Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Matrix

Samoładująca się bateria

Rekomendowane odpowiedzi

[i]M2E Power zamierza zdobyć rynek w sposób dość nietypowy. W ofercie firmy znajdą się elektroniczne gadżety pozyskujące energię z ludzkiego ruchu. Już w przyszłym roku na rynek trafi uniwersalna, samoładująca się ładowarka akumulatorowa do telefonów i innych urządzeń elektronicznych.[img]http://i.wp.pl/a/f/jpeg/20612/baterio-naladuj-sie_1.jpeg[/img]

Widoczne na zdjęciu urządzenie może być naładowane zarówno z gniazdka elektrycznego jak i za pomocą mechanizmu zamieniającego ruch w energię elektryczną. Następnie tak zakumulowana energia może posłużyć do ładowania innych urządzeń poprzez port USB (w zestawie znajdzie się szereg przejściówek).

Sześć godzin noszenia ładowarki w kieszeni ma zapewnić od 30 do 60 minut rozmowy przy użyciu telefonu komórkowego. Wewnątrz urządzenia znajduje się system cewek i magnesów, przetwarzających zmiany w polu magnetycznym na energię elektryczną, akumulowaną następnie w litowo-jonowym ogniwie.

W oparciu o technologię opracowaną przez naukowców z Boise State University, mechanizm zoptymalizowany został do maksymalnego wykorzystania niskoczęstotliwościowych ruchów ludzkiego ciała. [b]Według zapewnień M2E Power, już za dwa lata technologię tę uda się zamknąć w obudowie telefonu. [/b][/i]

[size=8]źródło: WP[/size]

Co o tym myslicie? Całkiem to fajne, czyli już niedługo ładowarka stanie się przeżytkiem :D
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matrix"]Co o tym myslicie?[/quote] no to firny produkujące baterie splajtują
i ciekawe jak będzie tego cena :mrgreen:

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]ciekawe jak będzie tego cena :mrgreen:[/quote] \jak każdej nowości duża. potem spadnie. Ja tam się cieszę, jeśli tylko to będzie wytrzymałe i będzie starczało na długo[szmat czasu będzie można z tego korzystać] to ze świata znikną kolejne tony odpadów w postaci zużytych baterii :-) Edytowane przez Gość

[i]"Nadepni?ty robak kurczy si?. Post?puje roztropnie. Przez to zmniejsza prawdopodobie?stwo, ?e ponownie zostanie nadepni?ty. W j?zyku moralno?ci: pokora."[/i]

Friedrich Nietzsche

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matrix"]samoładująca[/quote] Samoładująca byłaby jakby ładowała się sama od siebie np. leżąc na stole.
Ale ona się w ten sposób nie naładuje. Trzeba ją nosić w kieszeni.
[quote="Matrix"]Sześć godzin noszenia ładowarki w kieszeni ma zapewnić od 30 do 60 minut rozmowy przy użyciu telefonu komórkowego.[/quote] Tylko marne sześć godzin :)

Równie dobra (podobną) technologię można nosić w nowoczesnych zegarkach.

Jak dla mnie to tylko nowy gadżet. Jak zmaleje i będzie wbudowany w komórki to będę zadowolony.
Edytowane przez Gość

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matrix"]Co o tym myslicie? Całkiem to fajne, czyli już niedługo ładowarka stanie się przeżytkiem :D[/quote] Jaka ladowarka stanie sie przezytkiem? Przecie to jest ladowarka tyle ze troche inna niz pozostale - te ktore istnieja teraz. Ma jeden dodatkowy atut. Ogolnie to ciekawe rozwiazanie aczkolwiek czy praktyczne? Jesli ja mam czekac 6h zeby moc pogadac te 30 czy 60 minut to ja wole sobie qpic taki gadzet jakim jest bateria, ktora se mozna w domu naladowac i potem trzymac by w razie gdybym nie mial dostepu do gniazdka by komorke naladowac to sobie takie cus podlacze i jest pieknie cacy ;P
[quote="MagicalFire"]no to firny produkujące baterie splajtują[/quote] A dlaczego mialyby zbankrutowac? Przecie bateria jest potrzebna by urzadzenia elektroniczne dzialaly (komorka czy laptop) wiec one nie znikna, beda dalej produkowane ;)
[quote="MagicalFire"]i ciekawe jak będzie tego cena[/quote] Jak kazde inne urzadzenie - na poczatku drogie, by firmie sie zwrocilo za badania i skonstruowanie kilku(nastu) prototypow a na ostatecznej wersji skonczywszy. Potem to juz cena bedzie malec ;)
Edytowane przez Gość

"[i]Why do you have to be like others?[/i]" ( www.youtube.com/watch?v=Ect56804xfA )

Szukasz graczy do grania w MultiPlayer? Zajrzyj tu: [color=#008000]http://scypion.pl/viewtopic.php?f=58&t=14655[/color] !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="yodek"]Ogolnie to ciekawe rozwiazanie aczkolwiek czy praktyczne? Jesli ja mam czekac 6h zeby moc pogadac te 30 czy 60 minut to ja wole sobie qpic taki gadzet jakim jest bateria, ktora se mozna w domu naladowac i potem trzymac by w razie gdybym nie mial dostepu do gniazdka by komorke naladowac to sobie takie cus podlacze i jest pieknie cacy [/quote]Ale jesli tą komórkę byś cały czas nosił przy sobie i nie używał zbyt często gier czy słuchał muzy to możliwe, że by się ona nigdy nie rozładowała :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi