Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Tabiitha

Mesajah - 'Ludzie prości'

Rekomendowane odpowiedzi

[center][img]http://www.pinkcrow.pl/www/media/content_images/preview_cover.jpg[/img] [/center]
[center] TRACKLISTA:
1. Nowy dzień – 03:53
2. Ładna i cfana – 02:56
3. System feat O.M.A – 04:13
4. Ludzie prości – 04:15
5. Każdego dnia – 03:49
6. Moc słowa – 04:08
7. Freedom fighters – 04:13
8. Tak musi być - 03:06
9. Wojny – 05:37
10. Czeki – 03:20
11. Możesz być kim chcesz – 02:51 [/center]
[i]
Płyta „Ludzie prości” to pierwszy solowy album Mesajah. W swojej muzyce miesza różne gatunki, miksując reggae, dancehall, dub, ragga i hip hop. Mesajah nie ogranicza się do brzmień muzyki jamajskiej. Debiutancki krążek to poszukiwanie innych dróg poprzez wyznaczanie nowych kierunków w szeroko pojętym nurcie reggae.

Mesajah jest bardzo utalentowanym i obdarzonym niezwykłą urodą wokalistą grupy Natural Dread Killaz (NDK). Z inicjatywy Mesajah i jego brata paXona w 2003 r. powstał reggaeowy kolektyw, w którym bracia pełnią role nawijaczy i producentów. Pierwsze ich produkcje nie nawiązywały do wywodzącej się z Jamajki muzyki. Zaczynali od trip-hopu i dubu a reggae, które zawsze było dla nich inspiracją, z czasem dopiero stało się głównym nurtem w ich muzyce. Jak sami wspominają: „W międzyczasie zaczęliśmy pisać teksty, które nagrywaliśmy do powstających na bieżąco reggaeowych riddimów”.

Braci od zawsze wokalnie wspierał Yanaz, nawijacz, który zaczynał od rapowania w hip-hopowym składzie. Pod wpływem Mesajah i paXona szybko poszerzył krąg swych zainteresowań o wszelakie brzmienia rodem z Karaibów.

Płyta „Ludzie prości” zawiera 11 utworów. Krążek promuje singiel „Każdego dnia”. Oprócz Mesjah paXona i Yanaza swój wkład w powstanie płyty mieli m.in. Junior Stress, Grizzlee, Cheeba, O.M.A., Grubson i DJ Feel-X.

Płyta pojawi się w dobrych sklepach muzycznych 1 września 2008 r.[/i]

[url=http://www.pinkcrow.pl/pl/news/view/id/70]źródło.[/url]
---------
właśnie skończyłam odsłuchiwać.
muszę przyznać,że podoba mi się. ;]
Edytowane przez Gość

how often do you think about touching other people's private parts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Tabiitha"]i obdarzonym niezwykłą urodą wokalistą[/quote] HAHAHA :lol:

Ciekawe jaki to ma związek :P

Nie rusza mnie ten typ jakoś szczególnie, nie podobała mi się płyta Natural Dread Killaz, strasznie mnie razi ten ich prymitywizm przekazu.

[b]Zga? moje oczy: ja Ci? widzie? mog?,

uszy zatrza?nij: ja Ciebie us?ysz? -

i ja do Ciebie bez n?g znajd? drog?

i bez ust krzyk m?j cisn? w Twoj? cisz?.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]kidd[/b], a właśnie mi się oni podobają. Mówią o tym, co ich boli - właśnie prosto - dla każdego człowieka. Miła muzyka do posłuchania - w sam raz do szkoły :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Natural Dread Killaz mnie jakoś do siebie nie przyciągał ale solowo Mesajah jest świetny..

Together we could go to where there ain't no more pain.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kiedyś natrafiłam na 'każdego dnia na wrzucie. I oprócz tego kawałka nic innego jakoś mi się nie podoba. :)

[img]http://img444.imageshack.us/img444/8500/mdleje.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
o prosze.. nawet nie wiedziałam, że jest on z NDK. Ściągnęłam sobie ich płytke dosyć dawno i wciąż gości u mnie na liście w winampie. Jak dla mnie to nawet niezła nuta. Nie mam ulubionego utworku, ale przyznam, że "przejadła" mi się piosenka "ładna i cfana" (być może dlatego, że miałam jako dzwonek ustawiony :P)
wiadomo w ogóle czy będzie następna płytka?

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zarąbista płyta jak i cały zespół NDK . :)

Wali mnie Twoja krytyka która mnie nie dotyka !Myślisz że mnie to rusza ? Boli ? I wzrusza ?Mam swoje zdanie więc uważaj na nie !!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niby fajne teksty ale to nic specjalnego, jeden kawałek mieli dobry tam nie pamiętam już nazwy a reszta to dno. (jak dla mnie)

[center][img]http://img191.imageshack.us/img191/1148/cytat.jpg[/img][/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hah, to ciekawe, bo nie wiedziałam, że był w NDK, choć faktycznie głos skądś kojarzyłam. Wywarł na mnie dość pozytywne wrażenie. Moja przygoda z nim zaczęła się od kawałka [i]Każdego dnia[/i], którego podkład pochodzi z piosenki Gentelmana, ale o tym kiedy indziej. Oprócz tego kawałka, w zasadzie w każdym znalazłam coś fajnego i muszę przyznać, że lubię go słuchać, zdecydowanie bardziej niż NDK ; )

[i]'Szaleństwo nie jest niedorzeczne: otóż im bardziej szalone, tym bardziej logiczne, tym bardziej wyrafinowane, tym bardziej wymowne, tym bardziej olśniewające.'[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi