Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
noname

Piszę poprawnie po polsku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pragnę wesprzeć akcję przeciwko błędom ortograficznym.

Tak więc:

- jeżeli starasz się nie popełniać błędów ortograficznych (każdy z nas je popełnia ? to nie grzech),
- jeżeli irytuje Cię wieczne czytanie okaleczonych słów polskich, czujesz się urażony,
- jeżeli czujesz się patriotą i uważasz, że każdy Polak powinien pisać ?po polsku?

Wesprzyj i Ty dodając poniższy kod do swojego podpisu: [code][url=http://www.scypion.pl/viewtopic.php?t=5985][img]http://images26.fotosik.pl/276/9b1248dac38bcb0b.png[/img] [b]Piszę poprawnie po polsku![/b][/url][/code]
Edytowane przez Gość

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
fajna akcja jednak każdy robi błędy

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]fajna akcja jednak każdy robi błędy[/quote] Jak ktoś robi błędy to niech w razie wątpliwości korzysta ze słownika. To nie takie trudne.

[b]Zga? moje oczy: ja Ci? widzie? mog?,

uszy zatrza?nij: ja Ciebie us?ysz? -

i ja do Ciebie bez n?g znajd? drog?

i bez ust krzyk m?j cisn? w Twoj? cisz?.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chyba istnieje opcja "Pisownia" na samym dole i ci co robią błędy niech klikają - a dla tych co nie klikają jest też firefox który podkreśla błędy ortograficzne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ale ludzie mają to w dupie, nie chce ism się, mają takiego lenia że hej...
A to przecież tylko chwilka, która ich nie zbawi...

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Yakub[/b], prawda kliknięcie po trwa jakieś 2-3 sec i piszę ci na czerwono błędy ort. a oni nie na szybko zrobić trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Akcja potrzebna bo jak nie trudno zauważyć na forum są osoby które prezentują analfabetyzm wtórny... Do Firefoxa o ile się nie mylę można doinstalować dodatkowe wtyczki słownikowe.

Obawiam się ze temat jest za mało widoczny, zastanawiam się czy nie można było by go przenieść a jeżeli już to gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Akcja potrzebna bo jak nie trudno zauważyć na forum są osoby które prezentują analfabetyzm wtórny...[/quote] Mnóstwo takich akcji było prowadzonych na wielu innych forach i marnie to poskutkowało. Jeśli userzy sami nie zajmą się swoją ortografią to inni nic tu nie wskórają.

[i]Wracam cały czas w to samo miejsce.

Już beznadziejnie, już mi się nie chce.

Szukam tego, co zgubiłem wcześniej.

A oczy puste i zbyt ciemne...

Spotykają mnie co dzień,

ludzie, którzy wiedzą, że tak niewiele mam już? sił.[/i]

Boże, pomóż mi...

[*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja nie piszę poprawnie po Polsku :D Na forach pomaga mi w tym FF z wtyczkami :P
Na chacie wychodzą moje braki nauki języka polskiego, co niektórych już zaczyna konkretnie irytować... sorki ludzie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pisanie niepoprawne nie wychodzi z samego braku wiedzy przy obecnej technice i pomocach naukowych, ale z niechlujstwa:P, bo jak ktoś nie potrafi pisać to zawsze ma 100 innych opcji (jak opcja na forum, czy w wyszukiwarce albo choćby word). A z lenistwem trudniej walczyć niż z niewiedzą :P

PozdrUwka dla drogich KolegUFFFF i koleRZanek

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Zielony34"]Obawiam się ze temat jest za mało widoczny[/quote] obawiam się, że jak będzie zbyt widoczny, to za moment każdy będzie miał w podpisie "Piszę poprawnie po polsku" :) nawet Ci co piszą niezbyt poprawnie Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja na szczęście nie piszę poprawnie :mrgreen: no po 6 beerach?

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Matias[/b], i chyba jesteś swoich słów najlepszym przykładem, bo niezbyt pisze się razem :mrgreen:

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hehehe nie tylko Matias :-P Fajnie wytyka się błędy innym , a samemu nawet w tym temacie robi :aloha:

[quote="SpeedY74"]po trwa [/quote]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="matra"]Matias, i chyba jesteś swoich słów najlepszym przykładem, bo niezbyt pisze się razem :mrgreen: [/quote] ups :) faktycznie, poprawione

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja tylko zadaje sobie i wam pytanie co to da ze wstawicie podpis
jak każdy ma na to olewkę
wstawi ,ale swoje robi

nie którzy mienią się patriotami i ze was uraza stalownictwo
patriotyzm nie polega nie siedzenie i wytykaniu błędów

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Milka"]nie którzy mienią się patriotami i ze was uraza stalownictwo
patriotyzm nie polega nie siedzenie i wytykaniu błędów[/quote]
No Ty raczej nie powinnaś sobie umieszczać takowego podpisu bo w samym tym cytacie doliczyłem się 3 błędów i to karygodnych :mrgreen:

Proponuję sypać warnami w przypadku kiedy osoba posiada podpis a trzaska błędy. Ostro i stanowczo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Zielony34"]No Ty raczej nie powinnaś sobie umieszczać takowego podpisu[/quote] no i nie umieszczam :mrgreen:
na jakiego ciula

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Milka"]ja tylko zadaje sobie i wam pytanie co to da ze wstawicie podpis
jak każdy ma na to olewkę
wstawi ,ale swoje robi [/quote]
Akcja ma na celu "wyłowienie" osób, które dbają o kulturę pisowni.
Walka z błędami polega na tym:
leniwa osoba przegląda forum. Nagle spostrzega w podpisie polską flagę i napis "piszę poprawnie po polsku". Taka osoba automatycznie i podświadomie spogląda na posta jeszcze raz. Tym razem nie patrzy na tekst tylko widzi tekst (a to różnica). Zauważa ogonki, kreseczki, stosowanie się do zasad pisowni i kulturę... Śmiało może się od tej osoby uczyć.

Niektórym może się to wydać dziwne - mam dysortografię, a pisząc tego posta nie popełniłem żadnego błędu, nie wspomagałem się słownikami. Moje dysfunkcje okazały się czystym lenistwem.

Jak się chce to się potrafi.

Tak więc [b]Milka[/b], jak chcesz okaleczać swój własny język to trzymaj tak dalej.
[quote="Milka"]patriotyzm nie polega nie siedzenie i wytykaniu błędów[/quote] My nie chcemy nikomu wytykać błędów i to na pewno nie jest dowodem naszego patriotyzmu.
Patriotyzm w tym wypadku oznacza chęć (albo mus - patriotyczny) pisania poprawnie w naszym ojczystym języku.

A Ty Zielony... Popraw podpis ;)

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="deviant"]A Ty Zielony... Popraw podpis [/quote] Niestety nie mam jak bo inaczej się nie zmieści, flaga musi wystarczyć [; Wiadomo ze biorę udział w akcji [;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Zielony34"]Niestety nie mam jak bo inaczej się nie zmieści, flaga musi wystarczyć[/quote] zrób przynajmniej z niej linka do tematu ;)

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]deviant[/b], niestety jest limit znaków i raczej Zielony nic innego nie wykombinuje ;-)

Ja oczywiście włączam się do akcji swoim podpisem ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie jestem purystą językowym ale przecinek czy kropka od czasu do czasu nikomu jeszcze nie zaszkodziły. To samo tyczy się błędów ortograficznych przynajmniej tych kolosów jak "jóż". FF wszystko podkreśla, nawet literówki więc wg mnie to tylko kwestia lenistwa. Co do akcji dołączam się ale bardziej duchowo, bo nie chce sobie powiększać podpisu xD

[color=red][i][size=1]

I am the war's red dew on the sword,

I am the army that covers,

I am the arm of warriors and gods,

I am the heart of battle !

[/i]
[/color]
[/size]

[img]http://img73.imageshack.us/img73/3990/hfffqw3.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Również i ja się dołączę. Ostatnio pisałem na gg z wieloma ludźmi i powiem wam szczerze, że popełniają tony błędów, przez wspomniane wcześniej lenistwo. Coraz więcej ludzi pisze angielskie wyrazy, lub po polsku bez polskich znaków (np. zamiast "ą" to piszą "a"). Wspomnę też o braku znaków interpunkcyjnych. Także naprawdę wspomagam tą akcję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dobra akcja, jak najbardziej jestem za tym, abyśmy my - Polacy pisali tak jak w Polsce pisać się powinno. Moje zdanie jest takie że jeśli pisząc do drugiej osoby bez używania jakichkolwiek polskich znaków obrażamy drugą osobę. Rozumiem że można się śpieszyć, ale co innego jest kiedy "zjemy" jedno ą czy ę, a co innego jak walimy pisownią bez tych znaków.
Powinna jeszcze powstać akcja "anty emotki".

Mi?o?? nigdy nie ustaje,

nie jest jak proroctwa, kt?re si? sko?cz?,

albo jak dar j?zyk?w, kt?ry zniknie,

lub jak wiedza, kt?rej zabraknie.

Tak wi?c trwaj? wiara, nadzieja, mi?o??-te trzy:

z nich za? najwi?ksza jest mi?o??”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi