Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Toxic

Sajgonki

Rekomendowane odpowiedzi

[b]A jadł ktoś kiedyś sajgonki??[/b]

Bardzo dobre xD
Edytowane przez Gość

Everybody kombinerki xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie jadłem.
Ale ma ktoś możne przepis ??
Edytowane przez Gość

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Składniki
około 10 sztuk papieru ryżowego
30 dag mielonego mięsa
kilka chińskich grzybów
kilka sporych pieczarek
garść makaronu sojowego
średnia marchewka
cebula
3-4 liście kapusty pekińskiej
pół puszki kiełków sojowych
sos sojowy
sól, pieprz, ostra papryka
olej do smażenia

Przepis

Grzyby chińskie wrzucić do wody i pogotować 30 minut. po tym czasie osączyć, odciąć nóżki, a kapelusze pokroić w cienkie paseczki. Mielone mięsko, np. wołowinkę (ja mielę sama, jest wtedy chude i smaczne)lekko podsmażyć z solą i pieprzem. Przerzucić do głębokiej miski. Cebulkę pokroić w kostkę, podsmażyć na złoto. Pieczarki poddusić na patelni z solą, a potem drobno pokroić. Marchewkę pokroić w słupki, tez poddusić. Liście kapusty w paskach leciutko podsmażyć. Makaron sojowy wrzucic do wrzątku i zostawić pod przykryciem na 3 minuty. Potem odcedzić i pokroić na kilkucentymetrowe paski.
Wszystkie składniki farszu wymieszać razem, dodając 2 łyżki sosu sojowego, jajko, sól, pieprz i ostrą paprykę.
Każdy płatek papieru ryżowego zanurzyć na moment w ciepłej wodzie, położyc na deskę aż zmięknie (płatki nie powinny się stykac, bo się posklejają), nakładać farsz i zawijać w niewielkie ruloniki. Jeśli robicie małe sajgonki wystarczy jeden placuszek ryżowy, ale może się zdarzyć, że papier się rwie albo lubicie więcej farszu - wtedy każdą sajgonkę zawińcie w dwa placuszki. Gotowe ruloniki pozostawić do wyschnięcia papieru ryżowego.
Smażyć krótko w głębokim gorącym oleju.
Podawać z gotowym słosko-pikantnym sosem chili, np. tao tao.

Everybody kombinerki xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Toxic[/b], dziękuje za przepis
Dostajesz odemknie piwko [quote="Toxic"]Mi tez przy okazji zrób xD[/quote] Mi tez.
Muszę namówić mamę żeby zrobiła
[b]proszę nie odpisywać na tego posta i ściśle się trzymać tematu
[/b]

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hmmm czytając przepis nabieram chętki na sajgonki. Koleżanka, która od kilu miesięcy przyjmuje zamówienia w miejscowej pizzerii wspominała o sajgonkach, ale jak dotąd nie udało mi się ich spróbować. Ponadto zawsze mylnie nazywam je Wietnamkami hehe, co powoduje spazmy śmiechu u znajomych he :-)
[center][img]http://grumko.blox.pl/resource/sajgonki.jpg[/img][/center]
Zajrzałem do przeglądarek grafik i okazało się, że jest to rodzaj naleśników... Na tym powyżej klimatycznie połączono sajgonki z Sajgonem (Wietnamem?:) ).
[quote="Toxic"]30 dag mielonego mięsa [/quote] [quote]garść makaronu sojowego[/quote] [quote]pół puszki kiełków sojowych [/quote] Wyjątkowe połączenie mięsa z soją - każdy jarosz będzie miał nie lada orzech do zgryzienia :D
Mnie najbardziej podkręca [quote="Toxic"]3-4 liście kapusty pekińskiej [/quote] którą uwielbiam :-) Szybciutko muszę zajrzeć do pobliskiego Sajgonu w poszukiwaniu jakże smakowicie wyglądających sajgonek ^^,
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja wczoraj miałam sajgonki xDD
Niebo w gębie xD

Everybody kombinerki xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uwielbiam :)

Kiedyś jak mama przyniosła to do domu, to zastrzegałam się że nigdy tego nie spróbuje ^^
NO ale zdanie zmieniłam:)

[.Czy czujesz jak przez palce ci ucieka czas?

to ?ycie rasta, to jedyna szansa jak? masz

od ciebie to zale?y ile z siebie dasz

i czy, gdy zajdzie s?o?ce, ty zachowasz swoj? twarz

YES RASTA YES!!!.]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jadłam raz, w orientalnej restauracji. Szczerze powiem bardzo mi wtedy smakowały, chociaż wzięłam chyba zbyt ostry sos do nich. Jeszcze nie próbowałam robić w domu, ale teraz mam trochę wolnego i chyba się za to zabiorę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi