Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Matrix

Liga polska

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc temat do dyskusji o meczach naszej ekstraklasy, 1ligi i tak dalej...

Do oglądania meczów(nie meczy...) online polecam stronkę http://www.soccer-live.pl/ , gdzie podane są linki do transmisji.

Dzisiaj puściłem sobie drugą połowę Polonia Bytom - Górnik Zabrze. Nie wiem co mnie podkusiło postawić na Górnik. Właśnie dobiega końca mecz, i o ile wynik się nie zmienił to jest 1-0.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szlagier jesieni już za nami! tak panie i panowie, chodzi o mecz Legia - Wisła.
Mecz od początku w szybkim tempie. Na prowadzenie wyszła najpierw Wisła po pięknej akcji. Najpierw Sobolewski uwolnił się spod krycia, podał do Jirsaka, który zagrał podciętą piłkę do Pawła Brożka za linię obrony. Paweł dołożył nogę i było 0-1 :-)
Niestety później bramki zdobywali już tylko gospodarze. Na 1-1 strzelił Grzelak po błędzie Piotra Brożka a na prowadzenie Legię wyprowadził Chinyama, który dołożył nogę do znakomitego podania Grzelaka.
Mecz był wyrównany, w strzałach po 10 dla obu ekip. Niestety dla Wiślaków, w meczu błysnął Jan Mucha, który wybronił kilka znakomitych uderzeń Brożka.
Wynik: 2-1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja obecnie nie przepadam za nasza ekstrakalasa niema co oglądac jedynie Lech Poznan i TS Wisla Krakow

Bo to co robie jest dla mnie pasj?!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nasza liga w tym sezonie jest bardzo ciekawa. 90% klubów jeszcze o coś walczy. Jak dla mnie naszą ligę bardzo fajnie się ogląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ale trzeba przyznać, że w tym sezonie, obojętnie kto zdobędzie mistrza, to nie mamy co marzyć o Lidze Europejskiej.. Drużyny grają słabo. Lech, który jesienią błyszczał, wyraźnie spuścił z tonu. Po sezonie odejdzie pewnie kilka filarów zespołu.. Ze wszystkich ekip jednak najbardziej nie życzę mistrzostwa Legii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matrix"]Drużyny grają słabo. Lech, który jesienią błyszczał, wyraźnie spuścił z tonu.[/quote] Wiesz niektórzy mówią że Smuda nie potrafi przygotować zespołów na rundę wiosenną. A ja licze na Legię ktora ma spore szanse na mistrza tylko musi pokonac Wisłę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tylko co to za mistrz, który kibiców nie ma ;p Poza tym, gdyby nagle Chinyama nie złapał formy, to Legia byłaby o wiele niżej (;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak Chinyama... Legia jest od niego uzależniona. W dodatku pokazuje coś przyzwoitego w kilku moze kilkunastu meczach w sezonie. Facet jest po prostu nieprzewidywalny. ALe nie zaprzeczysz że Legia wygrywa swoje mecze w przeciwieństwie do Lecha, który ostatnio coś często remisuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Taa, wygrywa.. Ale mam nadzieję, że Wisełka się jeszcze obudzi ; D Swoją drogą też jest nieźle uzależniona od Brożka..
Ale co by nie mówić, mamy ciekawe zakończenie sezonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
facet z każdej możliwej pozycji strzela, choć teraz trochę mniej niż na jesień. Ale ważne że którąś sytuacje wykorzysta i tego gola strzeli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
poziom się strasznie wyrównał, ale raczej nie w górę, a w dół... Śląsk Wrocław z Odrą Wodzisław w finale pucharu ekstraklasy, to jakieś jaja są ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matrix"]Ale co by nie mówić, mamy ciekawe zakończenie sezonu.[/quote] Tak końcówka sezony będzie bardzo ciekawa. Mam nadzieję że lEgia zdobędzie tytuł a cracovia sie utzryma. [quote="murem podzielony"]Śląsk Wrocław z Odrą Wodzisław w finale pucharu ekstraklasy, to jakieś jaja są [/quote] Większość drużyn nie traktuje tych rozgrywek na poważnie więc czego się spodziewałeś? Meczu Legia-Wisła w finale PE?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Akurat może Śląsk mnie nie zaskakuje bo ten klub ma wysokie aspiracje i świetlaną przyszłość, a Puchar to dla nich jedyna szansa zaistnienia w pucharze UEFA, ale obecność Odry w finale mnie zaskoczyła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Śląśk imponował mi jesienią, a teraz jakoś tak słabo grają. Jeszcze ten remis 3-3 z Arką w ostatnim meczu. Coś dziwnie to wyglądało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Biję się w pierś bo pomyliłem Puchar Ekstraklasy z Pucharem Polski :oops:

Faktycznie dziwny był ten mecz z Arką, do przerwy wygrywać 2:0 by skończyć na 3:3 hmm... cztery drużyny walczą o mistrzostwo, teraz to się zacznie piłkarski poker... a wszystko rozstrzygnie się we Wrocławiu jak to Smuda powiedział, dodałbym do tego jeszcze Chorzów gdzie Legia w ostatniej kolejce grać będzie, a w dziwny sposób przegrała pierwszy mecz Pucharu Polski z Ruchem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja myślę że wszystko rozstrzygnie mecz Wisły z Legią. Jak to Legia wygra to nic jej nie powstrzyma w drodze po tytuł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kto by mistrzem nie został to i tak znowu nie będzie tej upragnionej ligi mistrzów u nas... Jedynie może Lech jakieś szanse ma, ale skład napewno się rozsypie po sezonie :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z tego co się mówi ma być reforma Ligi Mistrzów, tak aby tym gorszym było łatwiej. Wiec nie przesądzajmy sprawy . Może się uda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A to już pewne czy to tylko pomysł? Cholernie ciekawi mnie co z Lecha zostanie w przyszłym sezonie, jeśli nikogo nie wypuszczą z podstawowego składu to na klęczkach do Poznania pójde

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To jest pewne. A co do Lecha, napewno kogoś sprzedadzą. Wiec to nie będzie ten sam Lech co teraz. Zapewne znowu jakiś serbów kupią

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Największe zmiany dotknęły fazę eliminacji do Ligi Mistrzów. Najważniejszą z nich jest rozgraniczenie drabinek eliminacyjnych pomiędzy eliminacje dla mistrzów krajów "słabszych" oraz eliminacje dla drużyn z kolejnych miejsc z najsilniejszych lig. Dla mistrza Polski to bardzo dobra wiadomość - na pewno w eliminacjach do elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów uniknie mocarzy z Anglii czy Hiszpanii, a o awans będzie się potykać ze średnimi drużynami europejskimi. Przykładowo w obecnie trwającym sezonie pucharowym mistrzowie pięciu najwyżej sklasyfikowanych federacji w naszej drabince to Dynamo Kijów, Sparta Praga, Fenerbahçe SK, FC Zürich i Lewski Sofia, a więc inna skala trudności niż np. Arsenal FC czy Sevilla FC.

Dodatkowo dużą pozytywną zmianą dla nas w stosunku do obecnego formatu rozgrywek jest fakt, że odpadając w III rundzie eliminacyjnej mistrz Polski automatycznie zagra w fazie grupowej Pucharu UEFA (a nie jak dotychczas w I rundzie). Natomiast w przypadku odpadnięcia w II rundzie eliminacyjnej, mistrz Polski otrzyma jeszcze szanse gry w IV rundzie eliminacyjnej Pucharu UEFA (a nie skończy sezon pucharowy jak np. Zagłębie Lubin w tym roku). [/quote]
Rusza też Liga Europejska zamiast P.UEFA [quote]Najważniejsze zmiany w Pucharze UEFA dokonano w listopadzie ubiegłego roku, kiedy zlikwidowano Puchar Intertoto, dopuszczono do rozgrywek po trzy zespoły z krajów słabych jak Azerbejdżan, Kazachstan czy Armenia i powiększono fazę grupową z 40 do 48 zespołów. Dzisiejsza zmiana nazwy nie ma dla kibiców żadnego znaczenia - komentuje Michał Szadkowski, dziennikarz piłkarski "Gazety Wyborczej" i Sport.pl. - Co jednak nowego? Przede wszystkim Liga Europejska ma mieć ujednolicone, scentralizowane prawa telewizyjne. Określony ma też być jasno i wyraźnie sponsor. Do tego zawodnicy mają grać nową, oficjalną dla Ligi Europejskiej piłką. Zmienia się również logo.

- Te zmiany pomogą ulepszyć historyczne rozgrywki, które są bardzo ważne dla UEFA oraz całego europejskiego futbolu. Mam nadzieję, że nowy format dobrze zrobi turniejowi, przysporzy mu nowych fanów oraz wywoła u kibiców dreszczyk emocji - podsumował decyzję Komitetu Wykonawczego UEFA Michel Platini.[/quote]
tak w ramach informacji (;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Ayashi"]Zapewne znowu jakiś serbów kupią[/quote] Serbów w planach nie ma. Teraz chcą postawić na rodzimych piłkarzy. Nazwisk nei podam, bo nie pamiętam.
[quote="murem podzielony"]jeśli nikogo nie wypuszczą z podstawowego składu to na klęczkach do Poznania pójde[/quote] No to może zacznij ćwiczyć. Lech już powiedział, żę swych głównych piłkarzy nigdzie nie puści. Ewentualnością jest okienko transferowe w sezonie.

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Yakub"]Lech już powiedział, żę swych głównych piłkarzy nigdzie nie puści. Ewentualnością jest okienko transferowe w sezonie.[/quote] Smuda coś wspominał, że puści piłkarzy jeśli nie awansują do ligi mistrzów... Stilić chce odejść, Arboleda też coś wspominał, po Lewandowskiego ustawi się kolejka, po Rengifo pewnie też, nie wspominając o Murawskim, Peszce, Wojtkowiaku i reszcie... jeśli jednak zostaną to może coś wreszcie się ruszy w pozytywną strone w naszej piłce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi