Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MagicalFire

Komputer vs Laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer vs Laptop
co jest lepsze na czym wam się lepiej pracuje

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Na pewno komputer jest wygodniejszy w pracy ale laptop, wiadomo, można wszędzie ze sobą wziąć. Także w zależności do jakich celów chce się używać kompa to trzeba wybrać pomiędzy stacjonarnym a laptopem. Ja osobiście wolę to drugie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zawsze można mieć i to i to :D Jak aktualnie używam kompa do wszystkiego ale to się niedługo mam nadzieję zmieni... kompa będę używał do rozrywki (czyt. gry, filmy, muzyka, obróbka grafiki) a laptopa do całej reszty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przeniosłem się na laptopa i jestem bardzo zadowolony. Leżę sobie w łóżku, trzymam go na kolanach i śmigam po necie albo oglądam film :P. Niedawno odkryłem jedną przewagę komputera stacjonarnego. Otóż padł mi zasilacz do laptopa i sprzęt momentalnie po rozładowaniu baterii stał się bezużyteczny. Trochę lipa.

[b]Zga? moje oczy: ja Ci? widzie? mog?,

uszy zatrza?nij: ja Ciebie us?ysz? -

i ja do Ciebie bez n?g znajd? drog?

i bez ust krzyk m?j cisn? w Twoj? cisz?.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kidd"]Przeniosłem się na laptopa i jestem bardzo zadowolony. Leżę sobie w łóżku, trzymam go na kolanach i śmigam po necie albo oglądam film :P[/quote]Taa, ze stacjonarnym to byłby problem :-)
[quote="kidd"]Niedawno odkryłem jedną przewagę komputera stacjonarnego. Otóż padł mi zasilacz do laptopa i sprzęt momentalnie po rozładowaniu baterii stał się bezużyteczny. Trochę lipa.[/quote]Raz zapomniałem zasilacza ale na szczęście sobie poradziłem - zasilacz od drukarki pasował :D

A, i oczywiście nieraz nie ma miejsca na kompa, więc wtedy laptop to jest to ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W gruncie rzeczy laptop to komputer :)
[quote]Przeniosłem się na laptopa i jestem bardzo zadowolony. Leżę sobie w łóżku, trzymam go na kolanach i śmigam po necie albo oglądam film . Niedawno odkryłem jedną przewagę komputera stacjonarnego. Otóż padł mi zasilacz do laptopa i sprzęt momentalnie po rozładowaniu baterii stał się bezużyteczny. Trochę lipa.[/quote] Na kolanach a potem impotencja ;)

Ja znam inną przewagę komputera stacjonarnego:

32 calowy monitor, bezprzewodowa mysz i klawiatura - żyć nie umierać ;)

Za komputerem stacjonarnym - duża możliwość rozbudowy.
Laptop - mobilność.

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Laptop w jednym tylko w jednym jest lepszy od kompa. Tą zaletą jest mobilność i w sumie to by było na tyle:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja oczywiście wolę laptopa :-) Sam go mam i bardzo dobrze mi sie na nim robi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Też wolę laptopy.. Można go wszędzie zabrać i może mieć tyle pamięci co normalny komputer ;p Sama też posiadam laptopa ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Komputer do pracy w domu... Laptop droższy i słabe ma komponenty w środku...
Laptop wtedy dobry gdy się załatwia formalnosci podczas podróży itp

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zdecydowanie wybieram PC, glowie uzywam w domu, filmy na TV czy projektorze zawsze odpalane z pieca tak samo jak i muzyka, o internecie nie wspomne.

Laptopa uzywam w pracy i tylko tam spelnia swoje zadanie, tak jak @ czy dj-ka.

Niedarady steierdzic co jest lepsze, wszystko zalezy na co nam dana rzecz potrzebna :-) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz dostałam laptopa, a tata wziął pc'ta.
Trudno mi porównywać, bo to i to ma plusy.
A moje serca podbija możliwość leżenia w łóżku i śmigania po necie (:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bez laptopa teraz byłabym skazana na zamknięcie na świat, a tak sobie jest i mam jakiś tam kontakt ze wszystkimi gdzie tylko jestem i co robię. I to jest jedyny plus, że można go wziąć wszędzie bez większych problemów, mnóstwa kabli itd. Ale jednak pracować chyba wolę na takim stacjonarnym.

[i]Wracam cały czas w to samo miejsce.

Już beznadziejnie, już mi się nie chce.

Szukam tego, co zgubiłem wcześniej.

A oczy puste i zbyt ciemne...

Spotykają mnie co dzień,

ludzie, którzy wiedzą, że tak niewiele mam już? sił.[/i]

Boże, pomóż mi...

[*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Noszenie ze sobą wszędzie laptopa aby mieć "kontakt" ze wszystkimi jest dowodem uzależnienia... Ogromnego uzależnienia...

Kolejnym wielkim plusem stacjonarnego jest to, że jak wychodzę z domu to odpoczywam od tego ustrojstwa...

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]co jest lepsze na czym wam się lepiej pracuje[/quote] [b]Przede wszystkim, to o tym co jest lepsze nie świadczy sama nazwa, budowa, czy też wielkość sprzętu, a jedynie jego ''wnętrze''.[/b]

Tak więc liczy się jedynie specyfikacja techniczna i możliwości sprzętu i to właśnie głównie od tego też zależy co lepsze. Wiadomo, że dla ludzi, którzy się przemieszczają często, to zdecydowanie laptop, ale dla takich, którzy się nie przemieszczają, to już obojętnie, bo pasuje i laptop i komputer stacjonarny.
Przy wyborze należy także brać pod wzgląd ile się ma miejsca, bo może się okazać, że właściwie, to nie potrzebujemy laptopa, bo nigdzie w terenie nie przychodzi nam pracować, ale z kolei w domu, czy w biurze nie mamy miejsca na duży komputer.

Sam posiadam komputer stacjonarny i od stosunkowo niedawna laptopa no i z początku, to trudno było mi się przestawić z dużego na małego.
Teraz, to już się zdążyłem przyzwyczaić do laptopa i korzystam z jednego bądź drugiego, zależy, który włączony lub który pod ręką itp.
Każdy ma swój niezależny internet więc także i to jest pomocne.
A laptop mój jest dużo silniejszy sprzętowo niż komputer stacjonarny, lecz np. ma mniejszy ekran. :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najlepiej mieć to i to. Stacjonarkę aby było wygodniej i dla możliwości rozbudowy, a lapek żeby miec dostęp do danych w każdym miejscu na Ziemi ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najlepiej posiadać i jedno i drugie. Laptop - można zabrać wszędzie,jednak w niektórych miejscach łącza internetowego posiadać nie będziemy ;)
Stacjonarny - Wiadomo ;) nie ma to jak zasiąść i posurfować w sieci lub zagrać ;pp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="PateR"]w niektórych miejscach łącza internetowego posiadać nie będziemy[/quote] A o jakich miejscach myślisz???
I czym według Ciebie będzie spowodowane to, że nie będziemy???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja tam mam laptopa i się cieszę:) mogę go sobie w każdej chwili przenieść gdzie mi pasuje i jest ok.. teraz nie mogłabym się przenieść na pc bo juz się strasznie przyzwyczaiłam.. =)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]A o jakich miejscach myślisz???
I czym według Ciebie będzie spowodowane to, że nie będziemy???[/quote]
No na przyklad na Wsi u mojej babci nie ma zasięgu... I Internetu nie ma ;)
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja ostatnio doszedłem do wniosku, że przenoszę się na laptopa ^^ Ale to nie takie proste ^^ Ojciec się teeraz śmieje, że ja punk, ja anarchista i ja powinienem walczyć z tym...
A laptopa pewnie dostanę jak swojego blaszaka popsuję :P Albo powiem, że popsuty.
Kombajnu nie potrzebuję, bo na kompie głównie net, Winamp i GG. A jak ostatnio laptopy oglądałem to mnie zatkało. 3gb ram, 320gb dysk, porcek 2,66 za jedyne 2500 + gratisy.
Tylko nie wiem jak ma sie sprawa z internetem bezprzewodowym. Orange to gówno, iPlus też... Możecie coś polecić?

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Yakub"]Możecie coś polecić?[/quote] Wbudowana antena WiFi [; Łapiesz niezabezpieczone sieci i siedzisz, chyba ze chcesz cos szybszego i stałego, w zamian oczywiście płatnego to możesz popytać o płatne sieci WiFi które oferują całkiem fajne łącza.

Moim zdaniem Laptop jest cholernie wygodnym rozwiązaniem i w przyszłości mam zamiar się przesiąść, tym bardziej że obecne warunki mieszkaniowe nie pozwalają nam na pracę 2 PieCów stacjonarnych. Drugim argumentem ZA jest pobór mocy.

Na chwilę obecną marzy mi się coś w podobie Turiona\X2 lub ciekawego Pentiuma z pamięcią RAM 2GB DDR 400 lub 800 z możliwością rozbudowy chociaż o 1GB, dyskiem 160 do 250, wbudowanym WiFi, grafiką rodzaju GF 8500 128\256 czyli rozwiązanie na wypadek gdybym chciał od czasu do czasu jeszcze w coś pograć :P Widziałem podobna konfigurację w laptopie Asusa za 2100zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja to się cholernie napaliłam na lapka. Codziennie kombinuje jak go zdobyć :mrgreen:
Jednak muszę czekać do kwietnia gdyż dopiero wtedy będę mogła wziąć coś na raty.
Ale jeszcze pracuje nad mamą i może zdobędę go wcześniej :mrgreen:

But we're never gonna survive, unless... We get a little crazy.

[img]http://kroliki.net/images/banner.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Atena[/b], Nie wiem czy na raty opłaca się kupować lapka... Popatrz - weźmiesz takiego za powiedzmy 2500zł, po roku spłacisz około 3000, po dwóch latach 3500zł. Ja jeżeli miał bym kupować to na max 6 rat i to tak żeby z 1000zł wyłożyć przy zakupie. Wydaje mi się że lepiej jeszcze chwilkę poczekać, ciut przyoszczędzić i cieszyć się lapkiem zamiast zastanawiać czy nie przepłaciliśmy...

Mnie na przykład w oko wpadł ten model : http://www.allegro.pl/item530849969_asus_x50gl_t5800_4gb_320gb_gef8200_opcja_xp_vis.html
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z laptopami mam już do czynienia kilka lat i w wielu rzeczach laptop się nie sprawdza. Stacjonarny komputer jest o wiele lepszy. Może teraz te nowe "kombajny" co reklamują z dużą ilością ramu i konkretnym wyposażeniem pracują dobrze, ale moim zdaniem nie ma co się sugerować dobrymi wnętrznościami laptopa, bo laptop po dłuższej pracy z wymagającym programem, czy konkretną gierką po prostu będzie się grzał a co tym idzie zamulał - w szczególności taki co ma już przepracowane z rok. (tak w ogóle, to chyba już to gdzieś pisałem).
Jak na razie są to wciąż komputery przeznaczone bardziej do zadań biurowych.

Przy laptopie trzeba uważać z napojami. Każdy z przyzwyczajenia postawi sobie herbatę, lub jakieś piwko przy laptopie, czyż nie? Tak się składa, że ja swojego zalałem piwem w zeszłym tygodniu (0,5L wlało się do włączonego laptopa). Gdyby nie szybka interwencja i rozkręcenie go na części pierwsze, dziś prawdopodobnie byłby w śmieciach. W przypadku stacjonarnego zalejemy samą klawiaturę, a w laptopie pod klawiaturą jest cały komputer (; Odnośnie tego rozkręcania to polecam posiadaczom laptopów (powiedzmy od roku) rozkręcenie wiatraka i wyczyszczenie go. Komputer dostanie niesamowitego kopa. Możecie mi wierzyć, lub nie, ale moja stara stacjonarka w 5 lat nie uzbierała takiego syfu, jak laptop przez rok. Tak to już jest z walizkami. Póki nowy to dbamy i dmuchamy na niego, ale później już tak nie jest. Stawiamy go w różnych brudnych miejscach, przenosimy w torbach z innymi przedmiotami rysując obudowę itp.
To są takie informacje z życia wzięte.

Podsumowując jestem zadowolony ze swojego laptopa - jak widać przeżył wiele, podróże, upadki, zalanie piwem, jednak na stacjonarnym można więcej zrobić i o wiele wygodniej. Malo tego, stacjonarny komputer nie spadnie wam z szafki, nie postawicie go w syfie, ani nie zalejecie tak łatwo.
Gdybym miał teraz polecić komuś co ma kupić, to polecam stacjonarny komputer, dodatkowo przenośny dysk - teraz są dyski z ogromną ilością miejsca i nie są wcale takie drogie. Zabierzecie ze sobą wszystko, w razie czego zgracie sobie wszystko od kogoś, lub zgracie komuś a nawet wyświetlicie, bo wejścia USB pojawiają się teraz wszędzie.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi