Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Yakub

Windows 7, Internet Explorer 8

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwiązanie problemów z wydajnością i szybkością działania znanych z wcześniejszych wersji Windows i Internet Explorera jest jednym z głównych priorytetów zespołów pracujących nad Windows 7 oraz IE8 - poinformowali przedstawiciele Microsoftu.
Owe problemy to przede wszystkim kłopoty z wydajnością Visty i IE7, na które narzekali użytkownicy krótko po premierach tych produktów. Ale nie tylko - z deklaracji koncernu wynika, że nowe wersje systemu i przeglądarki będą także pracowały stabilniej. "Zamierzamy intensywnie pracować w tym kierunku - zależy nam na osiągnięciu optymalnej wydajności w Windows 7 i IE8. To jeden z priorytetów naszych prac i bierzemy go pod uwagę w pracach nad każdą funkcją tworzonego właśnie oprogramowania" - tłumaczą przedstawiciele Microsoftu.

REKLAMA Czytaj dalej

"Szczerze mówiąc, nie dziwię się, że skupiają się na wydajności - aczkolwiek jestem raczej sceptyczny co do dotychczasowych efektów tych starań" - komentuje Mike Cherry, konsultant z firmy analitycznej Directions on Microsoft. Cherry zwraca uwagę, że koncern z Redmond podobnie traktował bezpieczeństwo podczas prac nad Vistą - wtedy również priorytetem było, by każda opcja i narzędzie nie tylko poprawnie wykonywała swoją podstawową funkcję, ale by dodatkowo była odpowiednio bezpieczna.
Starania Microsoftu o poprawę wydajności w Windows 7 mają skupić się na kilku podstawowych obszarach - będzie to m.in. optymalizowanie wykorzystania procesora, pamięci, operacji I/O dysku oraz poprawiona obsługa funkcji wyłączania/hibernowania/usypiania systemu. Przedstawiciele koncernu zwracają uwagę, że dodatkową korzyścią wynikającą z wprowadzenia tych zmian będzie ograniczenie zużycia prądu przez komputer.
W przypadku IE8 zmiany polegać mają głównie na zoptymalizowaniu procesu przetwarzania skryptów oraz renderowania stron WWW.
Przypomnijmy: wprowadzenie na rynek Windows 7 planowane jest na początek 2010 r. O premierze Internet Explorara 8 wiadomo tylko tyle, że nastąpi ona przed debiutem rynkowym Windows 7. Wczoraj koncern z Redmond udostępnił oficjalnie 2. wersję beta IE8 - pisaliśmy o tym w tekście "IE8 Beta 2 - już jest!" - http://www.pcworld.pl/news/164446/ie8.beta.2...juz.jest..html.

Źródło: www.wp.pl więcej w PC World Komputer
Edytowane przez Gość

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Yakub"]REKLAMA Czytaj dalej[/quote] To mnie rozbawiło :P

Każde IE Microsoftu to porażka. Nie udana próba zdobycia większej części rynku. Każdy webmaster starający się napisać kompatybilną stronę www boryka się z jednym wielkim problemem: zgodnością z IE.

Więc wątpię aby IE8 było wielkim hitem.

Windows 7? Można wierzyć w ich składane obietnice? Nie wiem. Niech mnie zaskoczą. I niech kupią mi nowy komputer, na którym będę mógł spokojnie zainstalować ich Windowsa i cieszyć się w pełni jego możliwościami.

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="deviant"](...) Każdy webmaster starający się napisać kompatybilną stronę www boryka się z jednym wielkim problemem: zgodnością z IE.[/quote] Dlatego tez sie zastanawiam dlaczego WEBMASTERZY nie maja w dupie tej gownianej przegladarki i nie robia pod Opere czy FF? Napisac ladnie na stronie glownej np. "Chcesz zeby strona ladnie chodzila? Zrezygnuj z IE i zainstaluj sobie FF/Opere a zobaczyc jak o wiele latwiejsze i bezpieczniejsze stanie sie Twe zycie."?
[quote="deviant"]Więc wątpię aby IE8 było wielkim hitem.[/quote] Ja rowniez bardzo szczerze w to watpie.
[quote="deviant"](...) Windows 7? Można wierzyć w ich składane obietnice? (...)[/quote] Buehehehe. Nie, nie ma co w ich obietnice wierzyc. Te ich obietnice sa juz dawno przereklamowane. Ale coz, kombinuja jak moga ;) Tylu jeszcze ludzi niedoswiadczonych, a juz nie mowie o tych nowych ktorzy wciaz "przybywaja".
[quote="deviant"](...) I niech kupią mi nowy komputer, na którym będę mógł spokojnie zainstalować ich Windowsa i cieszyć się w pełni jego możliwościami.[/quote] A wierzysz ty w 'garbatego aniolka' (jak to qmpel pisze ;D)? Pomarzyc zawsze mozna ;P

"[i]Why do you have to be like others?[/i]" ( www.youtube.com/watch?v=Ect56804xfA )

Szukasz graczy do grania w MultiPlayer? Zajrzyj tu: [color=#008000]http://scypion.pl/viewtopic.php?f=58&t=14655[/color] !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi