Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
FOX

RAYMAN 4

Rekomendowane odpowiedzi

[center][youtube2]f2JVIWG_E-s[/youtube2][/center]
Rayman to jedna z najbardziej grywalnych gier przygodowych z świetnym humorem i dubbingiem ... w najnowszej odsłonie zawarto fool świetnej grafiki i zabawy ... a zresztą obejrzyjcie filmik ...

p.s. ThEmoOn ma w opisie te króliczki ... są cudowne :P Milusie i wredne .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grałem w 2 i 3. Ogólnie lubię platformówki ale Rayman jakoś mi nie podchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Regi6699"]Ogólnie lubię platformówki [/quote] ale ty chyba nie wiesz co to jest platformówka ...
platformówkami są gry typu Mario czy Jazz Jack Rabit ...
zaś Rayman to TPP czyli widok z trzeciej osoby ...
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Co nie zmienia faktu że platformówki MOGĄ być ukazane w 3 osobie choć oczywiście nie muszą. Poza tym wychodzi na to że 1 Rayman był platformówką a dalsze części nie co dla mnie trochę nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
platformówka ... to platformówka a TPP to TPP ... nie łącz jedno z drugim ... bo to są zupełnie inne gatunki gier... tzn rodzaje ...

Zaś Rayman 3 o którym wspominałeś nie nudzi się bo ciągle coś nowego się w nim dzieje . :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie są to różne rodzaje lecz widok.
Gry przygodowe w widoku TPP cechuje zwykle fabuła, zagadki i (zazwyczaj choć nie zawsze) mała liczba przeciwników.
Platformówki cechuje zwykle cukierkowa grafika, zwariowane bronie, sporo walk z zakręconymi przeciwnikami, często mnóstwo wbudowanych minigierek i nastawienie raczej na przeszkody niż na zagadki same w sobie. Poza tym seria gier zwykle prezentuje jeden gatunek a przypominam że pierwszy Rayman był w 2D reszta miała widok TPP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Regi6699[/b], to co piszesz jest bardzo ciekawe ... widać że jesteś młodziutki stąd twoja niewiedza ... tobie się zdaje że jak coś ma słodką graficzkę to już to MUSI być platformówka ... To bzdura że platformówki cechuje cukierkowa grafika bo fakt dużo takich gier ale nie wszystkie są takie ...

i chociaż nie o tym temat to wyjaśnię tobie niektóre ważne rodzaje i jak myślisz że rodzaj zależy od grafiki ... czy cukierkowa czy nie to goni mnie do kibelka ...

Więc mamy :

Platformówki - jak nazwa sama w sobie mówi skacze się na platformach , zbiera różne gówienka itp. to są gry WYŁĄCZNIE w 2D choć zdarzają się gry w których postacie są trzy wymiarowe .

TPP - Widok z trzeciej osoby ... tutaj wychodzą głównie przygodówki jak i poważniejsze produkcje ... Tomb Raider , Toy Story , dwie części Raymana , Hulk i wiele wiele innych podobnych tytułów

FPP - Klasyczny widok z pierwszej osoby , i tutaj oczywiście wszystkie części Quake , Doom i wolfenstein.

RTS - Gry strategiczne tyli coś z w stylu że mamy mapę ... jednostki .. budujemy , rozwalamy przeciwników ... Age Of Empires czy Tiberian Sun

RPG - Gry z których słyną japończycy i zarazem najbardziej mioodne gry ... czyli walki dzielone na tury ... zdobywanie doświadczenia ... i strategiczne myślenie ... Golden Sun , Final Fantasy i z przymróżeniem Diablo II

Jest kilka innych gatunków ale już się dość napisałem ... dlatego [b]Regi6699[/b], nie myl Raymana 2 / 3 z platformówką bo to zwykły kit :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="FOX"]TPP - Widok z trzeciej osoby ... tutaj wychodzą głównie przygodówki[/quote] Przygodówki w większości są dwuwymiarowe ze sterowaniem point'n'click. Wyjątkiem jest tu m.in Tomb Raider jednak jak przeglądam recenzje piszą że jest to gra przygodowa z elementami platformówki właśnie. [quote="FOX"]RPG - Gry z których słyną japończycy[/quote] Gry RPG tworzone prze Japończyków nazywa się mianem jRPG [quote="FOX"]czyli walki dzielone na tury[/quote] hmm w rpgach to nie jest wymagane chyba że masz na myśli klasyczne papierówki:P
A jak nazwałbyś np. Duke Nukem:Manhatan Project? [quote="FOX"]FPP - Klasyczny widok z pierwszej osoby , i tutaj oczywiście wszystkie części Quake , Doom i wolfenstein. [/quote] Nie zapominaj o Unrealu który bije wszystkie te gry razem wzięte xD
I wierz że gry nie rozpoznaję po tylko po grafice.
A czy np. RPG nie może być w widoku FPP albo TPP?
Tak samo rzecz się ma z platformówkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TPP to nie jest żaden gatunek, tylko widok. No bo jeśli mamy np. grę, w której można się przełączać między widokami TPP i FPP to co? Należy ona do dwóch gatunków? :-P
Ja nie widzę przeszkód, żeby platformówka była w TPP

[b]Zga? moje oczy: ja Ci? widzie? mog?,

uszy zatrza?nij: ja Ciebie us?ysz? -

i ja do Ciebie bez n?g znajd? drog?

i bez ust krzyk m?j cisn? w Twoj? cisz?.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]FOX[/b], Ty naprawdę się upierasz przy tym, że RAYMAN to poza 1 nie jest seria gier platformowych? ... boziu -.-'
a co powiesz o Spyro The Dragon czy Crush'u?

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi