Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Sky

Wahadełko

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wierzycie w radiestezje?
Wahadełka, różdżki, np. do wykrywania wody...

Ja umiem tylko pytać wahadełka a ono mi "odpowiada" taklub nie.
Ale czy wy w to wierzycie lub umiecie?
Podobno 85% ludzi ma zdolności radiestezyjne.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najpierw bardzo proszę zachować powagę....
Wahadełkiem sie zabawiałam jakieś rok-dwa lata temu.
Jakie efekty?
Doszłam do wniosku, że w pewnych miejscach mojego pokoju mam jakby hm.... silniejsze pole [?]
wahadełka mi wtedy zapylało w kółko jak nie wiem....

[quote="Sky"]Ja umiem tylko pytać wahadełka a ono mi "odpowiada" taklub nie. [/quote] w to mi trudno uwierzyć.... (: mam zdanie, że Nasza podświadomość steruje ręką i wtedy się waha jak naprawdę chcemy....

o!
i jeszcze jak byłam młodsza, to tata wziął mnie kiedyś ze sobą, i zrobiliśmy różdżkę z brzozy (:
nie wiem czy faktycznie ona zaczynała drgać, gdy było się w pobliżu wody, bo tata mógł naśmniać dla lepszego efektu...
czy sama ją trzymałam to nie pamiętam..
kojarzę jedynie, że mama mówiła, iż to działa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Sky"]Czy wierzycie w radiestezje?
Wahadełka, różdżki, np. do wykrywania wody...

Ja umiem tylko pytać wahadełka a ono mi "odpowiada" taklub nie.
Ale czy wy w to wierzycie lub umiecie?
Podobno 85% ludzi ma zdolności radiestezyjne.[/quote]
Hmm.. czy ja wiem, raczej nie wierze w takie rzeczy.. dziwnie to wyglada jak sie z taka rozdzka i wahadelkiem chodzi ;-) Moze i faktycznie cos w tym jest, ale jesli juz to powinni sie tym zajmowac profesjonaliści ktorzy znaja sie na rzeczy :-) watpie ze az 85% osob ma zdolnosci radiestezyjne,ale kto wie :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hah, pamiętam pewną wróżbę z użyciem nie tyle wahadełka, co nitki i obrączki. Pamiętam brało się wtedy ową obrączkę, nakładało pomiędzy nic i stabilnie ustawiało na dłoni kobiety. Potem lekko aby nie poruszyć, podnosiło się dłoń do góry i jeśli obrączka kręciła się dookoła dłoni - wróżyło to dziewczynkę, jeśli do przodu i tyły - chłopca, robiło się to do skutku, raz po raz zatrzymując i podnosząc, kiedy nie poruszała się nie wróżyła już dzieci i to był koniec zabawy.

Hah, jakie było moje zaskoczenie, kiedy wywróżyłam tym sposobem dwójkę dzieci mojej kuzynce, i faktycznie kolejność była taka jaką wskazywało 'wahadełko'.

Innych sztuczek, które miały by wykrywać magnetyczne pola itp, czy kijki do wody itd, nie używałam i jakoś chyba średnio w to wierzę.

[i]'Szaleństwo nie jest niedorzeczne: otóż im bardziej szalone, tym bardziej logiczne, tym bardziej wyrafinowane, tym bardziej wymowne, tym bardziej olśniewające.'[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiem, że mój tata jak kupili działkę pod aktualny mój dom, zasuwał po polu(wtedy) z różdżką (nie pamiętam z czego ona była) i w ten oto sposób mam studnię w tym miejscu gdzie mam :D
Wierzę też w wahadełko, które "powiedziało" jakiej płci będzie dziecko mojej kuzynki, mamy koleżanki ;)
W sumie raz wierzę w te rzeczy raz nie... zmienna jestem :P

[color=blue][b] (...) liczymy że niegłupie poglądy też są zaraźliwe. " (się kuźwa przeliczyłam ;] ) [/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wierzę w działanie "różdżek" do badania wody czy pól - z prostego powodu, bo po prostu wiem, że dobierając odpowiedni materiał i odpowiednią konstrukcję (własnej, domowej roboty) można znaleźć źródła. Tak samo też jak sam wpływ owych pól na nasze zdrowie (sam tego doświadczyłem w wielu miejscach).

Co do dzieci oraz samego wahadełka - nie miałem okazji sprawdzenia. Ja zaś wierzę jedynie w coś co można choć w części wyjaśnić naukowo - choćby np. to co napisała młoda: [quote](...)Nasza podświadomość steruje ręką i wtedy się waha jak naprawdę chcemy(...)[/quote] [quote="kabri90"](...)jesli juz to powinni sie tym zajmowac profesjonaliści ktorzy znaja sie na rzeczy :-) watpie ze az 85% osob ma zdolnosci radiestezyjne,ale kto wie(...)[/quote]No właśnie, kto wie? Na jakiej podstawie możesz ocenić czy ktoś jest profesjonalistą czy nie? Tylko dlatego, bo wymyślili taki zawód, urząd to zaakceptował, na tym zarabia? A skąd pewność, że to co mówi nie jest lekko naginane? :)
Edytowane przez Gość

"[i]Why do you have to be like others?[/i]" ( www.youtube.com/watch?v=Ect56804xfA )

Szukasz graczy do grania w MultiPlayer? Zajrzyj tu: [color=#008000]http://scypion.pl/viewtopic.php?f=58&t=14655[/color] !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="yodek"]No właśnie, kto wie? Na jakiej podstawie możesz ocenić czy ktoś jest profesjonalistą czy nie? Tylko dlatego, bo wymyślili taki zawód, urząd to zaakceptował, na tym zarabia? A skąd pewność, że to co mówi nie jest lekko naginane? :)[/quote] W tym sęk, że wcale nie ma żadnej takiej pewności. Jedyne na co możemy komuś wierzyć, to w tej chwili tylko na słowa. Jeśli to co dany 'profesjonalista' zrobi, zadziała, ufamy mu bardziej i wierzymy w jego 'moce'. Z kolei kiedy wszystko to co zrobił, że tak powiem, strzeli w łeb, a osobnik się tłumaczy zbyt silnymi mocami w domu, czy coś, no to sami wiemy, że wszystko to w co wierzyliśmy, po prostu z nas ulatuje.

Nie ma żadnych papierów, aby znać prawdziwe intencje 'profesjonalisty', nie ma jak tego sprawdzić, po prostu, albo mu wierzymy, albo nie.

Bo przecież jak tego dokonać i sprawdzić, czy faktycznie posiada owe 'zdolności'? Trzeba by albo czytać w myślach, albo samemu posiadać takie, lub inne zdolności.

[i]'Szaleństwo nie jest niedorzeczne: otóż im bardziej szalone, tym bardziej logiczne, tym bardziej wyrafinowane, tym bardziej wymowne, tym bardziej olśniewające.'[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dla mnie to tylko kolejne bajki dla ludzi :D
W jednym miejscu masz inne pole magnetyczne, w drugim miejscu inne i od tego zależy to .. :P

[b].: Nie ważne co robisz . Ważne jak to robisz :.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Mysle, ze to nie jest kwestia naszej wiary w radiestezje, rozdzke badz wahadelko. Warto powiedziec,ze wahadelko jako proste urzadzenie posiada nadzwyczajne i super niezwykle mozliwosci. Otoz mozemy wlasnie wahadelkiem mierzyc nasza energie wewnetrzna i pole energii zewnetrznej. Uwazam , ze wahadelko jest takim narzedziem ktore ma ogromne zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach naszego zycia , chocby od wykrywania roznych zloz mineralnych , a nawet stawiania diagnoz l medycznych. Wydaje sie nam , ze wahadelko to ot takie pospolite urzadzonko. Niestety jestesm w wielkim bledzie.
Wahadelko ma swoje zaslugi nieocenione w radiestezji, ktora jest bardzo znana sztuka i niezwykle rozpowszechniona od stuleci na calym swiecie. Obecnie to Francja jest na tzw ,liscie krajow w ktorych popularnosc uzywania wahadelka jest na porzadku dziennym.
Mozna uzywac wahadelka naprawde w wielu dziedzinach , gdzie wlasnie wahadelko blyskawicznie i bardzo dokladnie dostarczy nam potrzebnych informacji. Chocby pytania dot . naszych interesow , naszego zdrowia lub spraw sercowych . Wlasnie wtedy mozemy liczyc na wahadelko. Jest nieziemsko skuteczne i pomocne . Wiem cos o tym Bez mojego wahadelka nie ruszam sie nigdzie. Doceniam go bardzo i taktuje jak przyjaciela. Byc moze dlatego w mig otrzymuje odpowiedzi i zawsze sa najlepszym drogowskazem dla mnie.Dodam , ze uwaza sie iz wahadelko dziala tak naprawde jak radar. Mysle, ze sporo w tym prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi