Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Matrix

Reinstal systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak. Miałem na kompie viste, chciałem sobie zainstalować xp ale jest problem. Gdy wkładam płytkę to wszystko dobrze, pisze coś, że sprawdza konfigurację sprzętową po czym robi się czarno i koniec. Dioda od hdd ciągle się świeci. Myślałem, że to może vista coś blokuje, sformatowałem C: a tu dalej nic -,- Nie mam pomysłu... Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przede wszystkim sprawdź na jakiej płycie masz nagranego xp... jak wiadomo niektóre czytniki/nagrywarki się gryzą z produktami niektórych firm produkujących płyty... sprawdź, czy płyta nie jest porysowana... a jeśli już chcesz wgrać sobie XP... to lepiej ściągnij i zainstaluj sobie przerobioną wersję "win xp sp3" czyli "WindowsMX v7"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To nie płyta :-) Kiedyś z tej płyty już instalowałem winde. Poza tym sprawdziłem też z innej płyty i to samo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matrix"]sformatowałem C: a tu dalej nic[/quote] Skoro masz już C po formacie to po co jeszcze raz wchodzić do konfiguracji instalacyjnej?

Wrzuć płytkę i zaczekaj na samoistny start instalatora.

Jeżeli to też nie pomaga to w OSTATECZNOŚCI wysypać partycje i zrobić format całości.

Gdyby to nie poskutkowało to pewnie coś z biosem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Zielony34[/b], sformatowałem C poprzez live cd ubuntu ;p
Bo właśnie jak wrzucam płytkę przy starcie systemu, to nawet ten niebieski ekran nie wyskakuje... Po prostu odczytuje płytę, pokazuje się ten napis i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sadze, ze trzeba zmienic bios plyty glownej. Mialem kiedys identyczy przypadek i tylko to pomoglo. Mozliwe, ze pomoze tez zmiana karty graficznej. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
powodow moze byc wiele...

- jesli masz komputer 64 bitowy i taka wlasnie viste miales, moga byc problemy z postawieniem tam xp
- walnieta plytka, moja instalacyjna plyta Visty, podczas stawiania systemu zatrzymywala sie w jednym momencie i ni hu hu, wymienili mi ja na inna i juz dzialalo bez problemowo

ale... jest jedna rzecz ktora mi pomogla przy zmianie systemu na xp:

wchodzisz do biosa i odnajdujesz cos takiego jak: flash cache memory czy cos w tym stylu, powinno to byc w grupie 'on board devices' - i trzeba to ustawic na OFF
-po tym zabiegu bezproblemowo postawilem xp na lapku

robisz to jednak na wlasna odpowiedzialnosc (tak samo z reszta jak inne machloje w biosie) :)

[size=75][color=#4996BA]** [b]Dodano: 23 Listopad 08, 17:15[/b] **[/color][/size]
sorry przypomnialem sobie w koncu:

najwazniejsze jest by zamienic typ dysku twardego z AHCI na ATA (tez w biosie)

(a aby ta zmiana byla mozliwa, to trzeba wylaczyc flash cache module)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak będę miał czas i chęci to posprawdzam ;-)

W każdym razie na tym kompie kiedyś postawiłem viste tylko dlatego, że nic innego nie miałem :P Płytka tez jest dobra, bo sprawdzałem.
Zobaczymy, co da pogrzebanie w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="madrav"]
najwazniejsze jest by zamienic typ dysku twardego z AHCI na ATA (tez w biosie)

(a aby ta zmiana byla mozliwa, to trzeba wylaczyc flash cache module)[/quote]
Nie kazda plyta glowna ma takie cos, a nawet jezeli ma to pewnie jest tez wiele nazw tego :-)

To fakt ze xp nie wykrywa juz nowych (jak i starych) kontrolerow sata i dlatego nie da sie go zainstalawac na wielu plytach glownych. Ale w tym przypadku kofiguraotr instalacji ci sie odpali tylko, ze pokaze blad typu "niemoge, odnalezc zadnych dyskow twardych" i trzeba recznie dogrywac stery z dyskietki lub tez robic sobie n-litem wlasna wersje instalacjna xp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi