Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Yakub

Kupuj póki czas!

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz kupić tanio RAM, musisz się spieszyć. Dalekowschodnie firmy zaniepokojone ciągłym spadkiem cen oraz zawirowaniami na rynkach finansowych postanowili ograniczyć produkcję. Mimo to spodziewają się w tym kwartale strat na poziomie 20%.
W takiej sytuacji, jak donosi Digitimes, niektórzy producenci zdecydowali się nawet na zastopowanie linii produkcyjnych. Na razie sposób ten jest mało skuteczny. Konsumenci nadal mogą kupować RAM w atrakcyjnych cenach dzięki temu, że duże firmy dystrybucyjne posiadają w magazynach zapasy produktów. Jednak ta sytuacja nie potrwa wiecznie. Jeśli producenci utrzymają ograniczenia w produkcji, zapasy u dystrybutorów wyczerpią się.

Digitimes szacuje, że czeka nas jeszcze maksymalnie miesiąc dobrych cen na RAM. Później ceny zaczną rosnąć. Jednak w wypadku Polski scenariusz ten może się nie sprawdzić. Wystarczy, że złotówka ponownie umocni się w stosunku do dolara i euro.

Żródło: www.wp.pl

A to się tyczy nie tylko pamięci RAM! Więc jeśli chcesz wzmocnić blaszaka nie czekaj!
Edytowane przez Gość

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a to ciekawe.. dobrze, że sobie kupiłam niedawno nowy RAM :mrgreen: tylko jeszcze twardziel by się większy przydał..

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chwyt marketingowy... wszystko po to by sprzedać jak najwięcej "gnijących" w magazynach pamięci. Już od dawna na rynku dostępne są DDR3 (w kartach graficznych nawet DDR5 !!)... paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="THeMooN"]Chwyt marketingowy[/quote] Dokładnie. Nic nie działa tak dobrze jak zastraszenie klienta.

Jedyne co zauważyłem jeżeli chodzi o RAM to to że DDR1 333mhz są droższe od 400... Jak bym chciał kupić kość 1GB 333 to wyszło by mnie drożej niż 400. Moja "patelnia" nie obsługuje 400 ale to żaden problem, pamięć automatycznie zejdzie do niższej częstotliwości a na przyszłość się przyda.

Dyski lecą w cenach jak cholera, teraz na licytacji 160GB osiąga maksymalnie 60 zł, po nowym roku z 10-20zł opadną i wtedy pewnie kupię bo akurat na moje potrzeby zmodernizować wystarczyło by tylko pamięć i dysk oraz wymienić zasilacz.

Krzysiu, orientujesz się jak to teraz z zasilaczami? w jaki warto zainwestować? Chodzi mi o przedział 400-500
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Zielony34"]Krzysiu, orientujesz się jak to teraz z zasilaczami? w jaki warto zainwestować? Chodzi mi o przedział 400-500[/quote] Tu mogę z ręką na sercu poradzić ci jedną firmę... Chieftec... ale jak już masz kupować z tej firmy to tylko i wyłącznie z górnej półki (high-End)... z własnego doświadczenia wiem, że opłaca się wziąć zasilacz pokroju [url=http://www.allegro.pl/item472177066_chieftec_560w_cft_560a_12s_eps_12v_dualxeon_gratis.html]CHIEFTEC 560W CFT-560A-12S EPS-12V[/url], jednakże jest to dość spory wydatek ale i bardzo trafny i posłuży ci lata. Z innych firm poleciłbym MODECOM, Corsair, OCZ... na zasilaczu nie ma co oszczędzać, przekonałem się o tym gdy straciłem 3 komputery, działające na jakiś lipnych zasilaczach za góra 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cholera... Mój błąd... 300-400W a nie zł

Co do tego że na zasilaczu nie ma co oszczędzać to racja. Poleci zasilacz - poleci prawie wszystko, tutaj trzeba kupować z głową...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi