Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
shaloona17

Muzyka poważna

Rekomendowane odpowiedzi

Co myslicie o muzyce powa[color=#B22222]ż[/color]nej?czy jej słuchacie?

Ja osobiscie uwielbiam!Opera i operetka to mój idee fixe.
Jacques Offenbach,"Orfeusz w piekle""Piękna Helena"
Giuseppe Verdi"Nabucco""Rigoletto""Traviata""Aida"
Wolfgang Amadeusz Mozart "Wesele Figara"
To tylko niektóre.A najpiękniejsza aria to "Va pensiero" z opery Nabucco,Giusrppe Verdiego.Słuchałam ją dziesiątki razy i na pewno jeszcze dziesiątki razy będę ja słuchac.
Edytowane przez Gość

Tragedia trwa chwil?, reszta cierpienia to nasze dzie?o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ach, uwielbiam muzykę powazną - jest zaje*istą odmianą dla wszelkiego gniotu wydobywającego się z radiowych głośników.

Muzyka poważna nie jest nachalna, słuchając jej można poczuć się wyjątkowo - dusza skacze i rwie się do niematerialnego tańca :-)

Ostatnio zachwycałam się Rossinim i jego "Cyrulikem Sewilskim"; bardzo mi podchodzi też Strauss ojciec. Paiętam też moje loty nad "Etiuda rewolucyjną" Chopina - wstyd, bo jako Polka znam więcej utworów poważnych zagranicznych niż polskich...

Teraz mam zamiar coś z Wagnera przesłuchać.
Edytowane przez Gość

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cieszę się ze ktos tez interesuje się muzyką powazną.Piszesz ze teraz czas na Wagnera,mi najbardziej podoba się jego opera"Walkiria"i "Spiewacy norymberccy"Mówią ze Wagner jest 'cięzki"Ale ja tak nie uwazam.Ty na pewno go polubisz,bo w tym co robił kierował się poglądami szerzonymi przez:Jean-Jacques Rousseau,i Nietzschego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="shaloona17"]w tym co robił kierował się poglądami szerzonymi przez:Jean-Jacques Rousseau,i Nietzschego.[/quote] Aaa, to na p0ewno polubię :-)

Jak sądzisz - dlaczego tak mało osób lubi muzykę poważną? Czy to obciach tego słuchać?

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="shaloona17"]Co myślicie o muzyce poważnej?czy jej słuchacie? [/quote] Najbardziej mi podoba się muzyka fortepianowa. Nie mam jakiś konkretnych, ulubionych wykonawców, sam dźwięk tego instrumentu mnie uspokaja, i stwarza świetny nastrój. :-)

[i]"Nadepni?ty robak kurczy si?. Post?puje roztropnie. Przez to zmniejsza prawdopodobie?stwo, ?e ponownie zostanie nadepni?ty. W j?zyku moralno?ci: pokora."[/i]

Friedrich Nietzsche

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"][quote="shaloona17"]w tym co robił kierował się poglądami szerzonymi przez:Jean-Jacques Rousseau,i Nietzschego.[/quote] Aaa, to na p0ewno polubię :-)

Jak sądzisz - dlaczego tak mało osób lubi muzykę poważną? Czy to obciach tego słuchać?[/quote]
Myslę ze w tym stwierdzeniu jest trochę racji.Ale to nie tylko o obciach chodzi,ten rodzaj muzyki to muzyka z górnej pułki.Masy słuchają jakiejs Dody,Feela itp.A bardzo małe grono słucha muzyki powaznej,cos w tym jest.I ty to wiesz i ja to wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ach. lubię lubię! nawet bardzo.
[i]Sonata Księżycowa[/i] Beethovena, [i]Kanon D-dur[/i] Pachelbela, [i] II Koncert Fortepianowy[/i] Rachmaninowa, [i]Błękitna Rapsodia[/i] Gershwina. uwielbiam.

Opery i operetki?
[i]Cyganeria[/i] Giacomo Pucciniego - cudo *___*
[quote="Catwoman"]dlaczego tak mało osób lubi muzykę poważną? Czy to obciach tego słuchać?[/quote] Obciach? skąd. ale to przecież nie jest fajne, nie da się przy tym dobrze wybawić (?) i jest 'nudne'. nie zgadzam się z tym w ogóle. piękna muzyka. raz wesoła, raz smutna, odpręża i relaksuje.

how often do you think about touching other people's private parts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lubie posłuchać muzyki klasycznej. Lubię Chopina, Mozarta, Vivaldiego, Bethovena, Pavarottiego i wielu innych. Wielu artystów zawarło w swoich utworach wiele emocji. Były tworzone z serca. Wiele utworów mnie porusza i sa one piękne. Uwielbiam takie utwory. Muzyka Chopina zwłaszcza ta smutna jest przepiękna. Porusza do głębi

[i][b][color=#0000BF]"Kiedy jestem na mieście

I pulsujące płomyki życia,

Ludzie, przemykają obok,

Zapominam o mej stracie,

O małej luce w wielkiej konstelacji,

O miejscu, w którym była gwiazda"[/color]
[/b]
[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Muza dla zestresowanych ludzi - pozwala mi się zrelaksować po stresującym dniu przy garach :)

[b]Jak mawiał Zenon z Kitionu [size=6]"Convenienter naturae vivere" - żyć w zgodzie z naturą[/size].

To bardzo pouczające motto.[/b]

[b]Zapraszam również na mój blog [/b]

[img]http://i48.tinypic.com/dey0kh.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Uwielbiam rozne gatunki muzyki .
Ale muzyka powazna rzeczywisci wnosi spokoj i ukojenie .
Mnie wprawia w dobry i pogodny nastroj.
Ale jak zwykle sa rozne gusta i gusciki. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jedyny utwór który mnie ujął to "Time to say goodbye" Andrea Bocelli'egoo :)

[b][size=6][color=#00FF00]Nie mówię by mówić, pytam jeśli nie rozumiem,

I nigdy nie odbieraj życzliwości jako słabość,

Tu wciąż to samo samotność doskwiera ludziom,

Leczą ją wódą, a każdy dzień w mieście jest próbą,

I to tu dom mam, mam moje serce..[/color]
[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Nie dziwie Ci sie BriliantBitch, bo mnie tez zauroczyl. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kika666"]:) Nie dziwie Ci sie BriliantBitch, bo mnie tez zauroczyl. :)[/quote] Nawet mój piesek uwielbia ten utwór ;]

[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
taaa :) jak tylko zaczynają śpiewać tak usiądzie przed glośnikiem i wykrzywia łepek ;]

[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja jestem wielkim pasjonatem "Czterech pór roku" Vivaldiego - ZNAKOMITY cykl 4 koncertów skrzypcowych umieszczony w zbiorze 12 koncertów. Po prostu bajka i poezja. Pozwalają mi się zrelaksować po pracy kiedy wracam do domku.

[b]Jak mawiał Zenon z Kitionu [size=6]"Convenienter naturae vivere" - żyć w zgodzie z naturą[/size].

To bardzo pouczające motto.[/b]

[b]Zapraszam również na mój blog [/b]

[img]http://i48.tinypic.com/dey0kh.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="elvadero"]Ja jestem wielkim pasjonatem "Czterech pór roku" Vivaldiego - ZNAKOMITY cykl 4 koncertów skrzypcowych umieszczony w zbiorze 12 koncertów. Po prostu bajka i poezja. Pozwalają mi się zrelaksować po pracy kiedy wracam do domku.[/quote] to najbardziej oklepane i banalne utwory. puszczaja je nawet w reklamach tanich sklepow meblowych bo w zasadzie kazdy polaczek zna i lubi te melodie.
ja nie slucham muzyki powaznej bo jakos do mnie nie dociera, nie uwazam tez zeby byla bardziej wartosciowa od innych gatunkow muzycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Powiem tylko, ze kazdy bez wyjatku gatunek muzyki, ma swoich odbiorcow .
Kazdy z nich delektuje sie jej smaczkiem tak jak lubi .
Tak to jakos jest.
Wszyscy mamy rozne upodobania, co by nie mowic.
Moje uszy akceptuja i lubia tak naprawde kazdy gatunek muzyczny i to oczywiscie sluchany zawsze obowiazkowo glosno.
A muzyke powazna traktuje przede wszystkim jako ulubiony relaks i odskocznie roznych emocji. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi