Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Tabiitha

Pierwsze wrażenie

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwsze wrażenie mają wpływ emocje,które wpływają na to jak kogoś będziemy postrzegać, czy kogoś polubimy czy też nie.
Widząc kogoś,kto jest ubrany w dres i jest 'napakowany' wiele osób odczuwa strach i kiedy rozmawia z tą osobą zachowuje pewien dystans. Wydaje się nam ona groźna.
Widząc osobę,która jest ubrana w dżinsy i bluzkę nie odczuwamy strachu, rozmowa przepływa luźniej niż w rozmowie z kimś kogo się obawiamy w jakiś sposób.

Widzisz kogoś pierwszy raz - co wpływa na to,że pierwsze wrażenie na jej temat będzie pozytywne lub negatywne?

[size=9]
[nie znalazłam takiego tematu - jeśli jest to proszę o usunięcie tego.]
[/size]
Edytowane przez Gość

how often do you think about touching other people's private parts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Tabiitha"] Widzisz kogoś pierwszy raz - co wpływa na to,że pierwsze wrażenie na jej temat będzie pozytywne lub negatywne? [/quote] Czy jest czysty, zadbany, nie śmierdzi od niego i jest schludnie ubrany. Do tego dochodzi jak się do mnie zwraca. Nawet jeśli to jest wielki dres z mordą mordercy a zacznie gadkę od "przepraszam" to nie ma obaw.
Przyznam że jak jakiś "dziad" do mnie podchodzi to ignoruje go z góry.

[i]"Nadepni?ty robak kurczy si?. Post?puje roztropnie. Przez to zmniejsza prawdopodobie?stwo, ?e ponownie zostanie nadepni?ty. W j?zyku moralno?ci: pokora."[/i]

Friedrich Nietzsche

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Daelan"]Czy jest czysty, zadbany, nie śmierdzi od niego i jest schludnie ubrany.[/quote] dokladnie.I na sposob bycia i gesty. z tego mozna wiele wyczytac. Wystarczy przyjzec sie ruchom.tak troszke do tematu, ale niecalkiem : bardzo lubie kiedy ktos sie usmiecha...ale tak "skromnie" :) jest wtedy mi bardzo milo i robi to na mnie pozytywne wrazenie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierwsze wrażenie? Hm. Wygląd, czyli prawie wszystko to, o czym napisał [b]Daelan[/b], typu czy jest zadbany, wygląd całokształtu. Później to jak się zachowuję, czy jest kulturalny, miły, itp. Jednak najważniejsza jest rozmowa, po której dotychczasowa opinia może zmienić się w stu procentach.

[i]Wracam cały czas w to samo miejsce.

Już beznadziejnie, już mi się nie chce.

Szukam tego, co zgubiłem wcześniej.

A oczy puste i zbyt ciemne...

Spotykają mnie co dzień,

ludzie, którzy wiedzą, że tak niewiele mam już? sił.[/i]

Boże, pomóż mi...

[*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[mod]Upośledzone dziecko to MagicalFire jebał go pies[/mod] Edytowane przez Gość

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Tabiitha"]Widzisz kogoś pierwszy raz - co wpływa na to,że pierwsze wrażenie na jej temat będzie pozytywne lub negatywne?[/quote] Ważny jest uśmiech, kultura, zadbany i schludny wygląd.
[b]Jak cię widzą tak cię piszą[/b]

[b][color=green][size=1]Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie oglądania się do tyłu.[/size][/color][/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
przewaznie patrzac na twarz juz widac jaki człowiek jest po czesci..
własciwe ubior to tylko dodatek,ale i tez sposob wyrazenia siebie...
A wyglad moze byc zupelnie nie pasujacy do charakteru...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Tabiitha"]Widzisz kogoś pierwszy raz - co wpływa na to,że pierwsze wrażenie na jej temat będzie pozytywne lub negatywne? [/quote] ah na początku zwracam uwagę na twarz i to czy jej rysy są miłe oraz uśmiech i 'otwartą' postawę... oraz oczywiście czy dana osoba jest schludna i czysta.. później przychodzi kolej na zachowane, rodzaj używanego słownictwa..

S?o?ce na wylot przenika przez g?ow?

?ycie mi p?ynie przy tobie cytrynowe, cytrynowe

Szcz??cie na co dzie? odbiera mi mow?

Popo?udnia bezkarne i cytrynowe, cytrynowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="oliwka1022"]przewaznie patrzac na twarz juz widac jaki człowiek jest po czesci..
własciwe ubior to tylko dodatek,ale i tez sposob wyrazenia siebie... [/quote]
Dokładnie tak samo oceniam ludzi... pierwsze wrażenie? Sposób w jaki ta osoba na mnie patrzy... jej wyraz twarzy "na mój widok". Po twarzy od razu widać jakie zamiary wobec ciebie ma obca ci osoba (czy ma ochotę np. zapytać o godzinę czy np. dać ci w mordę).
Ubiór też dużo mówi o osobie lecz nieraz potrafi zaskoczyć, taki przykład w metrze, gdzie kręcą się kieszonkowcy... oni przeważnie ubrani są w garnitury/jakieś schludne ubranie (czyste, pachnące perfumami, dopasowane itd.) a to wszystko jest dla picu, żeby ludzie nie nabrali podejrzeń. Inna sprawa, że przyjęte stereotypy działają na ludzi i 98% z nas zapewne przestraszyłoby się biegnącego w naszą stronę "dresiarza" (który tak na prawdę może biegnie do swojej dziewczyny, stojącej nieopodal ciebie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Tabiitha"]co wpływa na to,że pierwsze wrażenie na jej temat będzie pozytywne lub negatywne? [/quote] FEROMONY :mrgreen:

bo to od nich zależy, czy dana osoba nam się spodoba czy nie. Oczywiście, są też czynniki pośrednie (ubiór itp.), ale czasem jest tak, że osoba jest ładna, dobrze wygląda i takie tam inne, ale Wam nie odpowiada...
Feromony... ;)

Niektóre kobiety są po to, by je wielbić, inne - żeby je bzykać. Problem mężczyzn polega na tym, że ciągle mylą pierwsze z drugimi (Jonathan Carroll)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czasem jest tak że osoba która wygląda jak huligan wcale nim nie jest a jednak ludzie go spostrzegają z tej strony...

Jak podrosn? chc? by? taki jak ty :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja oceniam sposób bycia - czystość, sposób chodzenia, zachowania itp.

Nie przepadam za osobami, które się nie myją, mają tłuste włosy... Są na ogól zaniedbane.

Nie lubię ludzi, którzy chodzą w sposób "cwaniacki", które myślą, że są "pany", i że władają światem, a tak na prawdę to tylko zwykłe banany...

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="oliwka1022"]przewaznie patrzac na twarz juz widac jaki człowiek jest po czesci..
własciwe ubior to tylko dodatek,ale i tez sposob wyrazenia siebie...
A wyglad moze byc zupelnie nie pasujacy do charakteru...[/quote]
no ale to świadczy o człowieku jak wygląda ,chodzi mi tu o czystość ,zadbanie .
nie mówię ,że ma nosić markowe ubrania ..bo nie ..
musi być zadbany ,uprzejmy ..i właśnie uśmiech duzo mówi o człowieku ..
patrzenie sobie w oczy też jest ważne ..unikananie wzroku świadzczy ,ze coś ukrywamy ..

[color=red][b]wehikuł czasu to byłby cud[/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jeśli widzę kogoś pierwszy raz na oczy to chcąc nie chcąc rzuca mi się w gałki jego wygląd czyli twarz (ładna, przeciętna, brzydka w moim mniemaniu bo wiadomo, że to pojęcia względne), następnie ubiór, przez który w pewien sposób wyrażamy siebie czyli mogę wywnioskować powierzchownie jakiej muzy lubi słuchać, jaki styl życia preferuje (na luzie czy elegancko itp.), czysty czy zaniedbany itd.
potem zachowanie.
często trafiam z oceną, ale bywa, że miło jestem zaskakiwana.
z góry nie skreślam ludzi no chyba, że naprawdę załamuje mnie ich postawa.
w każdym razie żeby kogoś poznać lepiej trzeba z tym kimś pogadać, pobyć w różnych sytuacjach i obserwować a to lubię i jestem w tym bardzo wnikliwa ; ]

[size=1]I [i]am[/i] [color=grey][b]who[/b][/color] [u]I[/u] am

[i]if[/i] [color=grey][b]you[/b][/color] [u]don't[/u] like [i]it[/i] [color=grey][b]then[/b][/color]

fuck [i]you[/i] [u]bitch[/u] [i]!!!![/i][/size]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak widzę kogoś po raz pierwszy, to oceniam jego wygląd i sposób zachowania się. Bywają osoby, które można źle ocenić, widząc je po raz pierwszy, np. kobiety ubierające się zbyt wyzywająco i zbyt mocno wymalowane. One niekoniecznie muszą być lekkich obyczajów. W zasadzie tylko raz w życiu mi się zdarzyło, że pewnej kobiety nie polubiłam od pierwszego wejrzenia. Jeżeli chodzi o ubiór, to ubierała się bez zarzutu, zachowywała się jak osoba kulturalna. Jednak jej nie lubiłam. Pewnej nocy ta pani i jej syn kupili sobie alkohol. Oboje się upili, ale ona była głośniejsza, otworzyła okno i darła się na całą okolicę, wyzywała innych. (Potem były kolejne popijawy, ostatnio oni się nie upijają.) Czyli pierwsze wrażenie może być mylne, ktoś może schludnie wyglądać (jak tamta pani) i się zachowywać bez zarzutu, ale pod wpływem alkoholu (lub czegoś innego) może pokazać swoje prawdziwe oblicze. Jednak dla mnie nadal jest ważne pierwsze wrażenie, które ktoś na mnie wywiera. Jednak wiem, że pozory mylą. Od czasu poznania prawdziwej natury tamtej alkoholiczki, staram się uważać, oceniając innych. Bo przecież mogę się pomylić. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zazwyczaj po oczach, i po mimice twarzy oceniam, czy ktoś jest ok, czy nie. W dalszej kolejności idzie wygląd i sposób bycia.

[i]'Szaleństwo nie jest niedorzeczne: otóż im bardziej szalone, tym bardziej logiczne, tym bardziej wyrafinowane, tym bardziej wymowne, tym bardziej olśniewające.'[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierwsze wrażanie z reguły jest bardzo ważne i czy tego chcemy czy nie wpływa na naszą wizję danej osoby. Jasne, najlepiej żeby było pozytywne, ale czasem jest odwrotnie. Jeśli chodzi o mnie to z reguły nie oceniam osób po pierwszych niepowodzeniach i daję im kolejną szansę. Musieliby mocno nabroić, żebym się do nich zraziła. Natomiast jeśli osoba od poznania wydaje mi się miła i przyjazna - zazwyczaj tak jest i tak też ją później traktuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Tak , szansa druga kazdemu sie nalezy , bo daje nam
rzeczywiscie mozliwosc jakiejs weryfikacji naszego odczuwania ktore
ma wplyw czesto na nasze oceny.
to naturalne , ze sugerujemy sie najczesciej tzw pierwszym wrazeniem i na podstawie wlasnie tego wrazenia ktos nam sie podoba lub tez nie.
Ale taka ocena moze byc zludna i dlatego mowi sie , ze
blizsze poznanie lub nawet wielokrotne daje szanse naprawde na szczera ocene.
Ale prawde mowiac to nie jest latwo i tak prosto rozszyfrowac inna osobe, bo akuratnie na to potrzeba bardzo duzo czasu , a i tak mozemy niewlasciwie kogos ocenic i podsumowac.
Osobiscie nie oceniam ludzi na tzw pierwszy rzut oka , ale zawsze biore pod
moja rozwage wiekszosc elementow jak mimika , gesty , wymowa wraz z doborem slow. wiedza na dany temat itd itd.
Dopiero na szarym koncu jest element zwiazany z ubiorem itd.
Zreszta uwazam , ze nie powinno sie oceniac innych przez pryzmat jego wygladu i np. rozmiaru noszonych przez niego ubran.
Bo mozna sie srodze zawiesc i pomylic.
Pierwsze wrzanie wazne , ale ono nie przesadza o dalszym kontakcie. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kika666"]:) Tak , szansa druga kazdemu sie nalezy , bo daje nam
rzeczywiscie mozliwosc jakiejs weryfikacji naszego odczuwania ktore
ma wplyw czesto na nasze oceny.
to naturalne , ze sugerujemy sie najczesciej tzw pierwszym wrazeniem i na podstawie wlasnie tego wrazenia ktos nam sie podoba lub tez nie.
Ale taka ocena moze byc zludna i dlatego mowi sie , ze
blizsze poznanie lub nawet wielokrotne daje szanse naprawde na szczera ocene.
Ale prawde mowiac to nie jest latwo i tak prosto rozszyfrowac inna osobe, bo akuratnie na to potrzeba bardzo duzo czasu , a i tak mozemy niewlasciwie kogos ocenic i podsumowac.
Osobiscie nie oceniam ludzi na tzw pierwszy rzut oka , ale zawsze biore pod
moja rozwage wiekszosc elementow jak mimika , gesty , wymowa wraz z doborem slow. wiedza na dany temat itd itd.
Dopiero na szarym koncu jest element zwiazany z ubiorem itd.
Zreszta uwazam , ze nie powinno sie oceniac innych przez pryzmat jego wygladu i np. rozmiaru noszonych przez niego ubran.
Bo mozna sie srodze zawiesc i pomylic.
Pierwsze wrzanie wazne , ale ono nie przesadza o dalszym kontakcie. ;-)[/quote]
Wiadomo ze jak pierwszy raz zobaczymy chłopaka i będzie gruby to obojętnie jaki by miał charakter 98% kobiet z nim się nie umówi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:mrgreen: No i jak tu wszystkich pogodzic, by taki np tluścioszek mial
odrobine szansy od razu na wejsciu.
Jednym slowem to co widza nasze oczyska jest chyba miernikiem tego ,jakim
potencjalnie jestem lub moge byc czlowiekiem. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nic dodac nic ujac.Pierwsze piec sekund przewaznie rzutuje na dalsza opinie.Ludzie sa wzrokowcami i czesto to te sekundy stanowia furtke.Glownie jesli mowimy o pracy.
Poniewaz jezeli ta pierwsza chwile zawalimy to potem nawet najmadrzejsza rozmowa mozemy nie wymazac.
Dlatego odpowiednia postawa i usmiech na dzien dobry to rzecz pierwszorzedna i warto ja stosowac wszedzie.

~ Słodkie życie...słono kosztuje~

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Hexa"]Nic dodac nic ujac.Pierwsze piec sekund przewaznie rzutuje na dalsza opinie.Ludzie sa wzrokowcami i czesto to te sekundy stanowia furtke.Glownie jesli mowimy o pracy.
Poniewaz jezeli ta pierwsza chwile zawalimy to potem nawet najmadrzejsza rozmowa mozemy nie wymazac.
Dlatego odpowiednia postawa i usmiech na dzien dobry to rzecz pierwszorzedna i warto ja stosowac wszedzie.[/quote]
Wiadomo. Dlatego brzydcy ludzie lub tacy którzy nie mają pojęcia co to prezencja czy autoprezentacja szukają tyle pracy ;d
Do ładnych i zaradnych ludzi praca sama się klei :P przykre to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja to bym powiedziala, ze klei sie raczej do tych co maja tzw 'plecy'.:)
A Ci Ładni i zaradni maja po prostu łatwiej.Aczkolwiek z tymi wyzej i tak nie zawsze wygraja.:)

~ Słodkie życie...słono kosztuje~

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="SmoothCriminal"]Hexa pisze:
Nic dodac nic ujac.Pierwsze piec sekund przewaznie rzutuje na dalsza opinie.Ludzie sa wzrokowcami i czesto to te sekundy stanowia furtke.Glownie jesli mowimy o pracy.
Dlatego odpowiednia postawa i usmiech na dzien dobry to rzecz pierwszorzedna i warto ja stosowac wszedzie.[/quote]

W sumie racja.
Ale czasami tak się nie da. Nie zawsze da się przejść przez życie z uśmiechem. Sama o sobie myślę, że jestem osobą otwartą i radosną ale ostatnio usłyszałam o sobie zupełnie odwrotną opinię. Opinię osoby, która widziała mnie w sytuacji gdy wywalałam ze sklepu notorycznego złodzieja. Poniosły mnie wtedy nerwy to fakt. Więc podsumowując pierwsze wrażenie jest bardzo ważne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Hexa"]Nic dodac nic ujac.Pierwsze piec sekund przewaznie rzutuje na dalsza opinie.Ludzie sa wzrokowcami i czesto to te sekundy stanowia furtke.Glownie jesli mowimy o pracy.
:) Bez watpienia kwestie ktore poruszylas maja niezwykly wplyw na odbior naszej
osoby przez innych .
Rzeczywiscie usmiech ktory niekwetionowanym krolem w przyciaganiu milych i przyjaznych nam ludzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi