Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Beata

Spirytyzm

Rekomendowane odpowiedzi

[quote]Spirytyzm to pogląd uznający istnienie duchów oraz dusz zmarłych i możliwość kontaktu z nimi, najczęściej przy pomocy mediów, czyli osób szczególnie w tej dziedzinie uzdolnionych, które pośredniczą w przekazie informacji z zaświatów. [/quote] [i]źródło: katolicki.net[/i]

Spirytyzm jest niebezpieczny gdyż stanowi zagrożenie dla zdrowia psychicznego oraz życia osób praktykujących go. Nigdy nie miałam z tym do czynienia, ale znałam osobę, która była medium, obecnie nie mamy ze sobą kontaktu.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Spirytyzm jest niebezpieczny gdyż stanowi zagrożenie dla zdrowia psychicznego oraz życia osób praktykujących go.[/quote] Dokladnie... dlatego uwazam, ze nie powinno byc to tak bardzo rozpowszechane. Niektorzy, bawiac sie w to, nie zdaja sobie sprawy z konsekwencji jakie moga nastapic.
Ja szczerze mowiac wtajemniczalam sie troche w to.. ale nigdy nie praktykowalam. Na razie zadawalam sie ksiazkami, gdzie wystepuja zmianki na ten temat :-)

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja też nie praktykowałam, tylko dużo czytałam o spirytyźmie.
Niektórzy zajmują się tym nie mając o tym pojęcia a potem ... no wiadomo same nieszczęścia :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja też nigdy tego nie praktykowalam... mialam taki zamiar ale balam sie co z tego moze wyniknac wiec sie powstrzymalam.... Wierze w istnienie duchow i dusz zmarlych... sporo przykladow pokazane jest w roznych reportazach i materialach dokumantalnych... Ale co do kontaktu ze zmarlymi to nie jestem przekonana...zwykle to zyjacy ludzie sobie wmawiaja ze zmarly chce im cos powiedziec itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie wierzę w duchy, ale się ich boję :-)

Nie widziałam ducha, nawet jednego. Ale jeśli juz są, to niech będą milutkie jak Casper :-)

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie wierzę w duchy, ani w to, że z nami kontaktują się duchy naszych zmarłych. Ludzie po prostu się bawią i ulegają wybujałej wyobraźni, ze strony duchów, nic im nie grozi, bo duchy nie istnieją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kiedyś robiłam seans spirytystyczny ze znajomymi,na całe szczęście się nie udał, po pierwsze krzywa plansza, po drugie ciągłe śmiechy. Trzeba być skoncentrowanym. Chciałam kiedyś to powtórzyć, ale teraz dochodzę, do wniosku że to głupota. Tyle się złych historii o tym słyszy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hehe.. też nie wierze w takie bajki :D
A spirytyzm to raczej ze spirytusem sie kojarzy :D

Miłosz GG: 3312894 JID: [email protected]

Konfiguracja i administracja serwerami/Programowanie

Idealny [url=http://castpol.pl/]hosting[/url] | [url=http://castpol.pl/hosting-dla-firm]Hosting dla firm[/url] | [url=http://castpol.pl/domeny]Domeny[/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="milosz"]A spirytyzm to raczej ze spirytusem sie kojarzy :D[/quote] Tak. :mrgreen: Bo z duchów można robić spirytus... Tylko jest to ukrywane żeby nie było konkurencji.

Nie miałem do czynienia z spirytyzmem, i nie chce mieć. Wierze w duchy, wiem że można je przywołać, ale po co, niech będą tam gdzie są. Nie chce mieć z nimi nic do czynienia. Później siada psychika i siedź latami w psychiatryku. Błe..

Życie nie jest łatwe, ale jeżeli sądzisz inaczej...

Prosiaczek powiedział, życie jest piękne i rzucił się z mostu.

Co wolisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nigdy nie brałam udziału, w żadnym sensie spirytystycznym, i jakoś nie mam większej ku temu ochoty. Duchy są, albo raczej dusze zmarłych, które wędrują między światami.
Nie chcę z nimi igrać, niech sobie spokojnie spacerują i wypełniają role, które mają dokończyć itd.

Czemu mam takie dziwne nastawienie? Hm, może to przez wiecznie uwielbiane horrory? Jakoś nie chciałabym być w późniejszym czasie nawiedzana przez zmarłe osoby, na samą myśl przechodzą mnie ciarki.

A co do medium... Coś w tym jest, ale co? Sama nie wiem.

[i]'Szaleństwo nie jest niedorzeczne: otóż im bardziej szalone, tym bardziej logiczne, tym bardziej wyrafinowane, tym bardziej wymowne, tym bardziej olśniewające.'[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
NIgdy nie miałem okazji uczetniczyc w zadnym seansie spirytystycznym ale mam wielka ochote. Z racji tego ze uwielbiam rzeczy paranienorlane i zjawiska nadprzyrodzone a jestem strasznym niedowiarkiem - jesli nie zobacze na wlasne oczy to w 100% nigdy nie uwierze.
Nie spróbowalem tylko z tego powodu że nie mam znajomych na tyle odwaznych badz glupich zeby takowy seans zrobic.
Duchy istnieja napewno...poniekad doznalem takowej rzeczy po śmierci ojca...ruszajace sie liscie kwiatka, kroki po mieszkaniu i trzaskanie drzwiami slyszane przez sasiadke gdy mieszkanie bylo totalnie puste...brzmi niewiarygodnie? Owszem. Ale taka prawda ze sily nadprzyrodzone istnieja i moga zagladac do naszego swiata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wierzę w istnienie duchów, gdyż u mnie w rodzinie też były dziwne przypadki, za dawnych czasów mój dziadek miał warsztat samochodowy, który prowadził ze swoim bratem. Gdy jego brat zmarł zaczęły się dziać dziwne rzeczy w momentach niebezpieczeństwa (butla z helem zaczęła się kołysać, był przeciąg mimo, że wszystkie okna i drzwi były pozamykane i wiele innych przypadków).
W duchy wierzę, ale nigdy nie posunęłabym się do tego, żeby zagłębiać się w takie rzeczy... Nie wiem czy jest to rzeczywiście możliwe, żeby medium było osobą, która potrafi przekazać informacje z zaświatów i wolę się nigdy o tym nie przekonać :P

[b]Piszę poprawnie po polsku![/b]

Edit. O ile słownik w telefonie sam czegoś nie poprawi po swojemu :P

[img]http://koszatniczka.org/images/signatures/20480348124bbf92c6ca8e9.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dlaczego nie chciałabyś się o tym przekonać? To moze byc ciekawe doswiadczenie. Powinnismy zyc tak zeby niczego sobie w zyciu nie odmawiac i praktycznie wszystkiego sprobowac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagikLBN"]Dlaczego nie chciałabyś się o tym przekonać? To moze byc ciekawe doswiadczenie. Powinnismy zyc tak zeby niczego sobie w zyciu nie odmawiac i praktycznie wszystkiego sprobowac.[/quote] Wiesz co... Już tyle przeżyłam i tyle wypróbowałam dziwnych różnych rzeczy, że w zupełności mi wystarczy. A tego typu "zabawy" niezbyt mnie kręcą... Nie chcę naruszać tego co jest, skoro ktoś umarł to ten duch gdzieś tam sobie jest, więc nie rozumiem po co mu głowę zawracać.

[img]http://koszatniczka.org/images/signatures/20480348124bbf92c6ca8e9.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Patrizie"][quote="MagikLBN"]Dlaczego nie chciałabyś się o tym przekonać? To moze byc ciekawe doswiadczenie. Powinnismy zyc tak zeby niczego sobie w zyciu nie odmawiac i praktycznie wszystkiego sprobowac.[/quote] Wiesz co... Już tyle przeżyłam i tyle wypróbowałam dziwnych różnych rzeczy, że w zupełności mi wystarczy. A tego typu "zabawy" niezbyt mnie kręcą... Nie chcę naruszać tego co jest, skoro ktoś umarł to ten duch gdzieś tam sobie jest, więc nie rozumiem po co mu głowę zawracać.[/quote] Moze dlatego ze jesli tu jest i nawiedza to znak ze czegos chce...ze chce sie porozumiec i cos ptrzekazac??
Nie wiemy co jest powodem tego ze dusze blakaja sie po swiecie zywych. Zawsze sie mowi ze maja niedokonczone sprawy na ziemi. A tylko my mozemy pomoc im je dokonczyc. Ale zeby to zrobic musimy dokladnie wiedziec czego chca a co za tym idzie porozumiec sie z nimi. Ja byłbym gotowy na taki krok ale z kims kto na tym dobrze sie zna i przygotowałby mnie do tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak czytam ten temat to od razu widzę film: "Nawiedzona narzeczona" xD
Tyle, że ja nie mam odczuć obecności kogoś przy mnie... Czasami zdarzało mi się, że zmarli mi się śnili, ale to jest normalne zjawisko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jezeli sie snia w taki sposob ze normalnie zyja a nie umarl jeszcze to juz jest oznaka ze czegos chca. Tak przynajmniej sie mowi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagikLBN"]Jezeli sie snia w taki sposob ze normalnie zyja a nie umarl jeszcze to juz jest oznaka ze czegos chca. Tak przynajmniej sie mowi.[/quote] Albo, że będzie padał deszcz. :P Jak mi się śnili zmarli to zawsze deszcz padał xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Może mi ktoś wytłumaczyć co jest niebezpiecznego w tym ? :;>:
Ja mieszkam w budynku, który ma 100 lat .. Już się przyzwyczaiłem do dziwnych rzeczy po zgaszeniu światła i pójściu do łóżka ..

[b].: Nie ważne co robisz . Ważne jak to robisz :.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi