Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Yakub

Pies zdechł w samolocie

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jest dział o zwierzętach wrzucę to:
"Dorota Kułyna z Bystrzycy Kłodzkiej ciągle nie może otrząsnąć się po koszmarze, jaki przeżyła. Jej ukochany pies Billy przez cztery godziny konał w strasznych męczarniach w dusznym luku bagażowym samolotu Centralwings - napisał "Super Express".

Dramat rozpoczął się już na rzymskim lotnisku. Okazało się, że samolot będzie mieć 2,5 godziny opóźnienia, a upał na zewnątrz przekraczał 40 stopni w cieniu. I choć rozpaczliwe skomlenie psa słyszeli wszyscy, a pani Dorota błagała obsługę, by wypuszczono z luku jej psa, to nikogo to nie ruszało. Jej ukochany pies zdechł.

Jest nam bardzo przykro z powodu śmierci pieska, ale z naszej strony nie doszło do żadnych uchybień. Obsługa samolotu słyszała szczekanie psa, ale nie było to ujadanie, mogące budzić obawy o jego zdrowie - mówi Kamil Wnuk, rzecznik Centralwings.

Dorota Kułyna złożyła już sprawę w sądzie."

www.wp.pl
Edytowane przez Gość

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:-( Straszne.
Ja tam bym chyba rozniosła całe lotnisko jak by nie reagowali na moje takie prośby.
A co dopiero po fakcie, gdyby mój piesio tam zdechł.
[quote="Yakub"]Jest nam bardzo przykro z powodu śmierci pieska, ale z naszej strony nie doszło do żadnych uchybień. Obsługa samolotu słyszała szczekanie psa, ale nie było to ujadanie, mogące budzić obawy o jego zdrowie - mówi Kamil Wnuk, rzecznik Centralwings. [/quote] Durne tłumaczenia. Teraz jest im przykro?
Nie ja nie mogę spokojnie czytać takie wiadomości.
No chyba bym ich tam wszystkich rozszarpała!

But we're never gonna survive, unless... We get a little crazy.

[img]http://kroliki.net/images/banner.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]ale nie było to ujadanie, mogące budzić obawy o jego zdrowie [/quote] to mnie rozbawiło... a gdyby tam człowiek stukał pewnie powiedzieliby "nie wołał o pomoc to nie reagowaliśmy"

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czytałam dziś o tym. Po prostu brak odpowiedzialności. Nie dziwie się, że właścicielka wytoczyła im proces. Też bym tak zrobiła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nigdy w życiu nie zamknęłabym psa w żadnym pieprzonym bagażniku! jezu co za głupota! jak sobie pomyślę, że mogłabym słyszeć jak przeze mnie najukochańsza istota w moim życiu kona i nikt nie chce mi pomóc, to chyba sama bym się zabiła..

skur*ysyny.. brak mi słów po prostu..

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kut*sy.
i tutaj bym mogła powiedzieć, ze dziękuje za uwagę, ale żeby nie było, iż nabijam.

zapewne gdyby poszła do szefa lotniska, to tamci posrali by się w gacie.
co za znieczulica panuje na tym świecie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Yakub"]Skoro jest dział o zwierzętach wrzucę to:
"Dorota Kułyna z Bystrzycy Kłodzkiej ciągle nie może otrząsnąć się po koszmarze, jaki przeżyła. Jej ukochany pies Billy przez cztery godziny konał w strasznych męczarniach w dusznym luku bagażowym samolotu Centralwings - napisał "Super Express".

Dramat rozpoczął się już na rzymskim lotnisku. Okazało się, że samolot będzie mieć 2,5 godziny opóźnienia, a upał na zewnątrz przekraczał 40 stopni w cieniu. I choć rozpaczliwe skomlenie psa słyszeli wszyscy, a pani Dorota błagała obsługę, by wypuszczono z luku jej psa, to nikogo to nie ruszało. Jej ukochany pies zdechł.

Jest nam bardzo przykro z powodu śmierci pieska, ale z naszej strony nie doszło do żadnych uchybień. Obsługa samolotu słyszała szczekanie psa, ale nie było to ujadanie, mogące budzić obawy o jego zdrowie - mówi Kamil Wnuk, rzecznik Centralwings.

Dorota Kułyna złożyła już sprawę w sądzie."
[/quote]
Ja bym nie błagała, ja bym tego żądała. Pies był legalnie tam, więc powinni ją wpuścić. Nieodpowiedzialna była że pozwoliła w taki upał na to, pies powinien mieć bardzo dużą ilość wody. Jest dużo zaniedbań z ich, jak i jej strony. Powinno zadać się pytanie. Czemu pies 'zdechł' ? - z czyjej to winy, i poruszyć ważny temat. Człowiek ignoruje zwierzęta, traktują je gorzej. Jednakże one mają takie samo prawo do życia, jak My..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szkoda pieska :( ja bym sie zaplakala :(

http://pl.youtube.com/watch?v=Cm9ka6UKbB4

Bog mnie stworzyl,a Diabel wychowal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Az sie przyslowiowy noz w kieszeni otwiera na takie sadystyczne postepowanie.
Takich i podobnych przypadkow jest ciagle za duzo i co gorsze , ze uchodza innym bezkarnie.
Sama mam psa i dlatego jestem tymbardziej zbulwersowana tym zdarzeniem.
Ciekawe jaki zapadl wyrok, bo ponoc sprawa zawedrowala do Sadu? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Mysle, ze kazdy zwierzak zle znosi taka,,jazde,, w zamknieciu i na dokladke bez swojego pana.
Co to bedzie jak ja bede musiala leciec ?
A piesio? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dobre linie lotnicze pozwalają przewozić psa i na pokładzie jak i w luku bagażowym.
Przy czym na pokładzie są wymogi, że do iluś kg lub w transporterze (wszystko zależy od linii) i oczywiście za dopłatą.
Pies oczywiście musi mieć tatuaż bądź czip :mrgreen: Niektórzy celnicy, uwzględniają tylko chip

[b]złamię skrzydła przeznaczeniu...[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Dzieki Dulce za te naprawde ciekawe info.
Dobrze wiedziec gdy sie ma psa i chce sie go zabrac ze soba. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wizzair, Ryanair nie pozwala na jakiekolwiek zwierzęta, chyba, że pies przewodnik z papierami
A tak to wiadomo w zależności od przewoźnika i trasy takie są ich dane regulacje i przepisy.
"Zasadniczo małe zwierzęta domowe mogą Ci towarzyszyć w przypadku rezerwacji biletu-nagrody na rejsy obsługiwane przez linie Lufthansa, Austrian Airlines, Polskie Linie Lotnicze LOT i Condor" W przypadku niektórych lotów w obrębie Niemiec i Europy od 1 stycznia 2010 roku obowiązują stałe opłaty za zwierzęta towarzyszące pasażerowi. W przypadku lotów z celem podróży lub miejscem odlotu poza Europą obowiązują inne opłaty, które różnią się od ww. opłat. Wszystko zależy właśnie od wagi zwierzątka i tego czy mają być w kabinie czy specjalnym boksie.
W PLL LOT cena ta wynosi:
od 50zł za loty po Polsce (zwierzę do 5kg), 40 euro z /do PL
od 90zł za loty po Polsce (zwierzę do 10kg), 70 euro z /do PL
od 120zł (10-15kg), 100 euro z /do PL
od 170zł (15-20kg), 150 euro z /do PL
powyżej 20 kg należy z nim się skontaktować
i ważne są wymiary
droższe są przeloty z i do USA

[b]złamię skrzydła przeznaczeniu...[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi