Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Yakub

Google będzie nas szpiegować z kosmosu!

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu wystrzelono na orbitę okołoziemską satelitę GeoEye1, którego zadaniem jest zbieranie zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Google podpisało porozumienie z właścicielem satelity, na mocy którego posiada wyłączność na publikowanie zdjęć o tak wysokiej rozdzielczości w Internecie – w serwisach Google Maps i Google Earth.

Satelita GeoEye-1 zaprojektowany i zbudowany przez General Dynamics Advanced Information Systems, jest jak do tej pory jedynym na świecie satelitą wykonującym zdjęcia o aż tak wysokiej jakości. Poruszając się w przestrzeni kosmicznej na wysokości 681 km, pokonuje ją z prędkością około 7 metrów na sekundę. Satelita w ciągu jednego dnia jest w stanie 15-krotnie okrążyć Ziemię, co odpowiada obszarowi około 700 000 km2. Zastosowany w satelicie system obrazowania jest w stanie rozróżniać tak małe obiekty na powierzchni naszego globu, jak 16 cali – około 40 centymetrów na pixel. Do tej pory w Google Maps i Earth zdjęcia miały rozdzielczość około 15m2 na jeden pixel. GeoEye-1 będzie zbierać materiały fotograficzne w czterech zakresach widma: niebieskim, zielonym, czerwonym i w bliskiej podczerwieni. Tak wysoka jakość zdjęć pozwoli Google zaglądać na nasze domowe podwórka i sprawdzać, czy aby mamy na nich porządek...

Google musiało zawrzeć specjalną umowę ze Stanami Zjednoczonymi, na mocy której, firmie nie wolno prezentować zdjęć z obszaru USA, których rozdzielczość jest wyższa niż pół metra na pixel.

Informacja ta pochodzi z serwisu online WP.PL 2008-09-10 (15:24)
Edytowane przez Gość

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
My "zwykli" zjadacze chleba nie powinniśmy się tym przejmować... jesteśmy obserwowani od bardzo dawna... satelity szpiegowskie potrafią nam pokazać co aktualnie czyta osoba siedząca w parku na środku miasta więc nie widzę w tym nic nadzwyczajnego... no chyba że robisz coś o czym ludzie nie powinni wiedzieć :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Yakub"]w serwisach Google Maps i Google Earth. [/quote] no i bardzo się ciesze możne w końcu te mapy będą wszystko dokładnie pokazywać

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cos czuje jednak, ze te LEPSZEJ jakosci mapki to beda dostepne dla tych co zaplaca...inaczej by im sie nie oplacalo :>

"[i]Why do you have to be like others?[/i]" ( www.youtube.com/watch?v=Ect56804xfA )

Szukasz graczy do grania w MultiPlayer? Zajrzyj tu: [color=#008000]http://scypion.pl/viewtopic.php?f=58&t=14655[/color] !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="yodek"]Cos czuje jednak, ze te LEPSZEJ jakosci mapki to beda dostepne dla tych co zaplaca...inaczej by im sie nie oplacalo :>[/quote] ale większość usług Google jest darmowa i wydalę mi się ze ta tez będzie

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mi się wydaje że będzie chyba to za darmo tak jak inne funkcje google

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"] [quote="yodek"]Cos czuje jednak, ze te LEPSZEJ jakosci mapki to beda dostepne dla tych co zaplaca...inaczej by im sie nie oplacalo :>[/quote] ale większość usług Google jest darmowa i wydalę mi się ze ta tez będzie[/quote] Tyle, ze tak samo jak sa dwie wersje Google'a:
1) Google Earth - darmowa
2) Google Earth Pro - platna (jest kilka dodatkow jak np. wykorzystanie wlasnego GPS'a, wiecej info na stronie)

Tak tez sadze, ze dostep do lepszej rozdzielczosci bedzie gdy zaplacimy. No bo jakie korzysci mialby wlasciciel satelity? Tak po prostu zasponsorowal Google'owi satelite (skoro Google sobie zastrzegl wykorzystanie wykonanych zdjec)?
[quote="tidus106"]mi się wydaje że będzie chyba to za darmo tak jak inne funkcje google[/quote] Serio, nie wniosles nic nowego (napisales dokladnie to samo co MF) ani tez nie wykazales sie tworczoscia dyskusyjna (pisanie 'wydaje mi sie, chyba' to nic konstruktywnego). Szczerze? Nie musiales tego pisac...

PS. Czemu nie zawsze - mimo ze uzyto odpowiednio komendy 'quote' - pojawia sie w ramce 'Cytat' ?

"[i]Why do you have to be like others?[/i]" ( www.youtube.com/watch?v=Ect56804xfA )

Szukasz graczy do grania w MultiPlayer? Zajrzyj tu: [color=#008000]http://scypion.pl/viewtopic.php?f=58&t=14655[/color] !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi