Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MagicalFire

Kremacja czy normalny pogrzeb?

<t>Jak wolelibyście być pochowani?</t>  

17 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jak wolelibyście być pochowani?

• 14
    • 3

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wolelibyście być pochowani ??
Wolelibyście być skremowani i spaleni czy normalnie pochowani w trumnie ??

Ja osobiście wolę być spalony :P
Nie wyobrażam sobie żeby moje ciało po śmierci miałoby być pożywką dla robali

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]Nie wyobrażam sobie żeby moje ciało po śmierci miałoby być pożywką dla robali[/quote] Twoje ciało pożywką dla robali może być już teraz. wystarczy, że masz w jelitach jakiegoś grzyba, bakterię, pasożyta cokolwiek. tak naprawdę nasz organizm od środka to kupa gówna, w dodatku gnijącego.

już o tym wcześniej pisałam - organy nadające się do użytku porozdawać, resztę spalić i pochować normalnie, żadnego sentymentalnego rozsypywania prochów w rzecze, trzymania urny za szkłem - nic z tych rzeczy. zresztą i tak nie myślę jeszcze o swoim pogrzebie..

btw wiecie, że ktoś w hiszpanii [albo we włoszech, ale raczej w hiszpanii] wygrał darmowy pogrzeb? :mrgreen: :mrgreen:

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Normalny, katolicki pogrzeb, bez udziwniania. Nawet jak mnie zjedzą robale, to wtedy już nie zrobi mi to różnicy :-)

[b]Zga? moje oczy: ja Ci? widzie? mog?,

uszy zatrza?nij: ja Ciebie us?ysz? -

i ja do Ciebie bez n?g znajd? drog?

i bez ust krzyk m?j cisn? w Twoj? cisz?.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zastanawiałem się nad tym ale na razie nie doszedłem do żadnego wniosku. Ani jedno ani drugie mi się nie podoba :-) Szczerze to na razie bardziej przychylam się ku normalnemu pogrzebowi. Ale jeszcze mam troche czasu :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]Nie wyobrażam sobie żeby moje ciało po śmierci miałoby być pożywką dla robali[/quote] to zacznij palić , robale wędzonego nie lubią :-P

a tak na poważnie , to ani nie widze siebie w trumnie i pózniej w piasku , ani też w płomieniach .
jednak jak juz miałabym wybierac , to chyba jednak spalenie , nie nawidze pogrzebow z trumna po srodku i cialem na wierzchu.przeraza mnie fakt rozkladajacego sie ciala w ktorym wija sie robale.

http://princeofdeath666.wrzuta.pl/film/eLapfXfbhe/vnv_nation_-_illusion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]Nie wyobrażam sobie żeby moje ciało po śmierci miałoby być pożywką dla robali[/quote] Dokładnie myślę tak samo. Normalny pogrzeb jest bardzo przygnębiający. Ten dół , w który wrzuca się ukochaną osobę i przywala ziemią :-( Chcę być spalona, a prochy rozrzucone. Teraz już są takie specjalne miejsca na cmentarzach i przyznam że bardzo mi się to podoba. Przynajmniej nie ma licytacji, który pomnik ładniejszy, droższy itd. Do tego, w przyszłości ktoś może o mnie zapomnieć :mrgreen: Przynajmniej nie będę obrośnięta chwastami :-P Nikomu też nie będę sprawiała większych problemów. Odwiedzać mnie można będzie na Święto Zmarłych bez większego wydatku czy nakładu pracy :mrgreen: Niech wspominają mnie z radością, a nie ze złością kto w zeszłym roku szorował pomnik i obsadzał kwiatami :mrgreen: Kto częściej chodził, a kto zupełnie zapomniał i nie wykonuje obowiązków :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kidd"]Normalny, katolicki pogrzeb, bez udziwniania. Nawet jak mnie zjedzą robale, to wtedy już nie zrobi mi to różnicy[/quote] Ja też. Dokładnie tak.
Chciałabym być 'normalnie' pochowana. [quote="MagicalFire"]
Nie wyobrażam sobie żeby moje ciało po śmierci miałoby być pożywką dla robali[/quote]
A co to byłaby dla Ciebie za różnica?

Mój kuzyn był skremowany, ponieważ kiedyś powiedział że chciałby by jego ciało spalono i ciocia sie uparła, że trzeba go skremować. Na pogrzebie jest tak jakos 'łatwiej' jak nie widzisz spuszczającej się w dół trumny tylko spuszczająca sie na dół urnę. Ale nie masz tak naprawde pewnosci czy w tej urnie jest spalone ciało tej osoby czy może popiuł z węgla? Nie wiesz tak naprawde co tam jest. Ciebie nie ma przy tym jak palą... A poza tym, bo po robić sobie dodatkowe koszty na kremacje? Ja wiem, że w takiej chwili sie nie myśli o kosztach, no ale po co..? [quote="fortuna"] Przynajmniej nie ma licytacji, który pomnik ładniejszy, droższy itd.[/quote] Jak to nie ma? Przecież urna też jest zakopywana na cmentarzu i jest pomnik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Jak to nie ma? Przecież urna też jest zakopywana na cmentarzu i jest pomnik.[/quote] Nie wiem jak u Ciebie, ale w moim mieście są już budowane specjalne miejsca na urny :mrgreen: wygląda to jak ściana, dwustronna, piętrowa w którą wkłada się urny i zamyka. Nie pamiętam ile tam ich wchodzi. Do tego jest też Ogród Pamięci. Tam wysypuje się z urny popiół na trawkę. Przyczepia się jedynie tabliczkę że ktoś tu taki leży /rozsypany/.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chciała bym żeby nie które dobre narządy zostały przeszczepione komuś innemu jeżeli by to było możliwe .
ja bym chciała żeby moje pozostałości zostały spalone i rozrzucone nad morzem . [quote="MagicalFire"]miałoby być pożywką dla robali[/quote] po śmierci nic nie czujesz czy tam robaczek czy co innego

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie oddam głosu ponieważ moje zdanie na ten temat jest podzielone...
Zostać spalonym jest dobrze, przynajmniej nic mnie nie będzie podjadać zaś zostać pogrzebanym w trumnie fajna ceremonia :oops:

A naprawdę rodzina podzieli mój los...

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="PolHere"]A naprawdę rodzina podzieli mój los...[/quote] Ty wiesz co napisałeś czy nie bardzo? :-)

[b]Zga? moje oczy: ja Ci? widzie? mog?,

uszy zatrza?nij: ja Ciebie us?ysz? -

i ja do Ciebie bez n?g znajd? drog?

i bez ust krzyk m?j cisn? w Twoj? cisz?.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kidd wiem bo ja nigdy nie zdecyduje a mam wuja grabarza :D

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kidd"]PolHere napisał/a
A naprawdę rodzina podzieli mój los...

Ty wiesz co napisałeś czy nie bardzo? :-) [/quote]
[quote="PolHere"]Kidd wiem bo ja nigdy nie zdecyduje a mam wuja grabarza :D[/quote] hehehe to jednak znaczy że nie wiesz co napisałeś :mrgreen: Rodzina chyba zdecyduje co z tobą zrobi. Podzieli los tzn. że umrze razem z tobą , albo co najwyżej za jakiś czas. Faktycznie do tego dojdzie i jest to nieuniknione :-P ale źle ujęte zdanie jeśli chodzi o temat :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hmmm ja będe miał jeszcze dłuższe życie więc nie muszę się tym przejmować ale jak już piszę to wole być spalonym niż objadanym przez robaczki.Ale los jeszcze zdecyduje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]fortuna[/b], a no fakt :D źle napisałem chodzi o to że rodzina zdecyduje
:lol: podzieli mój los o lol pijany chyba byłem :lol:

[size=75][color=#4996BA]** [b]Dodano: 9 Październik 08, 15:36[/b] **[/color][/size]
Upośledzone dziecko to MagicalFire jebał go pies

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wolałabym aby bliscy poddali mnie kremacji. Jak pomyślę o tym, co się dzieje z ciałem po śmierci, to robi mi się niedobrze. :| Poza tym nie chciałabym, aby za ileś tam lat (lub wieków) ktoś wygrzebał moje szczątki i umieścił je w jakimś muzeum. Nie podoba mi się to, co naukowcy robią z mumiami egipskimi. Egipcjanie liczyli na nieśmiertelność, a nie na to, że zostaną jakimiś eksponatami. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Lucy Hannock"]Poza tym nie chciałabym, aby za ileś tam lat (lub wieków) ktoś wygrzebał moje szczątki i umieścił je w jakimś muzeum. Nie podoba mi się to, co naukowcy robią z mumiami egipskimi. Egipcjanie liczyli na nieśmiertelność, a nie na to, że zostaną jakimiś eksponatami. :angry:[/quote] A wiesz, ja chyba chciałabym być "eksponatem" :) Tzn. zależy jeszcze, w jakim wieku bym umarła. Gdyby nastąpiło to teraz lub w niedalekiej przyszłości, myślę, że nie miałabym nic przeciwko, by posłużyć ludziom jako pewien rodzaj rozrywki (tylko nie nekrofilom! :P ).

Jeżeli jednak umrę w podeszłym wieku, wolę, aby mnie skremowano, a część prochów rozrzucono w morzu. Gdybym umierała ze świadomością, że zostanę jednak pochowana w sposób tradycyjny, obawiałabym się, że obudzę się w trumnie.

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moim zdaniem nie ma powodu na tym dyskutować bo i tak nasi bliscy zadecydują co z nami będzie po śmierci nas spalą czy pochowają normalnie. Według mnie mogą mnie zakopać pod drzewem w ogrodzie jak jakiegoś psiaka. Po śmierci i tak będzie mi wszystko jedno co się stanie z moimi resztkami :cokolwiektojest:

[img]http://i47.tinypic.com/o8ggzt.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Moim zdaniem nie ma powodu na tym dyskutować bo i tak nasi bliscy zadecydują co z nami będzie po śmierci nas spalą czy pochowają normalnie. [/quote] No i tu się mylisz, bo po śmierci z ciałem postępuje się zgodnie z wolą umarłego. No chyba, że takiej on nie wyrazi, ale to już inna kwestia, a ten temat własnie od wyrażania jest.

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zabroniłam moim bliskim wpadania na idiotyczny pomysł pt tradycyjna trumna i zakopywanie mnie w ziemi jako pożywkę dla robaków, poza tym wiedzą doskonale, że w razie potrzeby pozwalam na pobranie organów ;)

Because, destiny is a fickle bitch.

(\__/)

(O.o )

(>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kremacja. A moje prochy rozsypać tu:
[center][img]http://zyrardow.pttk.pl/globtroter/pictures/USA_714.jpg[/img][/center]

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mi to w sumie obojętne nawet teraz, a po śmierci będzie mi jeszcze bardziej obojętne co ze mną się stanie. Wybrałem normalny pogrzeb, ot tak, dla tradycji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kremacja tylko jeszcze nie wiem gdzie moje prochy były by rozsypane prawdopodobnie na jednej z łąk koło domu

[size=1] Bywają myśli tak głębokie, że pogrążają autora.

[/size]

(\__/)

(O.o )

(>
jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw.... zaje..... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja ostatnio przekonuję się do kremacji i spalenia. Bez zbędnych ubolewań nade mną, bez obudzenia się w trumnie, bez szkieletu, sam proch. Z niego powstałam i w niego się obrócę.

[i]'Szaleństwo nie jest niedorzeczne: otóż im bardziej szalone, tym bardziej logiczne, tym bardziej wyrafinowane, tym bardziej wymowne, tym bardziej olśniewające.'[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi