Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
EmDżi

poniżanie innych

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sądzicie...dlaczego niektórzy ludzie lubią (że tak się brzydko wyrażę) 'gnoić' innych, poniżać ich....? Czy to na tle jakichś kompleksów? A może po prostu mają taki charakter i sprawia im to przyjemność ? Może spotkaliście się kiedyś z takim człowiekiem?
Jestem ciekawa co o tym sądzicie.
pzdr.
Edytowane przez Gość

'Magia, cud, tajemnica i niewinno?? serca dziecka s? nasionami kreatywno?ci, kt?ra uzdrowi ?wiat...'

'Make that change'. :-)

MJ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wg mnie poniżanie jest cechą szczeniacką, płytką i w ogóle złą.
Jest to też sprawa charakteru, ale chyba najbardziej pasuje do tego:
1. Samoocena - egoiści lubią poniżać innych na podstawie choćby ich stanu finansowego czy ubioru.
2. Przeszłość - jeśli ktoś był poniżany w dzieciństwie, teraz poniża innych. Po prostu się odgrywa. Wtedy trzeba jakoś wytłumaczyć, porozmawiać.
Na prawdę, rozmowa da więcej niż taka zemsta na niewinnych, których łapią kompleksy i boją się pokazać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Są ludzie którzy mówią takie rzeczy bo ich inni po prostu denerwują.
Jeśli chodzi o tych, którzy wyzywają bez konkretnego powodu to myślę, że chcą oni się przez to dowartościować bo inaczej nie umieją.

[color=#FFFFFF][i]I am the tragedy

And the heroine

I am lost And I am rescuing

The storm is come

And I am following

My name is Tristan

And I am alive

[/i]

[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierwsza odpowiedź, która przyszła mi do głowy, to rzeczywiście to, że dana osoba zataja swoje kompleksy uwydatniając je w brutalny sposób innym.

Ale może być tez tak: osoba gnojona w dzieciństwie wie, że to daje takie a takie rezultaty, więc jesli będzie chciała kogoś do zcegoś zmusić bądź będzie chciała jakoś dac upust swoim nerwom, to zacznie od poniżania kogoś, bo zna juz doskonale działanie tej metody.
Najstraszniejsze jest wtedy, gdy chce się odciąć od przesranej przeszłosci, ale ona wraca właśnie w powielaniu głupich zachowań rodziców czy rodzeństwa.

:/

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To co chciałam powiedzieć, zostało już powiedziane.
Ale cóż.
Jeśli ktoś ma kompleksy i sam czuje sie gorszy, to poniżanie kogoś innego, stosuje jako swoista ochronę dla siebie.

Czy znam kogoś takiego?
Powiedzmy, że tak... i jest to zbyt bliska osoba dla mnie, przez co mam gorzej.
Odczuwam, że swoje kompleksy wywala na mnie.
Jest mi z tym źle, ale już po prostu mnie to yebie... jakoś trzeba żyć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gdzieś czytałam że osoby które sa oprawcami w takiej sytuacji zazwyczaj mają niski iloraz inteligencji oraz wiele kompleksów które chca tym sposobem własnie się pozbyć :)

Ale czy to prawda...hmmm

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"]Gdzieś czytałam że osoby które sa oprawcami w takiej sytuacji zazwyczaj mają niski iloraz inteligencji oraz wiele kompleksów które chca tym sposobem własnie się pozbyć [/quote][quote="alusiek"]Ale czy to prawda...hmmm[/quote] Tak, to prawda.

Takie osoby chcą sie dowartościować. Poniżając innych stają się od nich lepsi (tak im się tylk owydaje). Są jednak osoby, które poniżają ludzi dla zabawy :P

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ponizanie jest trez objawem strachu. jest tez jakby maska ktora taki ktos zaklada zeby pokazac ze jest silny i odwazny. ponizanie takze wynika z przeszlosci w ktorej sam byl ponizany dlatego weszlo mu to takze w nawyk. Jest tez nieudolnym sposobem na wyrzucenie uczuc, zlosci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Jak sądzicie...dlaczego niektórzy ludzie lubią (że tak się brzydko wyrażę) 'gnoić' innych, poniżać ich....? [/quote] To w/g mnie wypływa z wychowania w domu. Jeśli ktoś był gnębiony, wyzywany , poniżany, na każdym kroku uświadamiany że to czy tamto zrobił źle, odbija się na psychice. Gdy dorośnie, nie potrafi być inny. Jego dzień składa się na poniżaniu innego aby dobrze się czuć, czerpać satysfakcję i energię do życia. Taki człowiek nie potrafi inaczej żyć. To zrąbana psychika.
[quote="alusiek"]mają niski iloraz inteligencji oraz wiele kompleksów które chca tym sposobem własnie się pozbyć :)[/quote] Też coś takiego czytałam i jest w tym prawdziwy sens. Służy to jako przykrywka.
[quote="katasza"]ponizanie jest trez objawem strachu. jest tez jakby maska ktora taki ktos zaklada zeby pokazac ze jest silny i odwazny[/quote] Z tym też się zgadzam. Tylko że to takie głupkowate pokazywanie siły, no ale starają się dać z siebie tyle na ile ich stać.
[quote="EmDżi"]Może spotkaliście się kiedyś z takim człowiekiem? [/quote] Tak spotkałam się i to w pracy. Jednak z czasem owa osoba dostała to, na co zasłużyła. Trochę to trwało, bo miała władzę, ale odlot był wspaniały :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czyli można by powiedzieć, że chodzi tu o krytykę kogoś - skupianie się na czyiś wadach a niedopuszczanie do krytyki samego siebie... brak słów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dla mnie to obojętne dlaczego, ważniejsze jest raczej jak się bronić przed tym.
Czy się postawić czy totalnie olać?
Jakby nie było potrafi to niezłe doprowadzić do znienawidzenia samego siebie.
Smutne ale prawdziwe...

But we're never gonna survive, unless... We get a little crazy.

[img]http://kroliki.net/images/banner.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ludzie 'gnoją' innych, tych 'gorszych', do podwyższenie własnego ego, dla szpanu, dla rozrywki. 'Just for fun'.
Ale przede wszystkim kompleksy i ego.

[color=#00FF80]Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to.[/color] :woot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="melody"]Czyli można by powiedzieć, że chodzi tu o krytykę kogoś - skupianie się na czyiś wadach a niedopuszczanie do krytyki samego siebie... brak słów...[/quote] Nie wiem do czego odnosi się twój post, ale skoro jest pod moim to chyba do tego co ja napisałam.
Nie chodzi o krytykę. Chodzi o poniżanie. To są dwie różne sprawy. Jeśli zechcesz to mogę Ci wyjaśnić owe pojęcia na pw. :-P
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
"Kto poniża innych, sam jest niski" - Antoine de Saint Exupery

Krótko ,zwięźle i na temat.
[quote="EmDżi"]spotkaliście się kiedyś z takim człowiekiem? [/quote] Tak. Nawet z kilkoma .
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="EmD?i"]Jak sądzicie...dlaczego niektórzy ludzie lubią (że tak się brzydko wyrażę) 'gnoić' innych, poniżać ich....? Czy to na tle jakichś kompleksów? A może po prostu mają taki charakter i sprawia im to przyjemność ? Może spotkaliście się kiedyś z takim człowiekiem?
Jestem ciekawa co o tym sądzicie.
pzdr.[/quote]
Osoby, które poniżają innych są zazwyczaj egoistami, których nie obchodzą inni ludzie ich uczucia.... Gnoja innych aby się dowartościować, odwrócić uwagę od swoich kompleksow... moze czuja sie wtedy pewniej bo uwazaja sie za lepszych.... Czasami odreagowuja w ten sposob to jak byli traktowani w dzieciństwie... daja upust swojej agresji, cierpieniu bo chca zeby inni poczuli sie tak jak oni wtedy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kabri90"]daja upust swojej agresji, cierpieniu bo chca zeby inni poczuli sie tak jak oni wtedy...[/quote] Taa bo tacy co tak robią są po prostu zakompleksionymi nieudacznikami w mojej opinii.

Ja nie poniżam innych , nie mam potrzeby pokazywania, kto jest lepszy.
Niestety ja często byłam tak traktowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie widzę sensu w poniżaniu innych.

Na pewno robią to albo osoby zakompleksione, albo mające o sobie zbyt wielkie mniemanie.

Jednak może też przez nie przemawiać nienawiść i pogarda dla innych.

Uważam, że innych ludzi należy szanować.

Chyba, że są źli i podli...

Poza tym często ten kto szanuje siebie, szanuje też innych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="EmDżi"] Może spotkaliście się kiedyś z takim człowiekiem?[/quote] U mnie na studiach jest taki wykładowca, który ma taką opinię. Ja egzamin u niego wspominam bardzo miło. No, ale ja poszedłem przygotowany i chciałem walczyć o dobrą ocenę, a Ci których zjechał chcieli trójki jak najmniejszym wysiłkiem.

IMO nie ma jednego wytłumaczenia na wszystkich, którzy gnoją. Jedni chcą się wyżyć, odreagować jakiś swój problem, inni po prostu stracili do kogoś cierpliwość, jeszcze inni uważają to za skuteczną metodę zarządzania/motywowania. Oczywiście jak ktoś jest tym gnojonym to fajnie jest sobie pomyśleć "to nie moja wina, to on ma jakieś kompleksy", ale ja uważam, że najpierw powinno się szukać przyczyny po swojej stronie, a dopiero potem obwiniać innych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niekiedy to już jest strasznie przykre bo przecież można zranić drugą osobę różnymi słowami :(

Będę szczęśliwa , choćbym miała sobie to szczęście kurwa narysować !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ludzie przeważnie wyżywają się w ten sposób, żeby się wyładować na innych. Często zdarza się to przy niepowodzeniach, załamaniach nerwowych itp. Jeżeli człowiek jako dziecko był poniżany przez znajomych (norma w szkołach, żeby pokazać kto jest lepszy), rodzinę (w niektórych rodzinach tak niestety jest), wrogów, itd. to często tacy ludzie robią to potem ze słabszymi od siebie.
Kiedyś do klasy ze mną chodziła jedynaczka. Wszyscy mieli jej dość, bo non stop wrzucała na innych i zachowywała się jak pani i władczyni wszystkiego co się rusza :/

Rzadko poniżam innych, no chyba, że komuś się należy, bo zalazł mi za skórę to wtedy równam go z ziemią, ale tak bezpodstawnie nie mam po co xD

[b]Piszę poprawnie po polsku![/b]

Edit. O ile słownik w telefonie sam czegoś nie poprawi po swojemu :P

[img]http://koszatniczka.org/images/signatures/20480348124bbf92c6ca8e9.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie cierpię poniżania innych, a zwłaszcza osób słabszych i niepełnosprawnych. Moim zdaniem takie osoby co poniżaja innych chca zwalczyć swoje kompleksy i tez takie działania sprawiaja im sadystyczna przyjemnosć. Jest to chore. Jak widze coś takie to gotuję sie z gniwu:/

[i][b][color=#0000BF]"Kiedy jestem na mieście

I pulsujące płomyki życia,

Ludzie, przemykają obok,

Zapominam o mej stracie,

O małej luce w wielkiej konstelacji,

O miejscu, w którym była gwiazda"[/color]
[/b]
[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pośród tych, którzy chcą wyładować napięcie lub zakryć własne kompleksy są też tacy, którzy nie lubią pewnych typów ludzi do tego stopnia, że aż muszą to wyrazić. Ich przytyki nie zawsze muszą dawać im satysfakcję czy radość, czasem mają zwrócić uwagę danej osoby na cechę, którą powinna w sobie zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi