Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
katasza

marysia peszek

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.maria-awaria.pl/

4 dni temu wszyla jej nowa plyta "maria - awaria". teksty kontrowersyjne,muzyka niebywała...płyta niewpasowana w nasze "tabu państwo".Z pewnosci znajdzie prawdziwe uznanie; uznanie tych, co po prostu chca byc nonkomfomistami ( bo to w naszych czasach modne)lecz tu moze nie znalezc zrozumienia; oraz odrzucenie ze wzgledu na niezrozumialosc wyrazu sztuki. Maria Twierzdi ze jest to jej sztuka, jej widzenie, ze bierze ze swiata to co wokol niej sie kreci i "przemiela" przez swoje mysli i powstaje jej obraz swiata.Nie wstydzi sie tematow calkiem sztucznie odleglych, a faktycznie bardzo nam bliskich.

Plyta wedlug mnie dobra. ALE...

lepsza dla mnie byla miasto mania.

czy ktos z was spotkal sie z ta artystka? Jak ja oceniacie?I jak oceniacie jej wyraz mysli ?
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="katasza"]bo to w naszych czasach modne[/quote] i chyba tylko dlatego Pani Maria-Awaria [cóż za trafne określenie samej siebie] wygląda i tworzy tak a nie inaczej.
nie miałam z nią zbyt wiele do czynienia, ale mimo to jestem na nie. wokal całkiem całkiem, muzyka mi się bardzo podoba, ale cała reszta kompletnie do mnie nie przemawia.
widziałam jeden jej występ. i co? alternatywne do bólu. zero smaku, zero wyczucia jak dla mnie wszystko max na siłę. to jak się rusza na scenie, jej mimika, ogólny wygląd - odrzuca mnie.

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miałem zakładać temat o tej płycie wczoraj, ale lenistwo wzięło górę :-P

A zatem. Ściągnąłem płytę, przesłuchałem. Uważam, że jest niezła, przyjemnie słucha się wokalu Peszek, muzyka jest też miła dla ucha. Teksty są dla mnie doprawdy zabawne, uśmiałem się przy tej płycie co nie miara :mrgreen: . Denerwuje mnie jednak atakowanie Marii Peszek i twierdzenie, że przez kontrowersję próbuje się ona wybić. Wybić gdzie? Przecież ona nie pozuje na gwiazdę popkultury. Wydała sobie "Miasto manię", a teraz wydaje taką płytę. Bo takie tematy sobie wybrała. Tematy jak każde inne, interesujące dla niej i postanowiła o tym zaśpiewać. Poza tym widziałem fragment programu "Kuba Wojewódzki" z jej udziałem i zrobiła na mnie wrażenie mądrej, świadomej artystki, która śmieje się z tego całego oburzenia, które powstało po wyjściu jej "kontrowersyjnego" albumu.

[b]Zga? moje oczy: ja Ci? widzie? mog?,

uszy zatrza?nij: ja Ciebie us?ysz? -

i ja do Ciebie bez n?g znajd? drog?

i bez ust krzyk m?j cisn? w Twoj? cisz?.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="matra"]i chyba tylko dlatego Pani Maria-Awaria [cóż za trafne określenie samej siebie] wygląda i tworzy tak a nie inaczej. [/quote] z tym ze ona nie robi szumu wokol siebie. ona jest po rpstu oryginalna sama w sobie i taka ma dusze, w koncu jest artystka tak samo ma ojca artyste wychowala sie w lekko skrzywionym, oryginalnym swiecie. I zdecydowanie nie jest na sile oryginalna. Bo tak jak poprzednik tez ogladalam kube i stwoerdzam to samo co on.[quote="kidd"]. Poza tym widziałem fragment programu "Kuba Wojewódzki" z jej udziałem i zrobiła na mnie wrażenie mądrej, świadomej artystki, która śmieje się z tego całego oburzenia, które powstało po wyjściu jej "kontrowersyjnego" albumu.[/quote] Miasto mania, jej poprzedni album prawie wcale nie byl promowany przez media. Jest to Artystka naprawde ambitna, co swiadczy o niej samo to, u kogo wystepowala goscinnie. Nalezaloby sie przyjzec temu co stworzyla, nie tylko plycie ale takze i ksiazke, aby takie smiale osądy wydawac . Mozna powiedziec ze nie przemawia ze nie podoba sie ale ze jest artystka na sile, skoro widzialo sie tak malo...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Odpowiedzmy sobie na jedno z********e ważne pytanie - Co się dzisiaj najlepiej sprzedaje? Otóż jest to kontrowersja a w tym wypadku sex.

Wydaje mi się że poszła w złą stronę bo muzyka jak i wokal są fajne ale przekaz.... hmmm... Przypomina mi się Czesław Śpiewa [czy jak mu tam było] dokładnie to samo dno ambicjonalne.

Dzisiaj każdy "artysta" próbuje wbić się w rynek czymś innym od reszty a argumenty typu [quote="katasza"]prawie wcale nie byl promowany przez media[/quote] zupełnie do mnie nie przemawiają gdyż równie dobrze może to być zgrabny zabieg marketingowy.
[quote="kidd"]"Kuba Wojewódzki"[/quote] [quote="katasza"]tez ogladalam kube[/quote] Ja tez często oglądałem jego program ale oceniamy chyba jej muzykę a nie to jaka jest w wywiadach?

O gustach się nie dyskutuje, Ja oceniam to co usłyszałem i podziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Zielony34"]Dzisiaj każdy "artysta" próbuje wbić się w rynek[/quote] Ale musisz zrozumieć, że ona nie celuje w nikogo tą płytą, nie robi tego pod publikę. Nie chce się nigdzie wbić ani wybić. Robi płytę w takiej, a nie innej konwencji, a ludzie robią zgiełk że robi wszystko, żeby zarobić. Ona nie będzie tam, gdzie np. Doda. Spójrz na jej twarz, niektórych rzeczy się nie przeskoczy co nie? Wie, że nie będzie gwiazdą, każdy to wie. Więc doprawdy nie rozumiem, dlaczego niektórzy zarzucają jej próby zostania nią.

[b]Zga? moje oczy: ja Ci? widzie? mog?,

uszy zatrza?nij: ja Ciebie us?ysz? -

i ja do Ciebie bez n?g znajd? drog?

i bez ust krzyk m?j cisn? w Twoj? cisz?.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kidd"]np. Doda. Spójrz na jej twarz, niektórych rzeczy się nie przeskoczy co nie? Wie, że nie będzie gwiazdą, każdy to wie. Więc doprawdy nie rozumiem, dlaczego niektórzy zarzucają jej próby zostania nią.[/quote] A gdzie my zarzucaliśmy jej coś podobnego?

Nie interesuje mnie to czy chce czy nie chce się wbijać\wybijać, oceniam muzykę więc nie zaczynajmy offtopu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]zupełnie do mnie nie przemawiają gdyż równie dobrze może to być zgrabny zabieg marketingowy. [/quote] ze niby w przyszlosci by wiedziala ze bedzie sie chwalila tym ze jej pierwsza plyta nie byla promowana? jaki chwyt? na czym on mial polegac i jak skutkowac? bo skutek byl taki ze malo kto slyszal o miasto manii, a dopiero teraz slyszy sie o marii.

"Ja tez często oglądałem jego program ale oceniamy chyba jej muzykę a nie to jaka jest w wywiadach"

no to wroc do pierwszego postu. przeczytaj ostatnia linijke.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ostatnio dużo o niej słyszałam, więc postanowiłam posłuchać tego co tworzy. i muszę przyznać,że mi się podoba. ; )
[quote="Zielony34"]Przypomina mi się Czesław Śpiewa[/quote] mi też go przypomina. ;]

how often do you think about touching other people's private parts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi