Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kuriaki

4 Etap tegorocznego Tour de Pologne

Rekomendowane odpowiedzi

[center][img]http://i.eurosport.pl/2007/08/23/379807-2225151-458-238.jpg[/img] [/center]
Słyszeliście zapewne o wydarzeniach z 4 etapu tegorocznego TdP. W Lublinie na kilka km przed metą, jeżdzący po rundach kolarze zatrzymali się. Oficjalnie podano, że powodem były złe warunki atmosferyczne i niebezpieczeństwo kolizji. Etap stracił sporo ze swojej atrakcyjności a mieszkańcy Lublina nie doczekali się fascynującego finiszu.
[center][img]http://blue.elblag.kmp.gov.pl/mini.php?o=news_photos/20070717085329.JPG&w=250&h=200[/img][/center]
Co sądzicie o takim zachowaniu kolarzy? Czy jako zawodowcy zarabiający za wyścig duże pieniądze, powinni rezygnować z walki na trasie - tak, jak stało się to w Lublinie? Czy dyrektor wyścigu Czesław Lang miał rację planując złożenie skargi do UCI? Czekam na Wasze opinie.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kuriaki"] Co sądzicie o takim zachowaniu kolarzy? Czy jako zawodowcy zarabiający za wyścig duże pieniądze, powinni rezygnować z walki na trasie - tak, jak stało się to w Lublinie? Czy dyrektor wyścigu Czesław Lang miał rację planując złożenie skargi do UCI? Czekam na Wasze opinie.[/quote] Jasne, że Czesław miał racje. Nie sadze ze warunki byly az tak zle. Zadna traba powietrzna czy burza tamtedy nie przechodzila. Jedynie bylo tylko troche slisko, no ale bez paniki przeciez to sa zawodowcy, sa przygotowani na taka jazde, maja specjalne opony itp.
Zachowaniem tym jak dlamnie sie osmieszyli, pokazali ze dbaja o swoja "skore" i nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Freq"]Jasne, że Czesław miał racje. Nie sadze ze warunki byly az tak zle. Zadna traba powietrzna czy burza tamtedy nie przechodzila. Jedynie bylo tylko troche slisko, no ale bez paniki przeciez to sa zawodowcy, sa przygotowani na taka jazde, maja specjalne opony itp.
Zachowaniem tym jak dlamnie sie osmieszyli, pokazali ze dbaja o swoja "skore" i nic wiecej.[/quote]
W pełni się z Tobą zgadzam. Takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko i szkoda, że stało się to akurat na wyjątkowym dla mnie etapie (4 etap przejeżdzał przez moją miejscowość - lotna premia Fiata). Zawodowcy powinni być przygotowani do każdych warunków. To jest ich zawód, są dobrze opłacani. Powinni postawić się w sytuacji Czesława Langa, spojrzeć na sytuację okiem kibica. Przez nich wyścig stracił sporo na atrakcyjności...Zawiodłem się na czołówce, która podyktowała warunki pozostałym. Strach przed kontuzjami przysłonił wszelkie zasady i reguły obowiązujące w nowoczesnym kolarstwie. Pogody nikt nie wybiera, organizatorzy poszli kolarzom "na rękę", skracali etapy i jak to zwykle bywa dostali podziękowanie. Typowe.
[center] p.s. Wyścig w pełni zasłużenie wygrał Jens Voigt (zdjęcie poniżej). [/center]
[center][img]http://www.cyclingfans.com/grein/deutschland_tour/Pict2502_Voigt.jpg[/img] [/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tia... w Lublinie było nadzwyczaj wesoło wtedy :P nie byłam na Tour de Pologne, ale słyszałam opowieść chrzestnego...

Jak dla mnie to była kpina... profesjonaliści się tak nie zachowują. To jest ich praca, więc czy pada deszcz czy wieje wiatr, to guzik ich to powinno obchodzić.
btw. jak w tour de France czy vuelta d'espagna leżał śnieg w górskich etapach to jakoś im wtedy nic nie przeszkadzało, a u nas trochę deszczu i od razu były złe warunki itepe itede...

jak małe dzieci, a nie dorośli i do tego profesjonaliści...

Niektóre kobiety są po to, by je wielbić, inne - żeby je bzykać. Problem mężczyzn polega na tym, że ciągle mylą pierwsze z drugimi (Jonathan Carroll)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dziwna sprawa z tym Lublinem. Oglądałem na żywo całe Tour de Pologne i byłem bardzo zdziwiony jak zobaczyłem, że się wtedy zatrzymali. Ciasne zakręty, mokra droga, kostka brukowa, oraz masa innych przeszkód była. Znam to miasto i miałem nie raz okazję pojeździć po nim. Do łatwych nie należy. Zdecydowali, że nie pojadą i stało się. Nie będę po nich teraz jechał, że dali ciała, bo dali ciała ale mam nadzieję, że pierwszy i ostatni raz.
Ogólnie mówiąc dziwny był ten tegoroczny wyścig. Pogoda nie dopisała, skracanie odcinków itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matias"]Ogólnie mówiąc dziwny był ten tegoroczny wyścig.[/quote] Był bardzo dziwny. Brakowało mi ostatniego podjazdu pod Orlinek, tej zaciętej walki na stromym podjeździe. Moim zdaniem Czesław Lang powinien zastanowić się nad przeniesieniem wyścigu o 2/3 tyg do tyłu ponieważ w obecnym rozkładzie terminarzowym koliduje z Vueltą, którą wybierają najlepsi. Miło powspominać sukcesy Contadora z Astany, na TdP dorastał - teraz jest jednym z najlepszych na świecie. W tym roku w peletonie rządził Marcin Sapa - z pewnością znajdzie dobrego pracodawcę na kolejny sezon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kuriaki"]Był bardzo dziwny. Brakowało mi ostatniego podjazdu pod Orlinek, tej zaciętej walki na stromym podjeździe. [/quote] To prawda, podjazd bardzo stromy. Akurat Orlinek znam bardzo dobrze ;-)
Mam nadzieję, że za rok Czesław Lang lepiej przygotuje cały wyścig a najlepiej jakby wrócił do starej trasy, czyli tej z metą w Karpaczu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi