pieniadze (rzeczy ktore mialy wplyw na cene to: jestem ich abonentem od 6 lat, jest na firme (opcja Dla firmy 125) oraz umowa na 30 miechow) mianowicie 189 PLN przy abonamencie 50 PLN netto. Na Allegro patrzalem to ceny wahaja sie miedzy 599 a 799 (znajda sie oferty o nizszych cenach, ale to aukcje wystawione przez prywatne osoby a nie sklepy). Czesc dolacza karte 1 gb, ktora ja zalatwilem sobie za 25 PLN (adres serwisu podam na PW, zeby pozniej nie bylo ze reklamuje). Dodatkowo dostalem w zestawie uchwyt do samochodu oraz ladowarke samochodowa. To samo co ja mam, mozna dostac (na Allegro) za 789 PLN.

[size=8][b]PS.[/b] Temat, a wlasciwie pierwszy post byc moze w przyszlosci zostanie bardziej rozbudowany.[/size]
Edytowane przez Gość

"[i]Why do you have to be like others?[/i]" ( www.youtube.com/watch?v=Ect56804xfA )

Szukasz graczy do grania w MultiPlayer? Zajrzyj tu: [color=#008000]http://scypion.pl/viewtopic.php?f=58&t=14655[/color] !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To na pewno ma nadajnik gps?? Jakos bardziej jestem przekonany, ze chodizlo o odbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sorki, zle dobrane slowo :P

"[i]Why do you have to be like others?[/i]" ( www.youtube.com/watch?v=Ect56804xfA )

Szukasz graczy do grania w MultiPlayer? Zajrzyj tu: [color=#008000]http://scypion.pl/viewtopic.php?f=58&t=14655[/color] !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Spokojowo.

W sumie niezly bajer, pelny gps. Ciekaw jestem tylko jak z widocznoscia satelit i jaki tam w srodku chip siedzi. A jeszcze niedawno cudem bylo AGPS w e1000 :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No mialem napisac duzo wczesniej, ale jakos sie tak zlozylo ze zapomnialem o tym temacie...wiec szczerze powiedziawszy ten GPS nie jest tak dobry - wiedzialem :P - jak by sie moglo zdawac. Potrzebuje duzo czasu by zlapac te satelity (lapie tak do 6-8, czasem moze wiecej), tak mniej wiecej 5-10 minut bynajmniej w tych okolicach gdzie mieszkam (nie jest to glowny Gdansk).

Jedna z rzeczy ktora mnie wkurza to klawisz skrotu. W K750i (u Orange...bo w Erze to porazka, wejscie do neta dali debile) bylo fajowsko, tutaj w C702 juz nie. Orange dupowaty jest chyba po prostu i glupi. Jedyna funkcja to 'przelaczanie' sie miedzy aplikacjami, a mogli by dac jeszcze mozliwosc ustawienia wlasnych skrotow - nie musialbym lazic po menu by odtwarzac muzyke (moglbym ustawic na ruch d-padem, tyle ze wszystkie zajete) czy cus.

Moja konfiguracja skrotow z d-pada to:
1) Do gory - BT z ktorego czesto korzystam;
2) Na dol - latarka (choc moze zmienie nawyk i zaczne uruchamiac lampe wlaczajac jedynie aparat - klapka);
3) Na prawo - Kalendarz;
4) Na lewo - SMS;

Jak sami widzicie...nie wystarczy miec tylko komorke, ale tez szczescie ze operator (Orange/Era/Plus/Play) pomysli nad softem i wrzuci jakis normalny "uklad".

Obszerniejsza recenzje wrzuce na pewna stronke (prawdopodobnie na wordpress, bo testuje na swoim serwerku i poprzerzucam czesc na publicznego bloga).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Minęło sporo czasu od ostatniego mojego posta w tym temacie.

Użytkowałem telefon, ale nie intensywnie. Różnice w porównaniu do mojego poprzedniego telefonu (SE K750i):
1) większy ekran - większa rozdziałka;
2) możliwość odtwarzania .mp4;
3) mniejsze klawisze - mniejsza wygoda w pisaniu smsow;
4) ma GPS;
5) szybciej się ściera obudowa;

Niedługo będę przymierzał się do wgrania niebrandowanego softu (firmware), niech no tylko znajdę samego firmware i program.

Poczytałem trochę na temat [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/AGPS][color=white]AGPS'a[/color][/url] (zapomniałem wcześniej o nim wspomnieć) i muszę przyznać, że to ciekawe rozwiązanie, zmniejsza czas wyłapywania sygnału przez satelity - warunek to mieć zasięg.

Poczytałem też na temat samego firmware w telefonach kupowane od sieci (Era/Orange/Play/Plus/inne). Smutne, ale prawdziwe jest to, że przez ich przerabianie (ikony, układ klawiatury, ingerencja w menu itd.) częściej są awaryjne, działanie jest ograniczone. Dlatego najlepszym wyborem jest kupno w sklepie, ponieważ wgranie niebrandowanego softu unieważnia gwarancję. W przypadku telefonu zakupionego w sklepie, serwisy nie robią żadnych problemów gdy wgrywamy we własnym zakresie (dowiadywałem się u Sony Ericssona i Samsunga, przyjaciel zaś w HTC - wszyscy mówili, że nie ma problemu).
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi